Bier is niet alleen lekker, maar ook interessant Furieade in Maassluis heeft veel in petto Brochure bijzondere bijstand voor Schiedammers m Weerbaas ICiaas Record nat Demonstraties Spelregels DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 Voor de verwachting voor de komende 10 dagen: bel 0900-910 910 9 (75 ct. p.m.) aan even ten van was: De afgelopen dagen is bet weer rustig, maar de eerste weken van September bracbten slecbt weer. De eerste elf dagen van de maand bracbten nog wel aardi- temperaturen, maar ook toen kregen we regelmatig met buien te maken. Op de tweede septemberdag noteerde Boskoop in twee uur tijd maar liefst 92 mm. Maar van 11 tot en met 13 September was bet belemaal bar en boos. In bet midden en noorden van bet land was bet rustig weer, vrijwel windstil en zelfs een aar opklaringen. En we evonden ons in koude lucht. Dat was in de nacht van zondag op maandag goed te merken. Op veel plaatsen daalde bet kwik naar 3 tot 5 graden. In bet midden van bet land noteerde Soesterberg zelfs 1,4 met vorst de grond. En terwijl bet verderop in bet zuidwes- het land hondenweer veel wind en zeer veel regen. Met als gevolg dat onder andere in Delft en Rotterdam bet Westland veel wegen blank kwamen te staan. Lager •en buizen en tuinderskas- sen tiepen vol met water. Het gebeurt in Nederland met zo vaak, dat door extreme regenval zoveel gebteden onder water komen te staan. De mees- te regen viel in een ongeveer twintig kilometer brede strook van Den Haag, via de Zuidhollandse eilanden, over oostelijk Zeeland en westelijk Brabant naar Antwerpen. Op veel plaatsen viel meer dan 100 mm: Goedereede 119 mm, Sint Annaland 117 mm, Oud Vossemeer 115 mm, Ouddorp, Wouw en Zuid-Beijerland 110 mm. Dirksland op Goeree Overflakkee bad een etmaal- som van 134 mm. Dat was een nieuw record. Het oude etmaal record voor September stond ot> naam van Petten Noora- Holland). Daar viel op 15 Sep tember 1976 112 mm. In Belgie noteerde Brasschaat 143 mm. (In de middag Hep dat op tot ruim 160 mm.) In onze regio was bet toen droog. De dagen daarna viel bier ook aar- dig wat regen, maar gelukkig geen 100 mm. Normaal valt er in de hele maand circa 67 mm. Die hoeveelheid is op de meeste plaatsen in ons land al lang overscbreden. Op sommige plaatsen is al meer dan 250 mm gevallen. Het offi- ciele record stond op naam van Zundert. Daar viel in Septem ber 1984 250 mm. In bet noor den is nog niet zoveel regen gevallen. Hoewel, tot eind vori- ge week noteerde ik toch ook al 103 mm, dus ook ruim boven de circa 67 mm die normaal valt. En nu maar bopen dat in de rest van bet jaar niet al te veel regen valt; tnmiddels is op veel plaat sen de hele jaarsom ruim 800 mm) al gevallen. Mogelijk komen we dit jaar in De Bilt boven de 1.000 mm. Dat sinds 1849 nog maar vijf keer eerder voorgekomen. Zeer nat waren de jaren 1965 en 1966 met respectievelijk 1.152 mm en 1.148 mm. Dat waren dus toen wel twee uitzonderlijk natte jaren na elkaar. De andere zeer natte jaren waren: 1852 met 1.045 mm, in 1912 viel 1.027 mm, drie jaar geleden in 1995 was de totale jaarsom 1.022 mm. SCHIEDAM - Van 18 tot 20 September kon men in de Margriethal te Schiedam kennismaken met meer dan 35 brouwerijen en meer dan 75 bie- ren. Het Bierfestival 'Nederland en zijn bieren' trok vele ge'interesseerden en bierkenners. Op zaterdag was er ook een ruilbeurs van brouwerij artikelen. Er was een bierproefpaneel en ook voor live muziek was gezorgd: van lerse pub-muziek tot de Hetneken Jazz Band. Het bierfestival was georgamseerd door de Bier- en Verzamelaarsvereniging BAV, die hiermee haar 15-jarig bestaan vierde. (Foto: Van Det fotoproducties) REGIO - Even zal het maritieme hart van Maassluis herleven. Op vrijdagavond 2 en zaterdag 3 oktober doet de negentiende Furieade het centrum bruisen. Talloze activiteiten geven iedere bezoeker een veelzijdig avondje of dagje uit. Het startsein voor de feestelijkheden geeft het schip 'De Furie', dat om 18.30 uur onder muzikale begelei- ding de haven binnenvaart. Wanneer