Markante personen in Oost Atlantic Een nieuwe rubriek in de OostReporter. We geven het niet op! Cafe - BiUart STOP de duisternis in Schiedam-Oost Zo werkte ik bij het bureau van Paul Acket Apotheek^C.1. Jansen Diana's Bloemenhof Van DJ tot maatschappelijk werker Lampenactie door bewoners uit Oost We willen meer en betere verlichting zodat wij ons weer veilig voelen in onze wijk! jaargang 3 nummer 3 Oost Reporter 3 Een voormalige DJ werkt met jongeren in Schiedam: hoe komt dat? Martin Groenhorst/Martin Green studeerde in Leiden wis-en natuurkunde, maar werd al snel disk-jockey voor de piraten- zender Radio City, het latere Radio Carolina. In Delft was hij Prins Carnaval. Maar al die tijd was en bleefhij Schiedammer. Hij zat hier in de Schiedamse Raad voorJeugd en Jongeren. Nu is hij maatschappelijk werker bij De Stichting De Lindenhof. In de jeugdzorg werkt hij met jeugdigen die het thuis niet zo makkelijk hebben gehad En hij woont in de Van s-Gravesandestraat. baantjes in de popwereld gehad en een beetje voor mezelf ge- werkt. Zo werkte ik bij het bureau van Paul Acket. Die had de Rolling Stones naar Nederland gehaald en ik was hun begeleider. Verder was ik t manager van beatgroepjes en om ze aan publiek te helpen orga- niseerde ik disco-dansavonden onder de naam 'Green's Rythm and Blues Society'. In Schiedam gebeurde dat in Ar cade, Tivoli en Musis Sacrum. Zo werkte ik bij het bureau van Paul Acket. Hoe komt iemand die wiskunde studeert uit- eindelijk in de jeugdzorg terecht? "Tja, ik was wel student, maar eerlijk gezegd studeerde ik niet zo hard. Ik zat op m'n kamer in Leiden en draaide wat aan de radio. Dat deed ik altijd: van muziek naar muziek. Zo kwam ik in 1964 bij Radio City terecht en daar vroegen ze een keer wie daar DJ wilde worden. Nou, dat leek me wel wat en in m'n beste Engels heb ik gesol- liciteerd. En ik werd nog aangenomen ook." Waar lag dat piratenschip? "Het was geen schip, zoals Veronica, maar een onbewoond eilandje. Om heel precies te zijn: een fort. Het was een vroeger onderdeel van de Brit- se verdediging en lag net buiten de territoriale wateren. Een popzanger, Screeming Lord Sutch, had het gekaapt en er een piratenvlag geplant. Daar werden de uitzendingen verzorgd. Ik ging naar m'n werk met het vliegtuig van- af Zcsticnho- ven, dan met de trein naar een Engels kustplaatsje en vandaar met een vis- sersbootje naar de radiozender. Daar zat ik een week, maar dat liep weleens op tot drie weken." Hoe lang heb je dat gedaan en ben je nog wel eens dj? "Ik werkte een jaar bij Radio City. Toen dat voorbij was heb ik allerlei Ik praatte het programma aan el- kaar vanachter de draaitafel. Zo nu en dan doe ik dat nog wel eens voor de lol, zoals bij de Camavals- vereniging in Delft." Wat bracht je tot de jeugdzorg? "Dat is rechtstreeks voortgeko- men uit m'n pefiode in de mu ziek. Ik zat natuurlijk midden in de jeugdcultuur van die tijd, had dus veel contact met jongeren. Vanuit die positie ben ik als vrijwilliger gaan werken voor De Lin denhof. Die vroegen mij in 1970 bij een groep jongeren in huis te gaan wonen. Dat waren jongeren uit een tehuis en die we wil- den begeleiden naar zelfstandigheid. Toen was het een experiment, nu is het een vaste vorm." We praten met Martin in het statige gebouw van De Lindenhof aan de Tuinlaan. Hij is inta- ker. "Dat is een moeilijk woord voor iemand die gesprekken voert met jongeren die vroeger moei lijk opvoedbaar werden genoemd. De jonge ren zijn aangemeld door de Stichting Jeugdzorg of het Riagg. Ze worden bijvoorbeeld geplaatst in een project voor 16+ kamertraining. Dat is een leefgroep waar ze onder ande- re leren koken en waar zesociaal- emotioneelworden begeleid.De Lin denhof heeftprojec- ten in verschillende plaatsen in het Rijnmondge- bied, dus niet alleen in Schiedam. In Oost zijn twee projecten: aan de Buys Ballotsingel is een woongroep met acht jongens en aan de Swammerdamsingel zit een Boddaertcen- trum. Dat is een naschoolse opvang voor jonge kinderen." Hand en voetverzorging Mary Cordemans Emmaplein 2,3112DC Schiedam Behandeling op afspraak, in plezierige