Dag van de Stadsreiniging een feest van herkenning Schiedam stort zich in de Brandersfeesten Asiel de Hargahoeve hoopt op mini-hospitaal Bollen en knollen Vogelbeurs bij De Vogelvriend Voorlichting financiele regelingen voor ouderen POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Watersportweekend Zondagsmarkt 23 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Op donderdagavond 24 September organiseert de afde- ling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam een thema- avond: 'Bollen en knollen'. Tijdens de avond vertelt Karin Jansen waarop men dient te letten bij het kopen van bollen en knollen, hoe ze te planten en hoe ze te bewa- ren. Ook handig gereedschap kan worden bekeken. Ook wordt inge- gaan op milieuvriendelijke 'eco- bollen', die zonder chemische bestrijdingsmiddelen en kunst- mest zijn geteeld. De thema-avond wordt gehouden in Voorlichtingscentrum 'De Groene Raat', Harreweg 19. De activiteit begint om 19.30 uur en deelname is gratis. REGIO - Vogelvereniging De Vogelvriend uit Hellevoetsluis organiseert op zaterdag 26 Sep tember een groots opgezette vogelbeurs. Op deze beurs zijn verschillende handelaren aanwe- zig. Tevens wordt er alles op het gebied van de vogelsport ver- kocht. Op deze beurs zijn ook alle attributen te koop die bij de kweek nodig zijn. De vogelbeurs wordt gehouden in het clubhuis gelegen aan het Schelpenpad 8 te Hellevoetsluis. De beurs in geopend van 13.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie (of aanmel- ding als lid): Peter Spierings (0181) 32 41 87. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk stelt in 1998 haar voorlichtingsactiviteiten in het teken van de financiele regelin gen voor ouderen. De bedoeling hiervan is om het gebruik van deze regeling door mensen die er recht op hebben te bevorde- ren. Hiertoe worden verschillen de acties ondernomen. Zo wor den er artikelen gepubliceerd waarin het fictieve echtpaar Daalderop een rol speeit, was er een informatiemarkt over finan ciele regelingen in maart. Komend half jaar worden in Schiedam weer twee bijeenkom- sten gehouden, waarbij een medewerker van het Instituut Sociaal Raadslieden, een toelich- ting zal geven op de meest voor- komende regelingen, zoals bij- zonder bijstand en kwijtschel- ding gemeentelijke belastingen. De bijeenkomsten zijn op maan- dag 12 oktober van 9.30 tot 11.30 uur in dienstencentrum de Vier Molens (010) 470 55 00 en op dinsdag 3 november van 14.00 tot 16.00 uur in diensten centrum Oost (010) 473 14 96. De toegang is gratis. Belangstelienden worden ver- zocht zich een week tevoren bij het dienstencentrum aan te mel- den. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Bostatop-regio. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-reglo, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-06-98 de opmerking 'weet je nog' was vaak te horen. Inderdaad liet het materieel in de Lange Kerkstraat een scala aan reinigingsvoertuigen zien. Een vuilniskar met paard uit 1900, een sproeiwagen uit 1929, veertig jaar oude veegkarren en ook het kostbare materieel dat tegenwoor- dig door de straten rijdt. De dag had een zowel serieuze als feestelijke opzet. Voorlichting, demonstraties, maar ook spel, amusement en muziek van onder andere de Jeugd' Rijnmondband. De fototentoonstelling waarvoor instellingen en particulieren foto's leverden is nog te zien tot en met zondag 27 September. De Grote Kerk is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00-16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Een samenvatting van de expositie aangevuld met historisch fotomate- riaal van het Gemeentearchief ver- huist op 29 September naar de ten- toonstellingsruimte van het Stadserf en is daar tot begin december te bewonderen. De fototentoonstelling over honderd jaar Stadsreiniging Schiedam in de Grote Kerk. