Doortje Uom dawVeA.... de Ki&tkl Alternatieve geneeswijze slaat aan Aquarelax in Zwembad Zuid NWH Schiedam over normen en waarden Heemtuin bij nacht [Heden inschriivina nieuwe I danslessen kids (8 -12 jaar) jeugd (13-20 jaar) paren 20+ alleengaanden 20+ senioren 55+ Ballroom, Latin, Salsa, Merenque, Rock and Roll, Streetdance, Discodance Info: 010-404 82 00 Dagelijks 13.00-15.00 en 19.00 -21.00 uur. Schiestraat 16 bij Hofplein. Pittig Spiritueel Geteckeid 2 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 SCHIEDAM - Met ingang van 8 September start deze nieu- we activiteit in Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk 3. Met aquarelax richt het zwembad zich op mensen die gevoelig zijn voor stress of een druk leven leiden. Door middet van Aquarelax wordt aan de deelnemers geleerd om gezond en harmonisch om te gaan met lichaam en geest waardoor een inneriijke rust wordt bereikt. Aquarelax wordt elke dinsdag- avond gegeven van 19.45- 20.30 uur. Bent u gei'nteresseerd, bel dan het familiebad Zwembad Zuid, (010) 426 16 82. SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen opent op donderdag 3 September het nieuwe verenigingsjaar met een lezing over 'waarden, normen en deugden'. De lezing wordt gegeven door dr. J.M.M. Valk, emeritus-hoogleraar van de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Na deze beschouwing over moderne ethiek, zal mevrouw Anne-Marie Bink leren wat met een stem allemaal mogelijk is. Zij heeft het conservatorium in Groningen gevolgd en is nu ver- bonden aan de Stichting Stemwerk in Rotterdam. Zij wil emoties die boven kunnen komen door een lied graag delen met het publiek. De openingsmiddag vindt plaats op 3 September, 13.30 uur in De Rank, Schiedamseweg 122 in Schiedam. Voor niet-leden bedraagt de entree 7,50. SCHIEDAM - De maandelijkse Heemtuinexcursie in Schiedam wordt ditmaal niet op de eerste zondag van de maand gegeven, maar op de zaterdag ervoor: 5 September. Heemtuin't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark is geo- pend van 21.00 tot 23.30 uur. Men kan onder deskundige begeleiding op zoek gaan naar bosuilen of speuren naar vleermuizen. Ook wordt u iets verteld over welke soorten vleermuizen er bestaan en wat zij voor leefgewoonten hebben. Gedurende de hele avond kunnen bezoekers nachtvlin- ders kijken. Deze viinders wor- den aangetrokken door een helder licht in de Heemtuin. Ook over het leven van nacht- vlinders wordt uitleg gegeven. Bron voor geestelijke en lichamelijke energie Elly van Hoogdalem en dochter Barbara van De Energiebron. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Steeds meer men- sen staan open voor alternatieve geneeswijzen. Die ontwikkeling was voor Elly van Hoogdalem en haar dochters Barbara en Debbie aanleiding hun praktijk De Energiebron, aan de Parkweg, te openen. De opzet hiervan bleek zo aan te slaan bij het publiek dat deze zomer, pre- cies twaalf maanden na de start een pand in gebruik is genomen dat driemaal groter is dan het vorige. In de nieuwe vestiging op nummer 361 - eveneens aan de Parkweg - vinden in de toe- komst tevens lezingen plaats. Ook ligt het in de bedoeling een massage opleiding te starten. De alternatieve praktijk van De Energiebron biedt volgens het bevlo- gen trio Van Hoogdalem verlichting aan mensen die te maken hebben met geestelijke of lichamelijke pro- blemen. De behandeling is hoofdza- kelijk gebaseerd is op manuele en kundalini massage en Fyto- en Bach Bloesemtherapie. Elly van Hoogdalem: "Ik ben beroepsmatig met het massage vak begonnen in een Grieks dorp waar ik min of meer toevallig terecht kwam. Na een wat moeizame start liep het gedurende vijf jaar gewel- dig. Toch wilde ik na verloop van tijd weer terug naar mijn geboorte- plaats Schiedam. Toen ik ontdekte dat ik hier in de stad aan de slag kon als masseur, besloten Barbara, Debbie en ik dat we dit dan ook gelijk grootschalig moesten aanpak- ken. Tot op heden hebben we daar zeker geen spijt van. Debbie is onlangs afgestudeerd als Fytot- herapeut en Barbara houdt zich bezig met de Bach Bloesemtherapie. Zij is tevens in staat autistische kin- deren en mensen die lijden aan MPS, het Meervoudig Persoonlijkheids" Syndroom, intensief te begeleiden en te helpen. Zo hebben we ieder onze eigen discipline en dat werkt zeer prettig. Elly van Hoogdalem legt uit dat mensen die zich laten masseren moeten rekenen op een pittige behandeling. "Zeker geen aai- en streelwerk", zegt ze lachend. "Ik neem alle spieren krachtig onder- handen en daardoor komen toxi- sche stoffen vrij. De behandeling is bij uitstek geschikt voor mensen met bijvoorbeeld nek- en rugklachten. Tevens is het een probaat middel tegen stress en oververmoeidheid. Ook sportmensen die aan afstandlo- pen doen zijn gebaat met een derge- lijke behandeling." Volgens masseur Van Hoogdalem is Kundalini massa ge gebaseerd op oosterse technieken. "Door de snelheid en de intensieve behandeling komt warmte vrij in het lichaam die de bloedsomloop opti- maal activeert. Dit heeft effect op vastzittende wervels, geeft nieuwe energie en brengt inneriijke rust. Bovendien wordt het lichaam gedraineerd en ontgiftigd." De benadering van Fytotherapeute Debbie is zachtaardig