Regiowedstrijden Reddings Brigade Tiende editie Holland Toernooi TE46 Sterke bezetting Holland Toernooi Verlies voor Korenbeursteams Recreatiekaart Zuidhollands Landschap HOGE BELONING! Winst Drukker Vier teams Bestellen 28 OKTOBER 1998 DE POSTILJON "EDITIE 12 PAGINA 11 SCHIEDAM - Van woensdag 28 oktober tot en met zondag 1 november wordt in de Magriet-hal in Schiedam het jaarlijkse Holland Toernooi voor landenteams gespeeld. Dit prestigieuze hand- bal-evenement vindt dit jaar voor de tiende keer plaats en heeft een sterk deelnemersveld. Met Nederland, Macedonie, Polen en Spanje komen vier teams in actie die in december van dit jaar deel- nemen aan het Europees Kampioenschap in Amsterdam en Den Bosch. Het toernooi wordt gecompleteerd door Zweden en Tjechie. Dit is de korting als u bij ons koopt! Dus voor rotan, grenen, eiken en senioren meubelen gaat u gewoon naar Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 466 48 27 Tot ziens SCHIEDAM - Het eerste heren- team van tafeltennisvereniging de Korenbeurs heeft afgelopen zaterdag een teleurstellende 3-7 nederlaag geleden tegen Flits uit Zwolle. Ook het eerste damesteam liep tegen een nederlaag op. Het verloor met 2- 8 tegen Amsterdam '78. In de wedstrijd tegen Flits kwamen de Schiedammers door Frank Rengenhart in eerste instantie op een 1-0 voorsprong. Vervolgens liepen de Zwollenaren uit naar 1-3. Jeroen Bastiaansen kon voor de pauze nog voor aansluiting zorgen door winst op Serano. Na de pauze liep Flits verder uit naar 2-7. In de laatste partij wist Frank Rengenhart met zijn twee- de winstpartij de eindstand een wat draaglijker aanzien te geven. Paul van de Leur kwam niet tot winst. Met dit resultaat is de kans op het kampioen schap in de eerste divisie gro- tendeels verkeken. In tegenstelling tot het eerste team doet het tweede dames team van Korenbeurs het nog steeds uitstekend in het debuut op tweede divisie niveau. Ditmaal werd een zeer ruime overwinning behaald (9-1) op Wanzl/Belcrum. Het is de vijfde zege op rij. Het derde dames team wist na twee achtereenvol- gende overwinningen niet te winnen. Er werd met 3-7 verlo- ren van PJS. Ook het tweede herenteam verloor. Het werd met 8-2 door Alkmaar '71 versla- gen. REGIO - Het Zuidhollands Landschap heeft in samenwerking met de Provincie Zuid-Holland en Uitgeverij Open Kaart de zoge- naamde Groene Recreatiekaart van Zuid-Holland uitgebracht. Deze kaart geeft een volledig over- zicht van de wandel- en fietsroutes van het provinciale Groene Netwerk en van de ligging van de Zuid-Hollandse natuurgebieden. Bovendien beschrijft de kaart vier nieuwe routes: drie wandelroutes in de bollenstreek, de Duinen van Oostvoorne, op Goeree en een fietsroute door de Krimpenerwaard. De Groene Recreatiekaart is ver- krijgbaar voor f 8,95 bij het hoofd- kantoor van het Zuidhollands Landschap te Rotterdam, bij bezoekerscentrum Tenellaplas in Rockanje en bij boekhandel en VVV. Leden van het Zuidhollands Landschap ontvangen de kaart gratis. Inlichtingen: (010) 272 22 22. Tophandbal voor dames in Sporthal Margriet inm.ittiiH SlUUiiiliHt mmiliiUHl lima Konemann en Ruud Adema zijn als vrijwilligers druk bezig geweest om alles tot in de puntjes voor te berei- den. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Van woensdag 28 oktober tot en met zondag 1 november zullen in de Sport- en Evenementenhal Margriet de beste handbalsters uit Kroatie, Polen, Tsjeehie, Spanje, Zweden en Nederland te bewonderen zijn. Per avond worden drie wedstrijden gespeeld, die tegen betaling van vijftien gulden (vanaf zestien jaar) en tien gul den (tot zestien jaar) kunnen worden bezocht. De eerste duels beginnen om kwart over zes en op zondag om kwart voor twaalf. Het afdelingsbureau en het organi- satiecomite hebben de afgelopen weken de handen meer dan vol gehad aan de voorbereidingen op dit sterk bezette toernooi. Rina Konemann (tevens hoofd afdelings bureau) en Ruud Adema zijn als vrijwilligers zeer druk bezig geweest om alles tot in de puntjes voor te bereiden. Het is weliswaar de tiende keer dat dit handbalevenement in Schiedam