Huurders geinformeerd over noodzaak tot samengaan Uitgebreid aandacht voor hoofdpijn Implosie van 'sloopflat' gaat niet door Fusie van woningcorporaties uitgelegd in brochure Overval op super- markt f 22.000,- voor kankerbestrijding Adelaars en gieren Hospitaaltje voor Hargahoeve ■h POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Investeringen Aanspreekpunt Kritisch oog SCHIEDAM - In overleg met de Schiedamse apothekers houdt de Patienten Belangenvereniging Schiedam op dinsdag 3 november een thema avond over hoofdpijn. In een vervolg op deze avond organiseren de apothekers eveneens een week waarin aan dacht wordt besteed aan aller lei vormen van hoofdpijn. Herfst 28 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Afgelopen vrijdag- morgen rond kwart over tien werd door vier mannen een overval gepleegd op een super- markt aan de Snelliussingel in Schiedam. Onder bedreiging van een vuurwapen moest de cassire de kassa openen, waarin door 6en van de overvallers een greep werd gedaan. Met een nog onbekend geldbedrag verd- wenen de vier overvallers ver- voigens te voet. SCHIEDAM - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhelminafonds heeft in Schiedam via de huis-aan-huis collecte ruim f 22.000,- opge- bracht. Het bedrag via acceptgi- ro's is op dit moment f 20.000,- terwijl er nog steeds acceptgiro's binnenkomen. Het geld wordt besteed aan projecten op het ter- rein van wetenschappelijk kanker- onderzoek, patientenbegeleiding en voorlichting. Wie meer wil weten over preventie, vroege ont- dekking, behandeling of begelei- ding bij kanker, kan gratis bellen met de Hulp- en Informatielijn van de Nederlandse Kankerbestrijding: (0800) 0226622. Ook via www.kan- kerbestrijding.nl is informatie ver- krijgbaar. SCHIEDAM - De vereniging voor veldbiologie presenteert op don- derdag 5 november een dialezing over de grote Europese roofvo- gels, met name adelaars en gie ren. Natuurfotograaf en journalist Martijn de Jonge verricht al jaren onderzoek naar roofvogelpopula- ties in Spanje en Polen. Als intro- ductie zal hij dia's tonen van zijn onderzoekswerk op het vogelei- land Griend en van Nederlandse roofvogels. De dialezing wordt gehouden in het KNNV-natuurcen- trum De Boshoek, Schiedam- Noord, achter het Bachplein, Bospad 3. Aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis. Informatie: op woensdag en vrijdagmiddag, (010) 4702050. SCHIEDAM - De Hargahoeve krijgt haar nieuwe hospitaaltje. De jaar lijkse collecte, die werd gehouden in de week van 5 oktober, heeft zo'n f 16.000,- opgebracht. Dat is voldoende voor een dierwaardige verzorgingsplek voor zieke asiel- dieren en vooral voor zwerfkatten die onvruchtbaar zijn gemaakt. Het geldbedrag is verzameld door 59 collectanten, enkele genereuze girostortingen en spontane giften tijdens de drukbezochte Open Dag van 3 oktober. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-09-98 SCHIEDAM - In een brochure van tien pagina's presenteerden Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) en Woning- stichting Noordvest (WSN) onlangs aan hun huurders de plannen voor een fusie. Het blad waarin uitvoerig op de voorde- len van een fusie wordtingegaan werd huis-aan-huis bezorgd bij de 15.000 woningen waarover de instellingen beschikken (WSN bezit 10.500 woningen). Dit is de helft van het totale wonin- gaanbodin de gemeente en dat betekent dat beide corporaties een flinke vinger in de pap heb- ben op het gebied van huisves- ting in Schiedam. Dat zal door de voorgestelde fusie alleen maar toenemen. Volgens WBS en WSN is een corpo- ratie veel beter in staat doordachte financiele risico's te nemen. Hierdoor zal meer armslag ontstaan om projecten te ontwikkelen, met als gevolg een positief effect op het woonmilieu in een wijk. De nieuwe organisatie verwacht uiteenlopende categorieen (huur)woningen te kun- nen bouwen en op het gebied van projectontwikkeling een belangrijke stem te verkrijgen. Een groot deel van de woningvoor- raad van-de woningstichting voldoet niet meer aan de marktvraag. De verbetering hiervan en investeringen die hiervoor nodig zijn staan gepland voor de periode tot 2007. Om wijken te herstructureren en meer verschillen in woonmilieu's te creeren wordt gedacht aan verkoop van huurwoningen. Dat lukt - aldus de corporaties - beter als dat vanuit een organisatie gebeurt. Ook zeggen beide verhuurders er waarde aan te hechten dat huurders goed georganiseerd zijn om een vol- waardig tegenwicht te bieden aan allerlei vormen van onderhandelin- gen tussen huurder en verhuurder. Door huurders-organisaties meer ondersteuning te bieden moet dit mogelijk worden. Beide organisaties staat een effectiever en zakehjker aanpak voor ogen waarbij duidelij- ke afspraken en een professionele aanpak voorop staan. Bewoners en bewonersorganisaties in een wijk hebben vanaf het tijdstip dat de fusie een feit is een aan spreekpunt en dat zal beter werken. Ook verwachten beide instellingen dat de dienstverlening door schaal- vergroting effectiever ter hand zal worden genomen. De kwaliteit van de dienstverlening moet naar een hoger