Gehandicapten helpen Buurtfietsenstalling Edison MARKT JftL De vlag in top, Schiedam op kop De verkeerde kant van de streep RICOM Cafe Car Chicken Farm REPAIRS NUM BER PELICAR B.V. Voorlichtingsochtend op 7 mei Conclusie BIan ken's Open huis infocentrum Beneluxlijn De Kippehut HYunnni jaargang 3 nummer 3 Oost Reporter 5 Misschien komt u weleens bij iemand thuis die baat zou kunnen hebben bij een aanpas- sing van de woning. Die thuis niet zo goed meer uit de voeten kan. Of die niet meer kan fietsen of autorijden, maar toch graag eens de deur uit wil. De Regionale Orga- ni- satie Gehandicapten Voorzieningen (ROG) bekijkt dit soort vragen en onderzoekt of daar een mouw aan te passen is. Op donderdag 7 mei houdt de ROG een voor lichtingsochtend voor mensen die hierover meer willen weten en eventueel als vrijwil- liger iets voor gehandicapte medeburgers willen doen. Er worden praktisch bruikbare tips gegevens en belangstellenden kunnen uitleg krijgen hoe een voorziening kan worden aangevraagd. Wie zich voor deze ochtend, die van 10.00 - 12.00 uur in Vlaardingen wordt gehouden, wil aanmelden kan dat doen bij Wanda Prins, coordinator praktische thuishulp. Het telefoonnummer is: 010 -246 34 16. Zij beantwoordt ook graag eventuele vra gen. Veel woningen in Oost hebben weinig of geen bergruimte. Daarom staan fietsen in weer en wind buiten, worden gesloopt of ge- stolen: een voortdurende ergernis voor de ei- genaren en een zorg voor de Gemeente. Tijdens de in 1997 gehouden 'Milieudia- loog' tussen Gemeente en de Schiedamse wijken kwam dit probleem uitgebreid aan de orde. Er ging een oproep uit naar de bewoners om actief mee te denken aan oplossingen. Achter het wooncomplex op het Edisonplein lag een met gras overwoekerde ruimte. Een uitgelezen plek om te gebruiken als fietsen- stalling meenden een paar bewoners. Zij in- formeerden naar mogelijkheden, maakten begrotingen, dienden plannen in en kozen een stichtingsbestuur voor de 'Buurtfietsenstal- ling Edison.' De stalling is er nu. Er zijn vier apart af te sluiten compartimenten waar in totaal zestig fietsen geplaatst kunnen worden. Een groot deel is inmiddels verhuurd, maar er zijn nog plaatsen beschikbaar. Een stallingsplaats kost 75,- per jaar en de borg voor de sleutel be- draagt f 25,-. Voor informatie kunt u bellen naar de Bewonersvereniging, tel. 245 01 69. Op m'n vierde was ik al wees omdat m'n vader zonodig de vent moest uit- hangen in een steekspel. Toen ik 16 was trouwde ik en op m'n 28ste bleef ik met 7 kinderen achter zonder man. Gestikt in een botje van de kerstkluif. Had ik maar fi let gehad, denk ik nog wel eens. Geluk bij een ongeluk was dat ik niet was aangewezen op de Algemene Nabestaandenwet: ik kon ruim leven van het familiebezit en had de be- schikking over kindermeisjes, bedienden, lijfwachten en adviseurs. Het lot bezorgde mij de verantwoordelijkheid over de Schiedammers. Een altijd wat eigen- gereid volkje dat ik om hun bestwil een kerk heb geschonken. Die heb ik aan de nagedach- tenis van mijn echtgenoot Jan opgedragen. Verder gaf ik de Schiedammers stadsrechten. Terecht dat er een straat naar mij is ge- noemd. En een school. Mijn standbeeld heb ik vanwege de werkzaam- heden op het Stadserf laten verplaatsen naar het Museumplein en het leek me beter dan ook daar de gemeenteraadsvergaderingen te laten houden. Ik houd nog altijd graag de vinger aan de pols. Nu de nieuwbouw op het Stadserf klaar is - en officieel in gebruik ge- nomen - doet het mij deugd dat daar raads- vergaderingen gehouden worden in de Aleidazaal. Het wordt tijd dat ik mijn standbeeld weer ga verplaatsen. Maar eerst wil ik met Liduina nog wat genieten van onze tentoon- stelling in het Museum. De nieuwe raad van 35 telt 15 vrouwen. Een dergelijk aandeel wordt nergens in de Rijn- mond overtroffen. Schiedam op kop! Wanneer er niks meer tussen komt zal in het jaar 2000 ook weer een vrouw in het Schiedamse college zitten. Een vrouw tussen de bestuur- ders was te lang geleden en heeft de stad geen goed gedaan. Al dat macho gedoe van die be- stuurlijke baasjes. Om van het ambtena- ren- dom nog maar te zwijgen. Ik zweef wel eens aan bij mensen die wat eten in Witberg. Aan de ene kant hebben ze uitzicht op een plein dat blijkbaar niet duur genoeg kon zijn. Aan de andere kant kijken ze tegen de muur van mijn kasteel en in de gracht met rotzooi. Dat ziet er niet uit, die tegenstelling bevatten ze niet. Maar ik blijf optimistisch, want hebben ze niet uiteindelijk ook de basiliek van Liduina voor de ondergang behoed? Tot de feestelijkheden rond de opening van het Stadserf hoort ook een reeks voorstellingen, begin mei, van het Schiedams Collectief His- torisch Amateur Theater SCHAT. Daarbij gaat het over de