Sfeer en niveau handbalwedstrijden zorgen voor topsport Kantoorklerken zijn in het weekend militair Holland Toernooi laat gemotiveerd maar matig Oranje zien Matige prestaties van Schiedamse bowlingteams Gelijkspel voor herenteam Korenbeurs Reunie WIOL Muziekestafette Ahoy Vlijtige Vingers s Europees Kampioenschap Veel aandacht PAqiflyMi AMO 4 NOVEMBER 1998 SCHIEDAM - De bowlingteams van het Schiedamse Musis Sacrum hebben in de eredivisie van de Nationale Heren Trio League en de Nationale Dames Trio League matige resulaten behaald. De dames van Musis Cad Inside waren met zes punten het best presterende team uit Schiedam. Door deze zes punten komt het team uit Schiedam weer terug op de vierde plaats. De stand bij de dames is erg span- nend. Bij de heren viel koploper Almela/Musis heel hard van zijn troon. Het verloor alle drie de wedstrijden met 0-3. Het team van Musis Sacrum behaalde vier wed- strijdpunten. Het won met 3-0 van Heiloo en verloor met 1-2 tegen Sittard en met 0-3 tegen Dozy. SCHIEDAM Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs uit Schiedam een moeizaam 5-5 gelijkspel behaald in de uitwedstrijd tegen Pecos in Oegstgeest. Werd in de thuiswed- strijd nog een 6-4 overwinning behaald, ditmaal zat dat er niet in. Het eerste damesteam moest tegen koploper Furst Kantoorservice in Heerlen spelen. Helaas werd het team met een 10- 0 nederlaag naar huis gestuurd. Het handhaven in de eerste divisie wordt nu een hele zware opgave. Het tweede damesteam daarente- gen behaalt nog steeds uitsteken- de resultaten. In de uitwedstrijd tegen Integer groep in Krommenie werd een uitstekende 8-2 overwin ning behaald. Het derde dames team kwam er in de uitwedstrijd tegen Vice Versa '51 in Oudenbosch nauwelijks aan te pas. Het verloor met 8-2. ROTTERDAM - De wandelvereni- ging WIOL houdt op zaterdag 14 november een reunie. De kosten bedragen f 15,-. De reunie staat garant voor een gezellige middag met veel oud-leden. Voor meer informatie en opgave: Bert Viertelhauzen (010) 4189936. ROTTERDAM - Blof, Boudewijn de Groot, Guus Meeuwis, Raymond van het Groenewoud en Slagerij van Kampen nemen op 10 januari deel aan het unieke evenement 'De Heeren van Amstel Live! in Ahoy' te Rotterdam. Dit wordt voor het eerst georganiseerd, ter afsluiting van de gelijknamige reeks muziekprogramma's, in de vorm van een muziekestafette. Zo begint de eerste groep of artiest met een muziekale opening. Nummer twee haakt in en neemt het vervolgens met een eigen hit over. Weer een andere groep of musicus verschijnt en zo voigen de muzikanten elkaar op. Het geheel wordt afgesloten met een slotnummer waarbij alle muzikan ten meezingen. De kaartverkoop voor 'De Heeren Van Amstel Live! in Ahoy' is gestart op 31 oktober. De prijzen van de kaarten varieren van f 45,- tot f 55,- en zijn verkrijg- baar via de grotere postkantoren, de tien Ticketshops en telefonisch via Ticketservice: (0900) 3001250. REGIO - Zondag 8 november wordt het Vlijtige Vingers Festival gehouden in het zalencentrum van het Centraal Station in Den Haag. Honderdvijftig hobbyisten laten hun nieuwe werkstukken hier zien. Dit keer zijn er opvallend veel deelnemers van nieuwe hobby's. Figuren van hooi, droomstenen, edelsmeedkunst, spiegels, mario- netten, kerststallen, teddyberen, clowns, kabouters, en siervoor- werpen van tin zijn hier onder meer te zien en te koop. De entree is f 