Premiere voor nieuwe Movano Seat Toledo in nieuw jasje gestoken Nissan Kyxx: Enige Lotus-impor- teur van Nederland Minder prive met zakenauto's Sportieve extra's voor Nissan Almera Meer power voor Hyundai Britse Koningin in Sintra Nieuwe modellen van GM Leaserijder van het jaar 16 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Met onmiddellijke ingang is Lotus- importeur Van der Kooi door de fabriek in Engeland aangesteld als enige importeur voor Lotus in Nederland. Alle verkopen, marke- tingactiviteiten en service zullen voortaan worden gerealiseerd door het bedrijf in Lochem. Afgelopen jaar werden er 55 Lotussen verkocht in Nederland. Met de zakenauto worden steeds minder prive-kilometers gereden. Dat blijkt uit een onderzoek van TNO in opdracht van de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). De zakelijke personenauto wordt jaarlijks 6.900 kilometer voor prive-doeleinden gebruikt. Met auto's in prive-bezit wordt jaarlijks ruim 9.300 kilometer aan prive- kilometers gereden. De zakenauto rijdt jaarlijks gemiddeld 29.000 kilometer en de prive-auto 14.000 kilometer. Nissan heeft van de Almera 1.4 S en 1.6 SR fraaie sportversies uit- gebracht. Naast de omvangrijke standaarduitrusting hebben zij een aantal extra accessoires: aircondi- tioning, ABS en dubbele airbags. De extra's bieden de consument een voordeel van ongeveer f 1.700,-. De dieselkrachtbron van de Hyundai H100 bestelwagen heeft plaatsgemaakt voor een nieuwe, sterke dieselmotor met turbo. Deze 2.5 liter turbodiesel levert een vermogen van 80 pk en een enorme trekkracht die zorgt voor een soepel rijgedrag. Er hoeft min der te worden geschakeld. Naast de H100 is tevens de H150 voor- zien van een nieuwe turbodiesel- motor. Onlangs zijn er twee Opel Sintra's toegevoegd aan het wagenpark van Koningin Elisabeth. Ze heeft overigens al de keuze uit zeventig Vauxhalls. Vauxhall heeft de leid- ster van het land toegezegd dat bij grote gebeurtenissen trailers met meer Sintra's voor de poort van Buckingham Palace zullen worden gezet. De favoriete auto van de koningin schijnt een 950 Cresta Estate te zijn. Als vervolg op een proces dat in 1992 is opgestart zal GM de komende drie jaar 23 nieuwe modellen op de markt brengen. De nieuwe producten zullen beschikken over innovatieve tech- nologieen. GM Powertrain zal vijf nieuwe krachtbronnen uitbrengen die de tien bestaande zullen ver- vangen. Dat zal in de periode tot 2005 plaatsvinden en de nieuwe motoren zullen wereldwijd grotere toepassing vinden en beter inzet- baar zijn dan de tien bestaande. De ruim 400.000 Nederlandse leaserijders kunnen meedingen naar de prestigieuze titel Leaserijder van het jaar. Deze ver- kiezing wordt georganiseerd door de VNA en BOVAG. Alle leaserij ders kunnen zich opgeven voor deze ultieme uitdaging waarbij zij zowel op theoretische kennis als op rijvaardigheid worden getest. Het doel is het rijgedrag te verbe- teren en de zakelijke automobilist te wijzen op het belang van zuinig en veilig rijgedrag. Europese designstudie compacte middenklasser Nissan Kyxx conceptcar. De Nissan Kyxx (spreek uit: kicks) is de eerste designstudie geheel vervaardigd door Nissans Europese stylingsstudio in Duitsland. De auto die zich het beste laat omschrijven als een superdynamische, compacte ruimtewagen, zal gepresenteerd worden tijdens de Parijse motor- show. De ontwerpers kozen voor een zeer expressieve styling. De Kyxx vindt zij oorsprong in het monovolume- concept, maar voegt daar een spor- tief en dynamisch element aan toe dat nog altijd ontbreekt bij dit type auto's. Het resultaat is een vlotte, compacte en ruime middenklasser die de uit- straling heeft van een auto uit een veel grotere klasse. De ruimte bin- nenin is riant en praktisch inge- deeld. De verschuifbare achterbank maakt het mogelijk de bagageruimte te vergroten. Het instrumentenpaneel is opge- bouwd uit twee clusters boven op het dashboard, direct in het zicht van de bestuurder. Opel Movano. Tijdens de 57e Bedrijfsautoshow van Hannover beleefde de Opel Movano begin September zijn werelddebuut. Met deze nieuwe, zware bestel- auto breidt Opel haar aanwezig- heid in het segment van de lichte bedrijfswagens uit en is het bedrijf nu in staat om een com- pleet programma van compacte bedrijfsauto's aan te bieden in de klasse tot 3,5 ton. De nieuwe Movano zal begin 1999 in Europa op de markt verschijnen en bevindt zich in de gewichtsklasse tussen 2,8 en 3,5 ton. Het model is leverbaar als bus- en aannemersuit- voering, in drie wielbasisvarianten en drie dakhoogten. In totaal zijn er zo'n veertig verschillende modelva- rianten beschikbaar. Het brede aanbod aan Movano-uit- voeringen onderstreept Opel's ambi- ties voor het segment van de lichte bedrijfswagens, waarin het bedrijf een bijna honderd jaar oude traditie heeft. Komende herfst introduceert Seat de nieuwe Toledo, een model waarmee het Spaanse merk doordringt in de hogere middenklasse. Het nieuwe voor- aanzicht van de Toledo is aan- zienlijk gewijzigd. Dit betekent dat de standaarduitrusting aan- zienlijk is uitgebreid. Stuurbekrachtiging, centrale deur- vergrendeling met afstandsbedie- ning en elektrisch bediende voorpor- tierruiten zijn standaard in de mees- te versies, evenals de asymmetrisch deelbare rugleuning, van de achter bank, airconditioning en een axiaal en verticaal verstelbaar stuur. Bovendien is de carrosserie van de nieuwe Toledo geheel gegalvani- seerd. De motorenkeuze omvat een 1.6 liter motor die 74 kW (100 pk), een 1.8 20V motor met 92 kW (125 pk) en een 2.3 liter 5-cilinder, goed voor 110.kW (150 pk). Twee versies van de 1.9 TDi dieselmotor comple- teren het gamma. De Seat Toledo heeft een nieuw vooraanzicht gekregen.

Postiljon | 1998 | | pagina 15