Gehark van Wark TABOR Energiefabels de wereld uit Andere gezichten, nieuwe kansen? Wil u ook in de Oost Reporter adverteren? Bel dan 462 36 89 4 Oost Reporter jaargang 3 nummer 1 Nieuw bestuur Bewonersvereniging Schiedam-Oost Hulp bij het invullen van belastingaangifte Ook dit jaar kunt u bij de B.V.S.O. hulp krijgen bij het invullen van uw belastingaangifte. Om een afspraak te maken belt u 245 01 69. Het is dan wel noodzakelijk op te geven welk formulier er ingevuld moet worden. Zorg vooral dat u alle bescheiden zoals; aangifte formulier jaaropgave, opgave van rente en aftrekbare kosten enz, bij u hebt! BATAVIA SNACKBAR GRILLROOM STEAK HOUSE SHOARMA Uw bestelling v.a. f 20,-- binnen 30 min. gratis thuis bezorgd. (bezorgen doen we vanaf 16.00 uur) geen kwantiteit maar kwaliteit 01 O - 473 32 26 Een gedeelte van het nieuwe bestuur en Ed Karsseboom op defoto Op de jaarlijkse ledenvergadering van de Bewonersvereniging trad het bestuur in haar geheel af. Veel aanwezige bewoners vonden dit heel jammer! Maar om een einde te maken aan de vooral in de laatste maan- den van het jaar geuite onenigheden was dit volgens de bestuursleden de beste oplossing. De jaarlijkse ledenvergadering 1997 kende dit jaar weer een redelijke opkomst. Ongeveer 35 bewoners hadden de de tijd genomen om zich in de huidige stand van zaken in hun wijk Oost te verdiepen en waren nieuwsgie- rig wat in het komende jaar op stapel staat. In vergelijking met de ledenvergadering 1996 was het aantal belangstellenden bedui- dend minder maar de interesse in de activiteiten was er niet minder om. Ledenvergadering 1997 Het secretarieel verslag riep een aantal vra- gen op. Waarom waren vele zaken niet in een verder stadium of afgerond? Waarom duurt alles toch zolang? Volgens het gevoel van enige bewoners heeft de Bewonersvere niging te weinig inbreng bij gemeentelijke activiteiten en moet er meer vuist gemaakt worden tegen de solistische handelingen van de gemeente. Een suggestie voor het nieuwe bestuur! Het financieel verslag is op enige tips en opmerkingen na goedgekeurd. Voor het bestuur is het jaar 1997 afgehan- deld en werd na haar aftreden overgegaan tot het verkiezen van nieuwe bestuursleden. Nieuw bestuur De zeven kandidaten voor het bestuur stel- den zich voor aan de leden. Zij vertelden in het kort wie ze zijn, uit welke buurt zij ko- men en wat hun beweegredenen zijn om in het bestuur deel te nemen. Een stemming vond plaats en alle kandidaten zijn gekozen tot bestuursleden van de Bewonersvereni ging Schiedam-Oost. De volgende personen vormen het bestuur: Ria Collee, Jacqueline Mosich, Aal de Regt, Ingen de Zeeuw, Den nis van de Berg, Jan Klijn en Jap Jongen. (Zie foto) Het oud-bestuur wenste het nieuwe bestuur veel succes en sloot af met een dankwoord aan de leden voor hun aanwezigheid op deze bijeenkomst en voor de jaren dat zij het bestuur hebben gevormd. Kent u ze ook, verhalen die voor waar door- verteld worden en voor geen meter kloppen? Zo doen ook heel wat energie-fabels de ron- de en het Energiebedrijf Haarlem heeft er een aantal op een rijtje gezet. Eerste fabel: Om de'vochtigheid in de wo- ning in ons vochtige landje niet te hoog op te laten lopen, moeten de ramen zoveel mo- gelijk gesloten blijven. Waarheid: Om de relatieve vochtigheid in de woning te verlagen, moet er geventileerd worden. Buitenlucht heeft vooral in de herfst en de winter een hoge relatieve vochtigheid maar als gevolg van de lage temperaturen zit er toch maar weinig waterdamp in. De binnenlucht heeft hetzelfde vochtgehalte als de buitenlucht. Dit vochtgehalte wordt ver- hoogd door zogenaamd woonvocht (douchen, planten, ademen). Dat moet uw uit huis door te ventileren, waardoor u de vochtige binnen lucht vervangt door droge buitenlucht. Tweede fabel: Laat de TL-buis maar branden, aan-en uitschakelen kost veel extra energie. Waarheid: Sinds de moderne TL-buis zijn intrede deed, is het laten branden van de buizen niet meer energiebesparend. Het is echter nog wel zo dat een op de vijf Neder- landers denkt dat de TL-verlichting maar be- ter kan blijven branden, desnoods vier-en- twintig uur per dag. Bij het schakelen van de TL-verlichting gaat het om twee zaken: de levensduur en het energieverbruik. Fabri- kanten van TL-verlichting hanteren voor de verschillende modellen een specifiek aantal branduren (de levensduur.) Gemiddeld is dat circa 8000 branduren. Er moet wel heel veel aan-en uitgeschakeld worden wil dat de