Rode Kruis Nieuwe Waterweg Noord zoekt vrijwilligers (Cathy Uitqaanstips Expositie over 100 jaar hoogbouw Activiteiten 4 Lezen in bed 7 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 8 HUISWERKBEGELEIDING - Wijkecentrum De Erker heeft nog enkele plaatsen vrij voor groep huiswerkbegeleiding en taalont- wikkeling voor kinderen van de basisschool. Deze activiteit vindt plaats op dinsdag- en woensdag- middag van 15.30 tot 17.00 uur. Ook is er een kookles voor kinde ren boven de acht jaar op donder- dagmiddag van 15.45 tot 17.45 uur. Op vrijdagmiddag is er een teken- en schilderles van 15.45 tot 17.15 uur. Kosten van de kinder- cursussen bedragen f 11,- per maand. Plaats: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avenesstraat 32, Schiedam, (010) 426 77 67. INFOAVOND GRIEKS - Op maandagavond 12 oktober organi- seert de docent van griekse taalles een open informatieavond. De kosten van de cursus bedragen f 150,- voor 23 lessen. De infoavond begint om 19.00 uur. Plats: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avenesstraat 32, (010) 426 77 67. TAALLESSEN - Deze week zijn taallessen Engels, Frans, Spaans en Turks weer begonnen. Zowel's morgens of als's avonds zijn er taallessen op verschillende niveau's. Plaats: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avenesstraat 32, (010) 426 77 67. BINGO - Op donderdag 8 okto ber in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.30 uur. Kosten f 7,- voor zes ronden. DIVERSE SPELEN - Op vrijdag 9 oktober geheugenspel, klaverjas- sen, rummikub en sjoelen in dien stencentrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname gratis. KOFFIE INLOOP - Zondag 11 oktober in dienstencentrum de 4 Molens, van 11.00 tot 13.00 uur; tevens in dienstencentrum Oost van 13.30 tot 15.30 uur. Toegang gratis. THE-DANSANT - Op zondag 11 oktober in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.30 uur. Toegang f 2,- per persoon. CONTACTMIDDAG - Op zondag 11 oktober in dienstencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.00 uur, toegang gratis. KOERSBAL - Op maandag 12 oktober in dienstencentrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten f 6,- per maand. COUNTRYDANSEN - Vanaf maandag 12 oktober, cursus voor beginners en gevorderden, in dienstencentrum de 4 molens, van 19.00 tot 22.00 uur. Kosten f 15,- per maand. KLAVERJASSEN EN JOKEREN - Op donderdag 15 oktober, in dien stencentrum Oost, van 19.00 tot 21.30 uur. Toegang f 4,-. Vooraf opgeven. BLOEMSCHIKKEN - Op dinsdag 20 oktober, in dienstencentrum Oost, van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten f 5,- incl. bloemen. Opgeven voor 15 oktober. VRIJ DANSEN - In September is het 'vrij dansen' op dinsdagmid- dag in wijkcentrum Wibautplein weer gestart. Er kunnen nog enke le mensen aan deelnemen. Kom eens meedansen. Opgeven bij wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2, of kom op dinsdagmiddag tussen 13.30 en 16.00 uur langs op het Dr. Wibautplein 165, (010) 471 57 65. GYMNASTIEK EN JAZZBALLET - Er is nog plaats voor deelnemers vanaf 18 jaar voor Gymnastiek (op maandagochtend en maandag avond) en voor Jazzballet (op dinsdagavond). Voor meer infor- matie en inschrijvingen: Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein, tel (010) 473 86 71. JEUGD CURSUSSEN - Wijkcentrum Dreesplein zorgt ook voor activiteiten voor de jeugd (tussen de 12 en 16 jaar), zoals pottenbakken, kookcursus, bak- kersclub, houtclub, stijldansen, naailes, pentjak silat en tekenen en schilderen. Voor meer over deze activiteiten kun je bellen naar (010) 473 86 71, vragen naar Patrice. Langskomen kan ook. Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. SALSADANSEN - Op vrijdag 9 oktober start een cursus Salsadansen in buurtactiviteiten- centrum Onder de Schie. De les sen worden gegeven van 19.00- 20.30 uur. Een eigen danspartner is niet noodzakelijk. De kosten bedragen f 100,- voor tien lessen. Voor meer informatie en aanmel- ding: (010) 256 77 74 (na 13.00 uur). AEROBICS - Op de woensdag- avond is er nog in Onder de Schie plaats voor mensen die willen meedoen aan Low Impact Aerobics. Het tijdstip is van 20.00 tot 21.00 uur en de kosten bedra gen f 16,- per maand. Meer infor matie: (010) 256 77 74. BOETSEREN - Er zijn nog plaat sen beschikbaar bij de cursus boetseren. In de eerste helft van de cursus komen de technische en decoratieve aspecten aan de orde. In de tweede helft staat het men- selijk figuur centraal. