TramPlus-trace gekozen VAN DER WAAL Top-down De veiligheidsassistenten van Oost IFOTO FILM VIDEO Cafe Car Chicken Farm De Toverbal RICOM Apotheek^C.1. Jansen HYunoni PELICAR B.V. Fietsherstellersbedrijf 't SCHUURTJE REPAIRS jaargang 2 nummer 5 Oost Reporter Schiezijde Overschiesestraat moet wijken Door Rob Wark De bewoners en ondernemers aan de Overschiesestraat waren al eerder op de hoogte. Voordat de openbare informatieavonden over het TramPlusproject gehouden werden, wisten zij al hoe laat het was. Op een speciaal voor hen belegde avond hadden ze te horen gekregen dat ze te zijner tijdzouden moeten verkassen Daar kwam de boodschap op neer. Geen van de bewoners denkt dat bezwaar maken nog iets aan het TramPlustraject zal kunnen veranderen. Verhalen over de aansluiting van de tram op het station waren hen natuurlijk niet ontgaan. Dat hun straat als gevolg hiervan wel eens in de prijzen zou kunnen vallen was dus geen echte verrassing. Het vermoeden werd nog versterkt door de almaar voortdurende leegstand in het voormalige bedrijfscomplex van horeca- groothandel Radder (behoudens een opgerolde hennep-kwekerij). En het ver trek van Pomp- fontyne paste ook wel in dat beeld. De broers van HEMO BV, een mooi bedrijf van 600 m2 op een Al-locatie, hadden ook wel hun vermoe- dens, maar zouden het toch prettiger hebben gevonden wanneer ze een paar jaar eerder op de hoogte waren geweest. Dat het bij de ge- meente zelf pas sinds kort bekend is vinden ze niet echt geloofwaardig. Ook bij de gipsgiete- rij was het bericht geen echte verrassing meer. Zij huren het pand en kregen maar een contract voor een jaar. Toch vinden ze het jammer dat ze te zijner tijd weg moeten. Ze kunnen zich op het moment nog geen voorstelling maken van een goed alternatief. Verbetering, maar toch.. De tram die nu nog vanaf de Broersvest via de 's-Gravelandseweg naarde Burgemeester van Haarenlaan gaat zal straks via het nieuwe station rijden. Daar zijn overstapmogelijkheden op trein, metro en bus. Niemand ontkent dat dat een verbetering is. Maar aan de Schiezijde moeten huizen en bedrijven wijken voor eerder genoemde tramverbinding. En aan de overkant krijgen de mensen een tram voor hun deur. Het nieuwe oogt op papier aardig, maar kijk eens wat er nu voor fraais staat en gesloopt wordt, zeggen sommigen met gefronste wenk- brauwen. Bezorgdheid is er over die smalle doorsteek tussen Proveniershuis en het nieuwe theater, waar twee bejaarde (75 jaar oud) maar vitale bomen zullen worden verplaatst en de tram maar weinig ruimte heeft. Het is niet te hopen dat hij daar ooit uit het spoor loopt, net tijdens een feestelijke receptie of op het hoogtepunt van een voorstelling. Verdere procedure Deze zomer zal de definitieve beslissing vallen en begin volgend jaar verwacht de projectleiding besluitvorming over de financien. Ih 2002 hopen ze de overstap voor elkaar te hebben. Middels de Oost reporter wil ik mijzelf graag voorstellen. Ik ben Anneke Groeneweg. Na jaren werkloos te zijn geweest kwam ik in aanmerking voor deze baan. Mijn collega 's en ik lopen al een aantal wekennu nog in burger, in de wijk en tot nu toe, kan ik alien maar zeggen: Een gezellige wijk met aardige mensen en ik hoop dat het in de komende jaren nog gezelliger gaat worden Uiteraard ook schoner, maar dat valt eigenlijk best wel mee, veel mensen in Oost houden grotendeels zelf hun straat schoon. Een goed idee! Ik ben Ron van Hagen. Na een lange tijd werkloos te zijn geweest ben ik blij dat ik sinds I april als veiligheidsassistent werkzaam ben in Schiedam Oost. Ik probeer met mijn collega's en begeleider Ruud van Egten de wijk leefbaar te houden, wat ondermeer inhoudt dat er veel gelopen moet worden, maar aangezien lopen een van mijn hobby's is zal dit voor mij geen probleem zijn. Ik hoop op een fijne samenwerking met de bewoners. Ik ben Biinyamin Ucal, 27 jaar en ongehuwd. Ik ben woonachtig in Schiedam, waarvan 15 jaar hier in Oost. Dus de wijk is mij niet onbekend. De reden dat ik dit werk als veiligheidsassistent ben gaan doen is dat ik weer de arbeidsmarkt in wilde en het leuk vindt om met mensen om te gaan. Middels deze baan hoop ik in de toekomst een andere job te krijgen. En aangezien wij ook een opleiding krijgen, denk ik dat dat wel zal lukken. Ik hoop natuurlijk op een leuke