Taijutsu, Japanse gevechtskunst in Kluphuis Oost. Een boom voor het leven T0JA Zondagmiddag voor ouderen Die kleur! Die smaak! Boetseren in Kluphuis Oost TEXTiEL - MODE De speciaalzaak voor ai uw lingerie 6 Oost Reporter jaargang 3 nummer 1 Samenwerking in gemoedelijke sfeer staat voorop! Sinds 1993 geeft Marco Verheij, iin van de instructeurs binnen Buijnkan Teibo Dojo, in Schiedam-Oost trainingen in de gevechtsstijl Taijutsu. Deze krijgstraditie is al bijna dui- zendjaar oud en is ontwikkeld door monniken en krijgers in de bergen van Japan. Marco met zwaard bezig tijdens de training Een groep vechters, zowel mannen als vrou- wen, traint elke zondagavond van 19.30 tot 21.00 uur in het Kluphuis-Oost. Allerlei technieken worden overgedragen aan deze enthousiaste en leergierige sportbeoefenaars. Naast het op natuurlijke wijze ontwijken van een aanval worden valbreken, stoten, trapworpen en verwurgingen geleerd. De handen zijn belangrijke wapens maar ook stokken en zwaarden komen er aan te pas. "Al deze oefeningen vinden plaats in een ontspannen sfeer en vereisen samenwerking tussen de vechters. Met name de gemoede lijke sfeer wordt door iedereen op prijs gesteld," aldus Marco Verheij. Iedereen vanaf 14 jaar is welk om mee te trainen. Ook in 'de Blauwe Brug' zijn er trainingaonden. Voor meer informatie kunt u bellen naar: "Bujinkan Teibo Dojo", Marco Verheij 010-262 32 56. Op woensdag 25 maart kan Schiedam weer een stukje groener worden. Dan kunnen Schiedamse burgers maar ook b.v. bewoners- verenigingen of basisscholen een boom planten in het kader van de Nationale Boomfeestdag. De Afdeling Groenvoorziening en Natuur van de Gemeente Schiedam biedt zes soorten bomen aan: de berk, eik, es, haagbeuk, kas- tanje, en de linde. De bomen kosten tussen f 25 en f 250 en hebben een levensduur van zo'n tachtig tot honderd jaar. Met recht dus een boom voor het leven. Natuurlijk moet de koper wel weten welke boom geschikt is voor de plaats waar hij geplant gaat wor den. Een kastanje is mooi op een groot plein maar voor een klein tuintje, zoals er in Oost maar al te veel zijn, is een berk of een haagbeuk een betere keus. Marcel Scheefhals en zijn collega's van de afdeling Groenvoorziening en Natuur ge- ven zonodig advies. De bomen kunnen tot 6 maart besteld worden op telefoon 246 55 21Ze worden op 24 maart op de plantplek bezorgd. Nationale Boomfeestdag Op 25 maart worden alle kopers van bo men uitgenodigd in het Stadskantoor voor een gevarieerd programma. Natuurlijk komt er ook voor het vernieuwde Stads- kantoor een boom. Kluphuis Oost en Dienstencentrum Oost starten met een speciaal programma voor ouderen op de zondagmiddag. De eerste keer is op zondag 22 maart. Noteert u al- vast in uw agenda of op de kalender dat er dan 's middags een the-dansant is in Kluphuis Oost (half twee tot vier uur)? De kaartverkoop start 2 maart. Een kaart kost f 2,- in de voorverkoop (dit is voor de toegang en twee kopjes koffie of thee). Zondag 3 mei komt er in het dienstencen trum aan de Marconiweg een accordeonist. In Kluphuis Oost is er op 14 juni een oud-Hollandse spelletjesmiddag. Let u op de aankondigingen! We hopen u zondag 22 maart te mogen verwelkomen! Shotokan Karatevereniging DE RIJZENDE ZON Schiedam Op maandag gratis proeflessen in Sportzaal Oost van 19.00 - 21.00 uur. informatie: 010 473 78 65 Het eten is lekker, de wijn valt goed en de sfeer in dit huis is ook prima. Hij is in een goede stemming. Zijn li- chaam zit aan tafel in een Schiedams restaurant, maar z'n gedachten zijn even een 'n eind uit de buurt. Flar- den van gedachten eigenlijk, dromen meer. Het buitenhuis in Frankrijk, om eens rustig achterover te leunen. Grave beneden de sluis, om de vesting Naarden te copieren. Dat moet de formule-runner maar doen. Hui- zen ontwerpen in Almere voor mensen die iets zoeken dat past bij mijn stijl van meu- bels en woning- inrichting? Ik heb het me in een onbewaakt ogenblik laten ontvallen. Mijn God, waar ben ik aan begonnen? Ineens weet 'ie het niet meer. "Jan, waar ben je met je gedachten?" "Oh, sorry, ik droomde even. Schenk nog maar eens in." "Jan, heb je al eens naar buiten gekeken? Aan de overkant staat de Korenbeurs en verder- op, op de Lange Haven staat een groot pand waar de bibliotheek in heeft gezeten. Is dat niks voor jou?" "Ken ik de nieuwe eigenaar dan?" "Jan, wordt nou's wakker. Ze hebben bij de gemeente hier geen flauw idee wat ze er mee aan moeten. Schot voor open doel. Toon