"Zweet op de kop en lach op de mond, dan heb ik het goed gedaan" 'Kampioen worden blijft ons doel1 Fitness-rage steekt iedereen aan Eerste winst Korenbeursdames Hans de Roover blijft met Hermes D VS bovenaan Rage Verslavend Variaties Edith Dudink Spelers halen Kampioen 14 OKTOBER 1998 DE 'PO&TUjJON iE-B)TIE 12 v- PAGINA 11 Sportscholen geven diverse aerobics-lessen die onderling verschillen qua moeilijkheid, intensiteit en variatie. (Foto: Daniella du Clou) REGIO - Fitness, cardiotraining, aerobics en steppen, er zijn mogelijkheden genoeg om het werken aan je conditie aantrek- kelijk te maken. Veel sportscho len hebben zelfs aantrekkelijke tarieven voor 50-plussers. Deze groep denkt vaak dat het geen zin heeft om nog te gaan trainen, maar met een goede begeleiding van de sportinstructeurs is het juist zinvol om een betere condi tie op te bouwen. Je bent nooit te oud om te beginnen. Je kan wel te jong zijn voor wat betreft het trainen met gewichten. Wie namelijk voor zijn achttiende al met gewichten in de weer is loopt hierdoor het risico dat door de ver- korte spieren de botten niet goed uitgroeien. Daarom houden de goede sportscholen voor fitness (het trainen met gewichten) een minima- le leeftijd van achttien jaar aan. Steps en aerobics kunnen natuurlijk wel. De scholen stellen een introductieles meestal verplicht. Dit is in het belang van de sporter die goed moet weten hoe spiergroepen verant- woord getraind worden en hoe je een schema opbouwt. De aerobic-rage is zo'n vijftien jaar geleden begonnen. Toen over het algemeen nog voorbehouden aan de dames, maar sinds de introductie van de steps, dit is een in hoogte ver- stelbaar opstapbankje, hebben ook mannen deze gevarieerde en comple te vorm van training ontdekt. De sportscholen geven diverse aerobi- clessen die onderling verschillen qua moeilijkheid, intensiteit en variatie. Dennis Italiander, aerobics-instruc- teur: "Wij begrijpen best dat er voor veel mensen een drempel is om een sportschool binnen te gaan". Als je voor het eerst bij binnenkomst een steples in voile gang ziet kun je het idee krijgen dat het ingewikkeld is. "Gewoon doen", is het advies van Dennis. "Fietsen moet je ook leren, dus niemand verwacht van je dat je gelijk alle bewegingen mee kunt doen." Veelal zijn er aangepaste lessen om je vertrouwd te maken met deze sport. Op de vraag aan Dennis of aerobics blessure gevoelig is stelt hij: "Iedere sport kent zijn blessures, daarom is het belangrijk om bij een goede sportschool te gaan trainen. Bij ons heeft iedere instructeur het CIOS of de Sportacademie gedaan, dus zijn we erin getraind om mensen in het sporten te begeleiden. We geven tijdens de aerobicslessen steeds alternatieven aan, zodat iedereen binnen zijn eigen grenzen mee kan doen en het toch veilig blijft." Muziek is belangrijk bij deze trai- ningen, het zorgt dat het je aanzet tot bewegen. "Iedere instructeur heeft zijn eigen muziek", vertelt Dennis. Deze muziekkeuze bepaalt voor een belangrijk deel de les die gegeven wordt. Het is een interactie- ve werking. Dana Kieboom gaat twee keer per week naar de aerobics-steples: "Mijn man doet al enige tijd aan fit ness en cardiotraining en vroeg of aerobics iets voor mij was. Ik vond het gelijk al leuk, maar na een paar lessen kreeg ik de smaak pas goed te pakken. Het ging steeds beter en mijn conditie is flink vooruitge- gaan.Op de vraag of twee keer per week niet een hele