Postilion I1 Life-style Cursussen Aetiviteiten Uitqaanstips Baby Info Magazine Bron van nieuwe energie Sprinklerz High tech horlogelijn Haarmetamorfose met BaByliss Eigen energiecentrale Vlekkeloos mooi 21 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 V V.V V-' 1 ESTHER MODE - In dienstencen- trum de Woudhoek vindt morgen de modeshow Esther Mode plaats. Aanvang: 10.00 uur. Toegang is gratis, 's Middags start de ver- koop. DANSAVOND - In dienstencen- trum de 4 Molens vindt op zater- dag 24 oktober een dansavond plaats tussen 19.30 en 23.30 uur. Toegang bedraagt f 2,- per per- soon. OPEN HUIS - In dienstencen- trum de Woudhoek is het op zon- dag 25 oktober open huis vanaf 13.30 uur. Toegang is gratis. MODESHOW - Op dinsdag 27 oktober vindt in dienstencentrum de 4 Molens een modeshow plaats van firma v.d. Klooster. Dit gebeurt tussen 10.00 en 13.00 uur. Toegang is gratis. BINGO - In dienstencentrum Oost vindt op dinsdag 27 oktober tussen 14.00 en 16.00 uur een bingo plaats. Kosten: f 7,- voor zes ronden. INTUITIE EN CONCENTRATIE - In activiteitencentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, vindt op 3 november tussen 19.30 en 22.00 uur een workshop intui'tie en con- centratie plaats. Er worden hand- vatten aangereikt, oefeningen en ontspanning. Kosten: f 20,-. Aanmelden bij de Erker: 4267767 of docent Anna van Leeuwen: 4203924. CONTACTPUNTEN OUDEREN - In Nieuwland vinden op twee plaatsen gezellige aetiviteiten voor ouderen plaats: in wijkcentrum Wibautplein, Dr. Wibautplein 165 (4715765) en wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 (4738671). Bij het Wibautplein kan iedereen terecht op donder- dag van 9.30 tot 11.30 uur. Bij het Dreesplein kan iedereen terecht op dinsdag tussen 13.30 en 15.30 uur. In oktober wordt nog van alles georganiseerd. Meer infor- matie: (010) 4718943. STIJLDANSEN - ledere woens- dag van 20.00 tot 21.00 uur wordt er gestijlda'nst in wijkcentrum Wibautplein. De lessen zijn voor volwassenen en kosten f 25,-. De lessen duren nog tot 16 december. Voor inschrijving en meer infor- matie: (010) 4715765. SPEELGOED- EN KLEDING- BEURS - Op vrijdag 23 oktober is er een speelgoed- en kledingbeurs in het wijkcentrum Dreesplein. De verkoop is van 9.30 tot 11.30 uur. Entree is gratis. Voor een verkoop- nummer kan tot 23 oktober gebeld worden naar wijkcentrum Dreesplein: 4738671. WERKEN MET CUBASE - Muziekcentrum OpMaat start op dinsdag 3 november de cursus 'Werken met cubase'. Tijdens tien lessen van een uur leert de cursist omgaan met de computer, het programma, MIDI-instrumentari- um, arrangeren van bestaande nummers en het maken van eigen nummers. Er wordt gewerkt met Apple Macintosh computers. De prijs van de cursus is f 295,- (21 jaar en ouder) en f 250,- (tot 21 jaar). De cursus wordt gegeven door Auke Pol in de Lange Nieuwstraat 183 tussen 19.30 en 20.30 uur. Meer informatie: (010) 4269680, (tussen 14.00 en 17.00 uur). JEUGDVOORSTELLING - Teatro Munganga speelt op zondag 25 oktober de jeugdvoorstelling 'De blauwe stoel' in Theater de Teerstoof. De voorstelling is geschikt voor iedereen vanaf 4 jaar en begint om 14.00 uur. Munganga maakt als meer dan tien jaar magi- sche, beeldende voorstellingen vol emotie en humor. 