Onderzoek naar criminaliteit het fijntje bouwmarkt T0JA Cafe - Bifjart Atlantic Diana's Bloemenhof" TEXTIEL - MODE De speciaalzaak voor al uw lingerie NUM BER De Kippehut Voor al uw verf, hasten, sanitair, keukens, gereedschap, verlichting Exotische Bloemen en Boeketten Vleesetende- en moerasplanten Cactussen en Succulenten Oost Reporter (Vervolg van pagina 1) Opzomeren In de zomer staan de plantjes dan in pracht en praal en kunnen we er allemaal van genieten", vertelt de heer Speyer. Door Susan Coster De zesentachtigjarige Schiedammer was speciaal naar het Bijdorpplein gekomen om zich te laten helpen bij het invullen van de vragenlijst. Die maakte deel uit van het 'Onderzoek naar criminaliteit en (on)veiligheid 1997. Een politiemedewerker was daar wel toe bereid en klaart klus in een mum van tijd. In het daarop volgende gesprekje wil de medewerker de Schiedammer op leeftijd bedanken voor zijn bereidheid om helemaal naar het bureau te komen. "Ach, dat is geen moeite hoor", is het kordate antwoord "ik zie dat als mijn burgerplicht. Zesendertighonderd Schiedammers ontvin- gen kort na Pasen een vragenlijst. Meer dan de helft heeft het formulier inmiddels inge- vuld teruggestuurd. In Schiedam-Oost zijn achthonderd lijsten uitgezet. Spreekuur In 1995 is door de politie in samenwerking met de Gemeente Schiedam eenzelfde onder zoek gedaan. Net als nu ging destijds het om de leefbaarheid en veiligheid in de buurt. Als gevolg van de uitkomst van dit onderzoek kwam er meer blauw op straat. Niet alleen in de bekende patrouillewagens maar ook lopend of op de fiets. Daardoor zijn de agenten makkelijker aan te spreken. Ook kwam er een proef met een politiespreekuur op dinsdag- avond in Kluphuis Oost (nu in het nieuwe gebouw aan de Boeraavelaan!). Jammer ge- noeg wordt die mogelijkheid om eventuele klachten met de aanwezige agenten te bespre- ken door de Oost-bewonersv maar weinig benut. Uitkomsten De heer Schinkel, mede-samensteller van de enquette, werkt sinds 1994 met plezier bij de politie Schiedam. Als beleidsmede- werker heeft hij alleen dagdiensten. In zijn vrije tijd is hij sportverslaggever bij Radio Gouda. Voor uit-wedstrijden komt hij soms in Schiedam en wil dan de tussenstanden en einduitslagen nog wel eens doorbellen naar de lokale omroep van Schiedam.Maar na het weekend wacht het serieuze werk weer. Alle gegevens van de vragenlijsten moeten verwerkt worden. Daarna wordt er op hoog niveau besproken welke aanpassingen in het politiewerk van nut voor de burgers van Schiedam kunnen zijn. Politie zet onderzoek naar criminaliteit voort SCHIEDAM - De Schiedamse politie voert van woensdag 11 juni tot en met zaterdag 5 juli een onderzoek uit naar de beleving van criminaliteit en veiligheid in de regio. Gedu- rende de weken dat het onderzoek loopt, worden 4160 inwoners in het Rijnmondge- bied telefonisch over genoemde onderwerpen ondervraagd. Daarnaast wordt aan hen een oordeel gevraagd over het functioneren van de hermandad. Het doel van dit onderzoek - de Regionale Politiemonitor geheten - is ondermeer het in kaart brengen welk deel van de bevolking slachtoffer is geworden van criminaliteit. Verwacht wordt dat het onderzoek belangrijke informatie oplevert voor politie, justitie en openbaar bestuur over de behoefte aan veiligheid. Deze informatie wordt gebruikt om de dienstverlening aan de burgers in de regio te verbeteren en om de ontwikkeling van de veiligheid te volgen. Het onderzoek werd al eerder gehouden en wordt uitgevoerd door Research voor Beleid BV. Verwacht wordt dat de eerst volgende rappor- tage van de Regionale Politiemonitor medio augustus van dit jaar zal worden gepresenteerd. Vakantietips politie OOST - Schiedammers die binnenkort met vakantie gaan, worden door de politie aange- raden een 'afwezigheidskaart' in te vullen. De kaart is op het bureau aan het Bijdorpplein af te halen. Wie een dergelijke kaart invult, kan er van verzekerd zijn dat de politie tijdens de surveillances extra toezicht zal houden op de woningen, waarvan de bewo- ners met vakantie zijn. Preventie fietsendiefstal OOST - De laatste weken wordt de politie van Schiedam regelmatig benaderd door stadsgenoten wiens fiets is gestolen. Daarom raadt de politie iedereen aan zijn of haar fiets goed op slot te zetten, bij voorbaat aan een paal. Ook adviseert de politie - als het even kan - gebruik te maken van bewaakte fietsenstallingen. bakkerij Ook voor horeca en bedrijven Nieuw Mathenesserstraat 35 3029 AV Rotterdam Tel. 010 427 03 81 Fax. 010 426 74 84 Openingstijden: ma.