van aard en gericht op het op gang brengen van een genezingsproces waarbij gebruik wordt gemaakt van geneeskrachtige kruiden en planten. Aan de hand van een bio-sensor stelt de therapeu- te een geneesmiddel samen dat ver- volgens de oorzaak van de klacht aanpakt. Debbie van Hoogdalem: "De mens in zijn geheel en niet de klacht staat centraal bij de Fytotherapie en in tegenstelling tot reguliere of homeo- patische geneesmiddelen hebben de extracten van de Fytotherapie wei- nig of geen bijwerkingen. Kort- durende ongemakken, zoals acne bij jongeren kunnen aanzienlijk verbe- teren. Maar ook allergische readies als hooikoorts, eczeem, keelklach- ten en ernstige klachten waaronder oedeem en diabetes kunnen worden verlicht door de plantaardig samen- gestelde Fyto geneesmiddelen. Barbara, de meest spirituele van het drietal, probeert personen die haar consulteren met de Bach Bloesem Remedies geestelijk en lichamelijk weer in balans te brengen. Zij heeft ondervonden dat veel mensen emo- tionele situaties slecht verwerken en daardoor jarenlang gebukt gaan onder gevoelens en stemmingen die zij niet de baas kunnen. "Dat kan op den duur leiden tot lichamelijke klachten. Met tincturen bereid uit knoppen en bloesem van bomen en planten is het mogelijk die negatieve emoties te corrigeren. Tijdens de Bach Bloesemtherapie beginnen mensen te veranderen, hun zelfver- trouwen neemt toe, ze komen meer voor zichzelf op en angsten verdwij- Barbara werd twee jaar geleden geconfronteerd met dramatische omstandigheden in haar directe omgeving. Zij kwam toen tot de ontdekking dat haar latent sluime- rende spirituele gaven zeer manifest naar buiten traden en dat zij in staat bleek het probleem op te lossen. "Ik wist op dat moment intuitief wat mij te doen stond en dit gaf een gevoel dat moeilijk is te omschrij- ven. Sindsdien weet ik dat ik met hulp van 'geestelijke begeleiders' mensen mag en kan helpen. Barbara er is van doordrongen dat spirituele zaken voor mensen die daar niet voor openstaan moeilijk zijn te aanvaarden. Toch wil zij de deur open zetten voor mensen die te maken hebben met onhandelbare of autistische kinderen en voor mensen die lijden aan het eerder genoemde MP Syndroom. "Deze laatsten zijn vaak het slachtoffer van negatieve entiteiten. Dit zijn zielen van overle- den mensen die niet willen of kun nen accepteren dat zij zijn overle- den. Ik zie me zelf als een tussenper- soon die hulp mag bieden om men- sen vanuit een neergaande spiraal in een positieve opgaande lijn te bren gen." De genezing wordt in werking gezet door de trillingen die Barbara ont- vangt van een recente foto van dege- ne die hulp zoekt of voor wie hulp wordt gezocht. "Daar hoeft men overigens niet bij aanwezig te zijn", stelt zij mensen die wat huiverig staan tegenover spirituele kwesties, gerust. "Het gaat om de energie die de foto uitstraalt." De oprichtsters van De Energiebron zijn van mening dat iedereen gebruik moet kunnen maken van de mogelijkheden die hun 'bron' biedt. Daarom zijn zowel de behandelin- gen als de produkten van de Fytotherapie laaggeprijsd. Maande- lijks geeft de praktijk een gratis informatieblad uit met tips en wetenswaardigheden over uiteenlo- pende onderwerpen. Nans Wolters We weten het zeker; bet moet een ruwharig teckeltje worden. Een half jaar geleden overleden onze twee honden op zestien- en veer- tienjarige leefttjd. Dat deden ze, alsof het was afgesproken, zes dagen na elkaar. Alhoewel beide honden hoogbejaard warm, gebettrde het toch nog onverwackts. Na een rouwperiode, waarin we zeker wisten dat we geen andere bond meer wildenziin de scberpe kantjes van het verdriet af. Na tang wikken en wegen, slaat de weeg- schaal toch door naar de hondenkant. Onze twee honden waren van het type herder en terrier: gemakkelijk, gezellig en natuurlijk de lenkste twee van de hele wereld. Zelfs de laat- ste twee jaarallebei stokdoof, hadden we geen problenten met ze. Gebarentaal leerden ze snel: je schoenen aandoen en met de nemen zwaaien betekende meegaan. Als ik mijn werktas pakte, was dat het sein om in het mandje te kruipen. Ik verliet dan de womng in de weten- schap dat onze twee knuffels gingen slapen. En uitslapen in bet week end was nooit een probleem. Door de doofkeid sliep het duo rustig door, terwijl wij al men op waren. Wandekn werd een blokje rond, waama ze de hele middag moesten uitmsten. Maar nu komt er toch weer een hondje; een pup die we weer helemaal naar onze hand kunnen zetten. Vanwege het leuke uiterlijk en de vet- halen van kennissen die zestien jaar een ruwharige tekkeltje hebben gehad, was onze keuze snel gemaakt. Natuurlijk kunnen we het hond je niet vergelijken met onze andere honden. Dat is niet eerlijk tegenover zo'n beestje. Omdat we zo tang honden hebben gehad gaan we ervatt uit dat we kennis van zaken hebben als het op opvoeden aankomt. Mensen die we vertellen dat er een teckeltje gaat komen kijken ons aan alsof we opeens onder de zweren zitten. "Een teckel! Weet je wel hoe eigenwijs die zijn!", is het eerste dat ze zeggen. Volgende week gaan we naar een fokkerdie een nestje heeft van bijna vier weken. Het wordt een teckel: we weten het zeker. Edith Dudink

Postiljon | 1998 | | pagina 9