Doortje Bibliotheek Stadserf bestaat een jaar Bijna een miljoen gulden bescbikbaar Paddestoelenspeurtocht Eerste Schiedamse orgeldag Interculturele manifestatie Afsluitinq P.J. 9 Troelstralaan Sterrebos Winterseizoen Puppycursus 28 OKTOBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 Renovatie van Plantage en Volkspark gaat verder De herinrichting van Park de Plantage (zie fotoen het Volkspark gaat de komende jaren verder. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - In de Heemtuin van het Prinses Beatrixpark wordt zon- dag 1 november een paddestoe lenspeurtocht georganiseerd door de onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam. De speur- tocht is bedoeld voor het hele gezin. De deelnemers kunnen star- ten tussen 13.30 en 14.30 uur bij de ingang van de Heemtuin. Deelname is gratis. Meer informa- tie is tijdens kantooruren verkrijg- baar op nummer: (010) 2465521. SCHIEDAM - Schiedam kent een aantal prachtige orgels. Om deze meer in de belangstelling van de bevolking te brengen, is voor zaterdag 14 november een orgel dag georganiseerd. Vier korte orgelconcerten in de middaguren worden gevolgd door een avond- concert: om 14.00 uur, aula Museum, Hoogstraat - organist C. Zeevaart; om 15.00 uur, Havenkerk, Lange Haven - orga nist W. Blacquiere; om 16.00 uur, Kerk NPB, Westvest - organist W. Blacquiere; om 17.00 uur, Oud- Katholieke Kerk, Dam - organist R. Soeteman; om 19.30 uur, Grote Kerk, Lange Kerkstraat - organist A. Verwoerd. Kaarten a f 3,- per middagconcert en f 6.50 voor het avondconcert zijn te koop bij de ingang van de lokaties. Een passe partout is op 14 november vanaf 11.00 uur verkrijgbaar in de Grote Kerk maar kan ook worden gere- serveerd op (010) 2731696 of (010) 4261177 (na 18.00 uur). De passe partout geeft toegang tot alle con- certen en kost f 14,-. Concertgangers kunnen tevens vanaf 18.00 uur in de Voorhof van de Grote- of St.Janskerk een geza- menlijke broodmaaltijd gebruiken. Reserveren is noodzakelijk: voor 10 november op bovenvermelde telefoonnummers. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker houdt op zondag 1 novem ber een grote interculturele mani festatie. Tijdens deze manifestatie kunnen autochtone en allochtone inwoners van Schiedam met elkaar in contact komen. De mani festatie wordt gehouden onder de titel: hand in hand, van land tot land, ledere zaal van De Erker is ingericht door een bepaald land of door een groep landen. In de zalen worden gerechten, hapjes en drankjes aangeboden. Er zijn exposities en er worden works hops en optredens verzorgd. Er is een non-stop programma door het hele gebouw van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: Wijkcentrum De Erker (010) 4267767. SCHIEDAM - Er wordt al ruim twee jaar gewerkt aan de herin richting van de Plantage, Nederlands oudste park alsook aan het Volkspark. De werk- zaamheden worden in gedeelten uitgevoerd en enkele daarvan zijn inmiddels afgerond. Voor de laatste fase in het oostelijk deel van de Plantage heeft de gemeenteraad onlangs een kre- diet verstrekt van f 400.000,- gulden bestemd voor de finishing touch. Voor het Volkspark is een bedrag van ruim een half miljoen uitgetrok- ken voor het rooien en planten van groen alsmede voor grond- en verhardingswerkzaamheden. Op dit moment werkt de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur aan onderdeel 2B van het renovatieproject Plantage. Aan- sluitend daarop volgt de schoon- heidsbehandeling als laatste fase voor dit gedeelte van het park. Daarin komt een nieuw rosarium en een tweede hoofdpad met een aan- gepaste