Western leven in Schiedam Doortje Cowboy films en Country Line dansen Schiedamse Twirlteams in de prijzen Man in been gestoken en aangereden Waterweggebied Schiedam beter bereikbaar RET-Mannenkoor barst los Bench Cowboy films Stoute schoenen Edith Dudink 7 OKTOBER 1998 OE POSTILJON ED1TIE 12 PAGINA 7 De leden van familie Van 't Geloof-Hammer zijn echte western liefheb- bers. De 79-jarige Johanna Roelofina danst twee keer per week Country Line. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Op zaterdag 3 okto- ber hebben het B- en C-twirlteam van 'The Yellow Rainbows' van de christelijke muziekvereniging Harpe Davids uit Schiedam aan het jaarlijkse Drumafestival te's- Gravenzande meegedaan. Dit fes tival werd gehouden in de Westlandhal. Onder leiding van miss-majorette Charlotte de Jong wist het C-team in de jeugddivisie met 8.0 punten een eerste prijs te behalen. Met dit puntenaantal had het team tevens het hoogste aan- tal punten van alle deelnemende verenigingen in de jeugddivisie. Het B-team behaalde onder lei ding van miss-majorette Silvia de Jong een tweede prijs in de nor- maalklasse met 7.3 punten. De prestaties van de beide teams zijn in opgaande lijn en dit is te dan- ken aan het vele werk van het instructieteam onder leiding van Annita Olsthoorn. Tijdens het festi val te Hoogvliet op 24 oktober zijn beide groepen meisjes opnieuw te zien. De twirlgroepen van Harpe Davids oefenen iedere woensdag- avond vanaf 18.00 uur in het ver- enigingsgebouw 'De Tamboerijn' aan het Nijhoffplein 20 te Schiedam-Noord. Meer informa- tie: (010) 471 59 59 273 07 21. SCHIEDAM -Een 48-jarige Schiedammer raakte in de nacht van zaterdag op zondag omst- reeks eeN uur gewond, nadat hij was binnengedrongen in de woning van zijn ex-vrouw aan de M.C.M. de Grootstraat. In de woning trof de man twee andere mannen aan, die hem de woning weer uitjoegen. De man zou daar- bij met een mes in zijn been zijn gestoken en geslagen zijn met een hamer. Tijdens zijn vlucht stak de man plotseling de Burgemeester van Haarenlaan over en werd daarbij aangereden door een per- sonenauto. De man werd overge- bracht naar het Schieland- ziekenhuis. Daar werd hij wat later aangehouden. Ook zijn belagers, 19- en 15-jaar oud en afkomstig uit Schiedam werden aangehou den. De politie van het district Schiedam stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht. SCHIEDAM - Busmaatschappij ZWN is begin oktober gestart met een nieuwe busdienst in het Waterweggebied Schiedam. Bus 88 vertrekt van maandag tot en met vrijdag in de ochtendspits ongeveer iedere 15 minuten en in de middagspits iedere 20 minuten van metro-, tram- en bushalte Marconiplein. De bus is ingesteid voor de rnede- werkers van de bedrijven die zijn gevestigd in het Waterweggebied Schiedam: de bedrijvenparken Vijfsluizen en Wilheiminahaven en de Havenstraat. De aankomst- en vertrektijden zijn vastgesteld in overleg met de werkgevers en slui- ten zo goed mogelijk aan op de werktijden. Dat betekent overi- gens niet dat alleen deze werkne- mers van de bus gebruik mogen maken. Het is een gewone vorm van openbaar vervoer, dus ieder- een kan - met strippenkaart of abonnement - instappen. De bus rijdt vanaf het Marconiplein via het Waterweggebied naar Hellevoetsluis. In het Waterweggebied zijn verschil- lende haites. Bij de halte Halleyplein is een overstapmo- gelijkheid voor passagiers van tram 1 en 4 en bus 54. De bus gaat proefrijden. Als over een jaar blijkt dat het aantal passa giers groot genoeg is, wordt de dienstregeling ook in de toe- komst gehandhaafd. SCHIEDAM - Ze is 79 jaar, Johanna Roelofina van 't Geloof-Hammer en twee keer in de week danst ze Country Line dat het een lust is. Dat doet ze samen met haar 51-jarige doch- ter Corrie en 38-jarige zoon John. Echte western liefhebbers zijn het alle drie. Ze is al 55 jaar getrouwd met Johannes van 't Geloof. "Hoop en Liefde", grapt ze er zelf achter aan, maar Jan bemoeit zich liever met voetbal. "Ik was 14 jaar", vertelt ze, "toen mocht ik naar de bioscoop, hier in Schiedam, naar de Monopool, daar