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur of 's avonds van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen f 110,- voor tien lessen. FILM - Op donderdag 15 oktober wordt in het Filmhuis de film Primary Colors (Michael Nichols) vertoond. Toegang f 10,-, dona- teurs f 7,50 en R'dam pas f 5,-. TONEEL - Op vrijdag 16 oktober treedt in Theater De Teerstof Job Schuring op in 'Wat Nou'. Toegang f 25,50 (inclusief drankje). TONEEL - Op zondag 18 oktober vindt de voorstelling plaats van Martin Mens, De Tranen van Tyl Uilenspiegel (v.a. 10 jaar), kinde ren f 8,- en volwassene f 10,-. KLEDINGBEURS - De kleding- beurs van Wijkcentrum Dreesplein wordt deze maand op vrijdag 23 oktober gehouden. De beurs is van 9.30 tot 11.30 uur. Entree is gratis. Voor meer informatie en/of een kledingbeursnummer, indien u zelf kleding wilt verkopen, bellen met Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2, Schiedam,- (010) 471 86 71. MARCEL VERRECK - Als soloca- baretier heeft Marcel Verreck een eigen stijl ontwikkeld die nu eens scherp en dan weer zeer gevoelig is. In zijn derde theaterprogramma Een wondermiddel trakteert Verreck zijn publiek op een ver- handeling over survival, kinderen, nieuwe godheden, zelfopgelegde armoede, zevenruspen, het boek der boeken, flitsende toestellen, gebogen schouders en de Steen der wijzen. In zijn programma's combineert Verreck vier onderde- len van het klassieke cabaret: hij vertelt een verhaal, zingt het lite- raire luisterlied, brengt conferen ces en illustreert door middel van "typeringen. Als altijd zit Thijs Janssen aan de piano. Donderdag 15 oktober in Theater Zuidplein, kleine zaal 20.30 uur. Reserveren: (010) 481 65 00. PROMENADECONCERTEN - Zaterdag 17 oktober begint de serie met populair-klassieke muziek voor iedereen. Van een -hommage aan Ella Fitzgerald tot een filmvertoning met live-orkest- begeleiding of een hartverwar- mend opera-programma met twee uitstekende Russische zangers; dat zijn de promenadeconcerten bij het Rotterdams Philharmonisch in de Doelen. De vijf zaterdagavon- den zijn verspreid over zes maan- den NABUCCO - Van 9 tot en met 25 oktober is de Staatsopera Bydgoszez in Nederland te gast met Verdi's indruk wekkende Nabucco. Het is de eerste keer dat dit gezelschap met een opera in Nederland te zien is. De voorstel- lingen worden gedirigeerd door Maciej Figas, de jonge en veelbe- lovende intendant van de Staatsopera Bydgoszez. Nabucco is een typische bevrijdingsopera. Daarnaast vertelt dit muziekdrama de ontroerende liefdesgeschiede- nis van twee kinderen van vijandi- ge partijen. Een Romeo en Julia- verhaal dat zich afspeelt in de oudheid (6e eeuw voor Christus). ROTTERDAM - Wethouder Hans Kombrink (o.m. Ruimtelijke Ordening) opende zondag 27 September in het Akragongebouw (hoek Schiekade/Heer Bokelweg) de tentoonstelling 100 jaar hoog bouw in Rotterdam. De tentoon stelling is samengesteld uit 211 teken-, foto- en schilderwerken van amateurs uit Rotterdam en de regio. Zij hebben het steeds veranderende Rotterdamse stadslandschap vastgelegd in een tijdsdocument. Aan de ten toonstelling is een wedstrijd verbonden, waarin een vakjury in vijf categorieen drie prijswin- naars aanwijst. Kombrink zal ook deze prijzen uitreiken. De openingsbijeenkomst is op de 9e etage; de tentoonstelling zelf is tot en met 18 oktober te zien op de tweede etage. In die periode kan het publiek jureren; de publieksprijzen worden op 24 oktober bekend gemaakt. REGIO - Het Rode Kruis in de regio Nieuwe Waterweg Noord biedt boeiend en zeer gevarieerd vrijwilligerswerk voor mensen die iedere week een paar uur wil len vrijmaken om belangeloos iets te doen voor een ander. Vrijwilligerswerk bij het Rode Kruis richt zich vooral op sociaal contact, door mensen te bezoeken voor het maken van een praatje, of om samen iets te ondernemen zoals wandelen, winkelen of samen een hobby te beoefenen. Of door via de telefoon- cirkel iedere dag even met iemand te bellen, zodat diegene weet dat er aan hem of haar gedacht wordt. Of door het verzorgen van sociaal ver- voer met de rolstoelauto's, waarbij twee vrijwilligers hun passagiers over alle drempels heen helpen. Ook kan men iets betekenen voor een ander door het begeleiden van een vakantieweek of het verlenen van hulp bij sport- en andere evene- menten. Door het begeleiden van een zwemuurtje voor minder validen of door het herstellen