niveau worden getild, zodat de klant er beter van wordt. Er moet sprake zijn van een leverancier klantrelatie met alle plichten en rechten van dien. Een nog in het leven te roepen Adviesforum zal voornamelijk functioneren als over- legorgaan over doelstellingen van volkshuisvesting en maatschappelij- ke ontwikkelingen die van belang zijn voor het beleid van de corpora- tie. Het SOBO (Stedelijk Overleg Bewonersorganisaties) volgt de fusieplannen met een kritisch oog. Het overleg waarschuwt de nieuwe corporatie dat zij nog een lange weg te gaan heeft voordat zij bijvoor- beeld in aanmerking kan komen voor het keurmerk Kwaliteitszorg Woondiensten Huursector. Nog te veel klachten komen bij SOBO bin- nen over niet juist verrichtte repara- ties. Zo is de termijn van afhande- ling vaak onduidelijk en in veel gevallen wordt de klacht in het geheel niet opgelost. Afspraken overlevering of over uitvoering van onderhoud worden niet nagekomen en zelfs een afspraak met een huur der wordt vergeten. Zolang de corporaties met kunnen voldoen aan een van de normen van het keurmerk, dat onder meer stelt dat beantwoording van een brief binnen twee weken moet plaatsvin- den, is er nog heel wat te verbeteren, aldus SOBO. Huurders die meer informatie willen over de fusieplan nen of betrokken willen worden bij de discussie hierover kunnen dat bekend maken aan Woningbouw vereniging Schiedam, Kerklaan 33, telefoon (010) 2475888. Nans Wolters Op de bijeenkomst in Diensten- centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 zullen drie sprekers in gaan op de oorzaak van het ontstaan van hoofdpijn. Ook komen medicijnen aan de orde en ervaringen van dokters en patien ten. Aan het woord komen neuroloog W. Baard, verbonden aan het Schieland Ziekenhuis, de heer C. Wauters, apotheker en mevrouw M. Garos, vertegenwoordigster van de Nederlandse Vereniging voor Migraine. De Patienten Belangen Vereniging heeft over hoofdpijn een boekje samengesteld dat onder meer kan worden gebruikt als 'hoofdpijndagboek'. Mensen die willen weten welk type hoofdpijn zij hebben, of vragen hebben over medicijngebruik kun nen met het ingevulde dagboek naar hun huisarts of apotheker stappen voor advies. De hoofdpijn avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie bellen met (010) 4712350. SCHIEDAM - Het imploderen van de 'sloopflat aan de s- Gravelandseweg zal niet doorgaan. Dit omdat de in verband met de implo sie noodzakelijke afspraken met gemeente en NS nog met rond zijn. De flat moet verdwijnen omdat op die plek een keerspoor voor de metro is gepland. Contractueel zou het sloopbedrijf voor 1 december de werkzaamheden moeten hebben afgerond. Het is zeer de vraag of dit haalbaar is nu het sloopwerk gewoon met kraan en sloperskogel moet worden uitgevoerd. De vertraging die dit met zich meebrengt heeft ook gevolgen voor de aanleg van de Beneluxlijn in Schiedam. (Foto: Van Det fotoproducties Er speelt zich een klein drama af in mijn huis. Het is een prachtige herfstdag. Ik zet ramen en deuren wagemvijd open, omdat ik de geur van vallende bladeren wtl ruiken en de lage zonnestralen in mijn woning wil vangen. Onderwijl hang tk ook even nit het raam en bewonder de klenren van van mijn favoriete boom op het gras- veld. Ik zie dat een spin ontzettend z'n best zit te doen een web te spinnen aan m'n buitenverlichting en dat er een 'hooiwagen' mijn keuken binnenvliegt. Alles en iedereen mag bij mij binnen, dus ook deze langpootmug. Ik doe wat klusjes in huts en sluit derhalve de keukendeur. Dorstig als ik word besluit ik een pot thee te zetten. Wat ontwaart mijn oog in de keukenDe hooiwagen ligt op de vloer. Vlak in zijn buurt zit een grote spin. "Typisch geval van herfst" denk ik en schenk mezelf een geurende beker naar dit jaargetij genoemde thee in. Genoeghjk zittend op de keukentafel met m'n voeten op de stoel sla ik de spin- achtigen gade. Langpootmug heeft z'n bekomst van het zitten op de vloer en wtl wegzoemen. Dat lukt met. Zou er wat kleverigs op het vinyl liggenNee, bestaat niet, bij mij kan je van de vloer eten. Dan wil tk toch weten wat zich daar voor de keukenkast precies afspeelt. Ik ga plat op de grond zitten en zie, het drama voltrekt zich. Hooiwagen wil weg, maar kan niet. Dat komt omdat spin, iedere keer als langpoot een beweging maakt, als de wiedeweerga een web spint om zijn zes lange poten. Dit heb ik nog nooit eerder gezien. Langpoot drukt zich helemaal op. Zes keer 3 cm stelt gaat kaars- recht omhoog. Spin zit alweer in de startblokken om deze uitdagmg aan te gaan. Hij zigzagt zich door en om de flinterdunne poten en spint nog een rag en nog een. Langpoot geeft het op. In slomotion zakt hij naar beneden. Spin gaat nu bovenop dit hoopje ellende zit ten en geeft een toegift van z'n kunsten. Het hjkt alsof hij knoopjes legt in werk. Ik ga maar weg. Zoveel natuurgeweld kan ik niet lon ger aanzien. Als ik een week later m'n keuken grondig schoon- maak, vind ik onder de kast twee vleugels, los van zes lange poten. In de hoek zit zegevierend een grote spin, of denk ik dat nou maar!

Postiljon | 1998 | | pagina 3