Hotrods, Streetmachines en Bikes op vierde Custom Car Bike Show Skoda komt met ruime stationwagen Autoverzekering Unive Auto denkt na Samenwerking PSA Peugeot en Ford Citroen 'prijst' Xantia HDi Skill Contest '98 Demo's LX,GLX en SLX 14 OKTOBER 1998 De autoverzekering van Unive wordt een stuk aantrekkelijker. Automobilisten die bij Unive ver- zekerd zijn, kunnen er binnenkort flink op vooruit gaan. Dit is te dan- ken aan een verbetering van de Bonus/mulustabel (no claimkor- ting) van het bedrijf. De wijziging geldt voor alle personenauto-ver- zekering, dus ook voor kampeer- auto's en oldtimers. Het maakt niet uit of automobilisten een WA, een WA-extra of een all-risk verze- kering hebben. De aanpassing van de bonus/malustabel is per 1 Sep tember van kracht voor nieuwe verzekeringen eb vanaf 1 oktober per vervaldatum voor lopende verzekeringen. Voor verzekerden met 0 tot 8 schadevrije jaren wordt de brutopremie 5 tot 10 procent goedkoper. Tevens wordt de maximale korting twee jaar eerder bereikt en de bonusbe- scherming verbeterd. In samenwerking met het befaamde Jet Propulsion Laboratory van het Amerikaanse ruimtevaartsta- tion NASA heeft Ford een nieuw type computerchip ont- wikkeld, die een leerproces kent dat lijkt op dat van een menselijk brein. De nieuwe 'neural' chip zal door Ford worden ingezet om de milieu- vriendelijkheid van verbran- dingsmotoren te controleren. Anders dan conventionele chips, is de neural chip gemo- delleerd naar het voorbeeld van het zenuwstelsel van levende wezens en kan net als deze informatiebronnen gelijk- tijdig interpreteren en verwer- ken. Bovendien bouwt de chip via een leerproces ervaring op. Ford gaat de chip inzetten als een extra bewaker van het motormanagement. PSA Peugeot Citroen en Ford Automotive Operations hebben onlangs besloten samen te gaan werken op het gebied van een nieuwe familie van kleine diesel- motoren. Deze nieuwe generatie motoren moet zorgen voor een verminderde uitstoot van C02 zonder dat dit ten koste gaat van het verbruik en de prestaties. De partners zullen de geraamde kos- ten, zo'n zeven miljard, samen delen. De prijzen van de nieuwe Citroen Xantia met HDi 'common rail' motor zijn bekend. Citroen grijpt de introductie van de Xantia HDi aan om ook het prijs/uitrustingsni- veau van de overige Xantia modellen aan te passen. Op alle uitvoeringen zijn nu vier airbags en deelbare achterbank standaard. Op de Xantia met 2.0i 16V motor is bovendien ABS standaard. De Citroen Xantia staat vanaf f 39.990,- in de showroom. De Xantia HDi (ook standaard met ABS) is er vanaf f 59.740,-. Goede monteurs zijn van groot belang voor het behoud van tevre- den klanten. Daarom organiseerde Toyota-distributeur Louwman Parqui zojuist voor de zesde keer de National Technicians' Skill Contest. De tien meest bekwame monteurs onder de Nederlandse Toyota-dealers toonden hier, in de strijd om de titel 'Beste Nederlandse Toyota-monteur', hun vakkundigheid. Rusten Sallabas van autobedrijf Van Dorst bv in Roosendaal kwam als win- naar uit de bus. Hij gaat de Nederlandse eer verdedigen tij- dens de European Skill Contest die dp 4 november in Brussel wordt gehouden. DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 De meest spectaculaire wagetis zullen ook dit jaar een waar genot voor de echte liefhebber zijn. ROSMALEN - Ze staan er weer in alle soorten en maten op zaterdag 17 en zondag 18 okto ber in Autotron te Rosmalen: de Lowriders, Hotrods, Street- machines en Prostreets. Het is alweer de vierde keer dat het autopretpark onderdak biedt aan het spectaculaire evenement Custom Car Bike Show. Liefhebbers kunnen niet alleen komen kijken naar 'het neusje van een Corvette' of 'het kontje van een Ford Pilot1, ook is het percentage motorfietsen dit jaar aanzierilijk uitgebreid. Vanuit heel Europa zijn de Chevy's, Ford's en GM's de afgelopen dagen naar Rosmalen gekomen. Aan de andere kant van de Atlantische Oceaan zijn dergelijke shows al vele jaren zeer populaire happenings, in Nederland veroveren deze hijzonde- re auto's pas de laatste jaren de har- ten van een groter publiek. Een 'custom car' of 'bike' is niet zomaar overal te koop. Het zijn veelal gedreven hobbyisten die met grote toewijding en vakmanschap derge lijke voertuigen in elkaar knutselen. Het unieke van de auto's en moto ren is dat door het gebruik van onderdelen van verschillende types en modellen eigenlijk geen enkele 'custom car' of 'bike' gelijk is. Na het succes vorig jaar heeft de organisatie ook dit keer weer de zogenaamde burn-out demonstra- ties op het programma gezet. Bij dergelijke demo's worden de niet aangedreven wielen solide 'veran- kerd'. Wanneer de pk's vervolgens op de aangedreven wielen worden gezet, beginnen deze te spinnen. Het rubber begint door de immense wrij- ving te smelten met als gevolg dat de banden zover afslijten dat ze uitein- delijk klappen. Ook zullen dit jaar met behulp van air-brushtechniek de meeste fantastische creaties op auto's gespoten worden. De Custom Car Bike Show is beide dagen open van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 19,50 vanaf 12 jaar; kin- deren van 4 tot en met 11 jaar beta- len f 17,50. Het Autotron ligt aan de A50 's-Hertogenbosch - Nijmegen. Voor meer informatie Autotron Infolijn: 073-5219050. drie benzinemotoren: een 1.6 74kW/ 101 pk, een 1.8 92 kW/ 125 pk en een 1.8 Turbo 92 kW' 150 pk. Daarnaast zijn er twee direct? tur- bodiesels met een riante trekkracht en een zeer laag gebruik van circa 1:25 bij 90 km/h. De uitrustingsniveaus zijn LX, GLX en SLX. Allen hebben onder meer bumpers in carosseriekleur, stuurbe- krachteging, stuur- en stoelhoogte- verstelling, interieurluchtfilter, ge- deeld neerklapbare achterbank en radiovoorbereiding. De luxueuze topuitvoering SLX heeft standaard twee airbags, ABS, centrale vergrendeling, airconditio- ning, elektrisch bediende/verwarm- de buitenspiegels, elektrische zijruit- bediening, boordcomputer en mist- lampen voor. De Octavia Combi biedt een keuze uit vijf motoren, ontwikkeld door moederbedrijf Volkswagen. Er zijn Een elegante middenklasser, de ruimste Skoda ooit. Groot nieuws bij de Skoda- dealer: daar staat vanaf 1 okto ber staat de Octavia Combi, de jongste stationwagen uit de Volkswagen Groep. Met een bagageruimte van 548 tot zelfs 1512 liter is deze elegante mid denklasser de ruimste Skoda ooit. Onder zijn stijlvol gelijnde carrosserie biedt hij de perfecte De nieuwe Skoda Octavia Gombi combinatie van veelzijdigheid en betrouwbaarheid, voor een prijs vanaf slechts f 34.895,-. Daarmee is de Octavia Combi het alternatief voor prive en zakelijk gebruik.

Postiljon | 1998 | | pagina 14