van contact tussen vluchtelingen en hun familie waar ook ter wereld kan men ook nuttig werk verrichten als Rode Kruis vrijwilliger. Op maandag 12 oktober is deze opera in vier akten te bewonderen in Theater Zuidplein. (010) 481 65 00. Ml KONDRE TRU - Jorgen Raymann is wereldberoemd in Suriname. Hij is een begrip op radio en tv en zijn theatershows trekken avond aan avond voile zalen. Een logische stap in zijn stormachtige carriere is nu een oversteek naar Nederland om ook hier het publiek in de gelegenheid te stellen te genieten van zijn veel- zijdigheid op het toneel. Mi Kondre Tru is Surinaams lachen in een Nederlandse theaterzaal. Maar Mi Kondre Tru is ook de eerste regel van het eerste volkslied van Suriname. Jorgen Raymann is geestig, intelligent, kan goed acte- ren, fantastisch zingen en heeft iets wat Nederlandse cabaretiers zelden hebben: gevoel voor ritme. Donderdag 15 oktober in Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 uur. Reserveren: (010) 481 65 00. Mylene d'Anjou in 'Hemelse mot her'. (Foto: Flerman Poppelaars) HEMELSE MOTHER - Op zater dag 10 oktober speelt de kleinkun- stenares Mylene d'Anjou haar voorstelling 'Hemelse Mother' in Theater de Teerstoof in Schiedam, aanvang 20.15 uur. Mylene d'Anjou ziet zichzelf als een zin- gende comedienne. Samen met pianist Wim Boor maakt zij theatervoorstellingen die het mid den houden tussen muziek en cabaret. 'Hemelse mother' is een programma met prachtige liedjes, veelal geschreven door Jeroen Zijlstra, met als rode draad een ontroerend maar humoristisch verhaal. Net als bij haar vorige programma neemt D'Anjou het personage van een ontredderde vrouw als uitgangspunt. Reserveren: (010) 246 74 67. Het Rode Kruis regio Nieuwe Waterweg Noord zoekt vrijwilligers die goed en graag met mensen omgaan. Er zijn verschillende gebie- den waar men ingezet kan worden. Uiteraard zorgt het Rode Kruis voor een goede opvang en begeleiding van haar vrijwilligers. Er worden regelmatig bijeenkomsten georgani- seerd, er worden passende interne cursussen gegeven, de vrijwilligers worden aanvullend verzekerd en zij ontvangen met regelmaat informatie over het Nederlandse Rode Kruis. Heeft u interesse neem dan contact op met het Rode Kruis (010) 434 27 00 of 474 17 11. Ik boud heel erg van lezen in bed. Vroeger als kletn meisje al. "Naar bed!zei mijn moeder als het klokje van gehoorzaamheid 's avonds half acht sloeg. "Mag ik dan nog even lezen?', vroeg ik. Dat mocht en precies otn acht uur deed ze's winters het licht uit en 's zomers kwam ze zeggen dat ik moest gaan slapen. Toen ik twaalf was, verhuisden we van een boerderij naar een nieuw gebouwd huis. Wat een vemuft, precies boven mijn bed was een stopcontact en daar hing ik een schemerlampje boven met een eigen bedachte aan-en-uit constructie. Ook al lag ik helemaal onder de dekens gekruld met mijn favoriete boek in handen, als mijn ogen dichtvielen van de slaap, ging ook het lampje uit. Deze vreugde duurde vijf jaar. Toen verhuisde ik weer naar een nieuwbouw huis een dorp verderop. Veel architectonisch vemuft in deze woning, maar geen stopcontact boven mijn bed, wel een trek- schakelaar en een bovenlichtje boven mijn kamerdeur. Ik was hier tevreden mee, maar mijn vader niet zo. Hij had last van het schijn- sel dat ook zijn slaapkamer verlicht hield. Ik naaide een gordijntje voor het ruitje, dat hielp niet afdoende, ik verfde het glas zwart, daar was mijn moeder woedend over, kortom de tweede week die ik in mijn nieuwe kamer en bed doorbracht nam tk de zaklantaarn van mijn vader mee. Ik lezend, de zaklantaarn brandend. 's Ochtends om vijf uur werd ik wreed gestoord in mijn slaap. Mijn vader zocht de zaklantaarn en vond het kleinnood in mijn bed, inmiddels niet meer brandend... Ik kreeg verkering en mijn kersverse vriend verraste mij met een 'nachtkaars' op batterijen. Wat een uitvinding, de nachtkaars heb ik nog, de vriend niet meer. Toen ik trouwde was het eerste wat ik kocht een 'bed met lees- lampje' erboven. Trek maar aan het touwtje en het licht gaat aan of uit. Lange blije jaren bracht ik lezend in bed door. Tot de tand des tijds ging knagen aan de oogspieren. Opgekruld in bed, ver- scholen onder het dekbed met de nummer een van de boeken top tien is er niet meer bij. Het leesbrilletje past zich met aan aan deze houdtng. Het leeslampje heeft het onlangs begeven. Ik heb het nog niet vervangen!

Postiljon | 1998 | | pagina 8