Volkswagen presenteert nieuwe Bora Facelift voor Peugeot 806 Reactie Bovag en Rai op miljoenennota NCRV start nieuwe reeks 'Blik op de Weg' Veiligheid voor caravans GM en Suzuki vormen alliantie Toyota breidt Britse fabriek uit Renault boekt winst van vier miljard '4motion' 30 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 Op 16 oktober komt de NCRV weer met nieuwe afleveringen van 'Blik op de Weg'. Het programma registreert de mens als verkeers- deelnemer, met een informatief element in de vorm van meningen en tips van deskundigen. Met de camera-auto worden de meest uit- eenlopende verkeersgedragingen vastgelegd. Vreemde capriolen, gevaarlijke manoeuvres, achter- volgingen en ook komische tafere- len. Kortom: alles wat zich op de Nederlandse wegen afspeelt. Zo houdt 'Blik op de Weg' de ver- keersdeelnemer een spiegel voor. De bij de Bovag aangesloten cara- vanbedrijven gaan extra aandacht schenken aan een belangrijk vei- ligheidsaspect: banden. Elke cara van waaraan een volledige Bovag- onderhoudsbeurt is uitgevoerd krijgt, mits goedgekeurd, de Bovag-keuringssticker. Voor het oordeel over de banden zijn de regels duidelijker geworden. Er wordt zowel op profieldiepte en productiejaar gelet. De Bovag adviseert caravanbanden na zes jaar te vervangen. General Motors en Suzuki hebben aangekondigd een strategische alliantie te sluiten, die onder meer inhoudt dat mondiaal zal worden samengewerkt op het gebied van ontwerpen en bouwen van kleine en zeer kleine automobielen. Tevens wordt overwogen gege- vens en informatie uit te wisselen over geavanceerde technologieen. Deze verstrekkende overeenkomst markeert de versteviging van de reeds zeventien jaar durende samenwerking. De Toyota-fabriek in het Deeside, in Noord Wales, wordt uitgebreid met een gieterij waar lichtmetalen cilinderkoppen en motorblokken voor de Avensis en Corolla zullen worden vervaardigd. Met de bouw is zojuist begonnen, de gieterij moet in 2000 operationeel zijn. Het is een goede zaak dat het Ministerie van Verkeer en Waterstaat meer werk gaat maken van een betere benutting van de infrastruc- tuur, maar dit mag niet ten koste gaan van de aanleg van nieuwe infrastructuur. "Bouwen moet ook", zeggen Bovag en Rai in een eerste reactie op de Miljoenennota. Meer aandacht besteden aan een betere benutting van de infrastructuur werkt Maar dat mag niet ten koste gaan van het programma voor aanleg en verbetering van wegen en spooriijnen. Zij verzetten zich tegen de steiling dat nieuwe wegen alleen maar extra verkeer aantrekken en dus niets oplossen. Renault heeft in het eerste semes ter van 1998 een nettowinst geboekt van ruim vier miljard Franse Francs. De Peugeot 806. Met ingang van oktober onder- gaat de Peugeot 806 enkele cos- metische aanpassingen. Deze betreffen met name de voorzijde van deze in 1994 geintroduceer- de ruimtewagen. Hij blijft onveranderd leverbaar met de keuze uit vier motoren en drie uitrustingniveaus. Ook op de ST is ABS voortaan stan- daard. Het doel van de facelift is om de familieband met de overige model- len sterker tot uiting te brengen. Daartoe is met name het front aan- gepast. De grille is in een andere vorm gegoten en de koplampen opnieuw gestileerd. Het geheel oogt ronder en moderner. De gelegenheid is aangegrepen om ook in het interieur enkele vernieu- wingen door te voeren, zij het mini- maal. Daarbij gaat het voornamen- lijk om nieuwe bekledingstoffen. Verder blijft er onveranderd keuze uit twee benzine- en twee dieselmo- toren, terwijl de diverse uitrustings- niveaus eveneens ongewijzigd blij- ven. De levering start eind oktober. Prijzen waren nog niet bekend. De nieuwe Volkswagen Bora. Volkswagen presenteert binnen- kort de nieuwe Bora, genoemd naar een frisse wind uit het Adriatische Zee-gebied. De nieuwe Bora, een sportief vormgegeven middenklasser, is direct vanaf de introductie ver- krijgbaar met drie benzinemoto- Het instapbenzinemodel is uitgerust met de lichtmetalen 1.6 1 motor met een vermogen van 74kW/100 pk. De volgende vermogensstap is de TDI-motor van 81kw/110pk. De nieuwe 2.0 liter levert een ver mogen van 85kW/115pk. Het top- Exclusief voor de vanaf eind '98 ver- krijgbaar Bora '4motion' worden nog enkele andere motoren aange- boden. Allereerst een 1.8 1 benzine- motor met vijfkleppentechniek en een vermogen van 92 kW/125pk en daarnaast de nieuwe TDI-motor met pompverstuiver-techniek, die 85 kW/115 pk levert. Begint '99 volgt dan de nieuwe 2.8 1. V6 met vierkleppentechniek en een vermogen van 150 kW/204 pk. ren en twee direct ingespoten turbodiesels. model is de 2.3 liter V5 motor. Hiermee accelereert de Bora in 9.1 seconden van 0 naar 100 km/u. De topsnelheid ligt met 216 km/u ver boven de illegale grenzen.

Postiljon | 1998 | | pagina 14