Nog vele jar en Wandelen in Lage Bergse Bos Activiteiten Tentoonstellingen Predikbeurten GEVONDEN o c '-:8kK Nog vele jaren Doorwerken Stoelendans Country Line Dance Kathy 2 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 SCHIEDAM - De Nivon verzorgt op woensdag 9 September een wan- deling in het Lage Bergse Bos te Bergschenhoek. Deelnemers die- nen op 9 September om 09.00 uur klaar te staan bij de Koedam in Schiedam, te bereiken met de tramlijnen 1 en 4. De aanvang is om 09.00 uur en de kosten zijn drie gulden. Voor inlichtingen kan men bellen met: (010) 470 41 93. KAMPIOENSCHAP - Kampioenschap 'Tonnetje steken' en koffie concert fancy fair muziekver. St. Radboud, Kerkweg- Kethel, 6 September. MUZIEK - Lunchconcert, Aula Stedelijk Museum, 9 September. CURSUS - Open Dag Volksuniversiteit Vlaardingen, De Blauwe Brug Cs avonds), 10 Sep tember. BALLET - Scapino Ballet- Kathleen/Twee Wereldpremieres, Theater a.d. Schie, 11 September. MUZIEK - Orgelconcert-Wiecher Mandemaker, Aula Stedelijk Museum, 12 September. MUZIEK - Inloopconcert The New Life Singers, Grote Kerk, 12 September. TUIN - Themamiddag: Tuinornamenten, VC De Groene Raat, 13 September. TONEEL - Wilhelmina-Je Maintiendrai met Anne Wil Blankers, Nettie Blanken e.a. Theater a.d. Schie, 16 September. CABARET - Purper met Sixpack, Theater a.d. Schie, 17 September. TONEEL - Musica Ducis met Der Schauspieldirektor, Theater a.d. Schie, 18 September. MUZIEK - Harpe Davids-concert, WC Hof van Spaland, 19 Septem ber. MUZIEK - Zondagmiddag con cert m.m.v. Mandoline orkest ONI, Aula Stedelijk Museum, 20 Sep tember. 'Twee vrouwen van Schiedam - Aleida van Henegouwen en Lidwina 1250 - 1598', Stedelijk Museum, t/m 3 januari. 'Beelden voor het stadserf, een tentoonstelling van vrij werk van de kunstenaars die ontwerpen hebben gemaakt voor een beeld voor het stadserf; Gijs Assmann/Tom Claassen/Mat Mullican, Stedelijk Museum, 12 September t/m 22 november. Etalage project II - Lei Hannen, Jan Saarloos en Jolanda Verdegaal - keramiek, Ineke van Schijndel - aquarellen, gemengde techniek en acryl, Galerie Distanza, t/m 8 September. Het goedkoopste adres voor grenen, rotan en eiken meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27. Tot ziens. NU GIGANTISCHE OPRUIMING! Predikbeurten van het Leger des Heils Schiedam: Zaterdag 5 September: 13.30-15.30 uur, stiltecentrum Zondag 6 September: 10.00 uur, Kapt. en mevr. A.J. Plaisier Zaterdag 12 September: 13.30- 15.30 uur, stiltecentrum Zondag 13 September: 10.00 uur, Kapt. en mevr. A.J. Plaisier Zaterdag 19 September: 13.30- 15.30 uur, stiltecentrum Zondag 20 September: 10.00 uur, Kapt. en mevr. A.J. Plaisier Zaterdag 26 September: 13.30- 15.30 uur, stiltecentrum Zondag 27 September: 10.00 uur, Maj. en mevr. H. Bolhoeve 't Was eruit voor ik er erg in had Gijs, mijn oudste broer, zei altijd van Drees te trekken. Nu noemt hij het, net als wij (mijn andere broers en ik) recht hebben op AOW. Dit om aan te geven in welk circuit wij ons tezamen bevinden. Dat Gijs niet meer tot de jonkies behoort is nu dus wel duidelijk. Een reden temeer om de dag waarop hij weer een levensjaar heeft vol gemaakt, niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Gijs was dus alweer jarig. Onze sociale plicht indachtig spoedden wij ons daarom, netjes opgedoft, naar de plaats waar hij alweer sinds jaren samen met zijn Nellie de herfst van zijn leven doormaakt: een 