- vr. 09.00 - 21.00 za. 09.00 -17.00 Spontane reacties Jef Risteruw en Aad Hoogstad zijn de 'technische lieden' achter deze straatopknap- actie. "Op de dag van de opening van het Wijk- en Servicepunt aan de Franklinstraat zijn we met enkele bewoners aan de slag gegaan en dat ging niet aan ieders oog voorbij. We kregen hele leuke spontane reacties en voordat we het wisten stonden wij in de hele straat gaten in de muren te boren en planten- bakjes erop te schroeven. Een ander vulde de bakjes met aarde en kleurrijke plantjes. Ook hebben we enkele tegels bij onze stoepjes weg- gehaald en een paar gevelstruikjes geplant om de grauwe muren op te fleuren. Zelfs buren die normaal gesproken meer op zichzelf zijn kwamen naar buiten en hielpen mee. Het was die dag heel gezellig en het lijkt erop dat de band tussen onze buren meer verstevigd is." Aanstekelijk Thea van den Hoek heeft de zorg voor de plantenbakjes op zich genomen. "Tot's avonds laat belden bewoners die dag nog bij mij aan om te vragen of ik ook voor hun bakjes wilde regelen. Ja, bewoners onderling hebben zelf de bakjes en een deel van de plantjes betaald. jaar gang 2 nummer 5 Van Groen en Natuur hebben wij ook plantjes gekregen. Een goed initiatief wordt zeker wel beloond. Het leuke van dit alles is niet alleen een mooie en kleurrijke straat maar ook dat het bewoners aanzet tot het schoonmaken van hun stoepje, het weghalen van onkruid en zelfs tot (meer) ramenlappen. Ook in de Franklinstraat en de Stephensonstraat zijn bewoners nu bezig. Een prettige bijkomstig- heid is trouwens dat meerdere hondenbe- zitters nu toch een straatje verder lopen want wie wil er nu zo'n mooie straat bevuilen!" Plannen voor 1998 "Voor volgend jaar hebben we grootse plannen, die we dan ook aan de gemeente gaan voorleggen. We willen hierbij wel alle straatbewoners betrekken zodat er geen misverstanden onderling gaan ontstaan. We willen enkele bomen met luizen weg hebben en daarvoor in de plaats bloembakken neer- zetten. Uiteraard zorgen wij zelf voor het onderhoud van die bakken. Wanneer de gevelstruikjes het overleven willen we die over de hele straat verspreiden. De paaltjes kunnen in mooie kleuren bijvoorbeeld groen en cremewit beschilderd worden. Tevens willen wij het absurde hardrijden door enkele automobilisten aanpakken door bijvoorbeeld te pleiten voor verkeers- drempels. En als afsluiting van de opzoomer- dag denken wij aan een gezellig straatfeest, De gezelligste bloemen- en plantenwinkel van heeel Schiedam! Gespecialiseerd in o.a.: Lorentzlaan 68 tel.: 010 - 262 27 25 M.C. v/d Stappen Interieurmontage Levering en montage van scheidingswanden, plafonds en kozijnen Zult u het niet vergeten? Heerlijke zelfgemaakte patat kunt u bij Ton en Anja etenl Graag tot ziens Snack bar Lorentzlaan 1 Schiedam tel. 4624808 Lorentzlaan 3 tel. 010 462 48 08 diverse afhaalmaaltijden vers gegrilde kippen eigengemaakte patat elke week aanbiedingen voor een betaalbaar pofie biliarten P.K.O. laan 149 3112 VG Schiedam Tel. 473.13.59 ™«/On modcrne en goede kapsalon farouche lange singelstraat 98b 3112 ee schiedam tel. 01Q4733216 FRANSELAAN 292 - TEL 415 34 76 ROTTERDAM P.K.O. LAAN 105 - TEL 426 76 86 SCHIEDAM Forrrffdo Boerhaavelaan 75 3112 LD Schiedam tel. 4152672 Laurens Costerstraat 31 3112 DL Schiedam Tel.: 010-4271681 Fax.: 010 - 427 16 81 /To- Tlct adres voor haarverzcrging voor turn en haar

Oostreporter | 1997 | | pagina 4