GRATIS Noodschool van de Vlinders in gedeelten verplaatst Postiljon Kalebas en pompoen: ook op het Schiedamse menu Fruitbomen snoeien met kennis van zaken ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM m 079-3437461 'De vrouw in de muziek' Woensdag 29 oktober 1998 le jaargang nummer 9 schiedam Voor meer informatie zie colofon pagina 3 6 D E Z E WEEK Renovatie van Plantage en Volkspark gaat verder Huurders geinformeerd over fusie woningcorporaties Interview met choreografe en danslerares Barbara Fleischmann VOOR PARTICULIEREN NIET ONTVANGEN? Dlt Is een uitgave van Berkel Periodlek B.V. Postbus 85 2640 AB Pljnacker Tel: 0 1 5-361 5050 Fax: 015-3615052 WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 SCHIEDAM -In samenwerking met de dienst Landbouw- voorlichting organiseert de afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente een cursus fruitboom snoeien. De cursus bestaat uit een theoretisch en praktisch deel. In de eerste bij- eenkomst komen onderwerpen aan de orde als plantplaats van de bomen, bloeitijden, vruchtafzetting en het juiste tijdstip van het snoeien. De theoretische dag vindt plaats in Voorlichtingscentrum De Groene Raat aan Harreweg 19. Tijdens de tweede bijeen- komst - tijdstip wordt in overleg met de deelnemers bepaald - worden onder meer een aantal fruitbomen flink gesnoeid. Belangstellenden kunnen zich tot en met 5 november inschrij- ven via de Groentelefoon: (010) 2465522. Voor beide middagen betaalt men 10 gulden. Het is ook mogelijk om zich voor een van de bijeenkomsten in te schrijven. Zie de bonnen elders in de krant. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - De ruim honderd leerlingen van de Rooms-katho- lieke basisschool De Vlinder zul- len volgende week niet verbaasd zijn als zij hun school niet meer op de oude vertrouwde plek kunnen vinden. Ze zijn er op voorbereid dat het noodgebouw na de herfstvakantie aan de andere kant van de weg aan De Slimme Watering zal staan. De verhuizing is noodzakelijk om de grond bouwrijp te maken voor de bouw van een nieuwe school met elf klassen. In augustus 2000, bij de aanvang van het nieuwe schooljaar wordt het gebouw opgeleverd. Dan zullen niet alleen de kinderen van De Vlinder hun intrek nemen in het moderne schoolgebouw. Ook de leerlingen van de Rooms-katholieke basischool De Notenkraker, aan het Bachplein verhuizen naar De Slimme Watering. Het noodgebouw werd begin van deze week in gedeelten door een hijskraan over de weg getild en geplaatst op een inmiddels door de gemeente tijdelijk aangebrachte hin dering. Maandagmorgen zal het nog wel even wennen zijn voor onder- wijskrachten en leerlingen, omdat alles wat zorgvuldig was ingepakt nu weer een plaats moet krijgen. Over twee jaar fladderen de Vlinders definitief naar de andere kant van de weg en dan begint het in- en uitpakken weer opnieuw. Het schoolgebouw van de Rooms-katholieke basisschool De Vlinder is afgelopen maandag in gedeelten ver plaatst naar de overkant. (Foto: Van Det fotoproducties) Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 341 Ol 28 SCHIEDAM - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt donderdagochtend 29 oktober een lezing. Gertrude Egbers zal spreken over 'De vrouw in de muziek'. De lezing begint om 10.00 uur in de Magnalia Dei Kerk, Albardstraat 67 te Schiedam. Toegang voor niet-leden bedraagt f 5,-. SCHIEDAM - In de meest uit- eenlopende kleuren, vormen en maten zijn ze te koop: pompoen en kalebas. In Nederland zijn ze al langer bekend als siervrucht. Sinds twee jaar is de populariteit echter flink toegenomen. Zowel 'hobbykwe- kers' als tuincentra hebben zich massaal op de kweek van de vrucbten gestort. De verschillen- de soorten, kleuren en vormen maken, zeker tijdens een grauwe herfst, van de vrucbten een dank- bare huis- en tuindecoratie. Langzaam maar zeker raken ze ook steeds meer ingeburgerd in de eetcultuur. In menig restau rant heeft de smakelijke pom- poensoep een vaste plaats op het menu gekregen. In Amerika, waar hij ook gebruikt wordt tij dens de Halloweenfeesten, wordt de vrucht verwerkt tot pompoen- taart, gebakken pompoen of pompoensoep. Wie dit jaar nog een pompoen of kalebas wil kopen, moet overigens snel zijn. Het seizoen is over enkele weken afgelopen.

Postiljon | 1998 | | pagina 1