0 \0fl0 i <0& a Henk Fraser denkt nog lang niet aan stoppen Wereldhaven opent poorten Biljartgroep 'Onder Ons' van start Het seizoen is begonnen Afgeschreven? Collegiaal Wh llCfl Cor Hulsbus 2 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 Feyenoorder Henk Fraser Met Anderlecht en AZ schieten m In het kader van het Wereldhaven Festival, dat op 4, 5 en 6 Septem ber in Rotterdam zal plaatsheb- ben, openen diverse bedrijven in en rondom de Rotterdamse haven op 4 en 5 September de deuren om jongeren kennis te laten maken met het werken in de haven. Men kan bijvoorbeeld een heftruck besturen, bovenin een containerkraan zitten, in een scheepssimulator plaatsnemen of kijken hoe een schip wordt gere- pareerd. Er is ook aandacht voor de allernieuwste technieken, want veel werk in de haven is inmiddels geautomatiseerd. Verschillende bedrijven presenteren zich boven- dien met een aantal stands. De gratis Challenge Tours vertrekken op de dagen vanaf 9.30 vanuit het Challenge Center op de Mullerpier in Rotterdam. Voor informatie bel (010) 412 5353. SCHIEDAM - De Biljartgroep 'Onder Ons' werd op 13 januari 1986 opgericht als gezelligheids- vereniging die zich uitsluitend met interne competities zou gaan bezighouden. Op herhaald verzoek van de leden zijn we met ingang van het voor- gaande seizoen naar buiten getre- den. We deden dit door het orga- niseren van een zogenaamde nederlaagserie. Mede dank zij een guile gever wiens naam niet genoemd mag worden, kunnen wij nu terugzien op een bijzonder geslaagd toer- nooi waardoor wij een flink aantal biljartvrienden rijker zijn gewor- den. Op 3 September starten wij het nieuwe seizoen waarin we dus behalve onze huishoudelijke com- petitie, de gemaakte contacten met andere clubs regelmatig gaan vernieuwen. Henk Fraser (derde van links) tijdens de presentatie van de selectie '98/'99 op de Open Dag in het Feijenoordstadion. (Foto: Rainbow Pictures) REGIO - Het grote publiek zal wellicht bij de naam Henk Fraser denken aan een ruwe bol ster met een blanke pit, die nogal dikwijls in de lappenmand zit. De echte fans, en dat zijn er velen, weten wel beter. De Schiedammer Henk Fraser is inderdaad vrij lang uit de roula- tie, maar niet blessuregevoelig. "Nee, zeker niet. Ik heb nogal wat zware blessures opgelopen, maar bijna allemaal tijdens het spel. Daar kon ik zelf weinig aan doen. De man die vorig jaar als aanvoer- der aan het seizoen begon, botste tij dens de winterstop op de training tegen tweede elftalspeler Brad Parker en raakte zwaar geblesseerd. In eerste instantie zat de hielspoor hem nog steeds dwars, maar ook de knie speelde hem parten. Fraser wilde hoe dan ook weer voet- ballen en hoopte fit aan dit seizoen te beginnen. Maar helaas, de knie hinderde hem nog steeds bij zijn werkzaamheden en dus liet hij zich toch opereren. Inmiddels traint hij elke dag naast de Kuip en is het wachten op de dag dat de Schie dammer zijn rentree zal maken. Maar trainer Leo Beenhakker lijkt hem te hebben afgeschreven. In de eigen Feyenoordkrant neemt de coach op verzoek van de journalist zijn spelersgroep door en daarin geeft de oefenmeester aan dat hij eigenlijk niet meer rekent op Henk Fraser. Sterken dergelijke opmerkingen de voetballer om hoe dan ook terug te keren op het hoogste niveau? "Jazeker, als mensen denken dat ik op mijn 31ste afgeschreven ben heb ben ze het mis. Dergelijke uitspra- ken sterken mij. Die prikkels heb ik nodig. In eerste instantie ben je woest als je zoiets leest. Nu weet ik ook niet of de trainer me echt heeft afgeschreven of niet. Als hij me nodig mocht hebben, zal ik er staan. Ik voel dat ik nu sterker ben dan ooit", geeft de strijdvaardige verde- diger aan. "Die blessures, denk aan die been- breuk, die enkel en nu weer die knie, liep ik tijdens het spelletje op. Ik ben heus niet meer blessuregevoelig dan anderen. Door mijn manier van spe- len loop je nu eenmaal meer risico's. Ik ben een teamspeler en kan niet tegen onrecht. Als ik zie dat een teamgenoot in elkaar wordt getrapt, dan kan ik daar niet tegen. Bovendien neem ik risico's in het veld. Spelers zo maar schoppen doe ik niet. In al die jaren heb ik slechts een speler bewust getrapt. Dat was tegen Monaco", aldus Fraser die, terugdenkend enkele voorbeelden de kaarten de revue laat passeren waar- bij inderdaad collega's uit de brand werden geholpen door toedoen van hun aanvoerder. Een doorgebroken Gerard de Nooijer (vorig jaar nog Sparta) werd bijvoorbeeld aan het shirt gepakt, nadat de aanvallers hem hadden laten lopen. Fraser moest met rood het veld