Van Rijm tot Rap in de Schiedamse bibliotheken Sprookjes zijn de wereld nog niet uit Jamboree on the Air Extra feestelijke Meubelshow bij Jan Wooning Eindfeest Kindertuinen Samenwerkina Openbare bibliotheken Demonstrates goede voeding in De Plusmarkt POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 5C 5C Fax: 015 - 361 50 52 jr Op zondag 18oktober a.s. zijn wij voor u geopend van 10.00 tot 17.00 uur. QraAa tot xittu 14 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 12 t/m 16 oktober vieren ongeveer 350 deelnemers aan de Kindertuinen het eindfeest van het kindertuinseizoen. De festiviteiten op donderdag en vrijdag worden gehouden in Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42. Aanvang: 16.00 uur. Tijdens de middag maken de kinderen naar eigen inzicht een droogbloemstukje. De bloemen zijn in hun eigen moestuintje gekweekt. Vanwege het 70-jarig bestaan van de Schiedamse kin dertuinen krijgt het eindfeest dit jaar een extra feestelijk tintje. De festiviteiten zijn georganiseerd door de onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam. De dertig vrijwilligers van de Kindertuinen, die het gehele jaar voor de kinde ren hebben klaargestaan, zorgen ook nu weer voor de begeleiding. Meer informatie: (010) 246 55 21. SCHIEDAM - Aart Tijhof, directeur van de gemeentelijke Openbare Bibliotheek Schiedam ondertekent donderdag 13 oktober een inten- tieverklaring waarin zaken die betrekking hebben op het gebied van beleidsvorming voor bibliot heken in de regio Rotterdam wor den vastgelegd. Door de samen- werking wordt niet alleen de ken- nis van medewerkers van de ver- schillende bibliotheken gebundeld maar ook wordt het mogelijk per gemeente zich te specialiseren met een specifiek onderwerp, waardoor men voorkomt dat dub- bele aankopen worden gedaan. Voorts wordt het regionaal aanbod in het kader van het Studiehuis vergroot, kan men kennisnemen van een compleet aanbod aan Internetcursussen en van een databestand waarin veelgestelde vragen zijn opgenomen. SCHIEDAM - Op dinsdag 20 okto ber (van 9.30- 11.00 uur) en woensdag 21 oktober (van 18.30- 20.00 uur) biedt De Plusmarkt (Woudhoek) rondleidingen aan over gezonde voeding. Onder lei- ding van een voedingsdeskundige kan iedereen gratis deelnemen aan een demonstratie in de super- markt. De rondleidingen zijn een onderdeel van de voorlichtings- campagne van het Voedingscentrum en zijn een idee van de Nederlandse Hartstichting. Het doel van de campagne is mensen erop te wijzen dat het belangrijk is om meer produkten te eten als brood, aardappelen, rijst, pasta, groenten en fruit en minder (verzadigd) vet. Aan een demonstratie kunnen maximaal 15 mensen deelnemen en een demonstratie duurt anderhalf uur. Informatie en aanmelding: De Plusmarkt Woudhoek of (015) 511 89 68. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad. Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljoneditie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-09-98 SCHIEDAM - Vorige week is de kinderboekenweek van start gegaan. Deze duurt nog tot en met 17 oktober en thema van het boekenfestival is dit jaar 'Van Rijm tot Rap'. Boeken rond poezie in de ruimste zin van het woord staan in de schijnwerpers. Ook in Schiedam valt er in bibliotheken van alles te beleven. Na afloop van de kinderboekenweek zijn er nog tal van activiteiten die te maken hebben met het thema. Natuurlijk staan er in de verscheide- ne bibliotheken die Schiedam rijk is boeken tentoongesteld die dit jaar in de prijzen zijn gevallen. Bijvoorbeeld het boek van Wim Hofman ('Zwart als inkt') dat een Gouden Griffel kreeg en het boek 'De wezen van woesteland' met illu- straties van Margriet Heymans die daarvoor een Gouden Penseel ont- ving. Ook de boeken die de Kinderjury als beste uitkoos zijn tentoongesteld, zoals 'Dolfje Weerwolfje' van Paul van Loon en 'Pijnstillers' van. Carry Slee. Kinderen van 9-12 jaar kunnen meedoen aan de Rijm en Rap prijs- vraag met doe- en denkvragen oyer poezie. Verder hebben de groepen 4 en 8 van Schiedamse basisscholen meege- daan aan de Rijm en Rap-scholen- De Kinderboekenweek duurt nog tot en met 17 oktober. In vele bibliotheken is van alles te beleven. (Foto: Joop Zeemeijer) wedstrijd. Het resultaat hiervan is te zien in de tentoonstelling in Bibliotheek