Aanvallende ploegen vermaken publiek ■*.- We zijn toe aan nieuwe lakens Schiedamse DRGS verliest van RKWIK met 4-3 Inhaalwedstrijd Tafeltennissers Inschrijven voor Marathon - Rood Verslaving Leren Ontmanteling Piet Pensioen 7 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Het Schiedamse DRGS van trainer Randell Mauricio verloor uiteindelijk toch van RKWIK. (Foto: Van Det foto- producties SCHIEDAM - De vierde klasse G werd in het tweede nummer van deze Postiljon door Germinal trainer Dick Beek geroemd om de aantrekkelijk- heid. De vele streekderby's waren volgens hem uitermate boeiend voor spelers en publiek. In de eerste maand van de com- petitie bleek inderdaad dat de Vlaardinger gelijk had. Ook de trainers van RKWIK (Wilco Wapenaar) en DRGS (Randell Mauricio) delen deze mening. Beide partijen wilden er zondag een boeiende partij van maken. Beide teams kozen voor de aanval en dat is nog steeds het beste wapen ter ver- dediging. Beide teams scoorden er lustig op los, waardoor de 400 toe- schouwers met een voldaan gevoel huiswaarts keerden. A1 zullen de fans die naar Schiedam afreisden met gemengde gevoelens de thuisreis hebben aanvaard. Immers, hun ploeg verloor met 4-3 en staat nu met drie punten uit vier duels in de gevarenzone. RKWIK daarentegen staat met acht uit vier in de top van de vierde klasse G, die wordt aange- voerd door Hermes DVS, dat echter nog geen puntverlies leed. Het duel begon dus met twee aan vallende partijen. Het was echter de thuisploeg die een voorsprong nam. Ramon de Rond opende de score. Vervolgens maakten de Schiedammers via Marco Verspuij gelijk. DRGS haddaarvoor wel een penalty nodig. Beide teams gingen met een 1-1 stand rusten. Vervolgens scoorde Verspuij nog- maals, zodat de gasten op een vrij onverwachte 1-2 voorsprong kwa- men. De stijgende lijn die vorige week tegen VFC (er werd toen immers met 4-1 gewonnen) werd beetgepakt, was dermate dun, dat de lijn op knappen stond. Raymond Kolsteren zorgde met een bekeken bal voor de gelijkmaker. Iedereen leek vrede te hebben met deze tus- senstand als eindstand, maar vervol gens gebeurde er nog het een en ander op het complex van RKWIK. SCHIEDAM - Afgelopen zaterdag hebben het tweede damesteam en het tweede herenteam van tafel- tennisvereniging de Korenbeurs in Schiedam een inhaalwedstrijd gespeeld. Het damesteam won van de Integer Groep uit Krommenie met 6-4. Momenteel staat het Korenbeursteam vrou- wen in de tweede divisie op de tweede plaats. Het tweede heren team liep opnieuw tegen een nederlaag op. Amstelveen won ruimschoots met 8-2 van de Schiedammers. Het derde dames team kwam eveneens in actie. Tegen Vice Versa '51 uit Oudenbosch werd het een kleine 4-6 nederlaag. ROTTERDAM - De inschrijving voor de Generale Bank Marathon Rotterdam, die op zondag 18 april 1999 van start gaat, is vanaf heden geopend. Inschrijfformulieren zijn verkrijg- baar bij de grotere VVV-kantoren, de receptie van het Rotterdams Dagblad, de informatiebalie van de Dienst Recreatie Rotterdam, de informatiebalies van de deelge- meentesecretarieen en bij diverse atletiekverenigingen. Tot 1 januari 199 bedraagt het inschrijfgeld 62,50. Van 1 januari tot en met 26 maart is het inschrijfgeld 75,-. Na 26 mart kost het 80,- om in te schrijven. Raymond Kolsteren scoorde zijn tweede van de middag en de thuis ploeg kwam 'kort' voor het eindsig- naal op rozen te zitten. De arbiter had blijkbaar een nieuw horloge gekocht, of vond deze wed- strijd zo aantrekkelijk, dat hij maar liefst veertien minuten bij de 90 al gespeelde optelde. De man in het zwart kende DRGS zelfs nog een strafschop toe, die echter door vrij- wel niemand alszodanig werd beoordeeld. "Ik weet echt niet waar- om hij