'aan- leunwoning'. Hij vindt het nog steeds een rotwoord, dat 'aanleun- woning'. Het zal wel weer een uit- vinding van zo'n jonge allesweter zijn. Het heeft iets discriminerends in zich. Het is niet naast de deur. Maar, gelukkig ben ik vorige week nog door die dure 70-plus-keuring geko- men en konden we met ons autootje gaan. Dan is ook dat geld niet voor niets geweest. Bovendien, cadeautjes geven is er volgens afspraak niet meer bij, dat heft elkaar dus weer een beetje op. De auto begint, net als zijn baas, een beetje lui te worden, maar we kwa- men toch binnen een redelijke tijd aan. Na te hebben aangebeld, door een microfoon te zijn aangekondigd en diverse veiligheidsmaatregelen te zijn gepasseerd, kwamen we de ves ting binnen. Daar was het al aardig vol. We hebben een grote familie en ook Gijs en Nellie ontbreekt het nog niet aan vrienden en kennissen. "Van harte gefeliciteerdzeiden we, daarbij de door rheuma geteis- terde hand van Gijs slechts losjes vasthoudend en bijna als vanzelf ontglipte me: "en nog vele jaren". 't Was eruit voor ik er erg in had. Nu hadden we ons nog zo voorgenomen dit citaat in het vervolg achterwege te laten. Voorlopig maar weer een jaartje erbij zou wellicht dichter bij de realiteit zijn geweest. De opstelling van het meubilair was wat veranderd. Dan is er meer plaats voor de extra stoelen dat je voor zo'n gelegenheid bij elkaar moet scharrelen. Gijs' docbter, Gon, een struise meid, zou dat varkentje die avond wel weer eens komen wassen, zo had ze haar vader en moeder beloofd. Ze had er een kleur van. Stond haar overigens goed. Nadat we iedereen hadden gefelici teerd (zo doen wij dat nog), werden we door Gon op een stoel gepar- keerd. Dat wil zeggen mijn vrouw in een laag fauteuiltje en ik op een krakkemikkige klapstoel. Verschil moet er zijn. Het kopje koffie werd ons al min of meer in de hand gedrukt terwijl we met de andere hand een punt taart moesten uitkiezen die ons dan op een schaaltje werd aangereikt. Ga d'r maar aanstaan. Allebei je handen vol. Gelukkig was er nog een klein plaatsje vrij op een bijzet-tafeltje. Mijn vrouw wierp me een ongeluk- kige blik toe. Ze kon niet overeind komen uit die stoel terwijl het gebak haar toelachte Gelukkig wist Gon weer raad. 't Was wel doorwerken geblazen, want verderop in de kamer werd inmiddels al weer het tweede kopje koffie in geschonken. "Een hele hap, maar wel erg lekker", zei ik na het laatste hapje gebak. Een compli ment dat bij Gon zijn doel niet miste, want daar kwam de koffie- kan al weer aan voor het tweede bakkie. Nu met een koekje erbij, maar dat wisten we wijselijk af te slaan. Het was duidelijk, wij liepen een beetje achter bij de rest. We waren dan ook wat later binnen gekomen. Parmantig kwam de inmiddels op voile toeren draaiende Gon de tafels afruimen. Zij begon nu in een blok- nootje te noteren wat ze zoal mag inschenken. Ik kreeg het ineens erg warm, wat misschien ook wel zijn oorzaak vond in de plaatselijke overbevolking. Met de opmerking 'doe niet zo ongezellig' werd ook ons zonder meer het maken van een keuze afgedwongen. Ik had inmid dels mijn stropdas wat omlaag getrokken. Het boordeknoopje zat al los. Gezien de heersende tempera- tuur was de keuze niet moeilijk. Het werd een pilsje en voor mijn vrouw een Spa. Je hoorde het gewoon sis- sen na de eerste slok. Mijn vrouw was inmiddels met moeite uit de fauteuil geklommen en pakte mijn stoel af. Geleidelijk