Aantal overvallen en straatroven toegenomen Eerste paal voor Schoolwoningen in Oost Muziekcentrum Opmaat Indianenfeest op Kinderboerderij de Gorzen Burgemeester Scheeres onthult kunstwerk Getuigenoproep Wandel vereniging DST organiseertv Branderstocht Nationale Dag van de Ouderen POSTILJON AUTOBI7ANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Nieuw Straatroven 16 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Michael Hoogendoorn en Telissa van Lith, leerlingen van de basisscholen De Singel en de R.K. Sint Jan hadden afgelopen maandag de verantwoordelijke taak om de eerste paal de grond in te slaan voor het project 'Schoolwoningen': De schoolwoningen worden gebouwd met het oog op de toekomst. Het complex omvat drie verdiepingen waarin twaalf leslokalen komen. Aangezien de Schiedamse Dienst Educatie verwacht dat in de loop der jaren de toestroom naar de basisschool in Oost zal teruglo- pen, is een multifunctioneel gebouw ontworpen dat met kleine ingrepen ver- anderd kan worden in een woonblok met veertien woningen. De oplevering van de schoolwoningen vindt naar verwachting plaats in met 1999. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM -Vermoedelijk door brandstichting brak maandagoch- tend 24 augustus omstreeks een uur brand uit in een woning aan de Vlaardingerdijk. De brand was ontstaan achter de brievenbus van de woning, terwijl de bewoners met vakantie waren. De schade aan de woning was aanzienlijk. Naburige panden liepen door de brand rookschade op. De brand- weer was de brand om 01.30 uur meester. De politie van het district Schiedam vraagt eventuele getui- gen of personen die anderszins informatie over de brand kunnen verschaffen, zich te melden via telefoonnummer: (010) 27 40225. SCHIEDAM - Op zaterdag 19 September organiseert de Wandelsportvereniging DST (De Schiedamse Tippelaars) voor de vierde maal de Branders wan- deltocht. De wandeltocht zal langs tal van plaatsen voeren die in het verleden hebben bij- gedragen aan de bekendheid van Schiedam als Brandersstad. De start vindt plaats vanuit het clubgebouw, gelegen aan de waranda 150. De te lopen afstanden zijn: 5, 10, 15 en 25 kilometer. De starttijden hier- voor zijn van 08.00 tot 09.00 uur voor de 25 km. en de overige afstanden van 08.00 tot 13.00 uur. De kosten bedragen (voor 5, 10 en 15 km.) 3,50 met her- innering en 2,- zonder herin- nering. Voor de 25 km. 5,- met herinnering en verzorging en 3,50 zonder herinnering met verzorging. Inlichtingen: (010) 4712412 of (010) 473 46 74. Op 25, 26 en 27 September wordt de Nationale Manifestatie Dag/Jaar van de Ouderen in de Jaarbeurs te Utrecht gehouden. Dertigduizend ouderen hebben, onder aanvoering van staatsse- cretaris Margo Vliegenthart's Werelds Grootste Wenskaart gecreeerd. Deze kaart, getiteld 'We have a Dream' is zes bij vijftien meter groot en zal zeker in het Guiness Book of Records vermeld worden. De kaart is bedoeld voor Kofi Anan, die op 1 oktober in New York wereldwijd het Ouderenjaar opent. Voorzitter Dien Cornelissen van het Nationaal Comite Dag/Jaar van de Ouderen zal de kaart op 1 oktober in New York aan Kofi Anan overhandigen. Het VN Jaar van de Ouderen zal vijf tien maanden lang (tot eind 1999) activiteiten bevatten rond het thema 'naar een samenleving voor alle leeftijden'. De wensen van meer dan dertigduizend oude ren geven een actueel overzicht van hoop en vrees bij de snelst- groeiende bevolkingsgroep van Nederland. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capdlle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-06-98 ROTTERDAM - In de eerste acht maanden van 1998 zijn er door het Roof Coordinatieteam (RCT) van de politie Rotterdam- Rijnmond 218 overvallen geregi- streerd; 39 (22 procent) meer dan in dezelfde periode van 1997. Ook het aantal straatro ven in die periode steeg met 13 procent van 988 in 1997 tot 1116 in de eerste acht maanden. Van de 218 gepleegde overvallen mislukten er in de eerste acht maanden van dit jaar 38. De overvallen objecten waren: win- kel (81), horecagelegenheid (51), woning (28), taxichauffeur (12)v particulier geldtransport (10), bezorger etenswaren (9), geldinstel- ling (8), benzinestation (6) en overi ge 13. Het oplossingspercentage van de gepleegde overvallen bedraagt tot 1 September voorlopig 28 procent: van de 218 werden er 59 opgelost. Tevens werden er in die periode 80 overvallers aangehouden, van wie een kwart (20) jonger was dan 18 jaar. De helft van de aangehouden overvallers is jonger dan 23 jaar. Grote zorgen maakt het Roof Coordinatieteam zich over het feit dat van de in de eerste acht maan den aangehouden overvallers maar lieft 85 procent 'nieuw' is, waardoor de bestrijding van het delict aanzien lijk wordt bemoeilijkt. Met 'nieuw' wordt bedoeld dat de aangehouden daders nooit eerder een overval heb ben gepleegd. Het gaat daarbij niet alleen om zogenaamde first-offen ders, maar ook om daders die eerder andere delictstypen pleegden. De overvallers zijn voornamelijk van