opgaven is ant- woordt Dana: "Als ik de hele dag gewerkt hebt dan moet ik mezelf af en toe een duwtje geven om naar de sportschool te gaan, maar zodra de muziek begint valt alles van me af. Het is ongelofelijk dat de instruc- teurs steeds zoveel variatie in de les sen brengen. Verder zijn ze altijd enthousiast en dat werkt aansteke- lijk." Over het enthousiasme vertelt Dennis:" Dat zijn wij ook echt. Ik vind de wisselwerking met een groep stimulerend. Het is je vak om een leuke les te geven. Daar komen de mensen toch voor. Eigenlijk zie ik het als een vorm van entertain ment. Je ziet dat er steeds nieuwe variaties komen op het aerobics-thema. Instructeurs blijven op de hoogte van alle nieuwe ontwikkelingen via workshops en beuren die over de hele wereld gehouden worden. De laatste ontwikkeling is de zoge- naamde Go-go-workout. Gaat dit het helemaal worden? "Nee hoor", voorspelt Dennis, "leuk om een keer bij uit je dak te gaan maar te ingewikkeld en zeker als je met veren en glitters aan de gang moet." Dennis voorziet dat aerobics en steps de blijvertjes zijn. Wanneer is voor Dennis een les geslaagd? Er verschijnt een ondeugende lach op zijn gezicht als hij zegt: "Zweet op de kop en lach op de mond, dan heb ik het goed gedaan." SCHIEDAM - Zaterdag 10 oktober heeft het in de eerste divisie debuterende eerste damesteam van tafeltennisver- eniging de Korenbeurs de eerste overwinning behaald. In de uit- wedstrijd in Haarlem tegen Spaarne werd een 4-6 zege in de wacht gesleept. Hiermee zijn de Schiedamsen op gelijke hoogte gekomen met de teams van Spaarne en Swift uit Deventer, maar bevinden zich nog wel in de gevarenzone voor degra- datie. Het tweede damesteam behaalde in de uitwedstnjd tegen Red Stars in Venray de maximale score en staat nu na vier wedstrijden met 31 pun- ten op de tweede plaats in de twee de divisie. Er is zeker uitzicht op het kampioenschap, want koploper Maasbree heeft wel vier punten meer, maar dan uit vijf wedstrijden. Het derde damesteam boekte tegen Shot '65 in Zwijndrecht de eerste overwinning. Ook het eerste heren- team kwam tot winst in de uitwed- strijd tegen Never Despair in Den Bosch. Het werd een 4-6 overwin ning voor de Schiedammers. Het tweede herenteam moest ook in de vierde wedstrijd diep buigen en dit maal voor TTCV/Van Herwaarden in Veghel. De overwinning bleef met v 8-2 in Veghel. SCHIEDAM - Er werd afgelo- pen zondag niet gespeeld tussen Ursus en Hermes DVS, dus ging trainer Hans de Roover bij DRGS tegen Excelsior'20 kij- ken, De pas 32-jarige oefen- meester is graag op de hoogte van zijn tegenstanders, maar verkoos dit duel omdat hij het tweede van Excelsior'20 onder zijn hoede had voor hij bij Hermes DVS terecht kwam. "Eigenlijk vind ik die derby's helemaal niks", maakte de ambitieuze trainer bekend. Een opmerking die verbazing zal wekken, want bijna al zijn collega's riepen de afgelopen weken in deze krant dat dit een perfecte afdeling is. De vierde klasse G kent namelijk nogal wat aantrekkelijke duels. Op papier dan wel te verstaan. Dick Beek (Germinal), Wilco Wapenaar (RKWIK) en Randell Mauricio (DRGS) spraken de afgelopen weken lovende woorden over vier G. "Nou, maar ik niet hoor", reageert De Roover. "Voor het publiek is het best leuk zoveel der by's, maar voor mij als trainer is het een ramp. Iedereen wil ons ver- slaan. Hermes DVS is namelijk de te kloppen ploeg. Dat is reeds jaren zo, maar dit seizoen