ft Daewoo passeert C/si-sh'S/iaik w@©i? Renault verkoopt goed Postiljon Plamuur 2 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 15 Vijftig jaar Porsche Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 In de eerste helft van 1998 heeft Daewoo op de thuismarkt in Zuid- Korea 93.306 nieuwe personen- auto's verkocht, waarmee zij een marktaandeel verkreeg van 44.1 procent. Daarmee heeft Daewoo het merk Hyundai, dat sinds 1973 op de eerst plaats stond, voorbij gestreefd. De omzetstijging werd met name veroorzaakt door de succesvolle ver- koop van de nieuwe Daewoo Matiz, die eind maart op de Koreaanse markt werd geintroduceerd. Ook in Nederland sluit Daewoo Motor Benelux het eerste half jaar af met een verkoopstijging (44 pro- cent) ten opzichte van 1997, waar mee een marktaandeel van 1,5 pro- cent werd gerealiseerd. ^82^ .-..vC 'T Het vijftig-jarig jubileum van Porsche werd vanzelfsprekend ook daar waar de meeste liefhebbers wonen op gepaste wijze gevierd: in Amerika. Het hoogtepunt vormde bet optreden van Porsche in de legendarische Monterey Historic, half augustus. De manifestatie was een trefpunt voor vrienden van Porsche uit de gehele wereld. Verschillende schitterende exemplaren konden door de vele bezoekers warden bewonderd. Daewoo streefde Hyundai voorbij in Zuid-Korea. Renault ziet de afzet sterk stijgen. In het eerste half jaar van 1998 ver kocht de Franse fabrikant ruim een miljoen personenauto's, bedrijfswa- gens en trucks. Dit is een stijging van bijna 17 pro- cent ten opzichte van dezelfde perio- de in 1997. Het publiek heeft voor- al veel belangstelling voor de Megane, de Clio II en de Master. In Nederland realiseerde Renault een verkoopstijging van 8,4 procent tot 30.675 personenauto's en bedrijfs- voertuigen. Er is veel belangstelling voor de nieuwe Clio. en vaststellen of de aanschaf van een bepaald voertuig verantwoord is. De plekken worden gelokaliseerd met behulp van een gele of rode LED. Het is raadzaam de test verschillen de malen te herhalen en schadege- voelige lekken als deuren, zijkanten, grill en achterklep te controleren. De onderkant van de 'crash-check heeft een lakvriendelijke coating en blijft goed vlak liggen. Een 9 Volt batterij vormt de energiebron. De adviesverkoopprijs is 195,-, exclu- sief BTW. Voor meer informatie: (030) 2415011. De crash-check test de kwaliteit van de lak. betreffende plek. Hoe dikker de tus- senliggende (lak)laag, des te zwak- ker het signaal. De laklaag die van fabriekswege op de casco wordt aangebracht verstoort het signaal absoluut niet. Bij de behandeling van schade en/of roest brengen reparateurs altijd een laag plamuur en/of primer en een (dikke) laag lak aan. De 'crash- check' ontdekt deze lagen meteen, omdat dan het signaal zwakker is of geheel afwezig. Hierdoor kan men verdachte plekken snel lokaliseren Bij de koop van een tweede- hands auto komt de koper soms voor vervelende verrassingen te staan. Zo is niet altijd te zien of er sprake is (geweest) van schade of roestvorming. Sinds kort is er echter 'crash-check' op de markt, dat is gebaseerd op de werking van een magnetisch veld.. De 'crash-check', een apparaatje dat in de handpalm past, heeft een uiterst gevoelige sensor en vangt een signaal op van het casco op de des-

Postiljon | 1998 | | pagina 15