Bekende schrijvers komen naar Schiedam Gratis sport- en speluitleen bij De Speeldam in wijk Oost Uniek project 'Muziek in de klas1 gaat het vierde seizoen in Reddingsbrigades en scouting vlottenrace op Brandersfeesten Maquettebouw Schiedam wint tweede prijs bij Gondelvaart Eendaagse rommel- markt in Magnalia Dei Kerk Herfstwandeling door Arboretum Trompenburg Klussencursus voor vrouwen POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 30 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 j SCHIEDAM - De Stichting Model Maquettebouw Schiedam en Omstreken heeft bij de Gondelvaart tijdens de Schiedamse Brandersfeesten de tweede prijs behaald. Begeleid door een sloep van het Zeekadettenkorps deden modelbo- ten van de Stichting mee aan deze traditionele tocht door Schiedam. Het is de eerste keer dat op schaal nagebouwde schepen aan de Gondelvaart meededen. Wie meer wil weten over de Stichting kan contact opnemen met het secreta- riaat, Vondellaan 46A, Schiedam, (010) 473 49 81. De Stichting is ook aanwezig op de komende woensdagmiddagen in diensten- centrum De 4~molens in de wijk Nieuwland: 7 en 21 oktober, 4 en 18 november en 2 en 16 december (van 13.30 tot 16.00 uur). SCHIEDAM - Op woensdag 7 oktober vindt de jaarlijkse rom- melmarkt plaats in de Magnalia Dei Kerk. Koopjesjagers en ver- zamelaars kunnen dan weer snuffelen naar kleding, kaarten, boeken, platen, radio's, televi- sies, handwerken, speelgoed en serviesgoed. De rommelmarkt is de opvolger van de bekende SISO bazar. Een grote groep kerkelijke vrijwilligers betreurde het verdwijnen van de SISO bazar dusdanig dat zij besloot zelf een rommelmarkt te organi- seren. De rommelmarkt duurt een dag en bezoekers kunnen terecht van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. ROTTERDAM - Op zaterdag 2 en zondag 4 oktober worden in Arboretum Trompenburg de herfst-tuindagen gehouden. Tijdens deze dagen bieden bijzon- dere kwekers hun producten te koop aan. Arboretum Trompenburg verkoopt stekken uit eigen tuin. Voorts worden door diverse standhouders keramiek, tuinbeelden, tuinmeubelen en andere voor het tuinminnend publiek interessante artikelen aan- geboden. Verenigingen en stichtingen zoals het WNF en Vrienden van Blijdorp zijn verte- genwoordigd en ook wordt er door een internationale vrouwen serviceclub een theehuis verzorgt in de tuin. De opbrengst gaat naar een goed doel. Arboretum Trompenburg, Honingerdijk 86 in Rotterdam. Openingstijden herfst- tuindagen: beide dagen 9.00 tot 17.00 uur. Toegang f 5,- per per- soon, kinderen tot 16 jaar gratis, onder begeleiding. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio. Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.ESoskoop-regio. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-06-98 SCHIEDAM - De Schrijversavonden die zich in Schiedam kunnen verheugen in een toenemende interesse van het publiek veroorzaken enige afgunst bij organisatoren van vergelijkbare avonden in Amsterdam, omdat daar de belangstelling te wensen over- laat. Ook in het komende seizoen zullen zeven auteurs in Wijkcentrum De Blauwe Brug uitleg geven over hun werk. Ondere hen zijn bekende schrijvers als Jan Siebelink, Nicolaas Matsier en de Oegandese Moses Isegawa die in de media het afgelo- pen jaar uitvoerig aan bod zijn gekomen. De Schrijversavonden worden op vrijdag 9 oktober geopend met een lezing van de Zuid-Afrikaanse auteur Eben Venter. Voor mensen die van plan zijn alle zes avonden bij te wonen is een passe-partout in het leven geroepen die 40 procent kor- ting geeft op de toegangsprijs. Gewone entreeprijs is 7,50 gulden per avond. Tijdens iedere bijeen- komst wordt onder bezoekers een gesigneerd boek verloot alsook een jaarabonnement op cultureel maandblad Musis. De organisatie is in handen van de Gemeentebibliotheek. SCHIEDAM - Afgelopen weken is op een groot aantal basisscho- len in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis voor het vierde ach- tereenvolgende seizoen het pro ject 'Muziek in de klas1 van start gegaan. Hierbij bezoeken docen- ten van Muziekcentrum 'OpMaat' elke week op 28 scho- len de groepen 6, om muziekles te geven. In iedere les staat een muziekinstru- ment centraal. Op deze