Maseratie 3200 GT Publiekstrekker Honda S2000 Space Star Op een autobeurs zijn het de grote en exclusieve auto's die veel aandacht trekkken. Zeker als ze ook nog debuteren zijn de mensen er niet bij weg te slaan. Dat geldt ook voor doorgewin- terde auto-journalisten die zich steeds opnieuw vergapen aan al het moois dat de 'dure' merken te beiden hebben. En in Parijs troffen we nogal wat 'exclusief nieuws aan1. Het fotograferen van de nieuwe Mercedes-Benz S-klasse bleek een vrijwel onmogelijke opgave. Het was een komen en gaan van belang- stellenden bij dit nieuwe vlaggeschip van 'Das Haus'. Alle lof voor de eind deze maand te verwachten S, die 75 mm kleiner is dan zijn voorganger, maar toch 17 mm meer binnenruimte biedt en bovendien 300 kilogram lichter is. Veel vingerafdrukken ook in en op de Maserati 3200 GT. Schitterende vormgeving van de hand van Italdesign's Giorgetto Giugiaro. Je kunt je ogen er niet vanaf halen. En binnenin is plek voor vier personen, hoewel de achter-inzittenden de reis- tijd hoogstwaarschijnlijk graag zo kort mogelijk willen houden. In het vooronder treffen we een 3.2 liter V8 aan met een vermogen van 271 kW/370 pk en een koppel van 491 Nm bij 4500 tpm. Volgens importeur Frits Hessing zullen er in Nederland op jaarbasis zo'n 50 exemplaren verkocht gaan worden, 18 procent van de markt die momenteel door Jaguar en Porsche beheerst wordt. De prijs is 224.000 gulden voor de zesbak, 233.000 gul den voor de automaat. Behalve een Coupe wordt er ook een Cabriolet leverbaar met vierwiel- aandrijving. Mercedes-Benz S-klasse. De Audi TT Coupe is bij Audi de onbetwiste publiekstrekker. En terecht. Dit tot produktiemodel uit- gegroeide prototype is namelijk een juweel in de Audi-kroon. Hij ver- enigt zo'n beetje alle Audi-kenmer- ken in een model: sportiviteit, kracht, elegantie en exclusiviteit. We wachten met spanning op de eerste testritten. Nog deze maand moet hij bij de dealers staan. lets minder exclusief, maar daarom zeker niet minder prettig is de Clio Renault Sport V6 24V. Ook dit modelletje willen we met liefde en plezier aan de tand voelen. De 'dikke' vormgeving, met heerlijk overdreven veel luchtinlaten en spoi lers, doet vermoeden dat er veel ver mogen aan boord is. Volgens* Renault klopt dat wel: 250 pk'tjes zorgen vast voor uiterst aantrekke- lijke prestaties. Niet op de stand bij Honda, maar wel gezien op de voorprestentatie: de Honda S2000. Voorlopig nog een prototype, maar vanaf mei-juni 1999 werkelijkheid. De van een 240 pk tellenden 2.0 literversie moet dan zo'n 96.000 gulden betaald worden. Maar dan heb je wel iets exclusiefs. Een ander prototype dat binnenkort werkelijkheid wordt is de Mazda 323F Sports Concept. Deze vijfdeurs hatchback wordt aangedreven door een 2.0 liter vier- cilinder 16-kleps motor met een ver mogen van 100 kW/136 pk en een koppel van 178 Nm bij 4.500 tpm en is daarmee een waardig opvolger van de 'oude' 323 F. Lamborghini Diablo Roadster. 1 De Honda S2000. Hyundai XG debuteert op Autosalon De Parijse autosalon, officieel Mondial de l'Automobile gehe- ten, biedt de bezoekers heel wat bekijks. Een wereldprimeur trof fen we onder andere aan bij Hyundai. Daar werd aan het eind van de middag het doek van de XG getrokken, een bijna vijf meter lange business class limou sine, voorzien van veel luxe en techniek. Of en wanneer de auto naar Nederland komt, is nog niet bekend. De wanneer-vraag gaat ook op voor de nieuwe Sonata die in Parijs staat te pronken. De voorraad huidige Sonata's moet namelijk eerst ver- dwijnen. Een apart plaatje wordt gevormd door de Fiat Multipla. Een zesper- soons 'ruimte-achtige' wagen met vreemde (gewaagde) in- en exteri- eurvormen. De hele indeling van de auto is wel zodanig dat de auto veel ruimte biedt, in combinatie met beperkte afmetingen. De Multipla 1 De Hyundai XG. wordt in een later stadium ook leverbaar met een hybride motor. Feest op de Mitsubishi-stand waar met name de in Nederland gebouw- de Space Star de aandacht trok, geflankeerd door zijn grotere, gere- stylde, broertje, de Space Wagon. De Spacestar viel onder de categorie wereldprimeurs, hoewel de Nederlandse pers al uitgebreid ken- nis heeft gemaakt met uit Born afkomstige Japanner. Een wereldpri meur voor de rest van de wereld dus eigenlijk. Behoorlijk spectaculair is ook de Yaris die we bij Toyota aantroffen. Deze eerste geheel in Europa ont- wikkelde Toyota is een lust voor het oog. We zagen hem al in Geneve, maar volgens Toyota is de Parijse Yaris een heuse wereldprimeur omdat deze versie meteen ook de definitieve variant is die voorjaar 1999 op de markt komt. Prijzen zijn nog niet bekend, maar volgens Toyota-woordvoerder C. van Deutekom hoeven we er niet op te rekenen dat de 3,60 meter lange Yaris onder de twintig mille uit- komt. Jimny. Een grappige naam voor een dito terreinwagen van Suzuki. Jimny was ook de naam van de eerste Suzuki terreinwagen, maar hiermee heeft de huidige versie niks Mitsubishi Space Wagon. meer gemeen. Behalve de fourwheel- drive dan. De Jimny is compact van vormgeving, want de afmetingen van 3,62 meter lengte en 1,53 meter breedte geven de driedeurs terrein wagen een apart karakter, iets wat onderstreept wordt door de grappi ge koplampen. Op de Suzuki-stand onder andere ook de Baleno met dieselmotor. Opel had een speciaal plekje inge- ruimd voor de nieuwe, beter gezegd: gefacelifte, Frontera. De Opel 4x4 heeft behalve wat rondere vormen voornamelijk veranderingen qua wegligging (langer, bredere wielba- sis) en techniek ondergaan. Interessant detail: overschakelen van 2 hoog naar 4 hoog kan bij de Frontera tot een snelheid van 100 km/u. Verder meldt Opel dat de Frontera beschikt over nieuwe motoren, waaronder de 3.2 liter V6 benzine en de 2.2 liter direct inges- poten zestienkleps DTI dieselkracht- bron.

Postiljon | 1998 | | pagina 15