aan werd er ook door anderen van stoel verwisseld zodat iedereen de kans kreeg een buurtje te vinden met wie het gesprek misschien beter zou klikken. Er werden foto's van kleinkinderen te voorschijn gehaald die de dames 'toevallig' in hun tasje hadden en nieuwtjes uitgewisseld over de kin- deren die het zo goed doen. De mannen hadden al gauw hun warme zetels verlaten en hadden het druk met nieuwtjes over voetbal, ondeu- gende verhaaltjes en de politiek. Alles bij elkaar weldra een grote spraakwaterval. De stemming steeg naarmate het aantal lege bierflesjes groeide. Gijs en zijn vrouw genoten zichtbaar en deden dapper mee. Tegen twaalven gingen we als laat- sten weg. Ons aanbod om te helpen opruimen was resoluut afgeslagen. Zoals ieder jaar zei Gijs zijn vrouw ook nu weer: 't Is mooi druk geweest, zo doen we het de volgende keer niet meer". Haar dochter liet het maar zo. Na een uurtje had ze de boel aan kant. Toen ze deur achter zich dicht trok, lagen de ouwetjes alweer in bed. 't Was misschien niet zoals vroeger. Wat meer gezapig, minder spontaan. Toch hoop ik, dat we met zijn alien nog lang zo kunnen doorgaan. Piet Pensioen Sinds kort heb ik een nieuwe passie: Country Line Dance. Ik houd heel erg van country muziek. Ben Steneker bracht me heel lang feleden de liefde hiervoor bij. Hij was weer familie van familie en ij zong zo leuk, zei een tante eens. Ik vond hem ook aardig om te zien, zo stoer met zo'n cowboy hoed op en van die houthakkers- hemden en laarzen aan. En toen ik hem eens life "One more time hoorde zingen was mijn liefde voor deze muzieksoort geboren. Ik koesterde het, en danste met eigen bedachte pasjes op mijn kamer tijdens het afspelen van zijn Ip's. Groot werd mijn verzame- ling country muziek en verlekkerd keek ik soms naar Amerikaanse films, waar ze zo vrolijk op deze tonen door het beeld dansten. Een aantal jaren geleden was ik zomaar eens op een doordeweekse dag in een heel ander gedeelte van het land. Wie schetst mijn ver- bazing. Terwijl ik door de dorpskern loop vervult country muziek mijn oor en country line dance mijn oog. Op het plein danst een groep mannen en vrouwen gekleed in zwarte spijkerbroek en dito hentd met witte franje met cowboy laarzen aan, een cowboy hoed op en een rode zakdoek in de kontzak. Omstanders dansen al gauw mee, alsof ze nog nooit anders gedanst hebben, dan die ingewik- kelde pasjes, die je steeds in carre-vorm uitvoert. Het werkt aanstekelijk, ik waag mij ook op de houten vlonder en dans dat het een aard heeft. Steeds de verkeerde kant op, goat de gehele groep links, dan ga ik rechts, staan alle gezichten naar de muitr gedraaid, ik kijk iedereen stralend aan, maar dat mag de hoed niet kreuken. "Je leert het wel!Steekt de leraar mij een hart onder de riem. "Waar?", vraag ik, "bij ons in het wilde westen wordt er niet gelinedanced!Toen nog niet. Maar inmiddels rijzen de line dance groepen als paddenstoelen uit de grond. Er is bijna geen club- of wijkgebouw meer of er kan gedanst worden. Met z'n alien "in the line", achter en naast elkaar dus, al naar gelang er danslustigen zijn. En die zijn er veel. Een partner heb je niet nodig. Je danst rustig in je eentje, op niet meer dan een straattegel ruimte. Ik ook. ledere dinsdagavond in 'De Blauwe Brug' in Schiedam. Onder de bezielende leiding van Jo steek ik m'n duimen in m'n broekzak en ik draai precies de goede kant op!

Postiljon | 1998 | | pagina 11