Gehark van Wark bouwmarkt -Fya is al 25 jaar bij Kluphuis Oost. T Voor al uw verf hasten, sanitair, keukens, gereedschap, verlichting Voorzitter van Kluphuis Oost Stedelijk bestuur voor kluphuizen? Nieuw gebouw Kluphuis Oost Feestprogramma zateraagayond ouderenmiddag jaargang 2 nummer 6 Dubbel feest voor Fya van Kesteren! Door Bobby Scheepe Deze septembermaand is het dubbel feest voor Fya van Kesteren. In September 1972 begon ze te assisteren bij de peuterspeelzaal op de woensdagmiddag in Kluphuis Oost, toen nog gesitueerd op het punt waar nu het Trefpunt is te vinden. Inmiddels is Fya bestuurslid van Kluphuis Oost dat nu gefuseerd is met Kluphuis Zuid. Tegelijkertijd met de opening van het nieuwe kluphuis aan de Boerhaavelaan op 13 en 14 September aanstaande kan Fya terugblikken op 25 jaar vrijwilligerswerk bij het kluphuis. Oost Reporter "Mijn zoon was 5 maanden oud en ik wilde toch wat om handen hebben. Ik vond het een prima combinatie: het helpen in de peuter- speelzaal en mijn zoon in de buurt hebben want die kon mee en leefde zich daar natuurlijk uit. Verder hielp ik mee met de hobbyclub voor kinderen in de avonden. Dat was heel leuk werk om te doen maar na een tijdje wilde ik toch wat anders." "Ik kwam in 1988 in het bestuur van het kluphuis terecht en werd zelfs voorzitter. Inmiddels was ik via het vrijwilligerswerk aan een vaste baan gekomen. Maar dit weer- hield mij er niet van om mijn activiteiten bij het kluphuis voort te zetten. Van het bestuurs- werk heb ik veel geleerd. Je bent op de hoogte van verschillende onderwerpen die van belang zijn om een kluphuis te runnen. Het is niet allemaal even ee;nvoudig en je moet de wegen binnen de politiek en naar verschillende instanties toe goed kennen. Inmiddels zijn we gefuseerd met Kluphuis Zuid en maak ik als algemeen bestuurslid deel uit van het bestuur. Het nadeel van deelname in het bestuur is wel dat je het directe contact met de buurt verliest." "Voor meer band met de bewoners hebben wij wel een oplossing bedacht. Ieder bestuurs lid richt zich op een bepaald aandachtsgebied in de praktijk. En door onderling overleg komen we meer over de verschillende gebieden te weten. Mijn keuze viel hierbij op het tiener/jongerenwerk. Helaas staat deze opzet een beetje op losse schroeven omdat de gemeente een stedelijk bestuur wil voor de kluphuizen en het vrouwenwerk in Schiedam. Wanneer dit doorgaat, niet ieder kluphuis is hier zo blij mee, dan moet ik maar afwachten wie in het bestuur plaats gaat nemen en of deze opzet ook gehanteerd zal blijven. Ik kan mij indenken dat bij een stedelijk bestuur de wijk Oost nog een verder- van- je -bed -show zal worden. Ik ben reuze benieuwd." "Ik vind het nieuwe gebouw aan de Boer haavelaan schitterend. Ik heb natuurlijk de locaties aan de Celciusstraat en de Galilei'straat meegemaakt. Maar de nieuw- bouw steekt er met kop en schouders bovenuit. Het heeft veel meer uitstraling dan de vorige onderkomens. Tevens zijn we gelijk af van de handicaps die het oude gebouw had, zoals het gebrek aan een lift en het feit dat het gebouw als kluphuis moeilijk herkenbaar was. Ik hoop dat het gebrek aan vrijwilligers ook opgelost gaat worden. Misschien trekken wij door de nieuwe locatie en het gebouw meer mensen aan en misschien wel vrijwilligers die meer in de omgeving van deze nieuwe locatie wonen. In ieder geval waren het voor mij 25 prettige jaren en ik hoop dat er meerdere zullen volgen!" Vervolg feestprogramma pag 1 Altijd een glimlach, altijd een knipoog. Zo tussen 13.00 en 15.30 zult u een enkele maal verrast worden door het vierpersoons- koor Tranen met Teuten. Wat ze zingen zal u bekend in de oren klinken. Maar u zult ze zelden zo hebben gehoord. Om 13.30 uur hebben we voor u de adem- benemende show van het Duo Ravioli. Acrobatiek, jongleren, eenwielfietsen en 'adembenemend' vuurwerk. Laat u verrassen en verbijsteren door hun capriolen. Aan het eind van de middag kunt u rekenen op een indrukwekkend stuk Arabische muziek. Met een eigentijds instrument wordt Arabische muziek van alle tijden ten gehore gebracht. Last but not least is er om 13.30 uur een prachtige poppenkasttheatershow van de in Rotterdam en omstreken wereldberoemde poppenkastspeler Wim Noordegraaf. Het stuk heet 'Retourtje Vietnam' en is vooral geschikt voor kinderen van 4 - 10 jaar. Op zaterdagavond vanaf 20.00 uur gaat het openingsfeest op voile kracht door. Aangezien echter het aantal plaatsen beperkt is worden alleen mensen toegelaten met een geldig toegangsbewijs. Gratis kaarten zijn (in beperkte mate) beschikbaar en te bestellen bij Kluphuis Oost tel. 245 18 18. Weinig woorden, veel muziek. Het dans en amusementsorkest Split Second zal garant staan voor een avond vol swingende