die pingel gaf", reageerde trainer Wilco Wapenaar na afloop. "Nee, ik zou het ook niet weten, mijn spelers zeiden dat er geduwd werd, maar of dat duwtje een straf schop waard was? Ik betwijfel het", antwoordde Randell Mauricio eer- lijk. In ieder geval zorgde Hennie van Dam opnieuw voor de gelijkma ker en leken beide partijen wederom genoegen te nemen met een punt. Maar ziedaar, in de twaalfde minuut van de blessuretijd knalde Leon Kester een vrije trap op fraaie wijze in het DRGS-doel en juichten alle aanwezige Vlaardingers hem toe. RKWIK had ongeveer zoals VFB Stuttgart in de slotfase gewonnen. Randell Mauricio nam vorig seizoen de scepter over van Slobodan Dutrina, die nu bij DSVP als trainer werkzaam is. De ploeg van de Schiedammers stond op dat moment stijf onderaan met slechts een punt uit zeven duels. Niemand gaf nog een dubbeltje voor de kansen van DRGS. Uiteindelijk zette de ex-trai ner van Blijdorp, Kralingen en de jeugd van Xerxes een goede reeks resultaten neer. Maar nu staat zijn ploeg op drie punten uit vier duels. "Maar er is nog geen reden voor paniek", wuift hij alvast alle kritie- ken van de hand. "Er is nog geen man over boord. We hebben VFC van de mat gespeeld en met 4-1 ver- slagen, dus we kunnen goed voet- ballen. Dat lieten we tegen RKWIK ook weer zien. Maar ja, als Marco Verspuij, onze doelpuntenmaker nota bene, tegen twee oh zo domme, maar volkomen terechte gele kaar- Weken lang deed het gerucht al de ronde. Zo van: "Binnenkort krijgen we andere. Ik heb het uit goeie bron. Het wordt ook tijd dat we eens iets nieuws krijgen. Moet je zien hoe het er uitziet en er zitten al gaten in.Ja, ze zagen er inderdaad wel erg slecht uit. Ze schreeuwden om vervanging, onze lakens. Het zal duidelijk zijn dat het niet om beddenlakens ging. Die zijn immers na een jaar nog met versle- ten. Nee, veel belangrijker: de lakens van de biljarts van het Praathuis. Het is ongelooflijk wat daar allemaal op gebeurt. Daar zou een beddenlaken niet aan kunnen tippen. Vanaf de moeilijke begin- stoot (van acquit) tot de nastoot een aaneenschakeling van vaardig- heden, die tot caramboleren moe- ten leiden. Doorschieten, rappelle- ren, trekstoten, met effect spelen, amortiseren en zorgen dat je bij missers geen schietjes weggeeft. Dat gaat zo maar door Dag in, dag uit; non-stop van's ochtends 09.00 tot 's middags 16.00 uur Dan spreken we alleen nog maar van de zoge- naamde 'vrije' biljarters. 's Avonds wordt er bovendien nog in clubver- band gespeeld. Maar.... dat zijn vaak de betere, die menen zich te ten oploopt, verspeel je alle kansen op een overwinning. Je komt in een belangrijke fase van de wedstrijd met tien man te staan en dat breekt je in zo'n slopende slotfase toch op. Die eerste kaart kreeg hij voor hands, de tweede was helemaal onnodig. Maar ja, gedane zaken nemen geen keer. Wij bleven na ruim 100 minuten met lege handen ach- ter. De scheidsrechter heeft bijna een kwartier laten doorspelen. Hoe ik dat weet? Ik neem altijd de tijd op. Ik zet mijn horloge echter niet stil bij blessures, maar dat kan nooit zoveel extra tijd hebben opgeleverd, want er is, naar mogen bezondigen aan de pique en de masse. Of wij kerels dan niks anders te doen hebben. Zeker wel, maar bil- jarten moet. Het is een soort versla ving, gelukkig geen dure en... je hoort zo nog eens het een en ander. O nee, niet over ziektes en zeertes. Dan zou je geen tijd meer overhou- den, want bijna iedere biljarter mankeert toch wel wat. Nee, sport is bij ons favoriet. Tennis, voetbal, fietsen, zwemmen, boksen. Daar leef je lekker van op en kan je flink over meepraten. Maar biljarten.... dat doen we dus zelf. Zodra er een tafel is vrijgekomen, is het met praten