Blijf niet achter de geraniums Sponsorloop is leuk, ramen lappen wat minder! 1 Plaatsen vrij bij naaicursus Kluphuis Oost Aerobics in Kluphuis Oost I mmi "1 Nieuwe groep start vrijdagmorgen van 9.00 -10.00 uur 6 lessen kosten 20,- met kinderopvang f 26,- Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Bel 245 18 18 jaargang 3 nummer 3 Oost Reporter 7 Met de komst van de Marconihove is er weer een vast punt in Oost waar van alles voor ouderen georganiseerd wordt. De Stichting Ouderenwerk Schiedam zorgt voor een gevarieerd programma dat door Petra Dirven en haar vrijwilligers begeleid wordt. Om buurtgenoten te kunnen ontmoeten is er van maandag tot vrijdagmorgen de koffie- in- loop die duurt van 9.30 tot 12.00 uur. Een kopje koffie kost 1,- en u kunt gelijk uw Eurotax- Teletaxbonnen of strippenkaarten aanschaf- fen. Op dinsdag is de Visiteclub, een vast clubje ouderen die met elkaar praten, spelletjes doen of naar muziek luisteren. Van dinsdag tot vrijdag kunt u om twaalf uur aanschuiven voor de warme maaltijd. De kosten zijn 8,- maar afhankelijk van uw inkomen is het mogelijk daar korting op te krijgen. Sport en spel Om gezond oud te worden is het goed om in beweging te blijven. Dat kan door deel te nemen aan yoga, koers- bal, gymnastiek op de stoel, of zwemmen (in het zwembad van Frankeland dat tot 32 gra- den verwarmd is). Hersens De hersens kunnen getraind worden door middel van het geheugenspel, klaverjassen en van tijd tot tijd een bingo-middag. Voor de creatieve bezoekers is er de mogelijkheid om te schilderen met olieverf, handwerken of knutselen (b.v. kaarten maken). Kom en doe mee... Via het Steunpunt voor Vrijwilligers heeft Petra mensen gevonden die helpen met alle bezigheden in de Marconihove. Ze zoekt alleen nog een receptionist(e) voor de dinsdagmorgen. Lijkt het u wat om deel te nemen aan de aktiviteiten of cursussen? Blijf dan niet thuis zitten maar loop 's morgens eens binnen op de Marconiweg 2, drink een kopje koffie en vraag naar het programma bij Petra Dirven. Bellen kan ook, op nummer 473 14 96. Het slopen de bodemsanering en het bouwrijp maken van de locatie aan de Tweede Tuinsingel vordert gestaag In Kluphuis Oost is op verschillende tijden naaiies te volgen. Bij twee groepen zijn er plaatsen vrij, voor zowel beginners als gevorderden. A1 u uw zomergarderobe op een goedkope manier wilt uitbreiden, geeft u zich dan gauw op voor de naaiies. Op de dinsdagmorgengroep van 9 tot 11 uur zijn enkele plaatsen vrij, evenals op de dinsdagmiddag (13 tot 15 uur). We geven ook naales op andere tijden: woensdagmorgen voor Turkse vrouwen, met kinderopvang), woensdagavond, donderdagavond en vrijdagmorgen (met kinderopvang). Bij deze groepen moet u er rekening mee houden dat u even op een plaatsje moet wachten. Er wordt elke keer per blok van zes lessen betaald. Een blok van zes lessen kost u 30,-. Met kinderopvang kosten zes lessen /36,-. In de schoolvakantie is er geen les. Op Kluphuis Oost zijn naaimachines en patronen aanwezig. Alle cursist zijn met een eigen kledingstuk bezig. Beginners en gevorderden zitten in een groep. U krijgt individuele hulp van de lerares. U kunt u aanmelden bij Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79, telefoon: 245 18 18 Afsluiting van het opzoomerproject van de Gravin Aleidaschool Bobby Scheepe Rond negen uur op