ruimte met moderne apparatuur voor een befaalbaar pofie tttiarfen P.K.O. laan 149 3112VG Schiedam Tel. 473.13.59 Voor insuline afhankelijke Diabetespatienten kunnen wij teststrips en injektiemateriaal voor alle verzekeringsmaat- schappijen leveren. v.Swindensingel 42 3112 RJ Schiedam Tel. 010 4263917 010 4264018 Ontdek zelf de mime en betaalbare keuze perkgoed, vaste planten en snijbloemen bij On Mj De gezelligste bloemen plantenwinkel van heeel Schiedam e.o.l ook op donderdagavond tot 20.30 open! Lorentzlaan 68 tel. 010 - 262 27 25 In Kluphuis Oost, het mooie wijkcentrum in de Boerhaavelaan is het altijd een komen en gaan van allerlei mensen. Leuk, al die drukte maar... WIE IS WIE Daarom vragen we mede- werkers van het Kluphuis, beroepskrachten en vrijwilligers, zich aan de lezers voor te stellen. Als eerste: 'de baas van het spul': Wie is... Naam Dirk Scherpenisse Leeftijd: 43 jaar Woonplaats: Rotterdam Burgerlijke staat: Gescheiden, zorg voor inderen in harmonie geregeld Zoon (16) en dochter (12) Akoestische en basgitaar spelen in rockband Voetbal, heeft zelfs een seizoenkaart van Feijenoord Kijkt graag naar: Actualiteitenrubrieken als Nova en Netwerk; films, vooral thrillers en comedy Alles behalve opera en hoempapa Gebiedscoordinator (manager van een aantal wijkcentra onder stedelijk direkteur Andre Wouterse). In Kluphuis Oost kunnen mensen mij bereiken op tel.nummer 245 18 18. Kinderen: Hobbies Favoriete sport Muziekkeus: Beroep/functie: J Mooiste plek in de wijk: Het uitzicht vanuit het Kluphuis op de Buys Ballotsingel en het Van't Hoffplein Grootste ergemis: De soms moeizame afstem- ming met andere instanties die ook in't belang van Oostbewoners werken Opmerking: De stedelijke fusie van wijkcentra levert extra mogelijkheden op voor de wijken, b.v. per wijk meer uren voor jongerenopbouw- werk, consultatieburo terug in Oost of meer geld voor taallessen, zodat de wacht- lijst korter wordt. Wie wilt u in deze rubriek voorstellen? Er zijn zoveel mensen, die zich voor Kluphuis Oost inzetten. Ik zou zeggen: vraag eerst Nel- leke de Vroon. Waarom? Nelleke is kinder- werkster in de Triangel en coordinator in Oost. Ze heeft veel inzicht in het clubhuis- werk en is een goede collega. Door:Bobby Scheepe "We doen nog een poging", verklaren de le- den van de werkgroep 305 waarin onder an dere bewoners uit de Franklinstraat en omgeving zitting hebben. Op onze oproep in de december- uitgave van de Oostreporter om de actie 'Stop de duisternis in Oost' te steunen zijn ongeveer vijftig bonnen ontvangen van bewoners die ook meer verlichting in de wijk willen. De werkgroep is blij met deze reacties, maar had veel meer steunbetuigingen verwacht. Het kan toch niet zo zijn dat de be woners graag in het donker lopen of zelfs zich daarin veilig voelen? Gelukkig zijn de dagen met meer lichtperi- oden aangebroken. Maar in de avonden en nachten blijft het pikdo'nker en willen we toch graag meer zicht hebben. En voor we eindelijk meer verlichting hebben zijn we heus maanden verder. Wie weet hebben de donkere dagen van de herfst of zelfs de winter hun intrede dan wel weer gedaanOm de noodzaak van betere verlichting en daarmee de vergroting van de veiligheid kenbaar te maken aan de gemeente, willen wij graag we- ten of bewoners uit Oost zich in deze zaak kunnen vinden. Steun de verlichtingsactie in Oost Wilt u ook de slechte straatverlichting in Oost aanpakken? Maak dit kenbaar en vul onderstaand formulier in. Op een van de drie vermelde adressen kunt u deze bon inleveren. Zet ons niet in het donker en help mee aan de verlichting en veiligheid in Oost! Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Handtekening: Schiedam-Oost U kunt dit actieformulier inleveren op de onderstaande adressen: B.V.S.O. Boerhaavelaan 79 Wijk Servicepunt (voormalig pand B.V.S.O.) Franklinstraat 11 Van Swindenstraat/hoek Snelliussingel Stivas gedipl. SEPVO gedipl. Lid Voetplus tel./fax. 0104739934 Nagelstyiiste Manicure Pedicure Diabetische Voet Voetrefexmassage MW. DBS H. W1EQMAN MW. DRS. MJ.CA TEEUWEN - BOUMANS APOTHEKERS E-markt

Oostreporter | 1998 | | pagina 3