Herintreders krijgen ondersteuning van Sociale Dienst en Arbeidsbureau Politiesecretaris schakel tussen politie en justitie Provincie onderzoekt winkelgedrag Nieuwe functie Nog plaats op de Popschool Stijldansen in wijkcentrum Wibautplein Contactpunt ouderen op Dreesplein Aquarelleren, scnilderen en tekenen Avond met psychometrie Vreemde praktijken Aanvulling Veranderingen 30 SEPTEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 SCHIEDAM De lessen van de Popschool Schiedam (van Muziekcentrum OpMaat) zijn weer gestart. Op dit moment is er nog beperkt plaats voor Zang (alle leef- tijden, alle niveau's), Basgitaar (twee jongere leerlingen onder de 20 jaar, beginnend niveau), Drums (een leerling boven de 20 jaar, beginnend niveau) en Toetsen (twee leerlingen boven de 20 jaar, beginnend en gevorderd niveau). De popschool kost f 67,- voor leer lingen tot 21 jaar en f 79,- voor leerlingen vanaf 21 jaar. Voor meer informatie is de popschool telefonisch bereikbaar op num- mer: (010) 426 96 80 op werkda- gen tussen 14.00 en 17.00 uur. SCHIEDAM - Op woensdag- avond start in de grote zaal in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein 'Stijldansen'. De activiteit wordt gehouden van 20.00 tot 21.00 uur, in de perio ds van 14 oktober t/m 16 december. De kosten van tien lessen bedragen f 25,-, Er kan gestart worden wanneer er zes- tien personen zijn ingeschreven. Opgeven kan op het Dr. Wibaut plein 165. Voor meer informatie kunt u bellen met (010) 471 57 65. SCHIEDAM - Dinsdag 6 oktober wordt een tweede contactpunt voor ouderen (55+) gestart in het wijkcentrum op het Dr. Willem Dreesplein 2. Het eerste contact punt 'Wibautplein' is inmiddels een vaste gezellige groep die iede- re donderdagmorgen bij elkaar komt in de grote zaal. Natuurlijk zijn mensen die ook mee willen doen welkom. Door de vele posi- tieve readies is het idee ontstaan ook een groep te beginnen op een middag in het wijkcentrum op het Dreesplein. Kom op dinsdagmid- dag 6 oktober tussen 13.30 en 15.30 uur een een praatje maken, en kijk of het iets voor u is. SCHIEDAM - Op verschillende tijd- stippen en op verschillende dagen worden erteken-, aquarelleer- en schilderles gegeven voor begin ners en gevorderden. Binnenkort worden er twee nieuwe begin- nersgroepen opgestart. Op de maandagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur wordt een geintegreerde les met drie genoemde technieken gegeven. Op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur is er een basiscursus tekenen/schilderen. Voor meer informatie en voor inschrijvingen kunnen belangstel- lenden contact opnemen met wijk centrum De Erker, Jan van Aven- nesstraat 32 (tel. (010) 426 77 67. SCHIEDAM - Op donderdag- avond 1 oktober verzorgt Astrid van den Heykant de avond van Spirituele Vereniging 'HarmonTa' met psychometrie. Bezoekers worden verzocht een voorwerp als horloge, ketting, ring of foto mee te nemen. Via dit voorwerp worden bood- schappen van gene zijde ont- vangen. De avond wordt gehouden in Wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 te Schiedam. Aanvang: 20.00 uur. Toegangsprijs: f 8,50. SCHIEDAM - Met het doel mensen met een arbeidshandicap verbeterde kansen op de arbeids- markt te geven is per 1 juli de Wet op de Reintegratie Arbeids- gehandicapten (Wet REA) in werking getreden. Door middel van reclamespotjes op de televi- sie wordt voor het initiatief aan- dacht gevraagd van vooral werk- gevers. Volgens Ronald Jaggie van het Arbeidsbureau Schiedam zijn er mensen die gedeeltelijk arbeidsonge- schikt zijn. "Zij ontvangen geen WAO uitkering maar wel een bij- standsuitkering. Daardoor kunnen zij tamelijk moeilijk aan de slag komen. Wij hebben geen duidelijk beeld hoeveel mensen met een uitke ring van Sociale Zaken en een arbeidshandicap in ons systeem zit- ten, maar gaan er vanuit dat het er zeker driehonderd zijn uit het totale bestand van 3300 personen". Werkgevers die bereid zijn voor minimaal een periode van zes maan- den een arbeidsgehandicapte aan het werk te helpen ontvangen als tege- Het Arbeidsbureau in Schiedam stimuleert werkgevers mensen met een arbeidshandicap aan een baan te helpen. (Foto: Van Det fotoprodukties) ROTTERDAM - Dinsdag 29 September hebben prof.mr. P.A.N. Mevis van de Erasmusuniversiteit, mr. L.A.J.M. de Wit, hoofdofficier van justitie en B.A. Lutken, korpschef van de politie Rotterdam-Rijnmond de diplo ma's uitgereikt aan de eerste politiesecretarissen van de regio Rotterdam-Rijnmond. In een gezamenlijke krachtsinspan- ning door het Openbaar Ministerie, de Erasmusuniversiteit en de Politie Rotterdam-Rijnmond is in minder dan een half jaar een cursus ontwik- keld voor politiesecretaris en zijn de eerste 20 politiemensen en parket- medewerkers opgeleid. De afgelopen maanden hebben de cursisten vele uren achter de boeken doorgebracht om