entree bij de Hoofdbrug. Over deze aanpassingen is uitvoerig overleg gepleegd met de bewoners- vereniging van de Plantage. De finishing touch behelst de plan- SCHIEDAM - De openbare bibliotheek Schiedam viert in november het eenjarige bestaan van de nieuwe vestiging aan het Stadserf. Daarom staan de zater- dagen van deze maand in het teken van muziek. Elke zaterdag treedt gedurende de openingstijden van de bibliotheek aan het Stadserf een muziekgezel- schap op. Ook in het bibliotheekfili- aal Noord aan het Bachplein klinkt op de zaterdagen in november leven- de muziek. Hiermee wil de biblio theek haar klassieke cd-collectie onder de aandacht brengen. Om het lenen van deze cd's extra aantrekke- lijk te maken worden er op de muzi- nen voor betere aansluiting op de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat; daartoe worden smalle dwarspaden aangelegd. Langs de doorgaande paden worden vijf zitplekken gecreeerd, ieder met twee apart uit- ziende zitbanken, aangevuld met een afvalbak. Dezelfde soort banken krijgt een plaats in het rosarium. Ook rond een nog te planten boom is een zitbank gedacht. Met het planten van bloeiende hees- ters als rhododendrons en magno lia's en een aantal bijzondere bomen en perken met bloembollen en een jarige planten, wil de afdeling Groenvoorziening de sfeer terugha- len van een klassiek stadspark. De uitvoering van het renovatieplan voor de kop van de Plantage aan de zijde dus van de Gerrit Verboonstraat, staat gepland voor de eerste twee jaar van de volgende eeuw. In het Groenstructuurplan van de gemeente krijg de verzorging van de Plantage en het Juliana park speciale aandacht. Men streeft daar- bij naar een zeer verzorgde aanleg waarvoor het hoogste onderhouds- niveau op groengebied in de stad is vereist. Voor beide stadsparken is daardoor een extra onderhoudsbud- get noodzakelijk van 47.000 gulden. Het Volkspark heeft haar bestaan kale zaterdagen op het Stadserf en in filiaal Noord actiebonnen uitge- deeld. Met deze bonnen kunnen leners gedurende de hele maand november twee klassieke cd's lenen terwijl er maar voor een cd leengeld betaald hoeft te worden. Het muziekaanbod ziet er als volgt uit: filiaal Stadserf: 7 november, Indigo indo-pop; 14 november, Kinder- koor; 21 november, Woodwind- ensemble; 28 november, Indigo: fili aal Noord: 7 november, Irma en Daphne Metaal (piano), Kirsten Metaal (viool) en Claudia Prein (dwarsfluit); 14 november. Indigo; 21 november, pianoduo 'Les Contrastes'; 28 november, Pistache salonorkest. Voor meer informatie: I. Boom (010) 2465715. min of meer te danken aan het voor- malige Sterrebos dat dankzij een voortvarende burgemeester Brants in 1908 werd gerealiseerd op maar- liefst 56 hectare grond gelegen aan de Maas. Nauwelijks zes jaar later werd de oppervlakte door uitgifte van grond aan onder meer scheeps- bouw- en constructiebedrijven gehalveerd. Door een gedeelte van het Sterrebos te 'verplaatsen' naar Nieuw West Lrankenland probeerde het gemeentebestuur de protesten van de burgerij te smoren. Van het Sterrebos, dat zelfs een boswachter had, is thans vrijwel niets meer over. Tegenwoordig springt de gemeente zuinig om met het restant van het voormalige Sterrebos. Twee jaar geleden werd in het Volkspark - dat loopt vanaf Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk en vervolgens uitwaaiert tot aan de Juhanalaan - een begin gemaakt met een ingrij- pende renovatie. Hierbij werd onder meer een nieuwe speeltuin aange legd en werd oude beplanting ver- nieuwd. Ook in het komende winterseizoen gaat de herinrichting door. Zo staan 65 