opstandigheid van de Schie dammers tegen de afbraak van de Branders- buurt. Regenten van nu liepen toen te protesteren, zoals nu weer Schiedammers te hoop lopen tegen de sloop. Dat men proble- men op kan lossen door sloop en nieuwbouw is een illusie. Nieuwbouw is mooi maar ver- geet de mensen niet zou ik, mede namens Li duina, tot u willen zeggen. Aleida door Rob Wark Onlangs bracht NRC/Handelsblad een boekje uit onder de titel "Atlas van de Nederlandse steden". Hierin zijn artikelen gebundeld over buurten in 33 grote steden die eerder in die krant waren verschenen. Voor de "atlas" ver- zamelden redacteuren gegevens van in totaal 2049 buurten. Van een kleiner aantal, name- lijk 1547 buurten had men voldoende materiaal ontvangen om ze onderling met elkaar te kun nen vergelijken. Schiedam overwegend somber getint In het boekje staat een overzicht waarin Schie dam zijn positie ten opzichte van de andere 32 steden in een oogopslag kan aflezen. Per gemeente is daar in zwart en donkergrijs aan- gegeven welk percentage van de buurten ruim en iets onder het gemiddelde zit en in lichtgrijs en wit welk percentage iets of ruim boven het gemiddelde. Schiedam zit er met behoorlijk veel "zwart" bij: alleen Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Arnhem scoren hoger en Groningen heeft evenveel zwart. Met zwart donkergrijs samen heeft Schiedam nog 8 van de 33 steden voor zich. Naar aanleiding van de publikaties heeft de Oost Reporter contact opgenomen met NRC/ Handelsblad en de rangorde van de Schiedamse en Rotterdamse buurten ontvangen. In dit klas- sement zijn factoren als werk, inkomen en be- volkingssamenstelling (allochtonen, eenouder- gezinnen, bejaarden) verwerkt en in een rangorde ten opzichte van elkaar geplaatst. De rangorde is verkregen door een ingewikkelde, maar verantwoorde rekenmethode. Uit deze gegevens blijkt dat alle buurten van Nieuwland en Oost in het zwarte of grijze ge- bied zitten. In de wijk Groenoord scoren 4 buurten onder het gemiddelde, in West 2 en in Zuid scoort 1 buurt negatief. De scores van alle buurten liggen tussen -3 en +3. Een buurt in Spaland scoort +2,2 en staat daarmee op 1545 (of op 3 als je de lijst "onder- steboven" bekijkt. Twee buurten scoren -2,0 en staan daarmee op 45 en 46. Dit klassement geeft een globaal idee op welke wijken politiek en instellingen de aandacht het eerst zouden moeten richten. In feite is dat al een beetje ge- beurd door Oost en Nieuwland in het Grote Steden Beleid extra middelen te beloven. From Russia with love de Dolly Parton uit Rusland LI 'SY Rotterdamsedijk 146 A Tel. OlO 426.80.27 De bewoners van Schiedam Oost zijn op 25 april op de koffie gekomen bij het informa- tiecentrum van de Beneluxlijn aan het Stations- plein. De permanente expositie is uitgebreid met de plannen voor de biiitenruimte bij het nieuwe station, er is een videopresentatie en de grote maquette is verder uitgebreid met nieuwe multi-medialetoeters en bellen. Een aanrader! Het centrum is normaal op werkdagen geopend van 9.00-17.00 uur en op zaterdag van 11.00-16.00 uur. Vanwege feestdagen is het centrum gesloten: van 30 april tot en met 5 mei van 21 tot en met 23 mei op 1 juni Lorentzlaan 3 tel. 010 462 48 08 diverse afhaalmaaltijden vers gegrilde kippen eigengemaakte patat elke week aanbiedingen reparatie van alle merken autotelefoons en faxen Lorentzlaan 6 3112 KJ Schiedam Tel. 010 437 57 53 Fax. 010 437 67 48 TWEEWIELER PALEIS van RIETSCHOTEN Zult u het niet vergeten? Heerlijke zelfgemaakte patat kunt u bij Ton en Anja eten! Graag tot ziens Snack bar Lorentzlaan 1 Schiedam tel. 4624808 M.C. v/d Stappen Interieurmontage Levering en montage van scheidingswanden, plafonds en kozijnen Overschieseweg 150 Spaansepolder Schiedam Tel. 010.4151411 zondags geopend bloemen-en plantenhandel Hot adres voor al uw bloemwerk Halleystraat 48 - Schiedam Telefoon 010-4 266527 Bij ons kunt u komen voor: - Al uw tabaksartikelen - Lotto/Toto en Staatsloterij - Wenskaarten/postzegels - Tijdschriften Sig. Mag. t Hoekje Telefoonkaarten Boerhaavelaan 80 - Stomerij depot 3112 LL Schiedam - Snoep/frisdrank Tel.: 010-4265513 - Buskaarten/Aboimeinenten Wijbezorgen uw boodschappen jB, i*'* thuis SNELUUSSINGEL164 3112 RC SCHIEDAM TELEFOON 010-4268603 TELEFAX 010-4268633 De 4 sterren vakman voor uw fiets en bromfiets altijd een jaar extra Garantie altijd vakkundige montage van bij ons gekochte accessoires. altijd een leenfiets bij reparaties langer dan 2 werkdagen. altijd 3 maanden garantie op alle reparaties, inclusief arbeidsloon en vervangende onderdelen. Prof. Kam. Onneslaan 82 3112 VJ Schiedam Tel.: 4153995 Laurens Costerstraat 31 3112 DL Schiedam Tel.: 010 - 4271681 Fax.: 010 - 4271681

Oostreporter | 1998 | | pagina 5