Introductie nieuwe smart City-Coupe Halve ton voor Volkswagen New Beetle IBB S AD 409 Uitneembaar zonnedak Verfijnde versie •Mv" ■imiti ■I-,..'. V' 14 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Opel Frontera is luxe sportieveling Opel Frontera heeft een vriende- lijker karakter gekregen. Dat was onze eerste indruk bij het zien van de tweede generatie van het model. De off-roader, trek- ker en vrijetijdsgenieter is wat ronder, barst uit zijn voegen van de luxe en rijdt heerlijk en dat heus niet alleen op het gladde asfalt. Ook in het terrein staat de Frontera waar hij voor gemaakt is. Kort gezegd: je kunt er alle kanten mee op. Zeker met de keuze tussen de uitvoeringen Wagon (5-deurs) en Sport (3- deurs) en benzine en diesel in het achterhoofd. Opel toog met ons naar de'fabelach- tig mooie streek Northumberland in Noord-Engeland, waar je een per uur. De auto kan zich op alle fronten meten met andere modellen in de hogere regionen van het seg ment. Het nieuw ontwikkeld onder- stel is daar mede debet aan. De wie- len staan z_es centimeter verder uit elkaar en de Sport heeft een dertien centimeter langere wielbasis, die nu 264 centimeter meet. De spoorbreedte is bij beide model len met zes centimeter verhoogd. Toch is het verschil tussen de lange vijfdeurs en de (korte) driedeurs vooral in comfort merkbaar. Maar kies je voor een Sport-uitvoering dan ben je op een wat stugger com fort wellicht voorbereid. en de V6-uitvoeringen zijn beschik- baar met een elektronisch geregelde viertraps automaat. Met zulke motoren is het simpel om de aan- hanger mee te nemen. De Frontera mag maar liefst 2.400 tot 2.800 kilo trekken. Het interieur laat de rijder genieten. De instap is prima, het dashboard zeer volledig en de bediening ver- loopt zonder ook maar een hape- ring. De voorstoelen in de Sport zijn voorzien van een 'easy entry'. Schuiven netjes naar het dashboard zodat passagiers (denk aan kinde- ren) gemakkelijk naar de achter- bank kunnen. Het bagagecomparti- De achterbank in de Wagon is wat hoger dan in voorgaande uitvoering waardoor het zicht is verbeterd. Het uitrustingsniveau is zeer uitgebreid, zo heeft de Sport een uitneembaar zonnedak, en dat wordt ook merk baar in de prijs. De Frontera Sport 2.2 16V staat in de showroom voor een consumentenprijs van 57.495 gulden, de RS-uitvoering kost 64.995. De 2.2 DTI 16V staat in de prijslijst voor 64.495 gulden, de RS kost 71.995 gulden en de RS auto maat 75.495 gulden. De Wagon 2.2 16V is er als instap- per voor 62.995 gulden, een LTD- Moeilijk terrein of gewoon lekker op het asfalt: de Frontera's zijn overal voor in. Frontera optimaal aan de tand kunt voelen. De lange asfaltstukken door de glooiende reservaten waar scha- pen bij het oversteken voor de enige opschudding zorgen, bieden de kans om ontspannen te genieten van de road-kwaliteiten van de vernieuwde Opel. De off-road-trajecten boden ons de mogelijkheid om met zijn terrein- kwaliteiten kennis te maken. Op beide trajecten verbaasde de Frontera ons, vooral op het 'drie- sterren', speciaal voor de introductie uitgezette, off-road-terrein. Aan spierkracht heeft de Frontera gewonnen. En dienen er zich proble- men aan, dan blijkt de zogenaamde 'shift on the fly'-techniek een uit- komst. Door middel van een druk op de knop kan automatisch wor- den overgeschakeld van twee- naar vierwielaandrijving of omgekeerd. En dat tot zelfs honderd kilometer De nieuwe Frontera Sport en Wagon hebben aan uitstraling gewonnen. De Frontera-motoren lopen heerlijk, zijn stil en sterk. Er kan een keuze gemaakt worden tussen een verfijn de versie van de direct ingespoten 2.2-liter DTI 16V turbodiesel (85 kW/115 pk), de 2.2-liter 16V benzi- nemotor (100 kW/136 pk) en de Wagon-topversie de 3.2-liter V6 24V (151 kW/205 pk). De DTI 16V ment laat zich (alleen) bij de Wagon in twee delen openen: de deur met daarop het achterwiel en het ruitje dat simpel omhoog kan worden geklapt. Het zicht in de Sport is evenals in de Wagon optimaal. In eerstgenoemde uitvoering zorgen daar de wat smallere middenstijlen en de extra zijraampjes voor. Zestien procent meer zicht, heeft Opel becij- ferd. uitvoering kost 71.995 gulden. De diesel-Wagon begint bij 69.995 gul den. Onmiskenbaar de topper is de 3.2 V6 24V die als Wagon MV6 85.395 gulden kost,. voor de auto- maatversie betaalt u 3.500 gulden De Opel Frontera staat eind oktober in de showroom en zal dan ook vrij- wel meteen leverbaar zijn. De smart City-Coupe is vanaf oktober in de uitrustingsvarian- ten smart pure en smart pulse in talrijke kleurencombi- naties leverbaar. Daarnaast komt er ook het exclusieve model onder de naam limited/1, op de markt. De smart pure heeft een motor met 33 kW (45pk) en is leverbaar voor f 19.800. De smart pulse heeft een motor met 40 kW (55pk) en is leverbaar voor f 21.350. De limited/1., motorinhoud met 40 kW (55pk), verschijnt in een beperkte oplage van 7500 exemplaren. Naast een vignet onder de antenne is in het interieur een limited/l-vignet met doorlopende voertuignumme- ring aangebracht. Het speciale model wordt met alu minium velgen en airconditioning aangeboden en is leverbaar vanaf f25.950. De VW New Beetle staat net de kerst in de showroom. De smart limited/1 Vanaf 23 december staat de New Beetle in de showroom van de Volkswagen-dealer. Flet opval- lende model wordt leverbaar met een 2.0 liter benzinemotor (85 kW/115 pk) en een 1.9 liter TDI (66 kW/90 pk). Eind 1999 wordt een 2.3 liter V5 (110 kW/150 pk, bekend uit de Golf en de Bora) leverbaar in de New Beetle. De benzine-uitvoering gaat 50.000 gulden kosten, de diesel-versie 52.150 gulden. De New Beetle wordt geleverd in de Highline- uit voering en biedt buiten, binnen en qua veiligheid een ruime standaard- uitrusting. Een greep: ronde halogeen koplam- pen, groen warmtewerend glas, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, easy entry-functie van de stoelen (auto is twee-deurs), airbag voor bestuurder en voorpassagier, zij-air- bag voor bestuurder en voorpassa gier, ABS, stabiliteitsprogramma en elektronische wegrijblokkering.

Postiljon | 1998 | | pagina 15