samenwerking met de buurt bewoners en de desbetreffende instanties. Niet op het trottoir maar precies in het midden. Op de Broersvest ter hoogte van de oversteek naar de Lange Kerkstraat. Geen stoplichten meer, maar een mooi spijlen- hek op tien meter om mij heen. Zo zie ik mijn nieuwe standplaats. In dit Aleidaplantsoen wil ik kippen laten rond- lopen. Daarom aan de onderkant gaas. Niet te grof, niet te fijn. Langs de rand van het plantsoen kunnen de kippen hun ei kwijt. De jongsten onder de Schiedammers zullen ze mogen rapen. Voor dit randggroep jongeren- werk maakt de Kindergemeenteraad een eier- raap-verordening. Dit is 6en onderdeel van het beheerplan. Maar dat moet er zijn v6or het be- stemmingsplan, anders wordt het een rotzooitje. Een ander onderdeel van het beheerplan is de leefmilieu-verordening. Daarvooreen aanzetje. In den beginne zal er een Zwarte Kip zijn, die later een bruine soortgenoot zal verwel- komen en tenslotte zullen zij ook een witte kip in de gelederen opnemen. Dit trio gaat over een gemeenschappelijke Haan adviseren. Uit ervaring weet ik dat inspraak over een benoeming moeilijkheden kan geven. Als ik zeg dat ze een Haan mogen kiezen dan wil ik ook een Haan en geen gezeur over een profielschets. Voor de vorm lijkt me een Advokaat-kantoor in de buurt wel handig. De eindbeslissing neem ik uiteraard zelf, maar ik zal er lekker langzaam over doen. Haast heb ik niet. Mijn stadsgenoten zouden er goed aan doen niet meer zo vluchtig te leven. Ik wil leren te onthaasten en geestelijk ruimer te leven. Op de Koemarkt wordt het haastfoodpark ontruimd. De kiosken verhuizen naar mijn plantsoen. Niet erin, maar eromheen. Het haastfood gaat eruit en daarvoor in de plaats lege ruimten met houten banken. De ruimten worden onderling en met het centrale plantsoen verbonden. Schiedammers die dat willen kunnen in deze ruimten nadenken over zaken van belang. Niet over de kip of het ei, maar wat ze het liefst willen. Ik kan ze daar zo mooi inspireren! Voor de ambtenaren komt er een trainings- programma met teambuilding en job-rotation, want daar is een grote cultuuromslag nodig. De teambuilding bestaat uit abseilen vanaf het dak van het stadskantoor. Meter voor meter gaan ze die gore zwarte stenen weer wit sponzen. Dat is het makkelijke deel van de taak. Het moeilijke is dat ze hun collega's moeten vertrouwen die boven het touw vasthouden. Het is job-rotation omdat de onderste laag in de hierarchie de touwtjes in handen krijgt en de bazen zullen hangen. Het stadskantoor wordt slowdown- universiteit. De ambtenaren krijgen een werkplekgarantie en zullen er lesgeven in geduld oefenen, tijd uitdienen. Alle loketten verdwijnen, op 66n na. In de file krijgt de wachtende bevolking geduld-onderricht. Voor de uitdijende kippenbevolking moet ruimte worden gereserveerd. Daarom wordt de Broersvest aangeduid als plantsoenuit- breidingsgebied en zal langs de as Emma- plein- Doeleplein over een breedte van 250 meter voor 50 jaar een bouwverbod gelden ALEIDA 4 Overschieseweg 150 Spaansepolder Schiedam Tel. 010.4151411 zondags geopend Openlngstdjden: Maandag t/m vrijdag: 9.00 - 19.00 uur Zaterdag: 10.00 - 17.00 uur Meer dan 600 soorten SNOEP Ook snoep uit grootmoeders tijd en snoep zonder kieurstoffen reparatie van alle merken autotelefoons en faxen Lorentzlaan 14 3112 KJ Schiedam Tel. 010 437 57 53 Fax. 010 437 67 48 Hand en voetverzorging Mary Cordemans Emmaplein 2,3112DC Schiedam Behandeling op afspraak, in plezierige ruimte met moderne apparatuur het adres voor een deskundig advies over uw geneesmiddelengebruik v.Swindensingel 42 3112 RJ Schiedam Tel. 010 4263917 010 4264018 Kattenbak plus filter 28,00 7 gulden korting NU voor21,00 Diverse kleuren: wit/groen/rood Schiedam, Rembrandtlaan 71Telefoon 010-4264374. ROVER From Russia with love de Ilolly Parton uit Rusland LIJSY Rotterdamsedijk 146 A Tel. 010 426.80.27 Oostsingel 33 3112 GC SCHIEDAM tel. 010 - 4267076 lorentzlaan 30 Groenelaan 26b 3112 KK Schiedam 3114 CH Schiedam (010) 437 90 07 (010) 426 67 55 Stivas gedipl. SEPV0 gedipl. Lid Voetplus tel./fax. 0104739934 Nagelstyliste Manicure Pedicure Diabetische Voet Voetrefexmassage MW. DBS H. W1EGMAN MW. DBS. MJ.CA TEEUWEN - BOUMANS APOTHEKERS Halleystraat 2 Schiedam Tel. 010 4261011

Oostreporter | 1997 | | pagina 5