levensduur van de buis en de starter bein- vloed worden. Tijdens het aan-en uitschakelen wordt slechts een fractie meer energie gebruikt dan tijdens het branden. Daarom kan gesteld worden dat het laten branden van de TL-buizen pure energieverspilling is. Tip van de maand: Laat u s nachts ook een buitenlamp branden? Wat aardig van u, zo hebben inbrekers meer zicht op hun nachtelijke arbeid terwijl u Iek- ker Iigt te slapen. Zelfs de zuinigste lamp gebruikt stroom, dus zo'n nachtlamp is een onnodige energieverslinder. Het hoge woord moet er maar uit: hier in Oost wordt stevig gebaald van de politiek. Prachtig dat vervallen panden, zoals op het Edisonplein, worden gesloopt en dat er mooie plannen worden gemaakt voor nieqwbouw. Maar dan moet er wel een beetje worden op- gelet. Dat heeft de bewonersdeskundige gedaan, dat is z'n vak. En daar hebben be- trokken bewoners zich op verlaten. Maar het kwam wel een beetje slecht uit. Als die paar huizen aan de Van Swindenstraat ook kunnen worden gesloopt zou er een nog veel mooier plannetje kunnen worden gemaakt. Doe maar, hebben ze gezegd. Dat regelt De Vernieuwde Stad wel met die mensen. Is toch opgericht omdat die wat slagvaardiger kan opereren dan de gemeente zelf? Achter- af verdiende het niet de schoonheid- sprijs, geven politici toe. Maar om het plan in te trekken en opdracht te geven voor een ander plan, waarbij dat huis kan blijven staan, dat is zo'n gedoe. Laat maar. Heeft de rechter ook wat te doen. Dat zal wel een tijdje duren, maar so what? That's life, man! En nu zitten de omwonenden met de gebakken peren. Een gigantische bouwput. Een monument van politieke onverschilligheid. Gatver! Wat nog niet is gesloopt maar wel moet worden gestut, is de hoek Amperestraat- Edisonstraat. De belendende percelen zijn allang dichtgespijkerd, maar voor Snackbar De Pinguin is nog altijd geen tijdelijke op lossing gevonden. Met iemand van De Vernieuwde Stad is de eigenaar even gaan kijken in de vroegere spaarbank aan het Van't Hoffplein, maar toen hij naar de over kant keek zag hij daar ook een snackbar. Ge- weldig idee van die mensen, vond hij, maar niet voor mijn zaak. Hij wil al een hele tijd gewoon een noodge- bouw ergens op het Edisonplein, dicht bij de huidige zaak. Met de nieuwbouw heeft hij al ingestemd, daar kan hij zijn zaak wel in voort- zetten. Maar intussen kan hij niet stoppen. Dat zulien ze toch wel be- grijpen?Gestut en gestuntel! Gestuntel ook nog steeds met dat noodonder komen van cafe De Klei-. ne Confiance. Voor de cafehouder maakt het allemaal niet meer uit. Hij zit daar wel goed. Dat de voor hem gereserveerde ruimte in het flatge- bouw niet wordt gebruikt is niet zijn probleem. Hij wil daar best naartoe, maar dan wil hij achteraf geen ge- donder dat de bewoners last van zijn zaak hebben. Dat is alles wat hij vraagt. Zwart op wit, dat wel. Zo lang hij daar zit is die hoek van het Boerhaaveplein en het stukje Rotter damsedijk niet af. Jammer. Terwijl het aan de overkant van het plein blijkbaar wel kan. Dat snapt een gewoon mens toch niet? Eerder meldde ik dat het vroegere VSB- fili- aal was verkocht. Maar dat is niet door- gegaan. Was De Vernieuwde Stad te hard van stapel gelopen? In ieder geval is de poster "Verkocht" weer vervangen door "Te koop". De aktiviteiten in de oude groentewinkel van Pinkeltje op de hoek Buys Ballotsingel- Lorentzlaan lijken stil te liggen. Ben be- nieuwd. De winkelruimte op de hoek Buys Ballotsingel- Edisonstraat is te huur. Als je er niet te snel langs loopt ruik je de lucht nog van de opgerolde hennepkwekerij. De leeggekomen slagerij op de Franselaan, waarover hier de vorige keer een bericht te lezen was, heeft verrassend kort te huur ge- staan. Er zit intussen weer een nieuwe slager in. Het bedrijfspandje op de hoek Lo- rentzlaan-Newtonstraat, van waaruit De Lorentz Witgoed met de noorderzon was vertrokken, is weer verhuurd. Er komt na de verbouwing een bedrijfje in dat perso- neel uitleent. Bij de Rotterdamse VSB is het besluit ge- vallen over de geldautomaat aan de Franselaan. Die komt vrijwel op dezelfde plaats terug. Men is aan het verbouwen. De pianden aan de Van Swindenstraat Indonesische specialiteiten openingstijden: di l/m do 12.00 - 23.00 vrenza 12.00 - 24.00 zondag 13.00 - 22.00 's maandags gesloten behalve op feestaagen Celciusstraat 40 B 3112 VB Schiedam Tel.: 010 - 415808B Oversohiesedwarsstraat 27 K On f 11 10 1 I amL I 1 1 1 -

Oostreporter | 1998 | | pagina 4