Gehark van Wark TABOR VSB-filiaal Franselaan gesloten JAARLIJKSE GRIEPPRIK Niet alleen feest Swingende wijkbewoners Geldautomaat blijft in de buurt Geldautomaat Handtekeningen actie 4 Oost Reporter jaargang 2 nummer 7 Het grote metroproject Beneluxlijn is nu zover gevorderd dat ongeveer heel Schiedam overhoop ligt. Oost heeft er ook een beetje mee te maken omdat de toekomstige lijn over de Horvathweg Schiedam binnenkomt of, zo u wilt, verlaat. Ter hoogte van de Hogenbanweg wordt momenteel een bouwterrein ingericht en dat brengt mee dat deze weg de komende jaren niet gebruikt kan worden als ontsluiting naar de Ring (A20). Men kan daar dus de komende periode niet linksaf. Wei zal men vanaf de Ring via de Hogenbanweg de achter- liggende wijken binnen kunnen komen. Automobilisten die via het Plein 40-45 naar de Ring willen, gaan dus nu via de PKO-laan en het Stationslein. Daar is het nog drukker geworden, dus oppassen! Men zal de tunnel wel het meest spectacu- laire deel van de Beneluxlijn vinden, maar het meest ingrijpende en ingewikkelde is de situatie bij het station. Naast trein en bus, komen daar straks metro en tram bij elkaar en dat wordt dus een gigantische puzzel, waarvoor het Stationsplein op de schop en een zijde van de Overschiesestraat tegen de vlakte gaat. De werkzaamheden op het Stadserf naderen hun voltooiing en in november worden de eerste uitbreidingen bij het Stadskantoor in gebruik genomen: het Archief, de Bibliotheek en de Stadswinkel. In de gemeenteraad is in September een wijziging in de parkeerverordening vastge- steld. Door deze wijziging wordt het voor bewoners in het parkeervergunningengebied mogelijk hun bezoekers wat dichter in de buurt te laten parkeren dan tot nu toe het geval was. Hiervoor kunnen zij een zoge- naamde parkeerkrasvergunning aanvragen. Voor inlichtingen en aanvragen kan men terecht in de Stadswinkel. De Oost Reporter heeft eerder vers lag gedaan van een werkbezoek van staatssecretaris Kohnstamm aan Schiedam. Dat was in het kader van het Grote Steden Beleid. Sindsdien is ambtelijk en bestuurlijk gewerkt aan een actieplan. Dit bevat een reeks voorstellen waarover de gemeenteraad een dezer dagen besluiten neemt. In de volgende Oost Reporter hoopt de redactie daarover meer nieuws te kunnen vertellen. In het actieplan zitten voorstellen op beleids- terreinen als economie, werkgelegenheid en onderwijs, maar niet op dat van de stadsver- nieuw.ing. Ook daar is de behoefte aan extra middelen vele malen groter dan de gemeente nu van het rijk ontvangt en de komende tijd verwacht. Wethouder Reynhout heeft, met unanieme steun van de gemeenteraad, de kat de bel aangebonden en trekt ten strijde om meer geld voor de verbetering van de Schiedamse woningvoorraad binnen te halen. Hoe nodig dit is weten bewoners in de buurt van de Amperestraat, Edisonstraat en de van Swindenstraat, waar sloop en nieuw- bouw veel te traag naar hun zin verlopen. (Vervolg pag. I Opening Kluphuis) Maar de allermeeste pret beleefde de kinderen bij de touwbrug-activiteit in de Buys Ballotsingel georganiseerddoorde Scouting. Dat sommige kinderen 'en een kind in het bijzonder', een kletsnat pak opliepen mocht de pret niet drukken. De oudere buurt- bewoners vermaakten zich ondertussen met de paardentram. De rit door de wijk bracht bij hen herinneringen aan vroeger naar boven. Verschillende organisaties zoals de Dieren- bescherming, Vluchtelingenwerk, BVSO, Politie en Wijkservicepunt - en niet te vergeten Kluphuis Oost zelf- boden infor- matie aan. De politie zorgde voor het gratis graveren van de postcode in de fiets. De BVSO deelde ballonnen uit en had een zenuwspel- letje in de aanbieding waarbij zakjes snoep gewonnen konden worden. Kluphuis Oost bracht de cursussen voor het nieuwe seizoen onder de aandacht. Wie toe was aan een rustpauze kon buiten op het terras zitten en genieten van de vrolijke gezichten van de kinderen die genoten van de gratis activiteiten. Om ongeveer 16.00 uur liep de feestmiddag teneinde en werden voorbereidingen getroffen voor de feestavond. Vele buurtbewoners, genodigden en vrijwil- ligers hebben zich