de duisternis invalt zijn veel panden rond de haven op een bijzondere wijze verlicht. Aan Sewo- ners en eigenaren is door de organi- serende Stichting Maassluis Maritiem gevraagd panden op een ludieke manier te verlichten. Er is zelfs een prijs - een rondvaart - aan verbonden. In de binnenhaven zorgt de 'bemanning' van een sleepboot voor vrolijke noten. Om 20.00 uur start in de Arthur van Schendelstraat de lampion-optocht voor de kinderen. De dansende lichtjes zullen onder begeleiding van drie muziekkorpsen een route gaan, met als eindpunt de Haven. Vlakbij draait het reuzenrad zijn rondjes. Ook de kermis is er dus weer. Als klap op de vuurpijl is er om 23.00 uur het groot 'Furieade Skylight vuurwerk 1998'. Mensen die gere- serveerd hebben voor een cruise, zien het vuurwerk vanaf het water. Op zaterdag is een van de grootste braderieen van Nederland, met 250 kramen, de trekker. Maar is meer. Zoals brandblus- en duikdemon- straties en demonstraties van de Koninklijke Marine. Stichting Maassluis Maritiem en Smit Internationale houden voor de zesde maal een vaartuigmodellenwedstrijd in het magazijn van het bedrijf. Zaterdagochtend mag iedereen modellen brengen, die in het heden of verleden voor Smit Internationale en aan haar gelieerde bedrijven dienstdoen of hebben dienstgedaan. 's Middags is de prijsuitreiking. Verder kunnen de kleintjes meehel- pen bi] het maken van een groot schilderij, zich laten schminken, een button maken of drinken uit de 'limonadebron'. In de haven zijn vele schepen te bezichtigen. Bijvoorbeeld de 'Albatros' van Greenpeace, de 'Zeemeeuw' - dit schip maakte deel uit van een vloot kustvaarders, die in de jaren dertig de kleine handels- vaart voor hun rekening namen - en de 'Furie'. Men kan aan boord van schepen van douane, politie, Rijkswaterstaat en scouting. "Verschillende zeilschepen zullen bij goed weer het zeil hijsen. Verder staan op de kade diverse oude scheepsmotoren Vele muziekverenigingen luisteren de Furieade op. Zoals Het Wapen van Maassluis, Liora uit De Lier, Jeugd-Rijnmondband uit Schiedam, Shantykoor (zeemansliederen), Die Maeze Sanghers, De Merweboertjes uit Dordrecht en The Harmonie- Masters en The Swinging Snails uit Maassluis. Voor het Furieade Promenade Concert op vrijdagavond om 20.15 uur in de Immanuelkerk is het Volendams Opera Koor uitgenodigd (kaartverkooop a 15,- op tel. (010) 591 39 64/593 19 31/599 00 95/591 89 43. De Furieade, ook dit jaar als vanouds. Annette den Ouden SCHIEDAM - De gemeente Schiedam voert al jaren een actief armoede beleid. Mensen met een laag inkomen kunnen gebruik maken van een breed voorzieningenpakket, zoals schuldhulpverlening, het kwijt- scheldingsbeleid van gemeente- lijke belastingen, bijzondere bij stand en de Rotterdampas. Voorts kan in 1998 gebruik wor- den gemaakt van een declaratie- fonds voor deelname aan soci- aal-culturele activiteiten. Ook kan onder bepaalde voorwaar- den recht bestaan op een vergoe- ding voor duurzame gebruiks- goederen. De meeste van deze voorzieningen kunnen worden aangevraagd bij Sociale Zaken te Schiedam. In de strijd om het nietgebruik van finan- ciele voorzieningen terug te dringen, is nu een handzame brochure ont- wikkeld. De brochure Bijzondere Bijstand somt alle mogelijkheden en voorzieningen, die door de bijzonde re bijstand kunnen worden vergoed, van A tot Z op. De brochure is bedoeld voor alle Schiedammers en zal breed verspreid worden via Sociale Zaken, Stadswinkel en inter- mediairen, zoals Sociaal Raadslieden. Het compacte boek|e Spelregels geeft een beknopt overzicht van aspecten die de klant van Sociale Zaken moet weten, zowel de rechten als de plichten. Het geeft ondermeer aan hoe de aanvraagprocedure verloopt, wat er allemaal voor komt kijken als je een uitkering hebt, wat je moet doen om de uitkering te beeindigen en welke mogelijkheden er zijn om aan de slag te gaan. tevens staat in het boekje in kort bestek aangegeven wat de klant van Sociale Zaken van de klant verwacht.

Postiljon | 1998 | | pagina 5