muziek. De stoelen aan de kant en de voeten van de vloer. Tussendoor zult u kunnen genieten van een verrassend optreden van mime-speler Peter de Bie. Daar zeggen we verder even niks over. U ziet het wel. Het bovennatuurlijke krijgt ook een plaats. We verwachten hoog bezoek (met of zonder bezem) in de persoon van Heks Nachtschade. Wie weet sluiten we de avond dus wel af als een stelletje padden. Dat risico is voor u. Niet niks is ook het mondharmonikaduo The 2 Harmoniks. Oude wijsjes op eigenwijze wijze gebracht door twee 'oosterlingen'. De inwendige mens mag zich verheugen op de eetbar en op de drinkbar. Voor de oudere wijkbewoners die misschien niets moeten hebben van zo'n drukke feest- avond hebben we op zondagmiddag een leuk programma. Onder het genot van een gratis kopje koffie met 'wat-er-bij' zult u kunnen genieten van prachtig accordeonspel en een koor. Zij brengen liedjes die u vast nog wel kent. Voor wie ook nog iets actiefs wil doen is er een Oud-Hollandsspelcircuit. Allerlei spelletjes die u vast nog wel kent zijn er te doen. Mooie prijzen zijn daarmee te winnen. Nu de bouwketen langs de Broersvest voor de rui'ne zijn weggehaald, kunnen fotografen plaatjes schieten van het oudste monument van Schiedam. Het vormt een mooi contrast met de nieuwbouw op het Stadserf. Foto's werden afgedrukt in Het Nieuwe Stadsblad en de Maaspost. In november worden archief, bibliotheek en stadswinkel in de nieuwbouw in gebruik genomen. Dat betekent een hele verhuis- operatie. Binnenkort worden ook de boeken vanuit het onlangs gesloten filiaal van de bibliotheek aan de Lorentzlaan overge- bracht naar het Emmaplein. Daarna kan de leeg gekomen winkelruimte een nieuwe functie krijgen. De inmiddels begonnen sloop in het gebied Amperestraat-Edisonstraat-Van Swinden- straat stagneert. Met twee eigenaren, waar- onder die van Snackbar De Pingui'n, zijn de zaken nog niet tot voile tevredenheid geregeld. De snackbar draait gewoon door terwijl links en rechts alles is dichtgetimmerd. Twee maanden geleden is met een gemeentelijke vertegenwoordiger gesproken over een tijdelijke voorziening. Tot verbazing van de eigenaar opperde deze ambtenaar het idee om de zaak maar voor een jaartje te sluiten! De omleiding van tramlijn 1 via de Overschie- sestraat brengt, zoals het er nu naar uitziet, sloop van de bebouwing aan de westzijde met zich mee. De vrijgekomen grond tot aan het water van de Schie zal daarna worden heringericht tot mooi stadsentreegebied tussen het nieuwe station en de binnenstad. De Klussendienst, die in het hoekpandje aan de Franklinstraat plaats moest maken De volgende fondsen hebben een bijdrage geleverd voor de aanschaf van de inventaris van Kluphuis Oost en de B.V.S.O. Gemeente Schiedam VSB Fonds Schiedam-Vlaardingen Juliana Welzijnsfonds Stichting Jan Joosen Anonimus Donandi Anjerfonds Anton Jurgensfonds Solidarodam Fundatie van den Santheuvel SobbeStichting voor het Wijkservicepunt, heeft een nieuw onderkomen. Ze hebben de voormalige stome- rij Lynette aan de Boerhaavelaan, vlak naast het nieuwe kluphuis, gestript en opgeknapt. De 21 studenteneenheden in de Franklinstraat zijn klaar en de bewoners trekken erin. Er was zoveel belangstelling voor dat er een wachtlijst is aangelegd. Het al geruime tijd leegstaande hoekpand aan het Van 't Hoffplein, waar voorheen een VSB-filiaal zat, is niet meer te huur. Het staat nu te koop. Cafe De Kleine Confiance wacht nog op aan- passingen tegen geluidsoverlast in de nieuw bouw. Wanneer dat in orde is en de gemeente het heeft goedgekeurd kan de verhuizing beginnen en het noodonderkomen langs de Rotterdamsedijk worden opgeruimd. De cafe-eigenaar durft geen uitspraak te doen over de termijn waar binnen dit kan gebeuren. Hij zit al drie jaar in het noodonderkomen en weet wat geduld oefenen is. Vorig jaar heb ik een keer de toenemende leegstand van winkelpanden in de wijk geturfd en sindsdien fiets ik van tijd tot tijd door de wijk om te kijken hoe het ervoor staat. Twee Nederlandse supermarkten waren gestopt en zijn intussen door Turkse onder- nemers heropend. Snackbar De Kippehut aan de Lorentzlaan en cafe Chicken Farm aan de Rotterdamsedijk hebben intussen hun eenjarig bestaan gevierd. Positief. Een dissonant is Hondentrimsalon Dommel aan de Buys Ballotsingel. Die is niet meer actief sinds de politie in het souterrain van het pand een hennepkwekerij heeft opgerold. Shotokan Karatevereniging DE RIJZENDE ZON Schiedam Op maandag gratis proeflessen in Sportzaal Oost van 19.00 - 21.00 uur. informatie: 010 473 78 65 Nieuw Mathenesserstraat 35 3029 AV Rotterdam Tel. 010 427 03 81 Fax. 010 426 74 84 Openingstijden: ma.- vr. 09.00 - 21.00 za. 09.00 -17.00 Forrritdo

Oostreporter | 1997 | | pagina 3