Demis Xanthopoulos wordt goed opgevangen bij SVV/SMC x &- Super 8 Junior Cup Korenbeurs tafeltennissers boeken tweemaal winst Voor de tiende maal Holland Toernooi handbal Salsa danslessen en Aerobics GEVONDEN Rugbyers gaan onaeruit Drugsrunnersactie op Ervaring Bouwkunde 30 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 SCHIEDAM - Van woensdag 28 oktober tot en met zondag 1 november wordt het grote internationale handbal-evene- ment Holland Toernooi gehou- den in de Margriethal in Schiedam. Op dit toernooi spe- len vele landenteams en het Holland Toernooi staat bekend als een van de belangrijkste krachtmetingen op het gebied van het internationale dames- handbal. Deelnemende landen aan het toernooi zijn Spanje, Tsjechie, Macedonie, Zweden, Polen en Nederland. Het Nederlandse damesteam start als titelverdediger. Toegangskaarten voor de wed- strijden zijn reeds nu te bestel- len bij het Afdelingsbureau van het Nederlandse Handbal Verbond, Nieuwe Damlaan 5, Schiedam (tel. (010) 470 06 96). SCHIEDAM - Met ingang van 9 oktober starten er in Buurt- activiteitenCentrum Onder de Schie Salsa danslessen. De lessen worden gegeven door Jolanda de Leede en Eugenio Candia. Het tijd- stip is vrijdag van 19.00-20.30 uur. Een eigen danspartner is niet perse noodzakelijk. De kosten bedragen f 100,- voor tien lessen. Ook zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar voor mensen die wil- len meedoen aan Low Impact Aerobics. Dit is een sport waarbij lenigheid en conditie worden opgebouwd. De lessen zijn op woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. De kosten bedragen f 16,- per maand. Aanmelden kan vanaf nu bij Buurtactiviteiten- centrum Onder de Schie, Rotterdamseweg 51, (010) 256 77 74 (na 13.00 uur). Het goedkoopste adres voor grenen. rotan en eiken meubelen Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62. Rotterdam. Tel. 010 466 48 27 Tot ziens Koop NU, betaal pas in 2000! ROTTERDAM - De selectie van de Rotterdamse Rugby Club verloor het afgelopen weekeinde in een rommelige wedstrijd met 13-27 van een sterker HRC. Na vijf minu- ten spelen keek RRC al tegen een achterstand aan van 0-10, voort- vloeiend uit twee snelle tries. Bij RRC werd het veld te smal gehou- den, passes kwamen niet aan en penalty kicks werden gemist. Ook werd vooral slecht gewerkt in de rucks en de scrums. Van donderdagavond acht uur tot vrijdagmorgen vier uur werd door personeel van de politieregio's Rotterdam-Rijnmond, Zuid- Holland Zuid, Midden- en West- Brabant en het korps Landelijke Politiediensten op de Rijksweg A16 en alternatieve routes een drugsrunnersactie gehouden. Daarbij werd voor een bedrag van bijna twaalfduizend gulden aan boetes gend wegens talloze geconstateerde verkeersovertre- dingen van drugsrunners en -toe- risten. Vier drugsrunners werden op grond van de Opiumwet aan- gehouden en ingesloten, waarbij twee auto's in beslag werden genomen. Drie Franse drugstoeris- ten werden op Belgisch grondge- bied aangehouden met driehon- derd gram softdrugs in hun bezit. Zij zijn overgedragen aan de Belgische Rijkswacht. Voorts wer den er bij onderzoeken enkele tientallen grammen softdrugs inbeslaggenomen. SCHIEDAM - Tien seizoenen speelde Demis Xanthopoulos voor de jeugd van Feyenoord. Met jongens als Bob Petta (nu Ipswich Town), Giovanni van Bronckhorst (nu Glasgow Rangers), Damie Hertog (nu Excelsior), Marcel Koning (nu NEC) Etienne Shew a Tjon (nu FC Utrecht). De pas 24-jarige middenvelder kwam via Excelsior en Dordrecht'90 bij SW/SMC terecht, waar hij het prima naar zijn zin heeft. "Ik kan nu weer studeren", lacht de van een liesblessure herstel- de speler. Afgelopen zondag stond het duel tussen SVV/SMC en VCS op het programma. In de opstelling van de Schiedamse fusieclub ontbrak Xanthopoulos. Hij speelde in de ochtenduren met het tweede tegen Leonidas en kwam te laat vanwege de afspraak met ondergetekende. De ex-speler van Feyenoord. Excelsior en Dordrecht'90 moest nu op zon- dagochtend aantreden tegen de reserves van Leonidas en dat is even wennen. Over zijn ervaringen als amateurvoetballer is de aanvallend ingestelde middenvelder uitermate positief. "Ik ben heel goed opgevan gen door de mensen van SVV/SMC. In de voorbereiding kende ik weinig mensen, maar dat duurde niet lang." De trainer, Guus Haak, is een bij- zonder aardige man, die een natuur- lijk leiderschap uitstraalt. Als ex- speler van Feyenoord heeft hij een enorme dosis ervaring. Dat merk je Demis Xanthopoulos is na een korte profcarriere bij SVV/SMC aangeland. aan alles. Ik heb begrepen dat er in het verleden weleens spelers rondlie- pen die nogal opvliegerig waren. Daar heb ik tot op heden weinig van gemerkt. Dat schijnt toch de ver- dienste van meneer Haak te zijn. Iedereen heeft veel respect voor de trainer. Wie spelers in huis heeft van het