Benefiet optreden ensemble Kalinka voor chauffeurs 'Vakantieweek' op Kinderboerderij I Heemtuin't Hoefblad '.iV Orgelconcert in Stedelijk Museum Ds. Visser spreekt Glas.weld alasreparatie nieuw in Scniedam Ouderendag in Klubhuis Zuid POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 5G 5C Fax: 015 - 361 50 52 r I t 21 OKTOBER 1998 DE PQSTILJON EDITI£n2 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regie, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam eh Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-09-98 SCHIEDAM - Op zaterdag 24 okto- ber wordt in het Stedelijk Museum Schiedam een orgelconcert gege- ven door organist Andries Stam. De concerten worden georgani- seerd door de Vereniging Vrienden Stedelijk Museum. Andries Stam (1975) ontving zijn orgellessen van Leo Hans Koornneef aan de streekmuziek- school in Vlaardingen. Thans volgt hij lessen bij Andre Verwoerd, organist van de St. Janskerk te Schiedam. Sinds 1990 is hij ver- bonden als organist aan de Vredeskerk in Vlaardingen en de Hervormde kerk te Nieuwenhoorn. Plaats: Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112, Schiedam (tel. (010) 246 36 66). Aanvang: 14.00 uur. Toegang: entree museum. ROTTERDAM - Dominee Hans Visser spreekt op zondag 25 okto- ber om 11.30 uur op het Areopagus forum in de Ichtuskerk (Van Maerlantlaan). Het onder- werp is: 'De kerk heeft verslaafden en vluchtelingen nodig'. Het Areopagus forum is een nieuw ini- tiatief en bedoelt vanuit sociale, maatschappelijke en politieke kwesties. Ds. Visser is bekend om zijn werk onder drugsverslaafden in de Rotterdamse Pauluskerk. Onlangs mocht hij hiervoor nog in New York een onderscheiding ont- vangen. Het staat iedereen vrij aan deze discussie deel te nemen. SCHIEDAM - Onlangs opende Glas.Weld Glasreparatie haar regionale vestiging in Schiedam. Glas.Weld repareert uitsluitend mobiel. Het bedrijf is in staat ruim 85 procent van alle glasschades te repareren. Van voorruiten tot kop- lampglas. Vervanging is dus veel minder vaak nodig. De hoogste technologie van de apparatuur, maar ook de internationaal erken- de kwaliteit van Glas.Weld maken levenslange garantie op de repe- ratie mogelijk. Een telefoontje naar het gratis landelijk informa- tienummer (0800) 0963963 leert u meer over Glas.Weld. SCHIEDAM - Op donderdag 5 november zal er een gezellige ouderendag plaats vinden in Klubhuis Zuid. De dag staat in het teken van muziek en dansen. Op het muzikale deel van het pro- gramma staat een swingend trio. Verder kan men koffie en lunch verwachten, veel muziek, lekker dansen en een tombola. De zaal gaat open om 11.00 uur en sluit om 17.00 uur. Kaarten kunnen worden gekocht in Klubhuis Zuid en bij George Levens. Plaats: Dwarsstraat 42, Schiedam, tel. (010) 426 72 97. REGIO - Nog altijd staan er ongeveer tachtig vrachtwagens uit het voormalige Oostblok aan de Waalhaven te Rotterdam. De chauffeurs van deze wagens kun nen pas terug als zij van een lading zijn voorzien. Gezien de economische problemen in Rusland en de Oekraine kan dit wel eens heel lang gaan duren. Daarom heeft het Zang- en Dansensemble Kalinka op 23 oktober een benefiet optreden in Rotterdam-Overschie georgani- seerd. Aangezien de chauffeurs niet over voldoende geld beschikken om gedurende deze lange periode van wachten in hun onderhoud te voor zien, zijn zij aangewezen op de hulp van derden. Met name de Stichting Spoetnik in Vlaardingen zet zich in om het verblijf van de chauffeurs wat dragelijker te maken. Hierbij" zijn vele vrijwilligers uit Vlaardingen en omgeving betrok- ken. De situatie van de chauffeurs is onlangs nog door de actualiteitenru- briek Netwerk onder de aandacht gebracht van het publiek. Ook het Russisch-Oekrains Zang- en Dansensemble Kalinka, opgericbt in 1968 door Russische vrouwen die met Nederlandse mannen zijn getrouwd, heeft zich het lot van de chauffeurs aangetrokken. De orga- nisatie houdt op vrijdagavond 23 oktober een gezellige dans- en muziekavond in de aula van Schoolgebouw 'Cleynpolder', 2e Hogenbanweg 111 in Rotterdam- Overschie. Behalve een optreden van Kalinka krijgen de chauffeurs iets te eten en te drinken aangebo- den. Het ensemble Kalinka is actief met het vertolken van volksdansen uit Rusland, Wit-Rusland en de Oekraine. A1 eerder verzorgde Kalinka een benefiet voorstelling voor de schepelingen van opgelegde schepen in de Rotterdamse haven. Daarbij behartigt het ensemble ook, zoveel als mogelijk, belangen van de bewoners van Oost-Europa, onder andere door het verzamelen van materialen waaraan het daar ont- breekt. Mensen die meer informatie willen kunnen contact opnemen met W.A.H. Kamman, tel. (010) 420 80 34. SCHIEDAM - In het Prinses Beatrixpark wordt op de Kinderboer derij Heemtuin 't Hoef blad in de herfstvakantie op waensdagmiddag 28 oktober een dierenspeur- tocht georganiseerd. Ook houdt de onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam op zondagmiddag 1 novem ber een paddestoelen- speurtocht. De dieren- speurtocht op woensdag (van 14.00 tot 16.00 uur) is voor het hele gezin. Er kunnen drie leuke prijzen worden gewonnen. In de Heemtuin kan men op zondag op zoek gaan naar twaalf grote padde- stoelen die verstopt zijn (van 13.30 tot 15.30 uur). Ook deze speur- tocht is bedoeld voor het hele gezin en er zijn drie prijzen te winnen. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Vorige week vierden honderden deelnemers aan de Kindertuinen het eindfeest van het kindertutnseizoen. De festwiteiten, ver- deeld over vijf dagen, werden op de vrijdag afgesloten in Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42. Kinderen konden onder andere een bloemstukje maken met droogbloemen die afkomstig waren van hun eigen moestuintje. Het feest werd opgeluisterd door een heuse clown en er was een kleurwedstrijd met leuke prijzen. De festiviteiten waren georganiseerd door de onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam. Dertig vrijwilligers zorg- den ook nu weer voor de begeleiding. (Foto: Van Det fotoproducties) 1 r*

Postiljon | 1998 | | pagina 3