Facelift voor 65-jarige apotheek Peuters leren winkelen w Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam mei 1998 jaargang 3 nummer 3 De afgelopen maanden moesten klanten en medewerkers van Apotheek Jansen zich behelpen in een bouwkeet omdat de apotheek een grondige verbouwing onderging. In 1933 vestigde apotheker Jansen senior zich in Schiedam Oost en in 1969 werd de bekende blokkendoos aan de Van Swindensingel gebouwd. Dat was wel even slikken in het wijkje vol bakstenen huizen met pannendaken maar inmiddels zijn we wel gewend aan de mengeling van bouwstijlen in Oost. In 1981 werd de apotheek al eens aan de eisen des tijds aangepast maar dat was niet zo in- grijpend als de verbouwing die nu achter de rug is. Hennie van Loo, die in 1958 als apothekers- assistente in dienst kwam, legt uit: "Er waren heel wat Arbo-voorschriften waar mee bij de verbouwing rekening gehouden moest worden. Zo hebben we nu een trap die uit drie delen bestaat, dat loopt makkelijk en is veiliger dan een lange trap." De publieksruimte is groter geworden, er staan mooie stoelen en een leestafel vol kranten en folders. Ook staat er een speelobject, dat van tijd tot tijd verwisseld wordt om het leuk te houden voor vaste klantjes. De voorraad en het lab zijn naar beneden ver- huisd. Ook medicijnen worden voortaan be neden gemaakt. Dat werkt een stuk rustiger en maakt het boven wat minder roezemoezig, heeft Hennie inmiddels al ervaren. Klanten aan het woord Mevrouw Toor uit de Van Leeuwenhoeck- straat zegt: "Bij de ruime balie krijg je nog meer persoonlijke aandacht als je iets wil we- ten. En als het echt genant is, wat je vragen wil, is er ook nog een apart spreekkamertje." Mijnheer Neeleman uit de Carthesiusstraat: "De zaak is ruimer geworden, de kleuren zijn mooi gekozen. Ja, het is prachtig!" Hij is goed te spreken over de medewerksters. In de vijf jaar dat hij zijn medicijnen hier haalt heeft hij nog nooit klachten gehad. Mevrouw den Houdijker uit Nieuwland beaamt dat: "In de nieuwe zaak zijn de dames even vriendelijk als altijd. Ik moest wel even aan al dat oranje wennen. Ik hoop dat de blauw- grijze bies aan de voorgevel ook oranje wordt, dat lijkt me mooier naast die nieuwe schuifdeuren." Mevrouw Van Taal woont sinds 1964 in de wijk en kwam al in de oude apotheek op de Swammerdamsingel/hoek Musschenbroek- straat. Zij vertelt: "Ik word altijd heel prettig geholpen. Ze doen alles voor de klanten. Het nieuwe interieur is schitterend, die mooie pla- vuizen vloer en vooral de combinatie van ecru, oranje en licht hout spreekt me zeer aan." Ook mevrouw Achmad-Postma uit de Reau- murstraat vindt de apotheek heel mooi."En vooral dat er nu een nummerautomaat staat. Dan hoef je niet meer zo op te letten of er niemand voor zijn beurt gaat!" Rondleiding Mieke Adriaanse toont beneden de werkplek- ken, vergaderkamer, voorraadruimtes en de steriele kamer waar oogdruppels en andere speciale medicijnen gemaakt worden. "Door de nieuwe indeling van de ruimtes boven en beneden lopen we elkaar minder in de weg." Via de ruime trap komen we boven bij de assistentenkamer en de kantoorruimtes met nieuwe, ronde ramen. Interieurverzorgster Marja Bijl moet nog even haar draai zien te vinden, haar oude werkvolgorde is drastisch gewijzigd. "Maar dat went gauw genoeg,"lacht ze. "Ik ben vooral blij met de nieuwe toegang. Vroeger was ik altijd bang dat de kinderen met hun vingers tussen die zware deur zouden ko men." Nu alle drukte van de verbouwing ach ter de rug is gaat het gewone leven weer be- ginnen. In de week van 8 mei begint de eer- ste wachtweek. De andere Schiedamse apotheken hebben die nachtdiensten tijdens de verbouwing overgenomen. Dat is een voorbeeld