manier krij- gen de kinderen van groep 6 muziekles en maken kennis met een scala van instrumenten. Als de acht- tien lessen voorbij zijn krijgen de kinderen de mogelijkheid aangebo- den om tien 'verkenningslessen' (voor f 75,-) op een bepaald instru ment te volgen op het Muziekcentrum. Tijdens deze lessen kunnen de leerlingen een muziekins- trument van het Muziekcentrum gratis mee naar huis nemen. Het project is drie jaar geleden gestart. Op veel basisscholen bleek de aandacht voor het muziekonder- wijs niet optimaal. Muziekcentrum OpMaat bedacht toen het plan om muziek die plaats te geven, die het verdiende. Het streven van de muziekschool was in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zoveel mogelijk basisscholen te bereiken met het project. In het eerste seizoen (1995/1996) werden 26 groepen 6 bezocht. In 1998/1999 volgen maar liefst 74 groepen 6 het project. Op ruim 90 procent van de scholen in de regio wordt het project uitge- voerd. Afgelopen jaar is het project ook op speciale scholen geintrodu- ceerd. Ook hier is 'Muziek in de klas' een groot succes geworden. Voor meer bijzonderheden over dit unieke project kunt u contact opne men met Muziekcentrum OpMaat, Meidoornstraat 30, Vlaardingen, (010) 470 99 40. In Schiedam zit een afdeling van Muziekcentrum OpMaat aan de Lange Nieuwstraat 183, (010) 426 96 80. SCHIEDAM - Voor zowel begin ners als gevorderden gaan er weer klussencursussen van start bij Buurtactiviteitencentrum Onder de Schie. Onder deskun- dige leiding leren beginners een stekker aan een snoer te zetten, een klemmende deur te verhel- pen of een verstopte gootsteen te ontstoppen. Voor gevorder den gaat het vooral om diverse technieken, het maken van stuk- ken en het repareren van bij- voorbeeld kapotte meubelen. De beginnerscursus wordt gegeven op woensdagavond, evenals de de gevorderdencursus. Voor beide groepen is het tijdstip 19.30-22.00 uur. De kosten bedragen f 75,- voor tien weken inclusief het benodigde materi- aal. Voor aanmelden en/of meer informatie: uurtactiviteitencen- trum Onder de Schie, otterdam- seweg 51, Schiedam, (010) 256 77 74 (na 13.00 uur). SCHIEDAM - Afgelopen woensdag is op het schoolplein van de basis- school De Peperklip de sport- en speluitleen 'De Speeldam' officieel geo pend door wethouder L.A. Hafkamp. Deze in wijk Oost gevestigde uitleen- faciliteit is een resultaat van de Dienst Sport en Recreatie in samenwerking met de school De Peperklip. De Speeldam is gevestigd in sporthal oost en is nu al een groot succes. Na de opening konden de kinderen zich vermaken op een spelenkermis en deelnemen aan verschillende verrassingsattracties. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM/VLAARDINGEN De Brandersfeesten in Schiedam staan voor een groot deel in het teken van waterspor- ten. Er was het hele weekend in de Lange haven dan ook volop waterplezier. Zeekadetten, scou- tinggroepen op vlotten en red dingsbrigades lieten zich van hun beste kant zien. Veiligheid staat bij een dergelijk waterevenement voorop. Het wordt dan ook ieder jaar door de Schiedamse reddingsbrigade bewaakt. Dit jaar was, in navolging van vorig jaar, ook de Vlaardingse reddingsbrigade uitgenodigd om de Schiedamse brigade te assisteren. De Vlaardingse reddingsbrigade is met drie boten uitgerust en heeft veel enthousiaste leden. Het evenement is ook dit jaar weer goed verlopen. Als dank voor de inzet van beide reddingsbrigades kregen de leden van de organisatie van de Brandersfeesten een maaltijd aangeboden. De Vlaardingse reddingsbrigade geeft aan jong en oud instructieles- sen in overlevingszwemmen. Een onderdeel hierin zijn de snorkelles- sen en het opbouwen van conditie. Ook zijn er duikers actief bij de bewakings-evenementen. De Vlaardingse reddingsbrigade ver zorgt hier ook zelf de opleidingen voor. Voor meer informatie over de vereniging kunt u bellen met (010) 460 09 72. Een de activiteiten op het water tijdens de Brandersfeesten in Schiedam is de scouting vlottenrace. (Foto: Van Det fotoproducties) De Vlaardingse reddingsbrigade is uitgerust met drie boten en assisteert de Schiedamse brigade bij de bewaking van de veiligheid op het water. (Foto: VRB)

Postiljon | 1998 | | pagina 3