GRATISI Postiljon Uitkering aan tien asielzoekers door Koppelingswet stopgezet Liefhebbers van snoeien aan de slag in voorbeeldtuinen De markt verhuist ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Back to the eighties m 079 - 3437461 Toneelverenigina Intermezzo treeat op Interculturele wandeling Cursus fruitbomen snoeien Illegaal verblijf VOOR PARTICULIEREN NIET ONTVANGEN? Woensdag 14 oktober 1998 le jaargang nummer 7 Uitkering Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Van Rijm tot rap in Schiedamse bibliotheken Schiedams Amateur Theater speelt Peer Gynt Miiieuvriendelijke volkstuinders in opkomst WEKELIjKS - OPLAGE 41.000 SCHIEDAM - De onderafdeling Natuurontwikkeling van de sector Stedelijk Beheer van de gemeente Schiedam organiseert in samen- werking met de dienst Landbouwvoorlichting op zondag 25 oktober en zondag 8 november van 13.30 tot 15.00 uur een cursus fruitbomen snoeien. De cursus is verdeeld over een theoriedag (25 oktober) en een praktijkdag (8 november). De cursus wordt gege- ven in Voorlichtingscentrum 'De Groene Raat', Harreweg 19 (nabij dorp Kethel) en op het complex Landvreugd aan de Sweelinck- singel. Inschrijving voor de cursus is mogelijk tot en met donderdag 22 oktober, telefonisch (010) 246 55 22. Kosten: f 10,- (voor een van de twee dagen f 5,-). Zie de bonnen elders in de krant. SCHIEDAM - ledere maand wordt in wijkcentrum De Erker terugge- keerd naar de muziekjaren '80. Zaterdag 24 oktober is het weer zo ver. De Erker zorgt voor de muziek en de juiste sfeer, zodat de bezoe- kers volop ouderwets kunnen 'dis- co'dansen. De minimumleeftijd is 20 jaar. De entree is gratis. Toegangskaartjes zijn verkrijgbaar aan de balie of's avonds aan de deur. Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 341 Ol 28 Dit is een uitgave van Berkei Periedlek B.V. Postbus 8J 2*40 AB Pijnacker Ttl: 01 S-3«I 50S0 Fax: 015-3*15012 SCHIEDAM - Op zaterdag 31 oktober voert Toneelvereniging Intermezzo in zalencentrum de Rank, Schiedamseweg 122 te Schiedam een blijspel in drie bedrijven op: 'Een aap op visite' onder regie van P. Kaper. De zaal is open om 19.30 uur en de voor- stelling begint om 20.00 uur. De toegangskaarten bedragen f 10,- per stuk en zijn te verkrijgen bij N. Warnawa, Jan Oudegeeststraat 11, Schiedam, tel. (010) 426 71 99 of bij de ingang van de zaal. ■■■■■■■■■■■■■■■■■MB SCHIEDAM - Op zaterdag 7 november start in Schiedam een bijzonder project. In opdracht van de provincie Zuid-Holland verzorgen de SPARR en de Stichting Medelanders in Schiedam deze Interculturele wandeling. Deze wandeling laat de deelnemers kennis maken met de cultuur van migranten in eigen stad en creeert de mogelijkheid voor ontmoeting en discussie. De dag begint om 9.45 uur in Buurthuis Nieuwland, W. Drees- plein 2, Schiedam, met koffie, thee en iets zoets. De wandeling voert langs specifieke plekken van en voor migranten, zoals moskeeen, Turkse winkels en een woonbuurt waar meer dan 60 procent migranten woont. Opgeven voor deze wandeling dient te geschieden voor 23 oktober bij Stichting Medelanders, Albardastraat 69, 3119 PB Schiedam. Fax: (010) 246 70 91/473 48 20. Tel. (010) 473 54 04. SCHIEDAM - De bevoegdheid van de gemeente om bijstand te verlenen aan vreemdelingen, die met instemming van het bevoegd gezag in Nederland verblijven (gedoogden), is met ingang van 1 juli door de inwer- kingtreding van de Koppelingswet aangescherpt. De Koppelingswet sluit mensen zonder een geldige verblijfstatus uit van voorzieningen die uit collectie- ve middelen worden betaaid. Deze landelijke wet legt dus een strikte relatie tussen verblijfsrecht en de verstrekking van onder meer uitke- ringen en vergunningen. De wet is bedoeld om illegalen te ontmoedi- gen in Nederland te verblijven. De Sociale Dienst kreeg tot 1 oktober de tijd het bestand te controleren op uitgeprocedeerde asielzoekers en op mensen die wachten op een beslissing tot een eerste toelating tot Nederland. Binnen een periode van drie maan- den werden gegevens van de Sociale Dienst, bevolkingsregister en Gemeenschappelijke Basis Administratie met elkaar vergele- ken. Uit deze controle moest naar voren komen of een uitkeringsge- rechtigde wel over een verblijfsver- gunning beschikte. Het percentage onterecht verstrekte bijstand bleek laag uit te vallen. Van de ruim 800 personen die wer den gescreend, bleken slechts tien niet aan de voorwaarden te vol- doen. Deze mensen ontvangen inmiddels geen uitkering meer. Van ongeveer 35 asielzoekers moet nog worden onderzocht of zij terecht een uitkering ontvangen. Dit geldt tevens voor twaalf onder- danen uit verschillende EU landen waarvan de Sociale Dienst overi- gens verwacht dat zij wel mogen blijven omdat er tal van verdragen binnen Europa bestaan die dat mogelijk maken. Sinds de invoering van de Koppelingswet wees de Sociale Dienst zeven aanvragen voor een uitkering af. Het betrof in zes gevallen een gezinshereniging. SCHIEDAM SCHIEDAM - Donderdagavond werd door politie personeel van het district Schiedam in een res taurant aan de Koemarkt een 35- jarige Chinees aangehouden, die daar werkte, maar niet in het bezit was van verblijfspapieren. De man bleek bij onderzoek aan het bureau illegaal in ons land en zal worden uitgezet. Dat laatste zal ook gebeuren met een 26-jarige Chinees, die donderdagavond tij- dens een horecacontrole in Ridderkerk werkend in de keuken werd aangetroffen en eveneens illegaal in ons land verbleef. SCHIEDAM - De markt op vrij- dag in het centrum van Schiedam verhuist. Voor meer informatie hierover zie pagina 8 en 9 van deze editie. SCHIEDAM - Gewapend met snoeiscbaar gaan deelnemers aan de tbemamiddag 'Snoeien van bomen en strui- kenaan de gang in de voorbeeldtuinen bij het voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19 (Kethel) in Schiedam. Afgelopen zondag gaven de heer Meeting, voorman bij de afdeling Groen en Natuur van de gemeen te Schiedam en de heer Van Leeuwen (van de onderafdeling Natuurontwikkeling) e'en themamiddag over het nut van snoeien, het gereedschap en diverse snoeitechnieken. Ook vertelden zij welke planten en in de herfst en welke juist in het voorjaar gesnoeid moeten worden. Vervolgens gingen de deelnemers in groepjes onder begeleiding ver schillende struiken, hagen en bomen te lijf op de voorbeeldtuinen. Belangstellenden die een bezoek aan voorlichtingscentrum De Groene Raat willen brengen zijn van harte welkom. Ook zijn daar voorbeeldtuinen als boerentuin, ecologische moestuin, bostuin en watertuin te bezichtigen. De ope- ningstijden zijn van 12.00 tot 16.00 uur. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1998 | | pagina 1