verlaten en offerde zich toentertijd op. Binnen de spelersgroep van Feyenoord wordt Henk Fraser al jarenlang gezien als de ideale colle- ga. Niet omdat hij voor anderen in het veld opkomt, maar vanwege zijn houding buiten het veld. Vooral de nieuwkomers voelen zich door de frele Schiedammer al snel op hun plaats in de Kuip. Julio Ricardo Cruz, concurrent Picun en al die anderen werden automatisch opge- vangen door de aimabele voetballer. Het is gewoon opvallend om te horen hoe de andere selectiespelers lovend over Fraser praten als naar vriendschap in de voetballerij wordt gevraagd. Telkens noemen de Feyenoorders zijn naam genoemd. Voetballer in hart en nieren. Voetbal is een teamsport, maar een selectie bestaat uit een aantal indivi- duen. Het is niet meer dan je taak om je collegiaal op te stellen", ver- ontschuldigt de vader van een zoon en dochter zich. Op de jaarlijkse Open Dag kreeg Fraser bij het voorstellen van de selectie een waanzinnig ovationeel applaus. Tijdens de eerste openings- wedstrijd van dit seizoen hingen er nog steeds spandoeken met zijn naam op onder meer de oude erelo- ge en dubbel S. "Dat vind ik hele- maal fantastischgaat de speler verder. "Als je acht maanden uit de roulatie bent en je wordt door de fans zo gesteund, dan is dat grandi- oos. Daar doe ik het mede voor. Natuurlijk wil ik zelf terugkomen, maar als je merkt dat de fans je zo blijven steunen, dan ga je er voor. Igor Korneev zei onlangs nog dat ik veel krediet heb en dat hem dat ver- baast, want bij andere clubs schijnt dat niet zo te zijn. "Of ik uitkijk naar andere clubs? Anderlecht en AZ hebben belang- stelling getoond. Met Arie Haan en Wim van Hanegem heb ik fijn gewerkt. Nu is dat met Leo Beenhakker ook zo. Ik heb hem als trainer ook heel hoog zitten. Nu moet ik maar afwachten hoe het verder zal lopen en of Feyenoord me nog nodig heeft. Of Anderlecht en AZ dan weer zullen komen, weet ik niet. Het liefst blijf ik gewoon bij Feyenoord", alus Fraser wiens con tract aan het einde van dit seizoen afloopt. Cor Hulsbus Als voetballiefhebber was het overbruggen van het voetbalre- ces een moeilijke periode. Het WK was leuk, maar de vader-- landse competities zijn veel leu- ker om te volgen. Althans, dat vind ik. Ik lees graag alles over de Nederlandse clubs. Op don- derdag 20 augustus trap ten Heerenveen en FC Twente voor het eerst af en dat leverde meteen een dubieus doelptmt op, dat om onbegrijpelijke redenen werd afgekeurd. Een dag later kwam Feyenoord in actie. De verguisde Henk Vos werd tijdelijk weer door het legioen in de armen gesloten. Op zaterdag 22 augustus ging PSV bijna ten onder in Leeuwarden en op zondag had den we de gebroeders De Boer die 100 keer meer verdienen dan de gemiddelde Amsterdammer en nog durven te beweren dat ze te weinig verdienen. Natuurlijk zijn zij uitgekeken op Ajax en de KPN Telecompetitie, maar het gaat me te ver om dat zo op te lossen. Met modder gooien, je eigen fans de ogen uit- steken en dan ook nog zielig doen voor de televisie is wel heel erg zielig. Ik geef het bestuur van Ajax dan ook gelijk dat de poot wordt stijfgehouden. Wie vorig jaar een contract voor vijf seizoenen tekent met daarm de opmerking dat in die periode niet met andere clubs mag wor den gesproken, moet nu niet zeu- ren. Dan hadden de zaakwaarne- mers maar beter op moeten let- ten. Aan de andere kant willen clubs ook van spelers af, denk aan david Connolly bij Feyenoord. Deze Ier verdient 1,2 mitjoen gulden per seizoen en dat drukt op een begroting als je hem in het tweede laat spelen. Deze duurste reservespeler (niet eens bankzitter) van Nederland wordt nu verhuurd aan The Wolves. Teletekst 601, de sportuitzendin- gen en de diverse kranten en bla- den, willen iedere keer scoren bij het publiek. Sommige clubs moe ten nu eens gaan scoren. En dan niet met doelpunten, maar met bet verstand. ]orien van den Herik is hij zeer zeker van zijn zaak en soms scherp. Maar als Van Praag van Ajax nog scher- per wordt en beide voorzitters ervoor gaan zorgen dat de fans zich ermee gaan bemoeien, dan moeten de heren gaan uitkijken. Zulke berichten lees en boor ik liever niet. Studio Sport en Voetbal International beloofden dat ze geen rellen zullen vermel- den, maar halen wel snel De Boertjes naar Hilversum. En de elleboogstoot van Jean Paul van Gastel werd tot in den treure herhaald. Wat is nu precies sportjournalistiek? In teder geval is het voetbalseizoen weer begonnen. Bijna iedere dag wordt er nu gespeeld. Het levert in ieder geval nieuws op.

Postiljon | 1998 | | pagina 13