Antilliaanse, Nederlandse, Marokkaanse en Surinaamse afkomst. Vooral het gebruik van vuurwapens bij overvallen neemt toe: 140 keer in de eerste acht maan den van 1998 tegen 105 keer in dezelfde periode van 1997. Het Roof Coordinatieteam bestaat vanaf 1 januari 1991. Vanaf die datum tot en met 31 augustus 1998 werden er 2501 overvallen gepleegd, waarvan er inmiddels 1043 (42%), zijn opgelost. Het Roof Coordinatieteam consta- teerde dat het aantal straatroven in de eerste acht maanden van dit jaar ten opzichte van dezelfde periode van 1997 met 13 procent steeg tot 1116 (in 1997: 988). Totnutoe werden 214 straatrovers aangehouden, van wie er 94 (44 procent) minderjarig waren. Zorgen bestaan ook bij dit gewelds- delict over het grote aantal 'nieuwe' daders: maar liefst 93 procent. Van de aangehouden straatrovers is een derde van Nederlandse afkomst. Het oplossingspercentage ligt rond de 16 procent. Straatroven bij geldautomaten en na het pinnen laten procentueel nauwe- lijks een verandering zien: rond 7 procent van het totaal aantal. Anders ligt dat bij berovingen van en op bromscooters: 15 procent en berovingen gerelateerd aan het openbaar vervoer (metro, tram en bus): 10 procent. Bij de meeste -straatroven is er sprake van geweld: slaan, schoppep, duwen, vastpak- ken, fouilleren en tegen de grond werken of bedreiging met mes of vuurwapen. In 278 van de 1.116 gepleegde straatroven liepen de slachtoffers letsel op. SCHIEDAM - De popschool start dit seizoen haar achtste cursusjaar. Ook dit jaar is er weer gelegenheid voor gitaristen, basgitaristen, zangers en zange- ressen, drummers en toetsenisten om zich aan te melden. Op woensdag 16 September om 19.30 uur vindt in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam een introductie- avond plaats voor nieuwe pop- schoolleerlingen. Aan het begin van de avond zullen de vijf docenten een aantal nummers spelen, zodat ook muzikaal met de docenten kennisgemaakt kan wor den. Hierna kunnen nieuwe leerlin gen zich inschrijven, waarna de les sen op woensdag 23 en donderdag 24 September beginnen. De popschool is een opleiding voor popmuzikanten, waarbij de leerlin- SCHIEDAM - De Vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen neemt op zaterdag 19 September deel aan de landelijke 'Open Vrijwilligersdag'. Deze dag is speciaal bedoeld om nieuwe vrij- willigers te werven. De vereni ging zelf heeft op haar eigen lokatie een Indiananenfeest georganiseerd. Van 10.30 uur tot 16.00 uur is er een markt in het centrum van Schiedam waaraan ook de Kinderboerderij meedoet. Maar er is ook van alles te beleven op de loka tie van de Kinderboerderij aan de Jachthavenlaan 7 (Maasboulevard). Van 10.00 tot 17.00 uur is er een Indianenfeest voor kinderen. 'Rennende Wolf zal kinderen schminken en samen met hen veren beschilderen. Er zullen ook gen behalve les op hun instrument ook elke week met elkaar in een band spelen. Leerlingen hoeven als ze beginnen nog niets te kunnen om in een beginnersgroep geplaatst te worden. Ze leren van hun docent de basisvaardigheden op hun instru ment, zodat ze al snel in een band kunnen spelen en aan het einde van het seizoen al een paar keer zullen optreden. De popschool is er ook voor gevorderde muzikanten. Deze wor den in een band geplaatst met muzi kanten van hun eigen niveau. De popschool heeft afgelopen seizoen met haar bands verschillende optre- dens verzorgd. De popschool kost 67,- voor leer lingen tot 21 jaar en 79,- voor leerlingen vanaf 21 jaar. Voor meer informatie is de popschool telefo- nisch bereikbaar op (010) 426 96 80 op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Indiaanse armbandjes en schilderij- en te koop zijn. Uiteraard komt een groot gedeelte van de opbrengst ten goede aan (de bouw van) de kinderboerderij. Er zijn ook loten verkrijgbaar voor de 'Lachen voor een knaak' loterij van Jantje Beton. Met deze loten, die slechts 2,50 per stuk kosten, zijn prachtige prijzen te winnen. De helft van de opbrengst van de door de vereniging verkochte loten gaat naar de kinderboerderij. Vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen kan verschillende vrijwilli- gers gebruiken. Vooral iemand die overdag de bouw van de nieuwe boerderij kan begeleiden en de jon- gens en meisjes van de bouwwerk- pl'aats Rijnmondbouw wil helpen. Voor meer inlichtingen of voor aan- melding als vrijwilliger kunt u bellen met Matthijs Rorije, (010) 427 00 06. SCHIEDAM - Afgelopen zaterdag is het kunstwerk van de Amerikaan Matt Mullican onthuld door de burgemeester van Schiedam, de heer R. Scheeres. Het is de grootste vrije kunstopdracht ooit gereahseerd door deze Amerikaanse kunstenaar. Mullican heeft op het plem bij het Stadserfgebouw in Schiedam een groot mozaiek ontworpen dat bestaat uit symbolen van de mens, de wereld en de materie. Naast het mozaiek is een relief geplaatst in glanzend metaal waar historische elementen van Schiedam worden gecom- bineerd met de beeldtaal van Mullican. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1998 | | pagina 3