New Beetle, Maserati en Bugatti op Mondial de I'Automobile New Beetle Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De Audi A3 quattro wordt begin volgend jaar in de showroom van de dealer verwacbt Audi staat niet alleen voor kwa- liteit maar ook voor snelheid en optimale wegligging. De quat- tro's zijn daarvan binnen het merk de visitekaartjes. Met de introductie van de Audi A3 quattro kan het Duitse merk haar hele scala van modellen met permanente vierwielaandrijving leveren, van de compacte A3 tot de grote A8. Met de vijfkleppen turbo met een vermogen van 132 kW/180 pk brengt Audi een top per in het motorengamma. De vijfkleppen turbomotor in de Audi A3 is in essentie gelijk aan de motor met hetzelfde vermogen in de Audi TT Coupe, het racemonster dat onlangs werd voorgesteld. De A3 met de 1.8T (132 kW/180 pk) motor is spontaan in zijn reaches en accelereert van stil- stand tot 100 kmAi in slechts 7,5 seconden. De waarde voor de quattro is gelijk. De permanente vierwielaan drijving is ideaal om de immense kracht van een turbomotor betrouw- baar over te brengen en goede rijei- genschappen te garanderen. De Audi A3 quattro is leverbaar met een hand- geschakelde 5-versnellingsbak. Begin volgend jaar wordt de A3 quattro ver- sie in de showroom verwacht. De Mondial de I'Automobile, zoals de Parijse autosalon sinds een decennium heet, is traditio- neel een beurs waar veel wereld- en Europese primeurs onder het doek vandaan gehaald worden. Dit jaar telden we zo'n vijftig nieuwtjes, waaronder ruim der- tig op wereldniveau. Natuurlijk moet dit met een korreltje zout genomen worden, want sommi- ge onthullingen betreffen alleen de Franse markt of bepaalde actiemodellen. Maar toch: Parijs is een lust voor het oog. Ruim 250.000 vierkante meter staan ter beschikking van de Mondial, die nog tot en met 11 oktober te bezoe- ken is. Verdeeld over acht hallen wordt de bezoeker in een lange wan- deling op de hoogte gebracht van alle nieuws op autogebied. Een hal is totaal gewijd aan het honderdjarig bestaan van de in 1898 voor het eerst gehouden beurs. Op het buitenterrein is ruimte voor praktijktesten met veel verschillende auto's, worden demon- straties gegeven en is zelfs een enorm off-road parcours uitgezet. Kortom, de ruim vier uur durende autoreis, gemeten vanaf de Nederlands- Belgische grens in Brabant, is de moeite echt meer dan waard. Want wat is er te zien? De Volkswagen New Beetle, de Maserati 3200 GT, de Toyota Yaris, de Alfa Romeo 166, de Audi TT Coupe, de Saab 9-5 Estate, de Mercedes-Benz S-klasse, de Mitsubishi Space Star, de Fiat Multipla, de Ford Focus en ga zo maar door. Het voert te ver om echt alle nieu- wigheden hier op te sommen. Want ook de prototypes en designstudies zijn volop aanwezig, bijvoorbeeld de Lancia Dialogos, de Nissan KYXX en de Citroen C3. De Seat Toledo komt binnenkort naar Nederland. De Parijse autosalon, officieel Mondial de I'Automobile gehe- ten, loopt nog tot 11 oktober en telt meer dan veertig primeurs te vinden, zowel van wereld- als van Europees formaat. Een pret- tige verrassing op de Seat-stand. Daar stond met name de Toledo centraal die in oktober/novem- ber op de markt komt. Het is een ruime middenklasse auto met een lengte van 4,44 meter. Er komen drie benzinemotoren en twee dieselvarianten beschikbaar. Het meest opvallende aspect is onge- twijfeld de netispartij met de grote 'S' in het midden van de grille. De koplampen zijn als het ware gei'nte- greerd in de grille. Een chique plaat- je is het. Behoorlijk spectaculair is ook de Yaris die we bij Toyota aantroffen. Deze eerste geheel in Europa ont- wikkelde Toyota is een lust voor het oog. We zagen hem al in Geneve, maar volgens Toyota is de Parijse Yaris een heuse wereldprimeur omdat deze versie meteen ook de definitieve variant is die voorjaar 1999 op de markt komt. Prijzen zijn nog niet bekend, maar volgens Toyota-woordvoerder C. van Deutekom hoeven we er niet op te rekenen dat de 3,60 meter lange Yaris onder de twintig mille uit- komt. Een van de publiekstrekkers op de beurs, de Bugatti EB118 een studiemodel met 18-cilinder W-vormige motor. Te zien op de stand van het Volkswagenconcern, de nieuwe eigenaar van Bugatti.

Postiljon | 1998 | | pagina 13