1.2 16V Z Opel Corsa Dubbele investerinq in EPS Lage instapprijs 28 OKTOBER 1998DE POSTILJON EDITIE 12PAG IN A 15 ecotec: detoekomst Een rij-impressie van een Opel Corsa? Ik hoor het u al denken. Ja, Opel heeft in de trouwe Corsa geinvesteerd. Met ingang van het modeljaar 1999 wordt de Corsa uitgerust met een nieu- we krachtbron: de 1.2 16V ECOTEC benzinemotor. Dat is een viercilinder motor, voorzien van vierkleppentechniek. Opel vervangt daarmee de bekende 1.4i motor. De ECOTEC-familie staat bekend om zijn lage ver- bruik en evenzo uitstoot. Eigenlijk een dubbele investering in de toekomst: met het model, rijprestaties, alle comfort en uit- straling koopt u een auto waar- mee niks mis is, bovendien wordt het milieu minder belast. Schone en zuinige meerkleppentech- niek. Daar staat de Opel ECOTEC- familie om bekend. De motor stamt rechtstreeks af van de vorig jaar gepresenteerde 1.0 12V driecilinder benzinemotor. Het nieuwe motortje sluit naadloos aan bij Opel's doel- stellingen om het brandstofverbruik van motoren in het jaar 2005 met 25 procent te hebben teruggebracht. Met een gemiddeld verbruik van 6,5 liter per 100 kilometer komt de 1.2 16V motor niet alleen in de goede richting, sterker nog hij voldoet zelfs aan de nieuwe EU 13/116 norm voor brandstofverbruik. Als we zijn dorst in de stad en op de buitenweg lessen betekent dat de auto voor eerstgenoemde 8,5 liter nodig heeft per 100 kilometer en 5,3 liter daar- buiten. Vergeet niet, het zijn benade- ringen en het drinkgelag is ook afhankelijk van uw rijstijl. De Corsa met de nieuwe krachtbron was twee weken lang onze reisgezel. Korte stukken of wat langere, het deerde hem niet. In alle opzichten ervaarden we deze snelle en zuinige auto als positief. Dat heeft niet alleen te maken met onze portemon- nee. De Corsa is in al zijn afmetin- gen een heel prettige auto. Comfortabel, ook achterin, genoeg luxe, lekker snel en ook al is zijn uiterlijk niet nieuw, het model heeft volop uitstraling. En dat gaat verder dan het weg sprinten bij een ver- keerslicht, al leent deze zuinige ECOTEC zich daarvoor ook. @body post De 1.2 16V ECOTEC Opel Corsa, wordt door tal van veranderingen, met name onderhuids, een nieuw leven ingeblazen. heeft meer vermogen (48 kW/65 pk) dan zijn 1.4i voorganger en een hoger koppel (110 Nm bij 4.000 tpm). Negentig procent daarvan komt bij 3.000 omwentelingen per minuut reeds beschikbaar. Met gemak halen we zijn top, 163 km. De vijf versnellingen doen naar behoren hun werk. Voor de wat 'andere' rijder is er ook een automa- tische viertraps versnelling beschik baar. Over het sturen kunnen we deze keer niet kort zijn. Niet dat dat bij Opel-telg uitleg verdient, wel is het zinnig even in te gaan op het EPS- systeem. - Dat staat voor Electric Power-assisted Steering wat staat voor een lekker draaiend stuurwiel door de elektrisch geregelde stuur- bekrachtiging. Het stuur, dat prettig in de hand ligt, reageert direct op de wensen van de bestuurder. Belangrijker is misschien wel dat het elektrische systeem minder weegt en enkel energie vraagt wanneer er aan het stuurwiel wordt gedraaid. Daardoor daalt het brandstofverb ruik, ten opzichte van een hydrauli- sche geregelde stuurbekrachtiging, al gauw met zo'n vijf procent. Verder is de Opel Corsa 1999 onderhuids voorzien van moderne kenmerken zoals multikleppentech- niek, gewichtsbesparende hoi gego- ten nokkenassen en uiterst kleine klepstoters die automatisch de klep- stelling regelen. Andere moderne voorzieningen zijn het nieuw ont- wikkelde multipoint brandstofinjec- tie-systeem met pingeldetectie en de De instrumenten en meters zijn overzichtelijk gegroepeerd, een kleine cockpit. Voortaan heeft de Opel Corsa standaard een derde remlicht. Op de achterkant wordt nog even uitleg gegeven over het vooronder. klepgeleiders van het rollervingerty- pe, die de wrijving in de cilinderkop met ongeveer zeventig procent ver- minderen. Genoeg over de techniek op naar de veiligheid van de Corsa. Die haalt ons inziens een dikke voldoende. Zij-airbags zijn vanaf het modeljaar 1999 op de Corsa leverbaar. Met de nieuwe optionele zij-airbags geeft Opel aan ook in het kleine auto's- segment de veiligheid als prioriteit te zien. Alle Corsa's zijn verder lever baar met full-size airbags voor bestuurder en voorpassagier, een elektronisch aangestuurd ABS-sys- teem en gordelspanners voor. Uiteraard is de Corsa voorzien van verstevigde dorpels, stalen balken in de portieren en energie absorberen- de kreukelzones. De Opel Corsa staat als Eco 3-deurs in de prijslijst voor een instapprijs van 22.950 gulden, een Swing is als instapper 700 gulden duurder. Verder zijn er uitvoeringen als Strada, Sport, GSi, CDX en Team. De motoren waarmee de Corsa's leverbaar zijn, zijn onder andere 1.0, 1.2, 1.7 liter benzine en als 1.5 liter diesel. Uiteraard heeft elk type zijn eigen specifieke voordelen. Onze donkerblauwe Corsa Team (voorheen World Cup-uitvoering) kende een uitzonderlijk hoog uitvoe- ringsniveau en dat allemaal voor 26.950 gulden. Een greep uit de luxe: achterbank in ongelijke delen neerklapbaar, een achterspoiler in de kleur van de car- rosserie, een afdekplaat boven de bagageruimte, aan de bestuurders- kant een airbag, bestuurderstoel in hoogte verstelbaar, buitenspiegels van binnenuit verstelbaar, getint glas, gordelspanners voor, regelbare verlichting op het instrumentenpa- neel, koplampen elektrisch te ver- stellen, vijfspaaks lichtmetalen vel- gen, middenconsole met opbergvak, ruitenwisser/-sproeier achter, hand- bediend schuif/kanteldak van getint glas, elektronisch startblokkerings- systeem, de reeds genoemde elektro nisch geregelde stuurbekrachtiging, toerenteller, verlichting in de baga geruimte en zoemer voor brandende hoofdverlichting. De radio/cd-speler van 799 gulden was als extra gemonteerd maar die is tot 31 december gratis bij aankoop van een nieuwe Corsa.

Postiljon | 1998 | | pagina 15