6,-, inclusief gratis garderobe. Kinderen tussen 6 en 12 jaar beta- len f 3,-. Informatie (tijdens kan- tooruren) (070) 354 76 11. SCHIEDAM - Voor de tiende maal werd het Holland Toernooi in Schiedam georgani seerd. En ook ditmaal werd het een hoogtepunt voor veel hand- balliefhebbers en hebsters. Hoewel het Nederlands dames team niet elke wedstrijd floris- sant speelde, mag toch worden geconcludeerd dat het niveau van de duels en de deelnemende teams hoog genoemd mag wor den. De bezetting van het Holland Toernooi in de Margriet-hal in Schiedam was ditmaal aanzienlijk sterker dan vorig jaar. Het Nederlandse team won vorig jaar weliswaar de negende Schiedamse editie, maar liet bij monde van trai ner Bert Bouwer gaandeweg het toernooi weten Schiedam als tussen- stop te zien op weg naar de Olympische Spelen in Sydney (in het jaar 2000). Voor dat prestitieuze sportevenement bereidt de selectie zich al anderhalf jaar voor en in die voorbereiding past het Holland Toernooi uitstekend. Dat de teamspirit nu al aanwezig is, werd tijdens het toernooi duidelijk. Bij het spelen der volksliederen stond de nationale ploeg in een Olympische kring opgesteld. Billboards verwezen ook al naar Sydney 2000. Juist die 'reclamepos- ters' zijn opzienbarend en uniek voor de sport, want waar ter wereld zie je een 'teamfoto' die meer weg heeft van een aankondiging voor een Griekse operette. Zestien in Griekse toga's gehulde personen die een brandende Olympische fakkel omhoog houden en met uitermate serieuze gezichten de toekomst in kijken, geven op deze manier aan dat ze iets van plan zijn. Dat streven kwam tijdens het Holland Toernooi meer dan eens aan de orde. Het Oranjeplan van de volleyballers van Nederland, werpt al geruime tijd smakelijke vruchten af. Het wachten is nu op de hoofdprijzen. REGIO - 'Wat ie in het weekend doet? Ik zou het niet weten. Wij gaan altijd naar de camping. De Twee jaar geleden werden die plan- nen gericht op Sydney 2000 gelan- ceerd. Een gewaagde foto in het suc- cesvolle weekblad Panorama vorm- de eigenlijk de voorloper van de besproken billboard. Alle ingredien- ten voor een succestory zijn dus aan wezig. Maar helaas, in Nederland heerst (nog) geen handbalcultuur. De zaalsporten in ons land doen het lang niet zo goed als de buitenspor- ten. Hoewel het Nederlands volley- balteam de laatste jaren aanzienlijk populair is geworden bij sponsors en publiek. En dat is wat de hand- baldames nu ook nastreven. Bondscoach Bert Bouwer liet het in Schiedam na elke wedstrijd door- schemeren. Zijn ploeg is op weg naar Sydney, maar eerst moet het EK in eigen land worden afgewerkt. Een Europees Kampioenschap (van 10 tot 21 december in Amsterdam en Den Bosch) dat in het buitenland qua kaartverkoop en belangstelling al populairder is dan in ons land het geval is. Tweederde van het aantal man in de tv-spot heeft het over zijn nieuwe buurman. 