Weg van de platgetreden paden Corollla standaard met tweede airbag en ABS Daihatsu presenteert Move Yellow Peugeot Escapade Renault presenteert concept-car Postfljon Reservewiel 16 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Het is nog onduidelijk of de Peugeot 206 Escapade daadwerkelijk in serie-productie gaat. Een auto om even de platgetre den paden te verlaten en de natuur in te trekken. Dat is de Peugeot Escapade, die eind Sep tember op de autosalon van Parijs z'n debuut beleeft. De driedeurs carrosserie staat vijf centimeter hoger op de wielen dan bij een gewone 206 het geval is. Dankzij de extra bodemvrijheid kan de bestuurder wat dieper de natuur in trekken. De Escapade blijft als 206 herken- baar. Door het front met de ver doorlopende koplampen, de voor- spatborden maar ook delen van de achterzijde, die wel ingrijpend ver- anderd werd om plaats te kunnen bieden aan de grote achterdeur. Daarin bevindt zich het reservewiel, waarvan de vorm heel nadrukkelijk het aanzien van de achterzijde bepaalt. Dat geldt ook voor de ach- terruit, die doorloopt om de hoeken van de auto. In het dak is een tweet- al glazen schuifdaken opgenomen. Aan de buitenzijde valt de 206 Escapade onder andere op door de beige kleur waarin de bumpers de spatbordverbreders en stootstrips op de flanken zijn uitgevoerd. Het interieur valt op door de vier afzon- derlijke stoelen die bekleed zijn met leer en alcantara. Wie de Corolla Linea Terra met een Comfortpakket bestelt krijgt de auto voortaan ook met bumpers, flankbescherming en deurhandels in de lakkleur, en chromen grill en afstandsbediening voor de centrale vergrendeling. De uitrusting van de luxueuze Linea Luna-modellen wordt uitgebreid met airconditio- ning en, op de Liftback, met een ori- ginele achterklepspoiler met geinte- greerd remlicht. De prijzen van de Corolla beginnen als voorheen bij 28.990,-. Verder kreeg de Corolla een toe- renteller, een buitentempera- tuurmeter, regelbare dashboard- verlichting en het sportieve G6 interieur op de Linea Terra. Met de concept-car Vel Satis, die eind September wordt gepresenteerd op de Autosalon van Parijs, biedt Renault een voorproefje van de toekomstige topklasse modellen van Renault. De Vel Satis is een topklasse '2+2' coupe met avantgardistische concept en design. De 3.0 liter V6 24-kleppenmotor levert een vermogen van 210 pk en een maximaal koppel van 290 Nm. De Daihatsu Move Yellow. Het nieuwe actiemodel van Daihatsu is de Move Yellow. Dit model is gebaseerd op de Move of Move X met een aantal extra's en een knalgele carrosse- riekleur. De prijs van de Move Yellow is 19.495,-. De Move Yellow X kost 20.995,-. Volgens Daihatsu is dit een con- sumentenvoordeel van 1267,-. De Move X heeft standaard electri- sche ramen voor, centrale deurver- grendeling, ruitenwisser/sproeier op de achterruit, dakrailing met dak- spoiler en een toerenteller. De por- tieren zijn aan de binnenzijde volle- dig bekleed, speakers voor en een toerenteller. De Move heeft een multipoint injec- tiemotor die een vermogen levert van 42 pk (31 kW). De Corolla-Liftback Linea Luna. Teneinde tegemoet te komen aan de toegenomen veiligheidseisen is elke Toyota Corolla voortaan uitgerust met een tweede airbag en de laatste generatie ABS, met schijfremmen voor en achter.

Postiljon | 1998 | | pagina 14