Subaru in ons land leider in segment All Wheel Drive Suzuki jimny: Postiljon II6S4 23 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 SS50CNJ: Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De Jimny, hier gefotografeerd voor The Cleneagles Hotel in Schotland, is voor veel doeleinden geschikt. Dertig jaar terug startte Suzuki, onder de codenaam LJ10, de ontwikkeling van de eerste 4x4. Twee jaar later werd de Jimny gepresenteerd. Nu dertig jaar later maakten wij in Schotland kennis met een totaal andere Jimny. Was de eerste een afgelei- de van de bekende Willy's, nu staat er een trendy auto voor jonge mensen of voor ouderen die jong van hart zijn. Suzuki heeft een naam op te houden in het segment 4x4 voertuigen. Met de Samurai, Vitara en Grand Vitara is de weg geeffend voor de nieuwe aanwinst Jimny. B.V. Nimag uit Heinenoord, de importeur van Suzuki gaat de Jimny leveren in drie uitvoeringen. Het gaat hierbij om de voorwielaan- gedreven Jimny JX met een prijs- kaartje van f 24.995,-, de vierwiel- aangedreven uitvoering, de Jimny JX die voor f 26.995,- wordt aange- boden en de luxueuze Jimny JLX die in de boeken gaat voor f 28.995,-. De Jimny ziet er leuk uit. De auto is voorzien van stalen velgen (lichtme- talen wielen is een optie) en kunst- stof beplating aan de onderkant van de deuren en de auto heeft uiteraard forse bumpers, die beschadigingen van de carrosserie enigszins tegen- gaan als het in terrein-omstandighe- den wat ruw toegaat. Het interieur is netjes. Ronde klok- ken kijken je aan. Verder is het dash board functioneel. Wat jammer is dat het wat saai overkomt. Rechts van de bestuurder is het ventilatie- verwarmingssysteem en radio, plus airco (beide als optie) tegen het dashboard gemonteerd. De bekleding lijkt ons van een sterk soort, maar ook hier geldt dat het wel doelmatig is maar wat frissere kleuren zouden het trendy-gevoel alleen maar verhogen. Opberg- mogelijkheden zijn er voldoende. Er is een dashboardkastje, middencon- sole met ruimte voor kleine dingetjes en een blikjeshouder. Bij de JLX zijn er portiervakken aanwezig. Achterin is in de armlegger ook wat ruimte om een blikje fris in te zetten en helemaal achterin de kofferruimte is links en rechts een afgesloten vakje. De handgeschakelde vijfbak staat voor het pookje om hoge- of lage geering in te schakelen. De Jimny kan ook met een viertraps automaat worden geleverd. Hoogste tijd om de Jimny aan de tand te voelen. Rijden op de keurige wegen in Schotland laat zien dat de Jimny een ladderchassis heeft. Lekker stevig, maar oneffenheden worden wel duidelijk aan het interi eur doorgegeven. Sturen doet de onze testauto in JLX-uitvoering prima. De draaicirkel van 4,9 meter is perfect. Vooral in het terrein is z'n korte draaicirkel een uitkomst. Voor is de auto voorzien van schijfrem- men, achter zijn trommelremmen gemonteerd. ABS kan als optie gele verd worden. We laten de weg voor gezien en gaan het terrein in. Daar komt de Jimny helemaal tot z'n recht. Geen helling of waterpartij ook, hij trok in z'n lage geering overal doorheen. De 1,3-liter motor levert 59 kW bij 6.000 tpm. Z'n koppel van 104 Nm bij 4.500 tpm. sleurt de Jimny over hellingen of deze niet bestaan. Kortom, de Jimny is een bijzonder leuke auto met talloze gebruiksmo- gelijkheden. En, laten we eerlijk zijn: hoe vaak zal het gebeuren dat de Jimny door rivieren crosst of hellin gen neemt? Die zijn in Nederland nauwelijks te vinden. Wij denken dat de Jimny gewoon een lekker autootje is om redelijk voordelig mee te rijden, gezien zijn aanschaf- prijs en brandstofverbruik dat vol- gens de fabriek op gemiddeld 1 op 12 ligt. De Subaru Forester AWD scoort evenals de Impreza AWD uitstekend als het gaat over vierwiel aangedreven automobielen. Trendy vrijetijdsauto De keuze van Subaru om zich wereldwijd te concentreren op de verkoop van auto's met standaard All Wheel Drive (AWD) heeft geleid tot het marktleiderschap in dat seg ment in ons land. Subaru had natuurlijk positieve verwach- tingen over haar aanpak, maar dat die zo snel vruchten af zou werpen, had niemand durven hopen. "Blijkbaar raken steeds meer kopers overtuigd dat All Wheel Drive inderdaad sterk bijdraagt aan het veiligheidsniveau van hun auto. Bovendien binden ook steeds meer autobezitters caravans aan zich. Met name de Subaru Impreza AWD en de Forester AWD zijn daarmee in ons land regelrechte verkoophits geworden", laat Subaru ons weten. Subaru komt hiermee naar buiten naar aanleiding van een onderzoek van het onafhankelijke researchbu- reau Jato. Volgens het Britse bureau, dat de Europese verkoop- ontwikkelingen volgt, is de Impreza AWD Sedan in de eerste helft van 1998 in Nederland bij- voorbeeld absoluut marktleider geworden in de klasse van de vier- wielaangedreven sedans. Goed voor een verkoop van 424 exem- plaren. Daarmee neemt de Impreza AWD al ruim vijftig procent van de verkopen in deze niche voor zijn rekening. Als tweede is de Volkswagen Passat Syncro een suc- ces met 126 exemplaren en een marktaandeel van 14,9 procent. Voor de Audi A6 Quattro hebben 93 mensen gekozen, een marktaan deel van 11,02 procent. Naast de AWD is er ook de S-UV of wel de Sport-Utility Vehicles, met auto's als de Subaru Forester AWD, de Honda CR-V, Opel Frontera en diverse modellen van Chevrolet, Daihatsu, Ford, Land Rover en Jeep. Er werden in Nederland in de eerste helft van 1998 3.541 S-UV's geregistreerd. Daarin neemt Subaru met de Forester AWD, volgens Jato, ook de eerste plaats in met een markt aandeel van 14,7 procent. Mede door deze successen is Subaru ook 'overall' marktleider. In Duitsland is een overzicht samengesteld van personenauto's die het minst milieubelastend zijn. Op grond van diverse criteria is de Daihatsu Sirion uitgeroepen tot de minst milieubelastende gezinsauto in 1998.

Postiljon | 1998 | | pagina 13