Liduina en Aleida inspireren Schiedamse Open Monumentendagen Kunstenaars houden open huis de Kft&ikl Atelierroute in centrum van Schiedam IWt damieA.... Wilhelmina in Schiedam Cursussen Activiteiten IHeden inschriiving nieuwe danstesgon kids (8-12 jaar) jeugd (13 - 20 jaar) paren 20+ alleengaanden 20+ senioren 55+ Ballroom, Latin, Salsa, Merenque, Rock and Roll, Streetdance, Discodance Info: 010-404 82 00 Dagelijks 13.00-15.00 en 19.00 -21.00 uur. Schiestraat 16 bij Hofplein. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Andere kant 9 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Enkele karakteristieke historische panden van Schiedam. (Foto: Van Det fotoproducties) CURSUS - Open Dag Volksuniversiteit Vlaardingen, De Blauwe Brug Cs avonds), 10 Sep tember. BALLET - Scapino Ballet- Kathleen/Twee Wereldpremieres, Theater a.d. Schie, 11 September. MUZIEK - Orgelconcert-Wiecher Mandemaker, Aula Stedelijk Museum, 12 September. MUZIEK - Inloopconcert The New Life Singers, Grote Kerk, 12 September. TUIN - Themamiddag: Tuinornamenten, VC De Groene Raat, 13 September. TONEEL - Wilhelmina-Je Maintiendrai met Anne Wil Blankers, Nettie Blanken e.a. Theater a.d. Schie, 16 September. CABARET Purper met Sixpack, Theater a.d. Schie, 17 September. TONEEL - Musica Ducis met Der Schauspieldirektor, Theater a.d. Schie, 18 September. MUZIEK - Harpe Davids-concert, WC Hof van Spaland, 19 Septem ber. MUZIEK - Zondagmiddag con cert m.m.v. Mandoline orkest ONI, Aula Stedelijk Museum, 20 Sep tember. SCHIEDAM - Op woensdag 16 Sep tember is in Theater a.d Schie het bijzondere toneelstuk 'Wilhemina: Je Maintiendrai' te zien met in de hoofdrollen Anne Wil Blankers, Nettie Blanken en Cas Enklaar. De voorstelling begint om 20.15 uur, voorafgaand is er een inleiding om 19.15 uur. Dit jaar is het een eeuw geleden dat Wilhelmina werd gekroond tot Koningin der Nederlanden. Ton Vorstenbosch greep deze gelegen- heid aan om een groots koningin- nendrama over haar leven te schrij- ven. Anne Wil Blankers speelt een boeiende Wilhelmina, daarnaast brengen 15 acteurs het hofleven om haar heen tot leven. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar: (010) 246 74 67 (kaartverkoop). Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard Alexander/OmmoordBerkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen, Boskoop-regio. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnaoker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-06-98 SCHIEDAM - De Open Monumentendagen in Schiedam op zaterdag 12 en zondag 13 September richten zich ditmaal niet uitsluitend op karakteristie ke historische panden. Twee beeldbepalende vrouwen uit de geschiedenis van Schiedam spe- len mede de hoofdrol tijdens dit evenement: Aleida en Liduina. Het publiek krijgt een gevarieerd programma voorgeschoteld waarin verleden, heden en toekomst elkaar op inspirerende wijze ontmoeten. De opening van het 'Open Monumentenweekend' is op zater dag om 10.00 uur in het Woon Informatie Centrum, Stadserf 1. Aansluitend krijgen Vrouwe Aleida - in 1275 de stichteres van Schiedam - en de 14de-eeuwse Stadsheilige Liduina de plek die hen toekomt. Ter nagedachtenis aan Liduina wordt een sculptuur onthuld bij de Grote Kerk. Het beeld van Aleida keert terug naar de rui'ne van - ooit haar - Huis te Riviere middenin het stadshart. Na de uitreiking van restauratie- schildjes aan eigenaren van in stijl gerenoveerde panden volgt 's mid- dags op het Stadserf de feestelijke onthulling, door Burgemeester R. Scheeres, van het kunstwerk van de Amerikaan Matt Mullican. Het programma op 12 en 13 Sep tember omvat verder onder andere de openstelling van historische pan den, exposities en demonstraties van oude ambachten. SCHIEDAM - Het komende weekend staat de deur van 28 ateliers in de stad open en tonen 37 kunstenaars hun werk. De atelierroute die dit jaar weer nieuw leven wordt ingeblazen ziet er iets anders uit dan voor- heen. Plaatselijke kunstenaars tonen namelijk niet alleen eigen werk maar ook dat van hun gast collega's uit Vlaardingen. Atelier vloer (Foto: Sjef van Duin) Het project Open Ateliers 1998 vindt plaats op 12 en 13 September van 11.00-17.00 uur. Het biedt geinte- resseerden een unieke gelegenheid zonder verplichtingen binnen te stappen bij de kunstenaars, rond te kijken en desgewenst een praatje met hen aan te knopen. De meeste ateliers zijn op loopaf- stand in het centrum te vinden. in de Westmolenstraat 22-24 zijn onder andere schilderijen te zien van Jacques Tange en aan de Lange Haven 50 (Galerie Moesman) werk van de galeriehouder zelf en van Yvon Koopman en de Vlaardingse gasten Auke Bergsma en Tanja Boxman. In de ateliers van Aad Riepsaame en Frits Kloppers aan het Oude Kerkhof 10 is naast de beel- den en schilderijen van beiden, werk te zien van Cees Kok, zilversmid/glaskunstenaar en Elly Zwaanswijk (schilderijen). In het voormalige schoolgebouw aan Warande 157 tonen de Schiedamse kunstenaars Marjo J.C. van Soest en Inge van Haastert schil derijen en Jan Prins etsen. In de dependance van de Artotheek aan Broersveld 31 hangen schilderijen van Dick van Belle en Ria Klop en iets verder weg - maar nog altijd aan te lopen - aan Oostsingel 11, toont Theo Gootjes zijn tekeningen en grafiek. Aan de andere kant van de stad in de Paulus Potterstraat 10 staat foto- graaf Gerard van Soest klaar om zijn bezoekers een kijkje te gunnen in zijn atelier. Zes kunstenaars, onder wie Sjef van Duin, Ester Zitman en Diet Wiegman geven acte de presence in Zalmstraat 27. Bovendien wordt op 12 en 13 Sep tember in Pand Paulus aan de Korte Haven een overzichtstentoonstelling van de deelnemende kunstenaars ingericht. Aspirant kopers kunnen in de mees te gevallen rekenen op vijftien pro- cent korting op het werk waarop zij hun oog hebben laten vallen. Bovenstaande opsomming is slechts een greep uit het 'open ateliers' tra- ject. Belangstellenden zijn beter af met een routebeschrijvingen die kan worden afgehaald in Pand Paulus, geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In het weekeinde van 19 en 20 Sep tember speelt zich in Vlaardingen eenzelfde kunstmanifestatie af. Dan worden Schiedamse kunstenaars ontvangen door collega's op ver- schillende lokaties in de stad. In totaal nemen meer dan 70 kunste naars met uiteenlopende disciplines waaronder beelden in glas, kera- miek, sieraden en objecten, deel aan Open Ateliers '98. Nans Wolters

Postiljon | 1998 | | pagina 3