'De blauwe stoel' is een bewerking van het populaire boek 'De Blauwe Stoel', de Ruzie Stoel van Imme Dros. Midden op het podium staat een stoel, een bijna reuze blauwe stoel. Als haar ouders ruzie maken, gaat Jannie Julia altijd met haar Beer en lap- penpop op de stoel zitten. Jannie Julia speelt met een vogel van papier. Het vogeltje vliegt de blau we stoel lacht. En vliegt mee... Jannie Julia, Beer, Lappenpop en Vogeltje verdrijven de wolken en vliegen verder naar spannende avonturen. Kaarten kosten f 10,- voor volwassenen en f 8,- voor kin- deren. Reserveren: (010) 246 74 67. BOYS MEET GIRLS - Zondagmiddag 25 oktober bren- gen de Dutch Swing college band en mrs. Einstein een swingend concert Boys meet Girls in Theater aan de Schie, aanvang 15.00 uur. De Dutch Swing College Band en Mrs. Einstein: twee Nederlandse topformaties brengen samen een muzikaal hoogstaande show. De Dutch Swing College band is het visitekaartje van de traditionele jazz van eigen bodem. De band heeft al meer dan vijftig jaar jazz- historie op zijn naam staan, bege- leidde talloze internationale jazzar- tiesten en is op vrijwel alle grote festival te gast geweest. De vocale kwaliteiten van Mrs. Einstein laten zich uitstekend met de DSC Band combineren. Theatrale muziek is hun handelsmerk met een grote dosis popmuziek. Het programma Boys meet Girls staat garant voor een swingende zondagmiddag. Reserveren: (010) 246 74 67. Mrs. Einstein en de Dutch Swing College Band in Boys meet Girls. (Foto: Marco Peters) M KAMERMUZIEK - De Nederlandse hoboiste Pauline Oostenrijk speelt op zondagmid dag 25 oktober een gevarieerd programma in de Jurriaanse zaal van Concert- en congresgebouw de Doelen. Dit is het eerste con cert in de serie kamermuziek op zondagmiddag. Bijzonder is dat dit concert geheel in het teken van de hobo staat. Het programma varieert van Vivaldi tot Dutilleux en Stockhausen. De middag begint om 14.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Doelen, (010) 217 17 17. SCENES UIT EEN HUWELIJK - De Zweedse schrijver en regisseur Ingmar Bergman bracht in 1973 de film en televisieserie 'Scenes uit een Huwelijk' uit. Het werd wereldwijd een enorm succes. Bergman regisseerde het stuk daarna slechts eenmaal in het theater. Vijfentwintig jaar na dato, heeft het stuk nog niets aan kracht ingeboet. De Nederlandse versie van Scenes uit een Huwelijk ging vorig seizoen in premiere en wordt wegens groot succes weer gespeeld. Johan en Marianne gespeeld door Edwin de Vries en Will van Kralingen hebben een schijnbaar ideaal huwelijk. Totdat Johan verliefd wordt op een ande- re en Marianne in de steek laat. Theater Zuidplein 21 oktober om 20.15 uur. Reserveringen: (010) 481 65 00. BENNY NEYMAN - Maandag 26 oktober zal Benny Neyman het podium van Luxor Theater Rotterdam betreden. Neymans veertiende seizoen zal in het teken staan van zijn 25-jarig artiestenju- bileum. In 1974 maakte hij zijn eerste platenopname op het 11 Provincien label van Dureco. Deze Ip 'Ik wilde als Orpheus zingen', is inmiddels een collectors-item. Uit zijn omvangrijke oeuvre heeft Neyman de mooiste liedjes gese- lecteerd voor zijn nieuwe theater- concert 'Creme de la creme'. Reserveren: (010) 413J53 26. Benny Neyman in 'Creme de la creme'. (Foto: Govert de Roos) Baby Info. Kruiswerk- en Thuiszorg- organisaties in Nederland geven gezamenlijk een informatieblad uit over baby's. Het eenmaal per jaar verschijnend blad bestaat uit een landelijk katern dat vooraf wordt gegaan door het katern van de regionale Thuiszorgorganisatie. Alle aanstaande ouders ontvangen deze uitgave via hun eigen Kruiswerk- of Thuiszorg organisatie. Onlangs is de vierde editie van Baby Info verschenen. Het blad schrijft over de zwanger- schapsperiode, de bevalling pn de periode daarna. ledere editie heeft een looptijd van een jaar. Gedurende dat jaar wordt het gra tis overhandigd aan aanstaande ouders, rond de derde maand van de zwangerschap. Baby Info is uit- sluitend verkrijgbaar via de officie- le Kruiswerk- en Thuiszorgorganisaties. Tot nog toe waren patienten met bloedarmoede aangewezen op toediening van chemisch of plant- aardig FE-3, een ijzervorm die maar moeilijk door het lichaam kan worden omgezet in organisch ijzer. Daardoor staan veel van die middelen bekend om hun bijwer- kingen. Een nieuwe product, onder