Opening Kluphuis Oost: Een mijlpaal voor de buurt. Door Nieberg organiseert al 17 jaar de bingo in Kluphuis Oost Feestprogramma vrijdag. Tentoonstellingen Feestprogramma zateraag. Feest op het plein. Artiesten op het plein. Bingo-avond Rommelmarkt Sfeer in het nieuwe kluphuis? Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam feestkrant 1997 Jaargang 2 nummer 6 Op zaterdag 13 September is het eindelijk zover. Kluphuis Oost en haar medebewonersde Bewonersvereniging Schiedam-Oost en de Stichting Wijkkrant Schiedam openen officieel hun deuren aan de Boerhaavelaan We zullen in deze speciale feesteditie van de OostReporter niet over ons werk gaan uitwijden. U heeft immers eind augustus de nieuwe aktiviteitenkrant van Kluphuis Oost in de bus gehad. Alle leden van de BVSO vonden omstreeks die tijd ook al het ledenblad op de mat. We gaan een feestje bouwen. Het feest barst al een beetje los op vrijdag- middag. Een aantal kinderen van de vier basis- scholen zullen 'super-kijkdozen' inrichten. Daarmee zullen ze laten zien hoe zij de wijk Oost beleven en wat ze belangrijk vinden. Daarmee geven ze een vervolg aan hun bijdrage bij het slaan van de eerste paal april vorig jaar. Toen immers beschilderden zij grote houten panelen die gedurende het hele bouwjaar de bouwplaats gesierd hebben. Wij zijn benieuwd hoe onze jongste wijkbe- woners hun gedachten zullen vormgeven. Vanaf vrijdagmiddag is er ook wat te zien in het kluphuis. We hebben een tentoon- stelling gemaakt van het slaan van de eerste paal op 17 april vorig jaar. Mooie foto's met 'tovenaar-wethouder' De Leede met zijn 'hulptovenaar-raadsleden' samen met de van kleurige petjes voorziene schoolkinderen. Ook is er een tentoonstelling 'peuterkunst' en van de volwassenenaktiviteiten. De officiele opening. Om 11.00 uur zal het gebouw met een grote knal officieel in gebruik worden genomen. Drie zeer actieve wijkbewoonsters zullen daarvoor zorg dragen (zie elders in dit blad). Daarna is er voor alle gasten de gelegenheid om het gebouw te bekijken. Kinderen zullen de rondleidingen verzorgen. Uiteraard wordt deze feestelijke gebeurtenis omlijst met een hapje en een drankje. Op het plein rondom het kluphuis zijn van 11.00 - 16.00 uur veel aktiviteiten. Zo is er een kinderspelenkermis met allerlei gratis attracties voor kinderen. Ook is er een kindervrijmarkt waar kinderen hun tweede- handsspulletjes aan de man kunnen brengen. Hiervoor moeten kinderen zich wel inschrij- ven bij het kluphuis omdat het aantal plaatsen niet onbeperkt is. Voor de al wat oudere kinderen en tieners zal de scouting een paar spannende aktivi teiten organiseren. Van 11.00 - 13.00 uurkan iedereen een ritje in de paardetram mken door de een stukje van de wijk. In een tent zullen gedurende de middag allerlei demonstraties plaats- vinden van volwassenenaktiviteiten. U kunt dan zien (en misschien een beetje meedoen) welke creatieve aktiviteiten u allemaal kunt doen in het kluphuis. Omdat het allemaal niet op kan is er ook een informatiemarkt. Een 15-tal organisaties maakt haar opwachting om u te laten zien, voelen, horen en ruiken waar zij voor staan. De politie biedt u de gelegenheid om uw Het nieuwe Kluphuis aan de Boerhaavelaan fiets te laten graveren zodat u die bij een eventuele diefstal zo weer terug hebt. Naast al deze aktiviteiten kunt u diverse sma- kelijke hapjes consumeren. Sate, Surinaamse en Turkse special iteiten zijn verkrijgbaar. Tussen 13.00 - 15.00 uur kunt u gratis poffertjes eten. Uiteraard zorgen wij ervoor dat u wat kunt drinken en even kunt uitpuffen op ons gezellig terras. Mooi weer is besteld. Bij een goed feest hoort muziek. Dat vinden wij tenminste dus maak uw borst maar nat. Van 11.00 - 12.00 uur