je interesse en je hebt ze in je zak!" "Jongens, ik heb al zoveel aan m'n kop. Maar goed, ik denk er over, maar ik wil het eerst eens zien als de zon schijnt." Jan des Bouvrie droomt weer weg. Schiedam: er spookt iets door zijn hoofd. Schiedam, Schiedam.... Ineens weet hij het weer. Een oom was hier bankdirecteur en een zus amb- tenaar culturele zaken. Hij herinnert zich geen goede berichten. Oom haalde z'n pen- sioen en zus ging in de emancipatie. Daar viel wel eer te behalen, weet hij weer. Maar dat is zo lang geleden. Toch maar eens gaan kijken. Er wordt een wandeling gearran- geerd en een middagetentje met de burger- vader. Die Lange Haven heeft wel wat. En de zon schijnt zo mooi op de Korenbeurs. Die kleur! "Vertel eens wat over die beurs, meneer Scheeres". "De Korenbeurs was eerst graanbeurs, het woord zegt het al. Toen de jenever op een andere manier gemaakt kon worden verviel de hele brandersindustrie. Veel werklozen. Op initiatief van een aktief raadslid, M.C.M. de Groot, werd er een arbeidsbeurs geves- tigd. De eerste in het land, dus kun je na- gaan. Later kwam de Woningdienst erin onder leiding van de illustere mr. dr. ir. van Praag. Die man had z'n tijd goed georganiseerd, want hij was ook nog lector in Leiden en re- gelmatig bezoeker van Parijs. En hij schreef een boek over z'n wandelingen door die stad". De ogen van Jan gaan glimmen. Hij wil de kamer van die Van Pcaag zien: de sfeer op- snuiven. Zou hij hier weer inspiratie op kunnen doen? "Meneer Scheeres, ik hang aan uw lippen. Vertel alstublieft verder". Onder nog een Schiedams borreltje vertelt de burgemeester verder. "Na de Woning dienst kwam hier het kantoor van de Gezins- zorg onder leiding van meneer Verway- en". Verwayen...Er gaat een belletje rinkelen. Verwayen Woonideeen... "Ik weet niet of het familie is, zegt Scheeres." Maar des Bouvrie gelooft niet in toeval. "Ver der, verder..." Verder niets, moet Scheeres toegeven. De Gezinszorg is Thuiszorg geworden en sinds- dien is die al drie keer gereorganiseerd en twee keer verhuisd. "Alleen tafeltennis en onder protest van omwonenden eens per jaar een burgerborrel. Voor het tafeltennis hebben we nu een kerk gevonden. We stre- ven naar een steeds hoger niveau, ha,ha, ha! En die jaarlijkse borrel kan nu in het stads- paleis. Heb je dat trouwens al gezien?" "Ja,ja, schitterend, prachtig. Het gaat goed met de stad zo te zien. Veel werk onder handen ook. Eh, maar wat wilt u van mij?" "Zeg maar jij en Reinier, als ik Jan mag zeggen tenmir.ste". "Ja zeg maar Jan." "Ik zou eigenlijk aan jou willen vragen wat jij met die Korenbeurs van ons zou kunnen, want wij komen er niet uit." "Ik zou de kamer van die van Praag wel willen om af en toe na te denken. Verder Iaat ik het over aan m'n medewerkers. Die zullen er wel wat moois van maken. Ik be- grijp het zo dat er wat van mijn meubels worden neergezet en dat de rest wordt uit- gewinkeld aan anderen. Dat loopt wel in Naarden. Bussen vol en die bezoekers wil len allemaal wat eten en drinken. De om wonenden zijn ook gelukkig, want de prij- zen van hun huizen zijn er verdubbeld sinds ik daar zit. Maar het hangt ook af van het kostenplaatje. Heb je iets in ge dachten?" "Nee, maar daar komen we toch wel uit? Nog eentje?" "Graag. Lekker spul, zeg! Ja, jullie hebben wel smaak, moet ik zeggen". Aleida In Kluphuis Oost zijn enkele plaatsen vrij bij de cursus boetseren op dinsdagavond. Boetseren is een vaardigheid die je kunt le- ren: in een aantal lessen maakt u uw eigen kunstvoorwerp. Na het opbouwen uit klei (zonder draai- schijf, gewoon met uw handen), drogen, bakken, glazuren en weer bakken komt u in het bezit van prachtige creaties. Naast boetseren met klei werken we ook met andere materialen, zoals papier mache en gips. Uw eigen ideeen tellen zeer zeker mee. U maakt beelden, potten, kopjes, schotels en schalen. Ook abstracte voor- werpen zijn mogelijk. U kunt kiezen wat u leuk vindt. De lessen zijn op dinsdagavond van 20.15 tot 22.15 uur. De kursus wordt het hele seizoen gegeven, maar elke keer per blok van zes lessen betaald. Voor zo'n blok van zes lessen betaalt u f 36,-. Dit is inclu- sief materiaal. Met Rotterdampas krijgt u korting en betaalt u 27,- Voor de hond, gemengde koekjes Nu 500 gram voor 2,75 Voor uw kat 4 Sheba kuipjes a 100 gram 1 gratis dus /1,35 per Sheba kuipje!!! inI'Vill Halleystraat 2 Schiedam Tel. 010 4261011 Boertiaavelaan 75 3112 LD Schiedam tel. 4152672

Oostreporter | 1998 | | pagina 6