DRGS zaterdag vindt aansluiting bij middenmoot Sportrisico's nader bekeken tijdens symposium Belangrijke 6-0 overwinning op politie oftS Verlies Korenbeursdames Trainingsdag voetbal bij H.B.S.S. Wandelen op de Kop van Zuid Scholieren lopen in Geul TechnieKloop PARA N0RMAAL BEURS Kapot en stuk Jeugd Jonkies up jfcp lyf if St s 21 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDIT1E 12 PAGINA 11 Trainer Mario Krabbendam van de zaterdagafdeling van DRGS. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Het eerste dames- team van tafeltennisvereniging de Korenbeurs leed afgelopen week end een 7-3 nederlaag tegen GTTC uit Groningen. Het derde dames- team boekte een grootse overwin ning tegen Quick'32: 8-2. Maaike Gerst en Claudia Fijlstra bleven in deze partij ongeslagen. Het twee- de herenteam verloor voor de vijf- de keer op rij. Het eerste heren team en het tweede damesteam kwamen niet in actie in verband met een bondstrainingskamp waaraan Frank Rengenhart en Jolanda Watterreus deelnamen. SCHIEDAM Voetbalvereniging H.B.S.S. organiseert op woensdag 28 oktober een trainingsdag voor al haar jeugdleden in de leeftijd van 5 tot 18 jaar, jongens en meis- jes. De dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Ook niet-leden kunnen gerust langskomen en kennisma- ken met de voetbalsport. Wie met trainingen wil meedoen, moet zich om ongeveer 9.30 uur melden in de kantine. Plaats: H.B.S.S., Hargapark, Schiedam. ROTTERDAM - Gilde Rotterdam verzorgt donderdag 22 oktober om 14.00 uur een wandeling op de Kop van Zuid. Gedurende een rondleiding van circa ttoee uur maakt de wandelaar kennis met 'het nieuwe Rotterdam' dat wordt voortgezet aan de overkant van de Maas. Waar het eens gonsde van de havenactiviteiten verrijst nu een nieuwe woon/werkomgeving die voldoet aan de eisen van de 21e eeuw met een prachtig uit- zicht op de skyline. Vertrekpunt is het informatiecentrum Kop van Zuid, Stieltjesstraat 22. De kosten bedragen f 5,- per persoon, reduc- tie met de Rotterdampas (coupon 25) is mogelijk. Belangstellenden dienen zich vooraf aan te melden bij Gilde, Westersingel 23, 90100 436 28 44. VLAARDIIMGEN - De atletiekver- eniging Fortuna organiseert zaterdag 24 oktober voor de negende maal de Geul Techniekloop. Deze wedstrijd- en prestatieloop maakt deel uit van het ZuiderStercircuit. De Vlaardingse club verwacht ruim 700 deelnemers aan de start. Gezien deze belangstelling ver- trekken de wedstrijdatleten en prestatietopers vanaf de Marnixlaan. De finish is op het atletiekcomplex. De wedstrijd start om 14.00 uur. Vanaf 12.30 uur kan er voor f 10,- ingeschre- ven worden in het clubhuis van Fortuna. Een nieuw onderdeel van het sportevenement is de scholierenloop. Deze loop over twee kilometer is bestemd voor leerlingen van de Vlaardingse bassisscholen. Deelname is gra tis. Op deze manier wil Fortuna de scholieren kennis laten maken met de atletieksport. Het start- schot van de scholierenloop is om 14.10 uur. Meer informatie: tel. (010) 4744969/2484575. ROTTERDAM Zaterdag 24 en zondag 254 oktober wordt in de Kuip (Maasgebouw) aan de Marathonweg te Rotterdam een Para Normaal beurs gehouden. De beurs duurt van 12.00 tot 19.00 uur. Behalve helderzienden/para- gnosten, klankhealing, reiki, tarot, astrologen en handlijnkundigen vindt men hier ook hypnothera- peuten en auralezers. De toegang is 12,50. SCHIEDAM - Soms is de politie je beste vriend. Soms je ergste vijand. In enkele gevallen kun je de mensen van de sterke hand met open vizier