Stadserf tot 7 november. Een deskundige jury-zal de groepen die de mooiste werkstukken hebben gemaakt een schrijversbezoek aan- bieden. Groepen 4 zullen op 3 november in de Stadserf bibliotheek kunnen luisteren naar jeugdboeken- schrijfster Liesbeth van de Jagt, ter- wijl groepen 8 op 5 november van het optreden van Simone Kramer kunnen genieten. De bibliotheken in Schiedam zijn op de volgende lokaties te vinden: Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1; Filiaal Noord, Bachplein 590; Filiaal Zuid, Leliestraat 10 en Filiaal Nieuwland, Dr. Wibautplein 163. Meer informatie: (010) 246 57 09 246 57 00. - Advertorial SCHIEDAM - Nog tot en met zondagmiddag kunnen theater- liefhebbers zich onderdompelen in de droomwereld waarin Peer Gynt, het geesteskind van Henrik Ibsen zich beweegt. Peer Gynt is een productie van het SCHAT (Schiedams Collectief- Historisch Amateur Theater) en is de zesde groots opgezette pro ductie in tien jaar. In dit vroege werk van Ibsen overheerst de sprookjeskant. A1 zo'n twaalf jaar geleden liepen er Schiedamse SCHAT-enthousiasten rond met het idee een bewerking van het verhaal van Ibsen in combi- natie met een aantal suites van Edvard Grieg te maken. Ruim twee jaar geleden werd een start gemaakt met het op gang brengen van de organisatie van het spektakelstuk waarin tal van disciplines zoals, muziek, dans en zang aan bod komen. Beweging heeft een centrale plaats in de speelstijl. De voorstelling, waarin ruim 75 amateurs op het toneel staan te mid den van sprookjesachtige en fantas- tische decors ging op 14 oktober in premiere in het Theater a/d Schie. Voor een toegangskaartje betaalt men f 15,- (CJP en 65 f 2,50 kor- ting). Reserveringen voor de avond- voorstellingen op 15, 16, 17, okto ber en voor de matinee op zondag 18 oktober via de kassa van het theater, tel. (010) 246 74 67. Aanvang avondvoorstelling aan vang 20.00 uur en matinee om 14.30 uur. ROTTERDAM-NOORD - In korte tijd is duidelijk geworden waar Jan Wooning Meubelen voor staat: een grote keus in gre- nen, rotan, eiken en seniorenmeu- belen, snelle levertijd en scherpe prijzen. Als extra komt hierbij dat, naast het feit dat Jan Wooning op zondag 18 oktober a.s. geopend is, er op deze dag 10% korting wordt gegeven op alle meubelen. Jan Wooning laat in een vijfhon- derd vierkante meter showroom zien wat erop het gebied van gre- nen (nieuw en antiek), rotan en seniorenmeubelen allemaal voor- handen is. Bankstellen, buffetkas- ten, salontafels, eethoeken, dres- soirs, fauteuils, spiegels, hoekkas- ten; het is maar een greep uit het ruime aanbod. "Het meeste kunnen we uit voor- raad leveren, waardoor we een korte levertijd kennen". Jan Wooning stipt ook een ander ijzersterk punt aan: "Onze specia- liteit is de scherpe prijsstelling. Je kunt het zo stellen: de prijs, daar komen we samen wel uit." Jan Wooning is de moeite van een bezoek waard en zeker op zondag 18 oktober a.s., want naast de hoge kortingen is ook de nieuwe collectie binnen, zodat de keus nog groter en verrassender is. Jan Wooning, Bergweg 62, R'dam-Noord, 010 - 466 48 27. De SCHAT muziektheaterproductie Peer Gynt wordt onder professione- le leiding uitgevoerd door leden van culturele verenigingen in Schiedam. SCHIEDAM - De Schiedamse scoutinggroep Taize doet in het weekend van 17 en 18 oktober voor de twintigste keer mee aan de JOTA (Jamboree on the Air). Dit is een internationaal zend- weekend dat voor de 41ste keer voor alle scoutinggroepen over de hele wereld wordt gehouden. Onder leiding van zendamateurs kunnen de Scouts praten met scouts in Nederland, Europa en andere werelddelen. Het weekend begint op zaterdag- ochtend om 0.00 uur en eindigt zon dag om 16.00 uur. Met als oproep- signaal PA3AFG/J hebben de scouts het afgelopen jaar contacten gelegd in onder andere Brazilie, Canada, Zuid-Afrika en Australie. In Nederland doen ongeveer 250 groepen aan dit evenement mee. De aandacht zal uitgaan naar de landen van het uiteengevallen Joegoslavie, waar scouting tot enige jaren gele den nog een grote organisatie was. Om de hoge kosten voor bijvoor beeld de verzekering te dekken wordt tegelijkertijd een grote rom- melmarkt gehouden. Scoutinggroep Taize is te vinden in het Beatrixpark, vlakbij voetbalvereniging ODC.

Postiljon | 1998 | | pagina 3