maandagochtend 30 maart verzamelen onder vrolijk en enigszins zenuwachtig gegiechel de leerlingen van de Gravin Aleidaschool zich voor de ingang van de school. De ingang is versierd met vlaggetjes en boven de deur hangt een doek met de tekst „Gravin Aleidaschool zoomert op.Jaap Boerlage, het hoofd van de school, geeft door middel van een praatje en een opzoomerpakket bestaande uit een stoffer en blik, de start van het opzoomerproject aan. illlll ai H 1 1^14 4 imrmi t r jfer B sifSffi i* I Ul. rAiii 'Ik "Opzoomeren is opknappen. Dit betekent niet alleen schoonmaken van en een beter aanzien geven aan onze schoolgebouwen, de pleinen en de tuintjes er omheen. Het verbeteren van ons gedrag met name naar anderen toe valt hier ook onder. Neem het fietsen naar school. Bewoners ergeren zich aan de fietsers op de stoep en in vele gevallen is het nog gevaarlijk ook. Denk daar dus aan en ga op de straat fiet sen zoals het hoort!, aldus Jaap Boerlage." Wat gebeurt er nog meer? "Het drie weken durende programma is heel afwisselend. Met hulp van het Openbaar Nuts- bedrijf Schiedam (ONS) gaan we in de directe omgeving van de scholen vegen. Tevens orga- niseren wij een loterij, sponsor-activiteiten, speelgoed- en spullenbeurs. De opbrengst die hieruit voortvloeit willen we uitgeven aan schoolvlaggen, speeltoestellen en de viering van het eerste lustrum in oktober. Tenslotte zal de afsluiting van het opzoomeren plaatsvinden op woensdag 22 april met een feestelijke en tevens officiele opening van de fietsenstalling. Als het goed is, is deze dan op- gefleurd. We hebben genoeg te doen. Heel be- langrijk is dat we het met elkaar en voor elkaar doen!" Stoffer, blik, verfkwasten dus werken maar Vervolgens overhandigt de meester aan twee vertegenwoordigers van elke klas een opzoomer pakket bestaande uit een stoffer en een blik. Voor de ouderen worden nog een paneel en verfkwas ten aan het pakket toegevoegd. Deze panelen dienen beschilderd te worden om de pas aan- gelegde, voornamelijk grijze fietsenstalling meer flair en kleur te geven. Asif Minhas, een Ieerling uit groep 7 kan zich goed in het project vinden. "Ik let er op dat ik niets op straat gooi, fiets altijd op de straat en ik ruim zelfs mijn schoolkastje redelijk netjes op. Dat kan je niet van iedereen zeggen!" Hij heeft ook nog een tip. "Hou de straten schoon, dat scheelt een hoop werk!" Zelf gebakken koekjes Na de aankondiging zetten de kinderen hun weg voort naar een koek-en-zopiekraam. Daar krijgen zij door vrijwillige ouders een opzoomerdrankje en een door leerlingen zelf gebakken koekje aangereikt. Phylicia Heukels uit groep 6 is heel enthousiast. "Ik ben een van die leerlingen die op de tweemaandelijkse ac- tiviteitenmiddag de koekjes voor het project heeft gebakken. Ik heb ook in de klas al zaadjes geplant en hoop dat hieruit plantjes groeien die het schoollokaal zullen opvrolijken." Ook de jongste kinderen doen mee Wat een lekker begin van de maandagochtend: onder genot van een gezellig muziekje op het schoolplein je net verworven lekkernijen ver- orberen. Dit vindt Stephanie Newgent uit groep 3 ook. Zij vindt het allemaal heel leuk. Op de vraag of zij met de activiteiten die op stapel staan mee gaat doen, knikt zij volmondig ja. is S I It? .-V mm rnmmmtmm* 4 smifli si Iffj OlltMit ti! ft **-■ I J" Wi

Oostreporter | 1998 | | pagina 7