draaiden ze cowboy films van Roy Rogers en Gene Autry (die afgelo- pen vrijdag op 91-jarige leeftijd is overleden, red.). Ik miste er geen. Ik genoot met voile teugen. Op de een of andere manier spreekt dat wes tern leven me enorm aan." Een jaar of zes geleden kreeg ze er lucht van dat in Maassluis een Country Line Dance club werd opgericht. Ze was een van de eersten die zich hiervoor opgaven. Ze mist geen vrijdag- avond, Corrie en John ook niet. Ze danste ook nog in Vlaardingen. De danszaal was via veel traplopen pas bereikbaar. "Dat werd me wat teveel", zegt Johanna, "dus Vlaardingen heb ik qua dansen vaarwel gezegd. Ik dans wel iedere dinsdagavond in Schiedam in de Blauwe Brug." Daar vliegen de von- ken er vanaf. Geen dans zo moeilijk, of Johanna pakt hem snel op. Ze danst niet de voile drie uur. Ze gaat ook wel eens even zitten. "Vroeger was ik ook een goede stijl- danseres. Soms doe ik dat nog wel eens als er een geschikte partner in de zaal is. Ik krijg dan veel en vaak complimenten van de leden van de band", vertelt ze met gepaste trots. "Ik kijk nog steeds heel veel naar cowboy films op televisie, ook 's nachts, dan is het lekker rustig en dan zit ik te genieten. Ik heb banden vol met deze films." Corrie en John hebben de liefde voor westerns en country muziek met de paplepel ingegoten gekregen. Fotoboeken worden tevoorschijn gehaald. Bij het doorbladeren zijn het alleen maar foto's in western stijl. De familie bezocht zes jaar lang iedere zondag een ranch in Belgie. "Een feest", beamen ze met z'n drieen. "Vergeleken bij de Belgen waren wij in hele moderne western stijl gekleed", legt Johanna uit. "Kijk maar eens naar deze foto." Ze haalt weer een ander fotoboek tevoorschijn. Er poseert een statige dame in hoepelrok met frivole fran- je. Het is een beeldschoon geheel met een heer aan haar arm, die inderdaad deftig country gekleed is. "Het verschil in kleding was er, maar verder kwam iedereen voor hetzelfde: de paarden, de muziek en de saamhorigheid, want die is groot onder country en western liefheb bers. Jammer genoeg is de eigenaar van de ranch er mee gestopt en naar Friesland verhuisd." Johanna heeft wel tachtig foto's aan de muur hangen. De ene nog mooi- er dan de andere. Op veel foto's danst Corrie in een 'demo', een demonstratie groep, op straat, op gras, de ondergrond maakt haar niets uit. Ook heeft zij niets aan instructie nodig, ze hoort de muziek en ze danst voor het vaderland weg, met veel eigen fantasiepassen erin. Kijkt iedereen nog ingespannen naar de instructies van de juf, dan maakt Corrie al een draai of een spronge- tje. "Ik heb drie dochters", vertelt Corrie. Ze zijn ook veelvuldig op de foto's te zien, getooid in de mooiste outfits. "Zij gaan niet meer mee", wijst ze. "We gaan nu altijd met z'n drieen. John trok op de 55-jarige bruiloft van zijn ouders de stoute schoenen aan. Hij playbackte een lied van Eddy Arnold: 'Cattle Call'. Hij laat het zachtjes op de achtergrond horen. "Sindsdien ga ik met cd's naar de country happenings." "Hij heeft alles mee", zegt Johanna trots, "z'n uitstraling, z'n perfecte manier van playbacken, z'n kleding, hij heeft alleen geen stem." John zit er niet zo mee. Waar hij ook komt met z'n cd's, er zit altijd wel een playback optreden in. John danst niet veel, hoewel hij alle dan sen beheerst. "Ik heb een drukke baan en soms ben ik moe, maar ik ga dan toch naar de Country Line Dance avond. Zo'n optreden, dat vind ik enorm leuk, daar ben ik nooit te moe voor. De kleding van de familie van 't Geloof is indrukwekkend. De mooi ste blouse, hes, hoed, broek met hol ster, laars is in ieders bezit. Daar is altijd wel aan te komen. Jarenlang was er in Ahoy een 2-daags Country festijn. Helaas wordt dit niet meer gehouden. Er komt een Nieuwe Revue tevoorschijn van een paar jaar geleden. Het is niet te geloven. Vier van't Geloofs op een rij op een half pagina grote foto: Johanna, kleindochter Johanna, Corrie en John, daarnaast een foto van Johnny Cash. Dan komen er nog meer foto's: met Ben Steneker, Jack Jersey. "Jammer dan de