vergasten wij u op prachtige draaiorgelmuziek. Oude en nieuwe melodietjes gespeeld door zo'n karakteristiek Hollands instrument. De hele dag kunt u opeens aanlopen tegen het Trio Bill Naad. Zij verzorgen volks- muziek uit alle windstreken. Polka's, Hollandse smartlappen en levensliederen, Jiddische liedjes, maar ook Cajun, Tex Mex en Country Western. Oudste broer Bill is de leider van het trio. Hij bespeelt de accordeon vol vuur en overgave en zingt de sterren uit de lucht. Begeleid door zijn broers Patri en Lami (zus Obsti doet niet meer mee) op contrabas en gitaar. Zie vervolg pag. 3) 1 en 7, Bingo!! Door Bobby Scheepe Ouderensoos, kaartavond, boodschappen, conditietraining Door Nieberg heeft van alles gedaan bij Kluphuis Oost. Een van haar geliefde activiteiten is het organiseren van de bingo. Dat doet zij nu al meer dan 17 jaar. Voor velen is Door dan ook niet meer weg te denken uit het kluphuis. Redacteur Bobby Scheepe sprak met een energieke vrouw die altijd vol met ideeen zit en wanneer het ook maar even kan deze meteen omzet in daden. Zelf zegt ze hierover: 'Ik heb geen zin om achter de geraniums te zitten! "Per toeval ben ik in het kluphuis terecht geko- men. Een bekende die daar als coordinator werkte vond het vrijwilligerswerk wel wat voor mij. Ik kon mij er niets bij voorstellen. Na een babbel en een kop koffie dacht ik: Waarom niet?. De bingo-avond was toen nog heel kleinschalig opgezet. Een kleine groep met kleine prijsjes. In vergelijking met andere kluphuizen stelde het bingo-budget niets voor. Nee, als ik zo door was blijven gaan was 17 jaar geleden al een einde aan de bingo-avonden gekomen. Dus heb ik actie ondernomen." "Ik heb gezorgd voor ruimere budgetten, waar- door ik grotere en mooiere prijzen kon kopen. Deze prijzen trokken de bingo-spelers aan en door mond-op-mond reclame is de groep al uitgebreid tot nu ongeveer 60 mensen. Ze komen van heinde en verre, zoals Zeven- kamp, Spijkenisse en Capelle aan de IJssel. De een neemt familie mee, de ander de oude buren. Het is steeds leuk om nieuwe gezichten te zien. Vooral als ze regelmatig terugkomen. Dan doe ik het toch goed, denk ik maar. Het seizoen loopt vanaf September tot ongeveer mei. Daarna wil ik lekker vakantie hebben. Maar mijn bingoklanten zijn er niet zo blij mee. Laatst kwam ik er een tegen en die vond dat ik volgend jaar maar minder weken vrij moest zijn want hij weet niet wat hij nu op de dinsdagavond moet doen. Leuke reactie, nietwaar?' "Tegenwoordig zit ik naast de bingo en de boodschappen voor het kluphuis ook in het team dat de organisatie op zich neemt van de rommelmarkten, die op elke laatste zondag van de maand plaatsvinden. Het loopt storm bij die rommelmarkten en zowel de verkopers als de koopjesjagers zijn er erg enthousiast over. Het is altijd heel gezellig. Alleen zullen we de patat voortaan moeten missen! In de keuken in het nieuwe gebouw is daar echt geen plaats voor. Ik kan daar echt niet uit de voeten. Het fust gaat daarom ook de gang op. Helaas! Het is natuurlijk geen gezicht maar we proberen dat te veranderen door er een mooie kast omheen te bouwen, zodat de lelijke puist niet meer zichtbaar is." "Tja, het nieuwe gebouw ziet er mooi uit maar ik kan nog niet echt wennen. Het oude gebouw had sfeer; het nieuwe gebouw komt op mij een beetje onpersoonlijk over.Het belangrijkste voor mij is echter het contact met de mensen, zowel met de binnenlopers als de betaalde krachten. En dat zit wel goed anders deed ik het niet al 17 jaar. Maar mis schien komt het nog na het openingsfeest in September. Op die dagen ben ik zeker present, want er moet van alles gedaan worden!' Door Nieberg is er klaar voor Oost Reporter

Oostreporter | 1997 | | pagina 1