de naam Energyon, is onlangs in een Limburgs verpleegoord getest op een aantal patienten. Het verple- gend personeel meldde na enkele weken dat diverse personen er stukken beter uit gingen zien, energieker werden, beter gingen eten en meer belangstelling voor hun omgeving hadden gekregen. Volgens de dienstdoende arts zou dit preparaat ook heel geschikt zijn bij herstel na ziekte, overspannen- heid en vooral bij mensen die slecht eten. Het preparaat is ver krijgbaar bij drogist, reformhuis en apotheek. De prijs is f 89,50. Drie nieuwe smaken van Royal Club Royal Club heeft een nieuwe fris- drank op de markt gebracht. SprinklerZ is de familienaam voor een nieuwe reeks van niet-zoetige, pittige frisdranken. Naast Tonic en Bitter Lemon kan men nu kenni- smaken met Zeuz (sinaasappel- smaak), Zest (Kinnow met limoen) en Fizz (Nieuw-Zeelandse kiwi en een vleugje mint). Koel serveren is een voorwaarde. De nieuwe fris dranken zijn verkrijkbaar in een literfles en worden aangeboden voor de prijs van f 2,19. Junghans verwerkte nieuwe tech- nieken in haar horloges. Junghans heeft een nieuw, eigen- tijdse collectie van high tech hor loges geintroduceerd. De horloges worden aangestuurd door een radiozender, die gekoppeld is aan een atoomklok. Geen nieuwe tech- niek nieuw, maar wel verder verfij- nd. De antenne is nu namelijk in de kast van het horloge opgeno- men. De klokjes hebben een auto- matische tijdinstelling en omscha- keling van zomer- naar wintertijd v.v. en een eeuwige datumaandui- ding. De horloges lopen op licht- energie. Verdere ontwikkeling van deze techniek hebben ertoe geleid dat de horloges een reserve heb ben waardoor ze probleemloos zes maanden in het donker blijven doorlopen. Verder is high tech materiaal gebruikt voor de kasten en de banden. Het natuurlijke materiaal is harder dan edelstaal en absoluut krasvast. Bovendien is het materiaal anti-allergisch. BaByliss Steam Straightener. BaByliss introduceert de Steam Straightener: een apparaat om mee te ontkrullen met behulp van stoom. De Steam Straightener is compact vormgegeven en eenvou- dig in het gebruik. De adviesver- koopprijs is f 69,95. Dashboard aan de pols Horlogemerk Seiko komt met de nieuwe Seiko Kinetic Chronograaf. Dit ontwerp doet denken aan het dashboard van snelle auto's. Tijdwaarneming gebeurt tot op 1/10de seconde nauwkeurig door een volledig mechanische chrono graaf. De achterzijde is doorzich- tig: zo wordt een blik in de 'machi- nekamer' gegund. De Chronograaf heeft geen batterijenwissel nodig en loopt met quartz-accuratesse. Hij wekt door de bewegingen van arm en pols van de drager zijn eigen, schone, energie op. Seiko gebruikt voor de opwekking van elektriciteit de techniek van het magnetische zweefprincipe van gewichtloosheid. Er is dus geen wrijving. Deze techniek is ook bekend van de Japanse hoge- snelheidstrein. Met de opgewekte energie wordt zo zuinig omgegaan dat een maand stilliggen de Chronograaf nfet van slag brengt. Er is al een Kinetic-horloge voor 399 gulden. Ze zijn er in allerlei uitvoeringen en kleuren, van roestvrij staal tot titanium. Veel mensen houden nare herin- neringen over aan de zomer in de vorm van donkere vlekjes op gezicht, armen en handen. Ook mensen met donkere huidskleur hebben daar last van. Verantwoordelijk voor die onge- wenste pigmentvorming is ultra violet zonlicht. Fade Out ontwik- kelde een creme die niet camou- fleert maar juist die donkere plek- jes doet vervagen, op een milde huidvriendelijke manier. Voor het eerst is er nu ook Eye Zone Fade Cream, speciaal voor mensen die kampen met donkere kringen onder de ogen. Ook deze vlekken verdwijnen vanzelf, evenals kraai- enpootjes en dunne rimpeltjes. Deze creme kost in de winkel 24,95 gulden.

Postiljon | 1998 | | pagina 9