bouwmarkt Een boom voor het leven. Milieudialoog 3 juni Nationale straatspeeldag 1998 'Oost =zo! zoekt actieve bewoners Adverteren in de Oost Reporter? Bel 462 36 89 Voor al uw verf hasten, sanitair, keukens, gereedschap, verlichting Bel voor een klus de Klussendienst Boerhaavelaan 83 A telefoon 462 17 03 Oost Reporter jaargang 2 nummerl fa Ntt adres war kapsalon farouche lange singelstraat 98b FARCICHE 3112 ee schiedam tel. 010473321B Nieuw Mathenesserstraat 35 3029 AV Rotterdam Tel. 010 427 03 81 Fax. 010 426 74 84 BATAU1A Mari Dingenouts, medewerker van de ONS, meldt dat kortgeleden de volgende aanpas- singen zijn uitgevoerd: Hoek Singel/Emmaplein: GFT-cocon en papiercontainer zijn in ver- lengde van bossage geplaatst. Stoepen aan weerszijden zijn weer te gebruiken. Van Swindensingel/Snelliussingel: Alle containers zijn iets opgeschoven en losse, in het gras geplaatste GFT-cocon bij de andere bakken zijn aangeschoven. Boerhaavelaan/Snelliussingel: Losstaande GFT-cocon zijn bij andere bak ken aangeschoven. Papierbak bijgeplaatst. Bushalte Buys Ballotsingel/Lorenzlaan: Papierbak is verplaatst naar Boerhaavelaan. Grote wit/groen/bruine glasbak is omgeruild met kleinere driekleurenbak op hoek Fulton- straat. GFT-cocon is in lijn gezet met glasbak. Kleine verbeteringen De verplaatste bakken staan er nu minder rommelig bij. Het besluit om de bakken te verplaatsen was een direct gevolg van de Mi- lieudialoog. Toch zou het mogelijk moeten zijn om ook zonder groot opgezette wijkver- gade- ringen dergelijke simpele verbeteringen door- gevoerd te krijgen. Misschien iets voor een goed functionerend Wijk-en Buurtbeheer in samenwerking met het wijkservicepunt. Shotokan Karatevereniging DE RIJZENDE ZON Schiedam Op maandag gratis proeflessen in Sportzaal Oost van 19.00 - 21.00 uur. informatie: 010 473 78 65 Openingstijden: ma.- vr. 09.00 - 21.00 za. 09.00 -17.00 Sinds 25 maart is Oost weer een beetje groener geworden. Op die dag was het Nationale Boomfeestdag. De Afdeling Groenvoorziening van de gemeente Schiedam bood aan scholen, verenigingen en particulieren bomen te koop aan onder het motto 'Een boom voor het leven De Opzoomerwerkgroep van de Gravin Alei- daschool had 499 buxusboompjes ingekocht. Op woensdag 25 maart stonden Christa Zwaan, Tineke Prein en Irma v.d.Geer in een dun zonnetje uit te waaien op het schoolplein bij hun plantenkraam, waar ouders hun bestel- de boompjes kwamen ophalen. Spierballen kweken Ook de leerlingen van groep 7/8 van de Pe- perklip hebben de Boomfeestdag gevierd. Met hulp van de Afd. Groenvoorziening plant- ten zij bomen in de Lorentzlaan. en omge- ving. En laat nou niemand meer praten over de huidige 'patatgeneratie' want de jongens en meisjes kweekten stevige spierballen met het graven van brede en diepe plantgaten. Met het uitgroeien van de bomen zal de laan naar het Stationsplein er, als in vroeger tijden, weer groen en sfeervol gaan uitzien. Misschien laten deze Peperklippies over veer- tig of vijftig jaar wel trots hun 'boom voor het leven' aan hun kleinkinderen zien! Een boom achter het nieuwe Kluphuis Oost De gesprekken die de Gemeente vorig jaar in de wijken voerde onder de noemer 'Milieudialoogwerpen nu resultaten af. In december meldde Uw OostReporter dat er door Gemeente en ONS druk vergaderd wordt over nieuwe manieren van huisvuil inzamelen. Die plannen zijn nog niet afgerond. Wim van de Drift van de afdeling Milieu van de ONS maakte samen met enkele Oostbewoners een rondgang door de wijk omdat we ons voorlopig nog moeten behelpen met de oude GFT-glas-papier-en kledingbakken. Naar aanleiding van die "schouw" werd besloten, dat een aantal bakken wat handiger neergezet moest worden en dat andere bakken beter tot hun recht zouden komen op andere plekken in de wijk. Bovenstaande foto is vorig jaar tijdens de nationale straatspeeldag in de Van Marumstraat genomen. Prachtig zoals die kleintjes hun best doen. De-afgelopen twee jaar zijn er enkele Milieu-avonden doorde Gemeente Schiedam georga- niseerd. Daar konden bewoners hun suggesties kwijt voor activiteiten in het kader van het milieu in de straat en en de wijk. Maar u kunt ook iets heel anders organiseren: een kinderfeest, een buurtfeest, pannenkoeken- bakwedstrijd of straatontbijt, noem maar op. Alle initiatieven dingen mee naar de "Speksjek" Dit is een prijs voor iets extra's voor de win- nende straat. Deregiegroep UOSt Z/O. helpt u daarbij. U kunt samen met twee of drie medestraat- genoten per straat een plan indienen. Deze initiatiefnemers gaan voor hun straat het pro ject vormgeven en uitwerken. U kunt van de deelnemende organisaties hulp krijgen b.v. met de tijdsplanning, de financien, kopieerfacili- teiten enzovoort. Ook kunnen gemeentelijke diensten een ondersteunende rol vervullen. Heeft u een plan? Meer informatie? Neem kontakt op met het 'Oost zo!' contactadres: Bewonersvereniging Schiedam Oost Boerhaavelaan 79 tel. 245 01 69 Naar aanleiding van die ideeen zijn er in een aantal wijken werkzame organisaties samen met een aantal actieve bewoners bij elkaar gaan zitten. Zij bedachten de 'Dag van de Straat". Een positieve actie waarbij de bewoners zelf bezigheden kunnen verzinnen die letterlijk 'in hun straatje passen.' Actie: Oost Zo! Bewoners hebben doorgaans de beste ideeen. Zij weten wat er in hun straat aan de hand is en waar het aan ontbreekt. Nu hebt u de kans om in uw straat iets te veranderen. Bedenk wat u graag in uw straat zou willen, b.v. een opzoomerachtige actie zoals de straat schoonmaken, geveltuintjes aanleggen of ver lichting naast de voordeuren aanbrengen. modern* en goede haarvtxicrging voor htm en knar Celciusstraat 40 B 3112 VB Schiedam Tel.: 010 - 415B086 Forrrfido SNACKBAR Indonesische specialiteiten openingstijden: dit/mdo 12.00 - 23.00 vrenza 12.00-24.00 zondag 13.00 - 22.00 's maandags gesloten

Oostreporter | 1998 | | pagina 4