heerlijk uitgeleefd op de feestavond. Het programma nodigde daar dan ook toe uit. De mimespeler werd erg gewaardeerd en Heks Nachtschade vermaakte met haar act de feestgangers. Het dansfestijn kwam in het begin moeilijk op gang maar op de klanken van de swingende muziek konden sommige benen op een gegeven moment echt niet meer stil blijven zitten en gingen de beentjes van de vloer. Tot in de kleine uurtjes duurde het feest. De volgende dag stonden vrijwilligers trouwens alweer gereed om de ouderen uit de wijk te ontvangen. Alle ingredienten zoals muziek, koffie, gebak en advocaat met slagroom waren aanwezig voor een hele gezellige zondagmiddag. De voorstellen om deze bijeenkomsten vaker te houden waren dan ook niet van de lucht. Wie weet! Het openingsweekeinde was erg geslaagd en hopelijk zet dit de toon voor de toekomst van Kluphuis Oost en de BVSO. Het VSB-filiaal op de Franselaan wat definitief haar deuren heeft gesloten Nadat eerder een VSB-filiaal aan het Boer- haaveplein in Schiedam Oost werd gesloten heeft nu ook het filiaal aan de Franselaan/ Hogenbanweg, direct over de gemeentegrens, de deuren definitief gesloten. Op de deur hangt een papier met de mededeling dat de klanten voortaan terecht kunnen in het filiaal aan de Schiedamseweg in Rotterdam. Er staat ook een telefoonnummer bij. Gevraagd naar de reden van sluiting van de vestiging aan de Franselaan verwijst de heer van Dijk, vestigingsmanager van de Schiedam- seweg, naar ontwikkelingen in de bankwereld: "De persoonlijke contacten komen meer in de adviessfeer te liggen en minder in de sfeer van kas-transacties". De heer van Dijk wijst erop dat de VSB-bank telefonisch advies kan geven en dat medewerkers van de bank eventueel ook bij klanten thuis kunnen komen. Wat betreft de kas-transacties zegt hij:" Het aantal winkels waar men niet meer met contant geld hoeft te betalen, maar kan pinnen met een betaalpas ofchip-knip is zo toegeno- men dat het instandhouden van een filiaal waar men aan de kassa geld kan opnemen niet meer verantwoord was. A1 geruime tijd geleden is deze taak feitelijk overgenomen door de pinautomaat, die niet aan de openingstijden van de bankvestiging is gebonden." Er gaan geruchten dat de geldautomaat wel blijft. De heer van Dijk bevestigt het voor- nemen de pinautomaat te handhaven. "De mensen zullen in de buurt kunnen blijven pinnen, maar niet precies op dezelfde plaats." Waar precies kan hij nog niet zeggen, maar het zal heel dichtbij zijn. De Bewonersorganisatie Oud-Mathenesse Het Witte Dorp had een tijd geleden bij de winkeliers van de Franselaan en de Schiedamse Lorentzlaan handtekeningen- lijsten uitgezet en deze zijn op vrijdag 17 oktober aan de heer van Dijk, overhandigd. Bij deze gelegenheid heeft hij toegezegd naar mogelijkheden te zoeken om met name oudere bewoners toch te kunnen blijven helpen. Er zijn mensen voor wie de drempel naar de geldautomaat te hoog is. Van Dijk zal binnen de VSB-organisatie nagaan of het mogelijk is een rijdende bank in te zetten, net als de Bibliobus en de bus van Het Zilveren Kruis. Met de komst van de herfst ligt ook de kans op griep weer op de loer. Voor mensen met een verminderde weerstand, bij voorbeeld door ouderdom of vanwege hartklachten, diabetes of chronische klachten aan de luchtwegen is het daarom verstandig om de jaarlijkse anti-griepprik bij de huisarts aan te vragen. De meeste huisartsen houden in oktober/november een speciaal PRIK-SPREEKUUR. Die prik zorgt ervoor dat we niet ziek worden of dat de nasleep van een griep-aanval minder vervelend is. De zonddagmiddag voor de ouderen was zo gezellig, dat er van het spelprogramma niets terecht kwam BATAVIA GRILLROOM "geen kwantiteit maar kwaliteit" OIO - 473 32 26 SNACKBAR Indonesische specialiteiten openingstijden: di t/m do 12.00 - 23.00 vr en za 12.00 - 24.00 zondag 13.00 - 22.00 s maandags gesloten behalve op feestdagen Celciusstraat 40 B 3112 VB Schiedam Tel.: 010 - 4158086 STEAK HOUSE SHOARMA Oversohiesedwarsstraat 27 Uw bestelling v.a. f 20,- binnen 30 min. gratis thuis bezorgd. (bezorgen doen we vanaf 16.00 uur)

Oostreporter | 1997 | | pagina 4