bestrijden. Het eerste elftal van de zaterdagafde- ling van DRGS moest het afgelo pen zaterdag opnemen tegen Hermandad, het elftal dat voor- namelijlc uit politiemedewerkers bestaat. Het werd een eenvoudi- ge, doch onverwachte 6-0 over- winning voor de Schiedammers. De mannen van Hermandad krijgen al jarenlang tegenstanders tegen, die op en top gewapend en gemotiveerd zijn om hen een hak te zetten. Dat de Rotterdamse ploeg nog steeds in de vijfde klasse speelt, zou daar wel- eens mee te maken kunnen hebben, al zal een glashelder bewijs nooit te leveren zijn. De meeste opponenten sluipen als dieven in de nacht met de overwinning huiswaarts en dat gold eigenlijk afgelopen zaterdag ook. DRGS had tot dat moment slechts twee punten bijeen verzameld in vijf wedstrijden. Een triest aantal, dat trainer Mario Krabbendam nogal wat hoofdbrekens opleverde. De eerstejaars oefenmeester bij de seni- oren staat na de fraaie zesklapper echter op vijf uit zes en ziet de aan sluiting met de staart van de mid- De Sportraad Zuid-Holland organiseert maandag 23 novem- ber een mini-symposium over 'Sport, Risico's en Verzekeringen'. Het symposium is bedoeld voor bestuursleden en andere belangstellenden van sportverenigingen. De bijeen- komst vindt plaats in de kantine van voetbalvereniging UVS, sportcomplex Kikkerpolder aan de Oegstgeesterweg in Leiden. De aanvang is om 19.30 uur. denmoot tot stand komen. Aanstaande zaterdag moet de Vlaardingse equipe in en tegen Aarlanderveen spelen en die staan in de subtop. Trainer Mario Krabbendam werkte jarenlang met de jeugd van DRGS. Als jeugdcoordinator en trainer zag hij heel wat talentjes kiezen voor clubs uit de regio. Dat gegeven behoort echter tot het verleden, want DRGS heeft inmiddels een behoorlijke jeugdafdeling opge- bouwd en nog wekelijks komen de aanmeldingen binnen. De club heeft echter nog geen Al-juniorenteam, maar ook dat zal de komende jaren worden toegevoegd aan de elftallen- lijst van het secretariaat. Toen vorig jaar Slobodan Dutrina, de man die trainer was bij de zondag- en de zaterdagtak, net de zondagafdeling onder de maat presteerde, maakte de oefenmeester, die nu bij tweede- klasser DSVP werkt, plaats voor Mauricio Randell (zondag) en Mario Krabbendam (zaterdag). Dit wordt dus het eerste volledige jaar voor Schiedammer Krabben dam. "En ik heb het hartstikke naar mijn zin. De club draait goed en de jeugd stroomt toe. Dat zijn belang rijke gegevens. Wij hebben boven- dien een zeer jeugdige ploeg, die nog Directe aanleiding voor de bijeen- komst is de NOC*NSF Sport- verzekering. NOC'NSF heeft samen met verzekeraars een modelpolis ontwikkeld die dekking geeft bij aansprakelijkheid, ongevallen, rechtsbijstand, bestuurlijke aanspra kelijkheid en evenementen. Op het symposium worden sport verenigingen geinformeerd over risi co's en verzekeringen en ook de relatie sport en gezondheid komt aan bod. Belangstellenden kunnen zich tot 2 november aanmelden bij de Sportraad, telefoon (0174) 24 49 40. jaren mee kan. Als andere clubs aan onze jongens gaan trekken, wordt het natuurlijk aan ander verhaal, maar zover is het nog lang niet. Ik heb deze groep echt helemaal vanaf de grond opgebouwd. Vorig seizoen maakten maar liefst negen, voorna- melijk wat oudere spelers plaats voor de jongere garde. Zeven van hen zijn toen bij de zondagafdeling in het tweede elftal gaan spelen. Daarvoor in de plaats kreeg ik der- tien nieuwelingen. Je kunt dus stel- len dat we een bijna geheel nieuwe spelersgroep