zich voor te berei- den op hun taak als 'vooruitgescho- ven post' van de Officier van Justitie. Kort gezegd doet de politie secretaris het werk van de parketse- cretaris, maar dan op het politiebu- reau. Daardoor is een snelle afhan- deling van zaken gewaarborgd. Volgens Justitie zal het aantal sepots verminderen. Ook is de verwachting dat de doorlooptijden, de tijd tussen het inzenden van een proces-verbaal en de behandeling van een zaak door het parket, drastisch zullen verminderen. moetkoming (verdeeld over drie jaar) een budget van 24.000 gulden. Dit bedrag dient als dekking van extra uitgaven die gemaakt worden voor de nieuwe werknemer. Indien de kosten hoger uitvallen kan een beroep worden gedaan op een aanvulling voor onder meer produc- tieverlies, inwerken, begeleiding en scholing. Ronald Jaggie: "Het is overigens nog niet precies aan te geven hoeveel mensen gebruik kun nen maken van de regeling. Dat is namelijk niet alleen afhankelijk van werkgevers die zich aanmelden en van de bemiddeling van het Ar beidsbureau, maar ook van het bud get waarover wij de beschikking hebben. Wij gaan er vanuit dat dit ooguit voldoende is voor ongeveer veertig mensen. Nans Wolters REGIO (PAROLE) - Een uitge- breide enquete moet de provin cie Zuid-Holland inzicht geven in het winkelgedrag van mensen. Voor het onderzoek, dat maan- dag begint, worden in totaal 12.500 inwoners telefonisch benaderd. Volgens de provincie zijn de gegevens nodig voor het bepalen van het beleid op het gebied van detailhandel en ver- voer. Met de enquete hoopt de provincie te achterhalen waar mensen hun aankopen doen. Ook stellen de onderzoekers vragen over het bij het winkelen gebruikte vervoermiddel. Verder kunnen deondervraagden aangeven wat zij goede en slechte punten vindenvan het bezochte win- kelcentrum. Voor het onderzoek werkt de provincie samen met onder meer de Kamers van Koophandel in Zuid-Holland. De kosten voor de uitgebreide enquete bedragen ruim driehon- derdduizend gulden. Naar verwach ting zijn de resultaten voor de zomer van 1999 bekend. Volgens een woordvoerder bestu- deert de provincie iedere vijf jaar het winkelgedrag. Toch is er in de afge lopen vijf jaar veel veranderd, waar- door niet meer bekend is hoe de cen- trafunctioneren. "De winkelgebie- den zijn uitgebreid. Verder zien we dat mensen veel meer belangstelling hebben voor bijvoorbeeld meubel- boulevards, die buiten de stad lig- gen. Ik woon, waarschijnlijk net zoals a, in een wijk waar veel auto's geparkeerd staan. Mooie, glimmende, nieuwe, vieze, voorgedeukte en oude auto's, er is een willekeur van. Er stapt ook altijd wel iemand in of uit de auto, op welk moment ik ook uit bet raam kijk. Een moeder met een heel klein kindje, 's morgens vroeg. Het kind- je beeft een rugzakje op en klimt nadat moeder de deur ontgrendeld heeft in baar of zijn eigen stoeltje op de achterbank. Samen tuffen ze weg. Als ik eens een vrije dag heb, zie ik altijd wel iemand aan zijn auto knutselen, poetsen, stofzuigen, kortom het zijn zo van die vertrouwde bandelingen in en om de auto. Tot op een mooie donderdagavond. Het keukenraam staat wagen- wijd open en er heerst een gezellige drukte op straat en op het plein. Er loopt ook een jongeman met een tratmngspak aan en een week- endtas op zijn rug. Hij boudt zich onopvallend op bij de mooiste nieuwe auto's. Kijkt iemand naar hem, dan loopt hij toevallig langs de auto, kijkt niemand naar hem (behalve ik, spiedend vanachter mijn gordijn), dan heeft hij het heel erg druk met het autoportier. Mijn hart klopt in mijn keel. Heb ik hier nu in de, voorzover ik zelf altijd denk, zo gezapige woonwijk te doen met een heuse inbreker in auto's f Het zweet begint ook nog van mijn voorhoofd te gutsen en ik fluister een huisgenoot toe: "Er probeert iemand in te breken in auto's op het parkeerterrein!" Ik schrik van mijn eigen hardopgezegde gedachten. We kijken samen. De jongeling stapt naar de volgende nieuwe auto. Het ritu- eel herhaalt zich. Hij stopt wat in de tas en haalt er ook wat uit. Dan ineens zit hij gehurkt in de bossage met z'n tas naast zich. Hij haalt er een rol toiletpapier uit. Het laat zich raden wat hij in de bosjes heeft zitten doen. Ik kan dit met longer aanzien en bel de politie. Binnen twee tellen verschijnt er een politiewagen. Twee agenten stappen uit en stappen op de man af. Waarschijnlijk vra gen ze hem of hij de tas open wil maken. Dit gebeurt en er komen allemaal hebbedingen uit, videobanden, autoradio's en al wat dies meer zij. Betrapte wordt in de handboeien gestagen, in de politie wagen gezet en afgevoerd. Ik loop even naar beneden om te kijken hoe het met mijn oude autootje is. Alles is in orde, maar er hangt een vies luchtje om de auto been. Dat komt vanonder een plukje toiletpapier vandaan in het struikgewas.

Postiljon | 1998 | | pagina 7