gedaan, want... een- maal een keu in je hand, vergeet je de hele wereld. Dan ben je bloed- serieus. Het is bovendien niet van vandaag of gisteren dat er gebiljart wordt. Ze deden het geloof ik al in de zestiende eeuw. Net als bij de boekdrukkunst, zijn er ook voor het biljartspel weer verschillende landen die elkaar de uitvinding ervan betwisten. De Engelsen schrijven het toe aan William Bill Kew, die drie ballen met een yard (ellestok) bespeelde. In Frankrijk zou ene Claude Billard via het Franse Hof bekendheid hebben gegeven aan het spel. ik meen, slechts een echte blessure- behandeling geweest. "Je probeert die gasten toch het nodige te leren. Als ze het niet oppikken, kost dat punten. Nee, iemand van 25 jaar kun je niet meer met links leren trappen als hij stijf rechts is. Maar je kunt hem wel leren zijn positie te houden en dat is waar ik mee bezig ben. Het gaat echter allemaal heel langzaam en moeizaam. Die jongens zijn gewend om een lekker partijtje te doen op de trainingsavonden en ik wil ze nu Dit allemaal terzijde, want gisteren was het dan zover. Er waren twee bomen van kerels het Praathuis bin- nen gekomen, die ineens maar begonnen met het ontmantelen van onze biljarttafels. Onze mooie bil jarts, die wij altijd met zoveel egards bejegend hebben. De lijsten lagen al direct op de grond en het duurde niet lang meer of ook de lakens waren van het leiblad ver- wijderd. (Jan Knutselman was er weer als de kippen bij. "Leuke kleedjes voor de kaartclub", zei hij). Iedereen stond met een zekere afschuw het spektakel aan te zien. De oude nieten vlogen zowat om je oren. Wat een rommel maakten die kerels. Maar het is ook weer onvoorstelbaar hoe vlug ze de nieu- we lakens hadden gespannen en de banden weer op hun plaats hadden gebracht. "Geen kunst", zei er een denigre- rend, fluitje van een cent, ze doen toch de hele dan niet anders." Na goed twee uur was de zaak gefixt en ze hadden de gemaakte rommel nog opgeruimd ook. Dit was het grote moment waarop met spanning was gewacht. Er stond dan ook al een reeks namen op het bord van aanwezigen die het ook het een en ander bijbrengen. Dat kan ik, want dat is me bij mijn vori ge clubs ook gelukt. Er zal toch gewerkt dienen te worden wil je uit deze zone komen. Ze trainen wel, maar soms begrijpen ze nog niet waarom. Ik probeer ze dat duidelijk te maken. Het zal een moeilijk sei zoen worden, maar we komen er met elkaar wel uit. We hebben een aardi- ge ploeg, niet meer dan dat. Maar ik moet de jongens wel mijn compli- menten maken voor de manier waar op ze hebben geknokt. Als we zo doorgaan, redden we hetwel." Cor Hulsbus nieuwe laken wel eens wilden gaan 'inspelen'. Zo ook de ongekroonde koning van onze club, aan wie de eer toekwam om de acquitpuntjes er op aan te brengen. Toen was het dan zo ver. De ballen mochten weer rollen en daar kwamen ze al, de eerste commentaren. "Wat een ver- schil met dat oude laken."Je geeft nu gauw te veel effect." "Ik maak geen bal meer, geef mij het oude laken maar." "Het loopt als een trein." "Je mag nou beslist niet hard stoten." Zo werden er weer een heleboei nieuwe excuses uitge- vonden. Gelukkig maar, want er werd gemist bij het leven. Wat wil je, we hadden ons al die tijd op staan vreten van de zenuwen. Daar kwam Arie binnen. "Zo", zei hij, "nieuwe lakens gekregen?" (Arie vraagt altijd naar de bekende weg). "Nee, joh, niet gekregen, zelf betaald", antwoordde er een. Hij ging verder met: "Hoeveel zouden we met zijn alien in die klokken hebben gestopt" en "Als je een beetje goed narekent, houden ze er nog aan over." He, een interessant onderwerp voor ons praathuis. Dat kwam nou net goed van pas. De sport lag immers nog zo goed als plat.

Postiljon | 1998 | | pagina 9