Thuis met nachtlijnen Uitqaansf ps Eurospoor 1998 Activiteiten Verkeersdiploma 14 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 4 KLAVIER - Dit seizoen worderi in de Jurriaanse Zaal in 7 concerten acht meesters aan het klavier ver- welkomd. Voor het eerst in deze serie de grote oudere meester Richard Goode en de jonge mees ters Leif Ove Andsnes en Arcady Volodos die stormenderhand de wereld aan het veroveren zijn. Op 27 oktober begint Emanuel Ax met werken van Debussy, Dutilleux en Schubert. Op 15 december, 12 januari, 23 februari, 16 maart, 13 april en 11 mei nemen onder andere Richard Goode en Arcady Volodos het over. Voor reserverin- gen: (010) 217 17 17. HOLIDAY ON ICE - Vanaf 11 november tot en met zondag 15 november is de nieuwe productie 'Evolution' van Holliday on Ice te bewonderen. 'Evolution' toont een nieuw Holiday on Ice, dat optimaal gebruikt maakt van de allermo- dernste technieken als het om choreografie, licht, geluid en beeld gaat. In het buitpnland heeft 'Evolution' tot enthousiaste reac hes geleid. De show begint in de prehistorie en die na onder meer een ijzige blik in de toekomst, terugkeert in een feestelijk heden. De 56 artiesten spelen stuk voor stuk rollen in het oude Egypte, de barbaren, het romantische Wenen, de onbezorgde jaren zestig en een Parijse modeshow. Een productie voor jong en oud. Reserveren: 0900 300 5000, zeven dagen per week van 10.00 tot 22.00 uur, 60 cent per minuut. HAIR - De premiere in april 1968 van deze love-rock-musical sloeg in als een bom. Hair raakte nu 30 jaar geleden onmiddellijk de har- ten van zowel de pers als publiek en werd een der grootste Broadway successen aller tijden. De rake typering van de tijdgeest, heet eerste bloot op toneel, de explosie van levensvreugde, en niet te Vergeten de meeslepende songs als 'Aquarius', 'Good Morning Starshine' en 'Let the Sunshine in' maakten deze pro ductie tot een muzikale happe ning. Nu, dertig jaar later, heeft Hair nog niets van zijn zeggingskracht ver- loren. Wei is het aangepast op deze tijd. Zo zijn de 'make live, not war-idealen' uit de jaren zestig verplaatst naar idealen van de eigentijdse New Agebeweging. Maandag 19 tot en met woensdag 21 en dinsdag 27 tot en met don- derdag 29 oktober wordt de musi cal opgevoerd in Luxor Theater Rotterdam. Reserveren (010) 4138326. Holiday on Ice in Evolution'. (Foto: J oris van Bennekom MARCEL BOON - Marcel Boon is een sympathieke en geestige entertainer die na het leids Cabaretfestival van 1990 snel furo re maakte, het daarna een tijdje rustig aan deed en nu al weer met zijn vierde programma in Theater Zuidplein staat. Met zijn onbekom- merde, pretentieloze humor weet deze komiek tot iedereen door te dringen. Hij is een geweldig ver- TYL UILENSPIEGEL - Op zon- dagmiddag 18 oktober speelt Martin Mens de spannende vertel- voorstelling 'De tranen van Tyl Uilenspiegel' in theater de Teerstoof voor iedereen vanaf 10 jaar. Het beroemde meesterwerk Uilenspiegel van Charles de Coster is de inspiratiebron voor deze theatrale vertelvoorstelling. De Vlaamse schelm Tyl Uilenspiegel is een mythische volksheld die van alle tijden is. De gedreven verteller/acteur Martin Mens brengt in deze spannende en humoristische voorstelling de held Uilenspiegel tot leven. Volwassenen f 10,-, kinderen f 8,-. Reserveren: (010) 246 74 67. Fred Piek Vroeger is terug'. (Foto: Cok van Vuuren) VROEGER IS TERUG - Fred Piek heeft theater aan den Schie uitge- kozen voor de premiere van zijn nieuwe programma. Op donder- dag 22 oktober speelt hij met zijn groep het concert met de toepas- selijke titel Vroeger is terug. Voor