hebben gekregen. "Ik speelde vorig jaar zelf in het derde zondagelftal en moest toen aantreden tegen het vijfde van Excelsior'20. In dat elftal liep een jongen die ongelooflijk snel en behendig was. Ik zei hem toen al dat ik hem graag in mijn elftal wilde hebben als ik ergens hoofdtrainer mocht worden. dat is dus gebeurd en die knaap, Roelof Grant genaamd, is nu een van onze snelste en gevaarlijkste aanvallers. Boven- dien is hij pas 19 en moet en kan hij nog veel bijleren. Sander Tims (20) en Steven Schoenmakers (19) staan eveneens aan de zijkant, maar dan op links. Sander is met drie treffers mijn topscorer. Ik speel het liefst met drie spitsen, maar sinds afgelopen zaterdag spelen we nu met vier mid- denvelders en twee aanvallers. Dat leverde meteen drie punten en zes treffers op. "Niels Bakker nam de eerste en derde voor zijn rekening, Sander Tims de tweede en Steven Schoenmakers liet nummer vier en zes aantekenen. Michel van Gerven scoorde als invaller de vijfde. Ach, als ze gewend zijn aan dit nieuwe systeem kan het nog meer punten gaan opleveren. Overigens kunnen we zo weer overschakelen op ons oude syteem, want we hebben snelle buitenspelers. Onze groep telt heel veel jonkies. Eigenlijk zouden we zo mee kunnen doen in de competitie voor elftallen onder de 23 jaar, maar dat wordt misschien te veel van het goede. We moeten nu eerst maar eens zien dat we in de middenmoot terecht komen. Daarna mogen we heel voorzichtig aan een goede twee de of derde periode gaan denken", aldus Krabbendam. Cor Hulsbus Leo Beenbakker was afgelopen zaterdagavond tijdens de pers- conferentie niet in staat een glim- lach te produceren. De coach van Feyenoord had geen zin in een vraag over de reclamespot voor Stad Rotterdam Verzekeringen waarm de trainer aangeeft over ene brede selectie te beschikken. Deze harde feiten komen nu kei- hard aan, nu de selectie met de week kleiner wordt. Hij was er kapot van en had er de pest in. Zondagavond hoorde tk een 43- jarige amateurtrainer nog kei- hard lachen nadat ik per ongeluk 'da's kloten job' zei tegen iemand, die mij zojuist vertelde dat hij zaadbalkanker had en geopeerd moest worden. Hoe luguber de onbedoelde woord- speling ook wasde man zag de humor wel van deze zin in, maar begreep de ernst dondersgoed. Maandagavond hoorde ik trai ner Adrie Koster van Excelsior ook opmerken dat hij er kapot van was. Zijn ploeg had koplo- per van de Toto Divisie kunnen worden, maar verloor van Haarlem, dat ergens onderaan staat. Hij had er de pest over in, terwijl een aantal van zijn spelers al met een cola tik in de hand \^grappen stand te maken. Even later vernam ik wederom een triest bericht. De man die al jarenlang, decennia lang zelfs, de auto's bewaakt tijdens de thuis- wedstrijden op Woudestein. was met longkanker opgenomen in het ztekenhuis. Daar was ik nu kapot en stuk van. Dergelijk berichten komen veel harder aan-dan een neder laag, ook al dreunt die behoor- lijk door. Het leven is bard, wordt steeds vaker gememo- reerd, maar je went nooit aan dergelijke confronterende uit- spraken. Mensen maken zich druk, drukker en uiteindelijk weten ze niet meer waarom. Laten we met z'n alien de ernst van ons bestaan eens inzien en genieten van de mooie dingen. De overwinningen koesteren, de nederlagen snel vergeten. Morgen kan het allemaal voorbij zijn. Sportprestaties en verdriet horen bij elkaar. Helaas ook bij het mensenleven. Sterkte aan alien die het moeilijk hebben. Cor Hulsbus

Postiljon | 1998 | | pagina 11