Bestelauto van het Jaar 1998/1999 Landrover maakt proefrit van 30.000 kilometer Accenten binnen Peugeot 106 verschoven BMW presenteert ProEmotion motorpak Mobiele diagnose van BMW Drie miljoen Punto's Peugeot Boxer Jukebox-nostalgie Daewoo Joyster Peugeot tegen broeikaseffect Fietsen met kapotte verlichting 28 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 Zaterdag 7 en zondag 8 novem- ber vefzorgt De Jukebox Eanaat een bijeenkomst in de Autotron te Rosmalen. Naar schatting van de voorzitter van de Jukebox Fanaat zullen rond de vijfhonderd machines worden aangevoerd. Daarnaast worden ook andere attributen uit de jaren vijf en zestig worden aan- geobden zoais flipperkasten, eenarmige bandieten, koelkas- ten, benzingepompen en venti- latoren. het evenement duurt zaterdag 7 november van 10.00 tot 18.00 uur. Op zondag gelden dezelfde tijden. Autotron is gelegen aan de A50's- Hertogenbosch-Nijmegen. Detoegang is 15,-. Tijdens de onlangs gehouden autotentoonstelling in Parijs toon- de Daewoo de Joyster. Met een lengte van 4.040 mm, een breedte van 1.770 mm, een hoogte van 1.270 mm en een wielbasis van 2.525 mm is de Joyster Daewoo's nieuwste geavanceerde ontwerp. Of en wanneer de Joyster in pro- ductie zal woden genomen blijft nog even de vraag. De Daewoo Joyster Peugeot gaat 65 miljoen Franse francs investeren in een groot pro ject voor de absroptie van C02 in Mato Gross in het hart van het tro- pische regenwoud in Brazilie. De bedoeling is een ecosysteem te creeren dat op grote schaal C02 uit de atmosfeer opneemt, als aanvulling op maatregelen om de uitstoot bij de bron te beperken. Het C02 project wordt gereali- seerd in Juryena en beslaat in totaal 12.000 hectare, dat is bijna twee keer de oppervlakte van Parijs. Veel mensen die zich per fiets in het drukke verkeer wagen, schijnen het de normaalste zaak van de wereid te vinden dat hun verlichting niet in orde is. Vorig jaar kregen in Nederland 56 fietsers een dode- lijk ongeluk in het donker. In totaal kwamen 242 fietsers om het leven. Samen met Halfords is VVN een actie gestart onder het motto *Geen verlichting? Mij niet gezien'. Er zijn osters lang fietspaden en verkeerswe- gen op;gesteld. Een speerpunt van de WN-actie is een fiets- verlichtingswijzer, die bij Halfords verkrijgbaar is. Veel fietsongelukken in bet donker ontstaan door kapotte fietsverlichting. De Peugeot Boxer is uitgeroepen tot Bestelauto van het Jaar. eigenschappen vallen onder 'meten Vijf jaar na zijn introductie is de Peugeot Boxer 350 MH 2.5 TDI uitgeroepen tot de Bestelauto van het Jaar 1998/1999. Harde cijfers als de kilometerkostprijs en de volledigheid van het pro- gramma maken meer dan eenderde gedeelte van de totaals- core uit. Ook de functionaliteit en de rij- is weten' en nemen eveneens meer dan eenderde van de totaalscore voor hun rekening. De uitstraling en kwaliteit van de importeur en haar dealercorps nemen de rest voor hun rekening. De Peugeot Boxer scoorde op alle fronten uitstekend, aldus het bran- cheblad AutomobielManagement. Op de tweede plaats eindigde de Ford Transit 190L. De New Discovery's in Oost-Turkije. Een international groep journa- listen heeft 's werelds meest intensieve proefrit ooit vol- bracht. De proefrit voerde door west- en Oost-Europa naar Istanbul om de testroutes te ver- volgen door Turkije, Iran, Pakistan en India. Daar werden de auto's verscheept naar Australie. De wisselende rij- dersteams kregen te maken met tern- Na zijn debuut van 