Daewoo krijgt vaste voet in L.A. VD0 speed alert voorkomt overtredingen Audi TT Coupe: Cadillac levert Night Vision GM exporteert het meest Directe injectie van Mazda Toyota start samenwerking met Volkswagen Toyota bouwt autopretpark ul I *3$ f>: 228 km/u 4 9 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Tijdens de Golfoorlog voerden de geallieerde strijdkrachten op suc- cesvolle wijze hun nachtelijke mis sies uit, mede dankzij het gebruik van infrarood-technologie. Nu is Cadillac de eerste autofabrikant die met de introductie van Night Vision de veiligheidsvoordelen van deze nieuwe techniek weet te benutten. Night Vision is in staat de rijveilig- heid te verhogen door de bestuur- der te helpen om eventueel gevaarlijke situaties op te sporen, die zich buiten het bereik van de koplampen bevinden. Night Vision is in staat om drie tot vijf keer ver- der te kijken dan de koplampen in dimstand. GM exporteert van de Amerikaanse merken de meeste auto's naar het buitenland buiten de VS en Canada. Een kleine 80.000 voertuigen werden gedu- rende het eerste half jaar van 1998 verscheept. GM wordt gevolgd door Ford met ruim 70.000 en Chrysler met 54.000. Mazda is gestart met de bouw van zijn eerste direct ingespoten tur- bodieselmotoren. De krachtbron is bestemd voor de 626 op de Europese markt. Inmiddels is Mazda ook begonnen met de ont- wikkeling van de eerste direct ingespoten benzinekrachtbron. Toyota en Volkswagen slaan de handen ineen. De beide autofabri- kanten gaan hun researchkrachten bundelen op terreinen als recy cling, autonavigatie en telematica. De samenwerking start met het uitwisselen van gegevens en krijgt een vervolg in gezamenlijk onder- zoek naar de verdere ontwikkeling van navigatiesystemen. Beide merken zijn geen vreemden voor elkaar: Toyota bouwt in Europa pick-ups voor Volkswagen. Aan de kade van Tokyo verrijst een winkelcentrum met 170 win- kels en een gigantisch attractie- park met als thema: de auto. Toyota en vijf andere bedrijven zijn het project gestart. Er komt ruimte voor testritten en pavil- joens waar verleden, heden en toekomst van de auto-industrie getoond worden. Volgens voorjaar zal het park openen. Naar schat- ting zullen jaarlijks twaalf miljoen bezoekers naar het Toyota auto- park komen. Het project zal zo'n 700 miljoen gulden kosten. Turbomotoren met - - - ♦Hfe f - A i> - - V- v De Audi TT Coupe heeft een futuristisch design. Turbomotoren met vijfkleppen- techniek en hoog koppel, perma- nente vierwielaandrijving of voorwielaandrijving een spOrt- onderstel met gegoten 16 of 17 inch lichtmetalen velgen en met brede banden, een veelomvat- tend vieligheidspakket inclusief frontairbags en hoofd-borstkas- zijairbags voor bestuurder en bijrijder. Dat zijn de technische kenmerken van de compacte sportcoupe van Audi, de Audi TT Coupe. Met een specifiek vermogen van 125 pk per liter cilinderinhoud overtreft de 1.8 liter vijfkleps turbomotor van de Audi TT Coupe quattro, die maximaal 165 kW (225 pk) levert, zelfs veel sportwagenmotoren. De TT quattro trekt van 0 tot 100 km/u op in 6,4 seconden en de topsnel- heid wordt bereikt bij 243 km/u. Verder blijft de tussenprint van 60 tot 120 km/u binnen de 11,2 secon den. Het maximum koppel van de versie met 132 kW (180 pk) die leverbaar is met voorwielaandrij ving of als quattro, bedraagt een royale 235 Nm, een waarde die al bij 1.950 toeren vrijkomt. Zowel de voorwielaangedreven ver sie als de quattro trekken van 0 tot 100 km/u op in 7,4 seconden. De top ligt bij de TT met voorwielaan drijving op 228 km/u en de quattro haalt maximaal 226 km/u. De Audi TT Coupe 1.8 liter vierci- linder turbo kost 82.800,- en komt in de tweede helft van novem- ber op de markt. De Audi TT Coupe quattro 1.8 vier- cilinder Turbo komt op 99.200,- en de marktintroductie is gepland in het voorjaar van 1999. Begin augustus is Daewoo in Amerika gestart met de verkoop van personenauto's. Naar ver- wachting zal Daewoo daar dit jaar ongeveer 35.000 auto's ver- kopen, wat tegen het jaar 2000 zal groeien naar een aantal van 100.000 op jaarbasis. Startpunt is Los Angeles, waar vandaan de Daewoo Leganza, Nubira en Lanos worden geintroduceerd. Daewoo heeft gekozen voor een nog niet eerder gekozen aanpak, waarbij circa 2000 studenten worden opge- leid tot verkoopadviseurs op univer- siteiten. Geselecteerd via screentests worden deze Daewoo Campus Advisors aangesteld op basis van de grootte van de universiteiten en het markt- gebied dat zij zullen bewerken. Onderdeel van de opleiding is een training en kennismaking in Zuid- Korea. De VDO speed alert. (Foto: VDP Kienzle Nederland BV) Daewoo stort zich met behulp van studenten op de Amerikaanse markt. Automobilisten die onderweg de ter plaatse geldende snelheidsli- mieten overschrijden hebben dit vaak zelf niets eens in de gaten. Een nieuw apparaat, VDO speed alert, waarschuwt de bestuurder dat de ingestelde snelheid wordt overschreden. VDO speed alert geeft een knipper- en geluidssignaal zolang de door de chauffeur zelf gekozen 'waarschu- wingssnelheid' wordt overschreden. Iedere snelheid op dit apparaat tus- sen de 20 en 200 km/h is instelbaar. De VDO speed alert is snel te mon- teren en is tevens eenvoudig te ijken aan de snelheidsmeter. Het display is verlicht en waarschuwt bij het verla- ten van het voertuig voor nog inge- schakelde verlichting. De prijs van het VDO Speed alert is 199,-, inclusief BTW en montage.

Postiljon | 1998 | | pagina 15