erger dan ooit, althans, zo lijkt het. We staan namelijk bovenaan met twaalf uit vier en dat telt. De ploegen die tegenover ons staan geven zich voor niet 100, maar voor 125 pro- cent. Enorm vervelend allernaal. Hermes DVS heeft in de regio de naam dat het spelers 'haalt' en dat is voor de club niet altijd leuk. Het is in het amateurwereldje namelijk geen geheim dat de clubs die spe lers 'halen' en dat bekend maken, het vaak moeilijker hebben dan andere verenigingen. Hermes DVS zag echter maar twee spelers echt komen en die meldden zichzelf aan. De andere drie aanwinsten zijn op een andere manier binnengekomen. "Gokan Gayir wilde weg bij SWSMC", laat de trainer weten. "En toen kwam hij bij ons terecht. Wij hebben hem niet gevraagd, hij is zelf gekomen. Gayir is een goede voetbalier en die kunnen we goed gebruiken. Hans Droge komt van Delta Sport en is eigenlijk een Hermes-jongen. Bovendien speelt hij nu weer met zijn broer in het- zelfde elftal. Peter is namelijk onze keeper. Hij keerde gewoon op het oude nest terug, ook niks aan de hand dus. Daarnaast kregen we Ron Timmers er bij. Een ex-prof nota bene, maar wel een die bij Berry Janse op de trainerscursus zat en graag toegelaten wil worden tot de cursus Oefenmeester I. Hij moest nog een jaartje wachten en trok dus de voetbalschoenen weer uit de kast. Steven Gill had drie jaar niet gevoetbald en zou hier bij Hermes gaan cricketen. Nu voet- balt hij bij ons en dat is mooi mee- genomen. Peter van Dort, onze laatste aanwinst, is hier jeugdtrai- ner en ook hij speelt nu in het eer ste. Nee, spelers halen is er niet meer bij. Laat dat duidelijk zijn. Misschien denken de mensen dat nog steeds, maar dat is toch echt een groot, zeg maar gerust zeer groot misverstand. Heb je echter eenmaal die naam, dan kom je daar moeilijk van af en dat is heel verve- lend. Maar nogmaals, bij Hermes DVS gaat het tegenwoordig alle rnaal anders." "We willen wel graag kampioen worden. Dat is mij door het bestuur in het oor gefluisterd en dat wil ik ook. Nee, het is geen opdracht. Als je er als trainer geen heil in ziet, moet je er niet aan beginnen. Het is het doel van de vereniging en dat verkondig ik alleen maar. Natuurlijk zijn we torenhoog favoriet en dat is hegrij- pelijk. Vorig jaar werden we immers tweede achter kampioen VDL. In de nacompetitie verloren we van SOA uit Den Haag en toen was het doek al gevallen. Dit jaar moet het dus gebeuren. We liggen uit het bekertoernooi omdat Delta Sport een beter doelsaldo had opgebouwd, dus kunnen we ons helemaal richten op de competitie. De afgelopen twee seizoenen heeft het bestuur gevraagd om te worden ingedeeld in een Rotterdamse poute. Dat is echter al twee keer afgewezen. Vorig jaar zaten we in een Haagse afdeling. Je kunt aan- vragen wat je wilt, je krijgt het toch niet. Dus moeten we het met de derby's doen en gewoon zorgen dat Hermes DVS aan het einde van de rit veruit de sterkste is", aldus de trainer die zeventien jaar geleden zijn eerste stappen in het trainers- wereldje zette door de cursus Voetbalspelleider voor de jeugd te volgen en die nu voor het tweede jaar op eigen benen staat bij Hermes DVS. Excelsior'20 won overigens met 1- 5 bij DRGS, MSV'71 (de nummer drie op de ranglijst) verloor van Aeolus en RKWIK leed een 4-3 nederlaag bij Fortuna Vlaardingen. Zonder te spelen 'liep' Hermes DVS dus toch uit op de concuren- tie. Cor Hulsbus

Postiljon | 1998 | | pagina 11