van de goede, onderlinge verstandhouding tussen de collega's, vindt een vermoeide maar tevreden apotheker Me vrouw Wiegman, die sinds de pensionering van de heer Jansen junior eigenaar is van Apotheek Jansen. Welke volwassene slaakt bij tijden niet de verzuchting: "Alweer boodschappen doen!" Voor peuters is winkelen echter nog eenfeest! Peuterland, Oostsingel 9, organiseert allerlei activiteiten omjonge kinderen spelenderwijs wegwijs te maken in de Grote Wereld. Het project 'winkelenis daar een voorbeeld van. Maar geenfeest zonder voorbereidingen. Weken voor de Grote Dag hadden de peuters al boodschappenmandjes gemaakt met hulp van de peuterleidsters. In de mandjes werd de hagelslag - meteen uitverkocht - en muisjes gelegd, die de kinderen hadden uitgezocht en de boodschappen werden keurig op de nep- lopende band bij de kassa gelegd en afgerekend. De kinderen hadden al veel pret in de afspie- geling van de werkelijkheid, terwijl het echte feest nog moest komen. Eindelijk was het zover. Boodschappen doen Woensdag, 11 maart ging het hele spul naar de dichtst bijzijnde supermarkt. Het personeel van de E-markt, Van Swindensingel 164, speelde het spel grandioos mee. Eerst mochten de kin deren kiezen of zij boodschappen voor het ontbijt, respectievelijk lunch, tussendoortjes of avondmaaltijd wilden gaan halen. Daarna werden zij er met hun zelfgemaakte mandjes op uitgestuurd. Zonder te kibbelen of te schreeuwen werden de pakjes boter, brood en beleg in de mandjes gelegd en tenslotte aan de caissiere gegeven om de waren te laten scannen. Daarna werden alle boodschappen weer terug in het mandje gedaan en werd alles terug in de vakken gezet. Tot slot van deze enerverende ochtend kregen alle kinderen een grote zak met snoep van de E-markt, die ze mee naar huis mochten nemen. Plaatsen vrij Niet alleen de kinderen waren in hun schik, ook hun begeleidsters hadden het experiment positief ervaren. Gisela Brouwer, Henny de Waal, Margo Vermeulen en Cilia den Breejen doen hun uiterste best om 'Peuterland' zo aantrekkelijk mogelijk te maken en te houden voor peuters. De peuterzaal bestaat nu ruim twintig jaar, zodat heel wat ervaring beschik- baar is. Er is ruimte voor maximaal drie groepen van vijftien kinderen. Vroeger werd er gewerkt met een lange wachtlijst, maar door de aanwas van andere peuterzalen, be staat er geen wachtlijst meer voor 'Peuter land". Kortom, als u voor uw kind vanaf twee jaar een plaatsje zoekt, dan kunt u bellen naar: 010-473 05 75. Er zijn nog plaatsen vrij! Van de redactie De tweede OostReporter van 1998 ligt voor u. Door personele en financiele krapte blijkt het heel moeilijk te zijn om een plan ning te maken ten aanzien van de verschij- ningsdata. Maar dat neemt niet weg dat de redaktieleden weer hun best gedaan hebben om u een gevarieerde, wijkgerichte Oost Reporter aan te bieden. De discussies op de redactie werden vooral gevoerd over de inhoud van de artikelen: moet je boze mensen aan het woord laten? Wat moet je met uitlatingen van politici in een interview waar je niet achter staat? Lees, ordeel en reageer! Veel nieuws over acties voor een schoner, fleuriger Oost waaraan u als bewoner kunt meedoen. Nu het betere weer eraan komt is het contact met buurtgenoten ook weer wat makkelijker. Oproep Wij zoeken straatverslaggevers, die willen vertellen over positieve zaken die in hun straat spelen. Schrijf zelf of bel een van onze redakteuren en uw verhaal bereikt alle buurtgenoten. Ook zitten we te springen om mensen die ons redaktie team willen verster- ken. Neem hiervoor contact op met Henk v.d.Velden, p/a Boerhaavelaan 79, 3112 LD Schiedam of bel telef oon 245 01 69. ost f - -

Oostreporter | 1998 | | pagina 1