Vrees voor geluidsoverlast door TramPlus Gemeente biedt tegemoetkoming bij aanschaf zonneboiler Actie Milieudefensie bij ABN AMR0 Van fiets getrokken en beroofd Afsluiting kruising Saxofoon spelen bij Harpe Davids Informatielijn voor mensen met reuma POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 7 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop - reg io Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-09-98 Bewoners aan de evenzijde van de Overschiestraat krijgen te maken met meer geluidsoverlast als gevolg van de aanleg van de TramPlus. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Een 19-jarige Schiedammer is zaterdagavond om even na twaalf uur op de Nieuwe Damlaan van zijn fiets getrokken en beroofd. De persoon reed over een slecht verlicht gedeelte langs de bomen. Daar stond een man, donker gekleed met bivakmgts op. De man pakte de passerende fietser en trok hem van de fiets. Op de grond kreeg het slachtoffer enkele trappen en stal een tweede overvaller zijn portemonnee. Met de buit rende het tweetal weg. De politie stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - De kruising Burgemeester van HaarenlaanA/laardingerdijk is tot 23 oktober afgesloten voor alle verkeer, inclusief voetgangers. Naar verwachting kunnen fietsers en voetgangers vanaf 10 oktober weer gebruik maken van de krui sing. SCHIEDAM - Op donderdag 15 oktober zal de christelijke muziek- vereniging Harpe Davids starten met een cursus bespelen van de saxofoon voor de belangstellen- den van 12 jaar en ouder. De cur sus vindt plaats in het vereni- gingsbureau 'De Tamboerijn' aan het Nijhoffplein 22 te Schiedam- Noord. De lessen vinden in tweet- allen plaats en duren 40 minuten. De kosten van de eerste acht les sen bedragen f 50,- exclusief les- materiaal. Zonodig geeft de ver- eniging gratis een saxofoon in bruikleen. Bij een posief advies kan men na de acht lessen begin- nen met meespelen in het oplei- dingsorkest en na ongeveer een jaar in de drumfanfare van Harpe Davids. Er is nog plaats voor twee •cursisten. Voor aanmelding bellen: (010) 273 07 21 471 59 59. REGIO - Vanaf 6 oktober kunnen mensen met reuma met hun vra- gen terecht bij de Reuma- PatientenService. De ReumaPatientenService is een lan- delijk advies- en informatiepunt voor mensen met een reumati- sche aandoening. De lijn staat ook open voor mensen die in hun dagelijks leven met reuma te maken hebben, zoals zorgverle- ners en familie. De lijn informeert ook over rechten van patienten en wat te doen bij klachten of proble- men. Het is een meldpunt voor knelpunten in de zorg. Daarnaast is informatie beschikbaar over mogelijkheden op de arbeids- markt, sociale voorzieningen en financiele regelingen voor aanpas- singen en hulpmiddelen. De lijn is op werkdagen bereikbaar van 10.00 tot 16.00 uur op telefoon- nummer 0900 20 30 300. SCHIEDAM - De aanleg van TramPlus maakt onderdeel uit van het Regionaal verkeers-en vervoersplan. Het is een noodza- kelijke aanvulling op het metro- traject dat een doorgaande ver- binding vormt tussen Rotterdam en Spijkenisse. Vooralsnog ziet de gemeente geen problemen met betrekking tot de geluids overlast. De voorkeurgrens wordt weliswaar overschreden maar aangezien er rekening is gehouden met het voor- nemen van de RET om beter en stil ler materieel in te zetten, zal de hin der aanvaardbaar blijven, zo ver- wacht het gemeentebestuur. Bewoners aan de- evenzijde van de Overschiesestraat krijgen weliswaar te maken met een tram die de nodi- ge herrie zal veroorzaken, maar daartegenover staat dat zij een rui- mer uitzicht krijgen omdat de bebouwing aan de overzijde ver- dwijnt. Het college van B 8c W ziet dit gegeven als een compensatie voor de geluidsoverlast. Ook bewoners van het Proveniershuis vrezen voor achter- uitgang van hun woongenot. De tram is op korte afstand van het his- torische pand geprojec'teerd en zal frequenter voorbij rijden. Voorts werd gereageerd op de reno- vatieplannen van de gemeente rond de aanleg waardoor onder meer een speelterrein aan de P.K. Onneslaan zal komen te vervallen. Ook werd de teloorgang van bestaande par- keerplaatsen aangekaart. De afgelopen jaren zijn grote delen van de stad op de schop gegaan. Ook voor de aanleg van TramPlus zullen ingrijpende maatregelen moe- ten worden getroffen. Hieraan is volgens het gemeentebestuur echter niet te ontkomen. De overlast voor omwonenden zal tot het uiterste worden beperkt maar het is niet te voorkomen dat er lastige situaties ontstaan. In ieder geval streeft men er naar om zowel metro als tram op hetzelfde tijdstip gereed te hebben. opvangt kan worden geplaatst op het dak. Water dat door de collector loopt wordt verwarmd door het zonlicht en kan een temperatuur bereiken van 90 graden. Ook als het bewolkt is wordt het water, zij het langzamer, verwarmd. De zonneboilers zijn zo ontworpen dat de cv-ketel het werk overneemt als er te weinig warm water is. Afhankelijk van de behoefte kan men kiezen uit vier soorten. De prijs van een zonneboiler is afhankelijk van een aantal factoren. Geinteres- seerden kunnen echter uitgaan - na aftrek van de subsidies - van een investering van gemiddeld 2500 gul den. Men kan zich aanmelden bij onder meer Energiebdrijf Eneco en bij H. Kuiper van de afdeling Volks- huisvesting van de gemeente. De aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst genoteerd. Milieuvriendelijke en energtebesparende zonneboilers (van Energie Lease uit Schiedambij een kinderboerderij in Rotterdam. (Foto: Van Det foto producties SCHIEDAM - Zonneboilers zijn milieuvriendelijk omdat er gebruik wordt gemaakt van alternatieve energie. Er wordt zuiniger met brandstof omge- sprongen en daardoor komen er minder schadelijke gassen in de atmosfeer te recht. Voor een gezin dat een zonneboiler gebruikt in plaats van gas scheelt het de helft in de energiekosten, zelfs als men een Hoge Rendement combiketel heeft. De gemeente Schiedam wil de aan schaf van zonneboliers dan ook stimuleren. Voor mensen die een elektrische boi ler gebruiken is het voordeel zelfs nog groter. Een zonneboiler bestaat uit een zonnecollector en een voor- raadvat. De collector die zonlicht SCFIIEDAM - De vereniging Milieudefensie voerde afgelopen week actie tegen de investeringen van de ABN AMRO in onder andere zeer vervuilen- de mijnbouwprojecten. In Schiedam werden bij de vestiging van de bank spandoeken opgehangen en informeerden activisten het publiek over het investeringsbeleid van de ABN AMRO. Milieudefensie wil dat de bank milieu-eisen stelt aan mijnbouwbedrijven die zij als klant heeft. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1998 | | pagina 3