17 Septem ber zijn in Nederland alweer 8800 Peugeot 206-modellen ver- kocht. Maar Peugeot heeft ook nog een 106, die nu onder han- den is genomen. Zo is de prijs van de Sketch 1.0 met 710,- verlaagd tot /19.990,-. Ook de prijzen van de diverse Aacentmodellen zijn verlaagd, terwijl het aantal verkrijgbare versies is beperkt. BMW introduceerde onlangs het tweedelige BMW ProEmotion motorpak, tegelij- kertijd met R1100 S. Het pak is een combinatie van rund- nappa, kangoeroeleer, stretch en (schouder- elleboog- en knie) protectoren. Het motorpak is leverbaar in de confectiematen 48 tot en met 56 en in de lengtematen 98 tot en met 102 in de kleuren schartz/mandar- in of schwartz/rot met bijpassende handschoenen (schwartz/rot of Schwartz) en een rugprotector als optie. Het jack kost 1150,-, de broek 1068,-, de handschoenen 181,- en de rugprotector 70,-. Het BMW ProEmotion motor pak en de R1100 S. •De monteur hanteert de MoDiC voor analyse peraturen boven 50 graden Celcius en gevaarlijke rijomstandigheden. Die liepen uiteen van gewapende milities tot ossenkarren en onver- lichte en overbeladen trucks op de weg. En dan waren er nog de plotse- ling overstekende kamelen en apen. In Australie werden de New Discovery's, met V8 benzinemotor en de nieuwe Td5-turbodiesel, onderworpen aan de Gunbarrel Highway. Verder voerde de proefrit door Midden-Amerika en de Alpen. BMW-automobieldealers krijgen dit voorjaar de beschikking over een nieuwe generatie van de MoDiC, de mobiele diagnose- computer van BMW. De steeds verder toenemende omvang van elektronica en elektrische syste- men in BMW-auto's vraagt om adequate meetapparatuur. De MoDiC is een draagbare diagno- secomputer die, vergelijkbaar met een laptop, niet aan een vaste plaats is gebonden. Dit betekent dat de Diagnose Techniker van de BMW- dealer overal eventuele storingen in de elektronica of in het elektrisch systeem kan vaststellen en lokalise- ren. De meetgegevens kunnen zo nodig door de krachtiger, maar plaatsgebonden, BMW DIS-tester worden uitgelezen voor nadere ana lyse. Een ander voordeel van de nieuwe MoDiC is de mogelijkheid om tij dens een proefrit moeiteloos exacte metingen uit te voeren. Hiertoe wordt op de diagnoseaansluiting onder de motorkap een kleine zen- der gei'nstalleerd die alle meetgege vens draadloos overbrengt naar de MoDiC in het passagierscomparti- ment. Na afloop van de proefrit kan de receptionist de klant direct uit- sluitsel geven over eventueel te nemen maatregelen. De 106 Accent is er met de 1,1 liter benzine- en de 1,5 liter dieselmotor, wat betekent dat de 1,4 literversie niet meer verkrijgbaar is. De Accent 1.1 is 1.900,- in prijs gedaald tot 21.450,- en de Accent 1.5 is 1.360,- goedkoper gewor- den en kost nu 25.990,-. Aan de top van de 106-serie zijn de Sport 1.4 en de Sport 1.6-16v vervallen. Daarvoor in de plaats is de Sport 1.1 gekomen, die u voor 22.990,- kunt aanschaffen. Het is nog maar pas vier jaar terug dat de Fiat Punto voor het eerst op de weg verscheen. Maar inmiddels is de drie miljoenste al van de band gerold. In de fabriek in Melfi waren Fiat Auto toman Roberto Testore en produc- tie directeur Vincenzo Nervi present om dit moment te onderstrepen. Samen met een delegatie van werknemers uit de fabriek onthulden ze in Melfi een plaquette om het bereiken van deze mijlpaal te vieren. Na een wat moeiza- me periode aan het begin van de jaren negentig bracht de Punto Fiat terug in business'.

Postiljon | 1998 | | pagina 14