wordt gehouden, toch is het elke keer weer anders. Het Nederlands team staat de laatste twee jaren namelijk nog meer 'in the picture' en dat zorgt er toch weer voor dat de animo voor het Holland Toernooi flink toeneemt. "Dat merkten we vorig jaar al", geeft Adema aan. "Toen was het met meer dan 700 toeschouwers (gemiddeld) drukker dan anders. Vooral op de dagen dat het team van Bert Bouwen speelt, is het druk. De selectie maakte vorig jaar bekend dat ze a la de volleyballers buiten de competities zouden trainen en spe- len voor de grote toernooien, zoals het EK dat van 10 tot en met 20 december wordt gespeeld. Dit zoge- noemde Oranjeplan werpt toch al de nodige vruchten af. Dat mag best worden geconcludeerd na een jaar samenzijn." "In de voorverkoop zijn overigens al heel wat kaartenverkocht via de ver- enigingen en ons afdelingsbureau. Ook uit die aantallen maken we op dat de belangstelling toeneemt. Een plezierig gegeven, want het is toch de tiende editie, waar we overigens met veel ruchtbaarheid aan geven. De sport staat voorop." Met Nederland, Macedonie, Polen en Spanje komen vier teams in actie die in december van dit jaar deelne- men aan het Europees Kampioenschap dat in Amsterdam en Den Haag wordt afgewerkt. Het Holland Toernooi wordt dus gecompleteerd door Zweden en Tsjeehie. Het Nederlands dames team heeft behoorlijk wat ambities en -wil graag doorstoten naar de wereldtop. De opzet a la de volley ballers heeft hen al een aantal treden hoger op de Europese ladder gebracht. Oranje start bovendien als titelverdediger en dat mag toch ook opmerkelijk worden genoemd. Vorig jaar werden sterke landen als Frankrijk en de Oekraine met een nederlaag huiswaarts gestuurd. Voor het eerst werd toen een groot internationaal handbaltoernooi gewonnen. De Tsjechen hadden in de voorronde voor het EK weinig kans tegen Duitsland en Hongarije. Desalniettemin brengt dat land al jarenlang een sterk team op de been. Tijdens het Cheb-toernooi, in febru- ari van dit jaar, speelde Nederland nog met 21-21 gelijk tegen de Tsjechen. De Spaanse dames wisten zich dit jaar voor het eerst voor een eindronde te plaatsen. Vlak voor de zomervakantie speelde Nederland nog tegen Spanje en de Spaanse ploeg was tijdens dat Vierlandentoernooi met 24-21 te sterk voor Oranje. Macedonie was jarenlang een onbe- kende ploeg, maar behoort nu tot de grotere handbalnaties. Vorig jaar, bij het WK in Duitsland, werd een knappe zevende plaats behaald. Polen plaatste zich na organisator Nederland en titelverdediger Denemarken als eerste land voor de eindronden van het Europees Kampioenschap. Op dit moment staat de ploeg op de mondiale lijst op een achtste plaats. Eerder dit jaar speelde de ploeg van Bouwer vijf maal tegen de Polen en leed de Nederlandse equipe drie nederlagen. Polen behoort eveneens tot de sterk- ste landen van Europa. Zweden daarentegen is voor het eerst niet op het EK aanwezig, maar wil zich in dit Holland Toernooi revancheren. De toegangskaarten voor de wed strijden zijn nog te bestellen bij het Afdelingsbureau van het Nederlands Handbalverbond in Schiedam. Aan de Nieuwe Damlaan 5 kunnen de kaarten worden gekocht. Er kan ook telefonisch contact worden gezocht via (010) 4700696. SCHIEDAM - De Schiedamse Reddings Brigade organiseert op zaterdag 31 oktober regiowed strijden in Sport en Recreatiebad Groenoord. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur en duren tot ongeveer 20.00 uur. Er zal worden gezwommen in een aspiranten-, een junioren- en senio- renploeg. De deelnemende brigades zijn afkomstig uit Alblasserdam, Alphen aan de Rijn, Amstelveen, Delft, Gouda, Hardinxveld Giessen- dam, Krimpen aan de IJssel, Naaldwijk, Schiedam, Waddinxveen en Zeist. De aspiranten (leeftijd tot 12 jaar) strijden op de onderdelen wisselslagestafette, vervoersestafette met stokje, duikestafette en school- slag. De junioren (leeftijd van 12 tot 15 jaar) en senioren (vanaf 15 jaar) strijden op de onderdelen vervoers estafette met duikpop, wisselslage stafette, popduiken voor ploegen en lijnredding.

Postiljon | 1998 | | pagina 11