muziekliefhebbers is Fred Piek zeker geen onbekende. Na veel omzwervingen in diverse muzikale stijlen is de zanger teruggekeerd naar zijn roots: de folk. In de jaren zeventig verwierf hij grote bekend- heid met de succesvolle folkgroep Fungus. De voorstelling begint om 2015 uur en de kaarten zijn te reserveren op telefoonnummer (010) 246 74 67. halen verteller aan wiens lippen je blijft hangen, zelfs als hij het ner- gens over heeft en zijn positieve uitstraling slaat hoe fan ook op de zaal over. Vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober om 20.30 uur kleine zaal Theater Zuidplein. Reserveren: (010) 481 65 00. Hair 'The 30th Anniversary Production'. (Foto: Roy Beusker) ROMMELEN - In Wijkcentrum Dreesplein is op zondag 18 okto ber weer een rommelmarkt. Alle tafels zijn reeds verhuurd. Van 10.00 tot 15.00 uur kan iedereen terecht om eens lekker te romme- len. Entree is f 1,-. Kinderen onder de 12 jaar, onder begeleiding van een volwassene, hebben gratis toegang. Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. Tel.: 010- 4718671. KOFFIE-INLOOP - In diensten- centrum de 4 Molens wordt komende zondag opnieuw van alles georganiseerd. Van 11.00 tot 13.00 uur is er een koffie-inloop, toegang gratis. Van 13.30 tot 16.00 uur is er een contactmiddag, toe gang gratis. Van 13.30 tot 16.30 uur is het The-dansant met DJ Leon. Toegang f 2,- p.p. DIAPRESENTATIE - In diensten- centrum Oost wordt woensdag 21 oktober van 10.00 tot 16.00 uur de diapresentatie Oud Schiedam gegeven. Toegang f 2,50. Vooraf opgeven bij het dienstencentrum. BINGO - In dienstencentrum de 4 Molens vindt woensdag 21 okto ber een bingo plaats. Dit gebeurt tussen 13.30 en 16.00 uur. Zes ron- den kosten f 7,-. FINANCIELE REGELING - De eerste informatiebijeenkomst van Stichting Ouderenwerk Schiedam over financiele regelingen, afgelo- pen maandag, is niet doorgegaan. Voor de tweede bijeenkomst op dinsdag 3 november van 14.00 tot 16.00 uur in dienstencentrum Oost, kunnen mensen zich nog opgeven tot 27 oktober, tel:010- 4731496. UTRECHT - In de Jaarbeurshallen in Utrecht wordt op 22, 23, 24 en 25 oktober het grootste model- spoor evenement van Europa 'Eurospoor '98' gehouden. Op deze beurs draait het om model- treinen en alles wat daarmee te maken heeft. De meest schitteren- de modelbanen ter wereld worden hier getoond. Er worden demon- straties 'landschap bouwen' gege ven. Binnen- en buitenlandse bedrijven bieden zowel informatie als nieuwe artikelen en onderde- len tegen lage prijzen aan. Daarnaast is er een modelspoor- markt, waar hobbyisten gebruikte treinen, toebehoren en verzamel- modellen ter ruil of verkoop aan- bieden. Voor de kinderen is er volop materiaal waarmee ze naar hartelust mogen spelen. Bij een aantal clubs mogen ze zelfs mee- helpen de baan te bedienen. Openingstijden: donderdag van 11,00 tot 18.00 uur, vrijdag, zater dag en zondag van 9.30 tot 17.30 uur. Toegangsprijzen: f 17,50, kin deren tot en met 11 jaar f 8,-. Voor de kinderen is er volop materiaal waarmee ze mogen spelen. ROTTERDAM - de Nachtlijnen van de RET bieden in het week end de passagier een mogelijk- heid om veilig thuis te komen na een avondje uit. De RET- Nachtlijnen worden in de maand oktober opnieuw aan het uit- gaanspubliek gepresenteerd met posters, brochures, boomerang- kaarten, bestickerde RET-voer- tuigen en een vernieuwd ver- voerbewijs. Universiteiten, hogescholen en mid- delbare scholen in het nachtlijnenge- bied zijn benaderd om het uitgaans- publiek op de hoogte te stellen van deze veilige manier van reizen in de nachtelijke uren. Een kaartje voor de RET-Nachtlijnen kost nog altijd f 5,- en is anderhalf uur geldig. Al jaren exploiteert de RET elk weekend in de nachtelijke uren een buslijnen net, speciaal ten behoeve van het uitgaanspubliek. 