kaliber Marco Sas (onder meer ex- Sparta, NAC en Basel), Lionel Eersteling (ex-Excelsior) en Demis REGIO - In het weekend van 17 en 18 oktober wordt bij Surfcentrum Brouwersdam de Super 8 Junior Cup '98 gehou den. Deze mini World Cup is een wedstrijdserie surfen voor jeugd tot en met 18 jaar. Tijdens de wedstrijden worden de deelne- mers bijgestaan door nationale en internationale wedstrijdsurf- ers/coaches. De Super 8 is een slalomwedstrijd die als een figuur acht of een down wind wordt gevaren. Er wordt geva- ren op funboards, de maximale zeil- maat is 7,5 vierkante meter. De wedstrijd is ingedeeld in vier leeftijdscategorieen. Daarnaast wordt er dit jaar een aparte catego- rie gevormd voor wedstrijdsurfers met een licentie. Hoofdpnjs is de Bjorn Dunkerbeck S8 Trophy en een geheel verzorgde traingingsweek bij de wereldkampioen op Gran Canaria. Surfcentrum Brouwersdam is te vin- den aan de binnenzijde van de Brouwersdam, tussen Ouddorp en Renesse, aan de Kabbelaarsbank. Inlichtingen: Mark Thorns (F2) 015 361 06 30 of Gerda Eling (Neil Pryde) 0186 64 32 32. Xanthopoulos, heeft een eerstedivi- siewaardig trio in huis. Drie aan- winsten waar men veel van ver- wacht. Xanthopoulos miste echter de eerste drie partijen wegens een liesblessure die hij in de voorberei ding opliep. "Tot op heden stond er telkens een bijzonder sterk basiself- tal dat won van Wilhelmus en Quick. Daarnaast beschikt de trai ner nog over vier of vijf spelers die of geblesseerd of op vakantie waren, maar die wel in het eerste thuisho- ren." "Al met al kan de trainer dus over zestien of meer gelijkwaardige spe lers beschikken en dat is toch prettig voor de club. Marco heeft in Engeland en Zwitserland gespeeld. Lionel in Schotland. Die spelers brengen toch een schat aan ervaring mee. Binnen de groep hebben we het wel eens over het doel voor dit sei- zoen. De leiding spreekt zich daar niet over uit, maar wij spelers vinden toch dat de titel ons doel moet zijn. We willen gewoon naar de hoofd- klasse. Het spelersmateriaal is in ieder geval aanwezig. SW/SMC is het begin van de competitie in ieder geval goed begonnen. Na twee wed strijden stond de club al op twee punten voorsprong. Demis Xanthopoulos is een creatie- ve voetballer die zijn verstand laat spreken. Een ingenieur in spe. Als het aan de 24-jarige bouwkundestu- dent ligt, is hij over drie jaar klaar met zijn studie aan de Universiteit van Delft. "In mijn Excelsiorperiode heb ik al drie jaar gestudeerd, maar met tussenpozen. Vorig jaar stond het allemaal op een laag pitje, omdat ik bij Dordrecht'90 wilde sla- gen. Dat leek te lukken, maar na een lich- te blessure kwam ik niet meer aan de bak. Trainer Robert Verbeek gaf me geen kansen meer. Voorzitter Hans Eijkenbroek (van SW/SMC) kende mij nog van zijn Excelsiortijd en vroeg in januari al aan Gijs Zwaan, mijn trainer bij Excelsior 2 en Dordrecht'90 2, of hij hem wilde waarschuwen als ik weg zou mogen gaan. Dat is gebeurd en vervolgens ging ik hier in Schiedam praten." Vervolgens waren we er snel uit. SW/SMC is een ambitieuze vereni- ging en bovendien beschikt de club nu over een prachtig onderkomen. En wat voor mij ook heel belangrijk was, is het feit dat ik weer kon gaan studeren. Ik heb mijn propedeuse- jaar achter de rug en wil nu verder. Jammer genog raakte ik geblesseerd. Maar ook toen werd ik goed opge vangen. De club stuurde me naar Paul Husslage in Maasdam en daarnaast werd ik behandeld door verzorger Hans Koetschreuder, die ik beter ken als 'Koets'. Ook daarin heeft SW/SMC de zaakjes goed voor elkaar. Er is weinig verschil met de eerste divisieclubs en daar mag men best trots op zijn." Cor Hulsbus Deze mini World Cup is een wedstrijdserie surfen voor jeugd tot en met 18 jaar. SCHIEDAM - Afgelopen zater- dag heeft het eerste herenteam van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs koploper Kluis met 7-3 verslagen. Op zondag moest het Korenbeursteam ook uitko- men, tegen Pecos 2 uit Oegstgeest. Ook deze tegenstan- der werd verslagen. Bij beide partijen zorgden met name Paul van de Leur en Frank Rengenhart ervoor dat de winst bij de Schiedammers terecht kwam. Het tweede herenteam had het veel zwaarder te verduren. Men verloor de parti j tegen Bussum met 0-10. Het op eerste divisie niveau debute- rende damesteam behaalde een gelijkspel tegen Swift uit Deventer (5-5). Een hoofdrol was hierbij weg- gelegd voor Lineke Snellen Het damesteam moest ook zondag spe len. Tegen het sterke Fiirst Kantoorservice uit Heerlen maakten het team geen kans. Het tweede damesteam kwam afge lopen zaterdag voor de eerste maal in actie tegen koploper Maasbree. Met_ 6-4 werd zowaar een kleine overwinning behaald. Zondag werd tegen Wanzl/Belcrum in Breda gespeeld. De Schiedamse dames wonnen deze partij overduidelijk met 9-1.

Postiljon | 1998 | | pagina 11