populieren op de nominatie om voor de bijl te gaan en maken in slechte staat verkerende bomen plaats voor duurzame bosbeplanting waaronder eiken, berken en haze- laars. In het westelijk deel van het park wordt de bestaande speelplek verbeterd en geschikt gemaakt voor de inrichting van een 'hangplek' met afdak voor jongeren. Hiermede wordt, in overleg met omwonenden tegemoetgekomen aan de behoefte van de jeugd. Volgend jaar komen bosvakken langs de Westfrankelandsedijk en Julianalaan aan debeurt en verdwijnt de overbo- dig geworden buslus in het verleng- de van de Rubenslaan. Nans Wolters SCHIEDAM - Werkzaamheden voor de aanleg van de Beneluxlijn sluiten de P.J. Troelstralaan af voor alle ver- keer. Buslijn 54 rijdt daarom tot 6 november een omleidingsrou- te. In de richting Schiedam rijdt de bus tot Rubensplein bij Rembrandtlaan de gewone route. Vervolgens gaat de bus via Burg. Knappertlaan en Burg, van Haarenlaan weer naar zijn eigen route. In de richting Spaland (Woudhoek) wordt deze route in omgekeerde volg- orde gereden. Op het niet ver- reden traject vervallen de hal- ten. Als tijdelijke halte fungeert de ZWN-halte aan het Rubensplein voor passagiers van de Rembrandtlaan. Passagiers van de Troelstralaan worden verwezen naar de halte aan de Burg, van Haarenlaan. We gaan op puppycursus. De eerste les is theorie, dus zander de pups. Omdat we attemaal zo'n jong dier thuis hebben sckept dat een band. "Heb jij dat ook met je bondje? vragen we elkaar. Ik word er doodmoe van", meldt een vrouw. Ze vertelt dat ze een Leonberger heeftDat is pas een pup van formaat "Ik loop er de hele dag achteraan te rennen en ze luistert voor geen meter", klaagt ze. We knikken begrijpend en ztjn blij dat we met de enige zijn met dit probleem. Het is een berg informatie die we krijgen, bijvoorbeeld dat je niet de hele dag 'NEE' moet gilten, maar beter met een ketting of rammelend voorwerp kunt gooien. Dan schrikt de kleine stouterd zick wezenloos, maar heeft (als je het goed doetj met in de gaten dat bet kabaal door ons veroorzaakt wordt. Bhjven wij leuk", zegt de lerares ."En hij schrikt toch". We leren hoe we het beste met de zindelijkheidstraimng kunnen omgaan en over de voedtng. Kortom het zijn twee leerzame uurtjes. Een week later ztjn we er weerdeze keer met onze bondjes. Doortje is helemaal verrukt van al die puppen. Gelukkig mogen ze het eerste kwartier met elkaar spelen. Vol overgaven stort Doortje zich m het spel dat bij jonge bondjes vooral bestaat uit aan elkaars oren en staartjes trekken. Je hoort steeds het dicbtklappen van kaken omdat ze vaak mts happen. Doortje is het klemste bondje, de Leonberger de grootste. Ztjn tactiek is om op de andere hondje te gaan zitten, zodat bij daarna meer grip heeft op de staartjes. Wonder boven wonder gaat het allemaal goed. De honden genieten en wij ook. Als ik Doortje moet pakken omdat betecbte werk gaat beginnen, inndt ze dat minder geslaagd. De eerste les is netjes aan het riempje lopen. Nu is ons teckelbeest geen geweldige aan-de-riem-ivandelaar. Ze is snel afgeleid en nu nog meer door al die geweldig leuke speelkameraadjes om haar been. We moeten om beurten een stukje lopen. Ik sleep Doortje zo'n beetje achter me aan; het lijkt nergens op. Je moet er voor zorgen dat je de aandacht van je pnpje hebtwordt verteld. Ja, ja, makkelijker gezegd dan gedaan, denk ik. Met mierzoete geluidjes probeer ik haar bUk te vangen. Ze hoort me niet. Zo tobhen we de hele les door. Als we weer thuis zijn valt ze in een diepe slaapdoodmoe van al dat loop Edith Dudink

Postiljon | 1998 | | pagina 7