'Stappers' kunnen hiervan gebruik maken om weer veilig terug naar huis te keren zonder de beperking van alcohol in het verkeer. De Nachtlijnen vertrekken vrijdag- en zaterdagnacht vanaf 01.00 uur elk half uur van centraal station naar alle uithoeken van de Rotterdamse regio. De Nachtlijnen gaan naar Vlaardingen, via Schiedam, naar Capelle aan den IJssel, Ridderkerk via IJsselmonde en via Hoogvliet naar Spijkenisse. Naast de gewone stadsbus rijden in de zaterdagnacht ook kleine busjes. De busjes verzorgen het vervoer bin nen Vlaardingen en van Zuidplein naar Feyenoord, Heyplaat en Pernis. Heel lang geleden zat ik in de zesde klas van de lagere school. De hoofdonderwijzer kwam op een zonmge zomerdag mijn klaslokaal binnen en vertelde dat hij een gewichtige mededeling te doen had. Ik zat meteen kaarsrecht. "Donderdag doet iedereen van jullie ver- keersexamen, hier in het dorp, op de fiets.Grote schrik bij mij. Ik stapte dagelijks in de schooltms. Die reed 's morgens twee uur wijd en zijd naar de school en pikte alle leerlingen op, die zo vreselijk ver van school woonden. Daar was ik dus een van. Politieagent Van de Tol zou, voordat het verkeersexamen zou wor den afgenomen een keer op school komen en alle verkeersregels uit- leggen. Daarna zou het verkeersexamen een peulenschilletje zijn verzekerde de bovenmeester. Van de Tol kwam, ik had de les van mijn leven en opgetogen fietste ik de dag van het examen naar school, echter niet alvorens ik de buschauffeur had laten weten dat ik een dag met met de bus mee naar school zou rijden. Al fietsend oefende ik alles wat de diender mij had geleerd. "Steek je hand uit, als je links of rechts afgaat.Dat deed ik. Na 2 1/2 km. rechtuit te hebben gefietst, moest ik linksaf. Ik stak keurig mijn hand uit, keek over mijn linker schouder, memand te bekennen. Logisch, er woonde memand tn het memandsland waar ik woon- de. Na een 3 km. lange rechte weg moest ik rechtsaf, hetzelfde ritu- eel. Er zat weinig spanning in mijn fietstocht. De tocht duurde lang, dat wel, maar na nog 2 2/2 km. rechtuit te hebben gefietst bereikte ik school. "Dat verkeersdiploma moet inderdaad een fluitje van een cent zijn"dacht ik onderweg. Geen sterveling te bekennen op de weg, wat kon mij nou gebeuren. Stralend begon tk aan mijn opdracht, stak handen links en rechts uit, lette op tegemoet en langsri/dend verkeer (dat er helemaal niet was), kortom ik vond zelf dat ik glans- rijk geslaagd was voor mijn diploma. Dat vond Van de Tol met. Ik wapperde niet met mijn hand als ik wilde stoppen met fietsen. Hij was genadeloos. Ik zakte voor mijn verkeersdiploma. Dit overpeins ik allemaal als ik naar mijn werk fiets in Schiedam, veertig jaar later, vandaag dus. Ik fiets aan de rechterkant van bet fietspad. Aan de andere kant van de straat is ook een fietspad, daar horen de tegemoetkomende fietsers. Dat doen ze niet, want ze rij den mij tegemoetkomend bijna van de sokken. Als ik voor het rode stoplicht sta te wachten, fietst iedereen gewoon door. Uiteindelijk bereik ik toch de eindbestemming. Ik ben op mijn werk, althans, ik moet van de fietsenstalling nog een klein eindje lopen naar de hoofddeur. Als ik op het trottoir loop, bellen er wielrijders achter me, of ik even snel opzij wil gaan. Ik als voetganger loop hen als wielrijders op het trottoir in de weg! Ineens weet ik het zeker er zijn heel veel mensen gezakt voor hun verkeersdiploma.

Postiljon | 1998 | | pagina 4