'Een hele rustige vent'. Zijn vrouw vindt toegangsbewijzen is naar onze 'noorderburen' gegaan en dat mag toch opmerkelijk worden genoemd. In Schiedam viel afgelopen week op dat het Nederlands damesteam in deze regio op veel steun mag en kan rekenen. De tribunes waren iedere dag goed bezet en de sfeer was soms uitstekend te noemen. Jongstleden zondag, toen de ploeg van Bouwer aantrad tegen de Zweedse dames, was de sfeer in Sport- en evenemen- tenhal Margriet zelfs ongekend. Tijdens het toernooi bleek ook dat de kijk op het Nederlands dames- handbalteam is veranderd. Er was veel aandacht van pers, sponsors en dus publiek. Ook na het 25-25 gelij- ke spel tegen Macedonie (eerste wedstrijd) was er geen hoongelach, maar kreeg de ploeg complimentjes, hoewel de score niet opperbest genoemd mag worden. Tegen de Tsjechische dames werd donderdag met 21-14 verloren. Op vrijdag elektriciteitscentrales, bruggen, sluizen en tunnels. De tweede taak is het leveren van hulp bij rampen- bestrijding. Zo werden Natres- mensen ingezet bij de overstromin- gen in Limburg. Een andere taak is het bijspringen bij evenementen, bijvoorbeeld het bouwen van tribu nes op Prinsjesdag. Toekomstig Natres-personeel wordt grondig op zijn taken voor- bereid. alle aanmelders - met uit- zondering van oud-beroepsmilitai- ren en ex-dienstplichtigen- zullen daarom eerst een Algemene Militaire Opleiding (AMO) door- -c lopen. Twee weken lang krijgen de Natres-mensen de meest uiteenlo- pende militaire activiteiten voorge- schoteld, met de beruchte 'speed- mars' aan het het eind als toetje. Deelnemers dienen tussen de 19 en 49 te zijn, in het bezit te zijn van de Nederlandse nationaliteit en een 'kameraadschappelijke instelling' te hebben. Voor vragen over de Natres kan men bellen met de Koninklijke Landmacht: (0800) 0124 (gratis). Wat-ie in het weekend doetGeen idee. Wij gaan altijd naar de cam ping!' DE POSTILdQIH EPIT'E 12 Het Nederlandse dames handbalteam etndigde op het tiende Holland Toernooi in Schiedam op de vierde plaats. (Foto: Van Det fotoproducties) werd de eerste overwinning behaald. In een uitermate boeiende partij bleek Oranje met 25-24 tegen Spanje net een doelpuntje sterker. Olga Assink nam maar liefst tien treffers voor haar rekening. Een dag later evenaarde zij dit aantal bijna. De teller bleef steken op negen en Nederland verloor met 19-24 van Polen. De zondag stond dus om drie uur de interland tegen Zweden op het pro- gramma. De Scandinavische ploeg stond op dat moment op de tweede plaats. Het slotduel eindigde in een teleurstellende 20-27 nederlaag, waardoor Oranje uiteindelijk op de vierde plaats bleef steken achter Polen, Zweden en Tsjechie. De mensen van de "organisatie en het afdelingsbureau kunnen in ieder geval tevreden zijn. Het tiende Holland Toernooi in Schiedam ver- liep vlot en de Schiedammers kregen veel lof toegezwaaid. Cor Hulsbus dat ze'm maar eens moeten uit- nodigen. 'Heeft de man ook eens een verzetje.' Maar de buurman heeeft zelf al gezorgd voor een 'verzetje': stormbanen nemen, met zware wapens schieten, vliegvelden bewaken en mensen redden. Hij blijkt lid te zijn van het Korps Nationale Reserve van de Koninklijke Landmacht. De Natres is in 1948 uit nood geboren. In dat jaar bereikt de Koude Oorlog in West-Europa een climax met de Sowjet-bezetting van Tjecho-Slowakije. Nederland voelt de dreiging uit het Oosten, terwijl de Nederlandse troepen in Nederlands-Indie zijn gelegerd. Talloze burgers worden deeltijd- militair. De dreiging uit het Oosten is nu ver te zoeken maar het Korps nationale Reserve is nog springle- ven. Ruim 4500 mensen verruilen regelmatig hun driedelig grijs voor het camouflagepak. Natres-militai- ren worden ingezet bij het beveili- gen en bewaken van objecten die voor Nederland van strategisch belang zijn. Daarbij valt te denken aan havens, maar ook telefoon- en

Postiljon | 1998 | | pagina 11