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Het regende zaterdagmorgen bij de opening van de Dag van de Stadsreiniging. Aanleiding voor wethouder Aad Wiegman zijn toehoorders er nog maar eens op attent te maken dat onder welke weersomstandigheden ook, de medewerkers van de reinigings- dienst altijd paraat staan. Gelukkig werd het snel droog en speelde de Dag van de Stadsreiniging zich af in een fees telijke ambiance, die vooral voor de vele bezoekers een feest van herkenning betekende. De historische fototentoonstelling in de Grote Kerk gaf hier al een voor- proefje van. Ook de opstelling in de Lange Kerkstraat van reintgingsma- terieel dat honderd jaar geleden werd ingezet en het geavanceerde systeem dat nu in gebruik is, brach- ten de tongen in beweging. Herinneringen werden opgehaald en SCHIEDAM - Van woensdag 23 September tot en met zondag 27 September worden voor de vijf- tiende maal de Schiedamse Brandersfeesten gehouden. Naast alle activiteiten buiten is in de Grote of St Janskerk de his torische foto-tentoonstelling 'De straat is van ons' te zien. Deze tentoonstelling is ingericht naar aanleiding van het honderdjarig bestaan van de Stadsreiniging. Vrijdag 25 September zal vanaf 10.00 uur het Schiedamse Standwerkersconcours worden gehouden. De wekelijkse waren- markt biedt die dag onvervalst caba ret van vijftien welbespraakte koop- lieden uit alle windstreken. Zij strij- den om het Kampioenschap van Schiedam, dat meetelt voor de natio- nale titelstrijd. Rond 16.00 zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Op zaterdag 26 en zondag 27 Sep tember wordt het Watersport weekend gehouden in en om de Lange Haven, met als publiekstrek- kers de Gondelvaart en de Waterspelen. Het gebeuren zal muzikaal worden opgeluisterd door Big Band Schiedam. Wethouder Wiegman zal om 12.00 uur de offi- ciele opening van het Water sportweekend verrichten op de Vismarkt. Vanaf ongeveer 20.45 uur zal zater- dagavond de spectaculaire gondel vaart te zien zijn. Alle bruggen gaan open, en een parade van de meest spectaculair versierde en verlichte boten vaart voorbij. De prijsuitrei king van de gondelvaart wordt om 0.30 uur gehouden tijdens het Schippersbal in Musis Sacrum, Lange Haven 115, Schiedam. Zondag 27 September zal een aantal prijswinnaars van de gondelvaart van 14.30 tot ongeveer 15.00 uur deelnemen aan het paradevaren in de Lange Haven. Traditiegetrouw worden de Brandersfeesten afgesloten met de zondagsmarkt. Om 21.30 uur begint het vuurwerk op het Stadserf. In verband met de te verwachten drukte wordt tedereen geadviseerd gebruik te maken van het openbaar vervoer. SCHIEDAM - De jaarlijkse col- lecte voor de Dierenbescherming wordt gehouden van 5 tot en met 9 oktober. Dit sluit aan op de Werelddierendag op zondag 4 oktober en op het Open Huis dat alle Nederlandse zwerfdie- renasiels op zaterdag 3 oktober houden. De afdeling Schiedam van de Dierenbescherming col- lecteert speciaal voor het asiel de Hargahoeve. In de Hargahoeve is sterk behoefte aan een modern mini-hospitaal, waar dieren doeltreffend behandeld en verzorgd kunnen worden. Het gaat vooral om verbetering en uit- breiding van de ziekenboeg waar zwerfkatten, na te zijn gesteriliseerd of gecastreerd, kunnen genezen. Een dierenarts verricht een kleine hon derd keer per jaar zo'n ingreep. Hiermee wordt de ongebreidelde vermenigvuldiging van zwerfdieren in Schiedam tegengegaan. Het is slechts een van de vele taken vgn de Hargahoeve. In dit professioneel draaiende opvangcentrum met zes vaste krach- ten en een groot aantal onmisbare vrijwilligers ligt de nadruk op hon- den en katten: het opvangen, de ver- zorging, het 'plaatsen' en de nazorg. Maar van een egeltje of een gewon- de vogel kijkt men bij de Hargahoeve ook niet vreemd op. Vorig jaar kwamen er zo'n 130 hon- den en 29(1 katten binnen. Vaak zpn ze verwaarloosd, uitgedroogd, doodziek. Een hond, die aan een boom gebonden wordt achtergela- ten; katjes die voor de poort van de Hargahoeve worden gedumpt, het gebeurt helaas nog steeds. In de meeste gevallen wordt een geschikt baasje en/of vrouwtje gevonden. De Dierenbescherming afdeling Schiedam kent gelukkig enkele tien- tallen vaste collectanten, maar dat zijn er niet genoeg. Dierenvrienden die met de collectebus een flat, straat of wijk voor hun rekening willen nemen zijn meer dan welkom (leeftijd minimaal 16 jaar). Belangstelienden kunnen zich hier- voor tijdens kantooruren opgeven bij de Hargahoeve, telefoon (010) 471 41 51. In asiel de Hargahoeve is sterk behoefte aan een modern mini-hospitaal waar met name katten doeltreffend behandeld en verzorgd kunnen worden. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1998 | | pagina 3