man dood is, wat een fantastische zanger was dat", zegt Johanna. Op de vraag wie nou Johanna's favoriet qua zang is, antwoordt ze: "Slim Withman en Tenessee Earny Ford.Ze heeft een perfecte Engelse uitspraak. Dat komt omdat ze ook nog een jaar in Australie heeft gewoond. "Ik speelde ook mando line in mandolineclub Oni. Ik heb nog toneel gespeeld bij de vereniging Nut en Ontspanning." Wat deed ze niet en waar houdt ze niet van. Van dieren in ieder geval. Papagaai Rocco volgt het hele gesprek vanuit z'n kooi. Af en toe zegt ie wat. Ik betrap hem erop dat ie zich steeds in carrevorm op z'n stokje beweegt. "Dat is toeval", lacht Johanna, "je kunt zo'n beest wel leren praten, maar "Line Dance" kan ik hem niet leren". "Ik zou nog zo dolgraag met z'n drieen naar Nashville willen", zegt Corry, "daar ligt de bakermat van de countrymuziek, maar ja, ik krijg haar", en ze wijst naar Johanna, "met geen stok het vhegtuig in." "'t Is goed zo", zegt Johanna en ze knuffelt de perzische kat, die van- daag z'n dag niet heeft. Kathy Korporaal-Huitema ROTTERDAM - Op zaterdag 31 oktober barst het RET- Mannenkoor los in de Grote Zaal van de Doelen in Rotterdam. Ze hebben ook dit jaar hun uiterste best gedaan een fijn muzikaal en gevarieerd programma ten gehore te bren- gen. Grote zangers als Ernst Daniel Smit (bariton) en Margrete Albers (sopraan) ver- lenen hun medewerking. Ook het jongenskoor The budy's en Rene Schuman (bekend van radio en tv) zullen op de plan- ken staan. Om 19.00 uur kan het publiek naar binnen, om 19.30 uur gaat de zaal open en om 20.00 uur begint de show. De kaarten zijn te bestellen via gironummer 165.30.52 t.n.v. RET-Mannenkoor, Capelle aan den IJssel. De tarieven zijn f 35,-, f 30,-, f 25,- en f 20,-. Voor donateurs f 15,-, f 12,50, f 10,- en f 7,50. De bench, een flinke kooi speciaal voor hondett, dat vonden we de oplossing voor het alleen thuis blij- ven. We hebben een moot, ruim exemplaar voor Doortje gekocht. Het is een buiskamerkennel waar ieder hondenadviesboek lovend over schrijft, "Om ze snel aan hun eigen piek te laten wennen moet je er voor zorgen dat ze graag in de bench zijn stoat er. Dus voerbak je, waterdekentje en wat speeltjes erin. Doortje heeft al snel de weg naar de voerbak gevonden, het speel- tje neemt ze mee. Als ze moe is wil ze best op de deken stapenmaar als we het deurtje dicht doen en ze ons niet kan zien begint ze erbarmelijk te jammeren. "Laat maar gillenadviseert een vriendin die veel verstand van hon- den heeft. "Dat duurt een uur, dan geven ze het op en heb je er nooit meer last vanBij de volgende pogtng gilt Doortje drie uur aan een stuk. We moeten doorzetten, zeker ook omdat ik weer moet gaan wer- ken. De eerste keer tref ik bij thuiskomst een ravage aan in de bench. Waterbak om, eten overal behalve in de voerbak, deken drijfnat, plas- je en er ligt zelfs een hoop. "Ideaal tijdens de zindelijkheidstraimngomdat een bond zijn eigen nest niet bevudt", stand er ook nog in het hondenboek btj de voorde- len van zo'n hok. De twijfel slaat toemaar we zetten door. We hangen de waterbak aan een beugel zodat die niet meer om kan. We leggen het dekentje in een mand achter in de bench zodat die niet meer nat kan worden. Mis, weer een puinhoop als ze twee uurtjes alleen is geweest. Van de buren horen we dat ze gilt zodra ik de straat uit ben. We besluiten Doortje in de hobbykamer te zetten. Daar heeft ze meer de ruimre. Alles wat ze kapot kan maken zetten we op zolder. De bench staat open, er is veel veilig speelgoed en water en voer in een aparte hoek. De radio aan en wat kranten voor de hoge nood. Tot onze grote verbazing is het gelijk goed. Geen gegil, geen orngekiepte baltken en het plasje keurig op de krant. Na een paar dagen is onze afscheidszm: "Goed op het huisje passen" genoeg om Doortje in de bench te laten springen. Zolang we die deur maar open laten en ze een kamer tot haar beschikking heeft. Ze leert het echt wel, maar op haar eigen etgenwijze teckelmanier, "Zeker en bond met claustrofobieoordeelt mijn man.

Postiljon | 1998 | | pagina 7